Dvouhra (muži) – finále: Ma Long – Jike Čang

Ma Long (CHN)

konec (4:0)

12.08.2016, 02:30 • Filip Lefenda

Finálový zápas měl zcela jednoznačný průběh. Kraloval v něm Ma Long, který nyní pózuje společně s poraženým krajanem pod čínskou vlajkou. (03:17:55)

11:4

Ma Long je olympijským vítězem! Zápas zakončil vítězným křižným forhendem!

10:4

Čang promáchl forhend a je zde šest mečbolů!

9:4

Další chyba z dílny Čanga. Duel spěje ke svému konci...

8:4

Forhend Longa končí v síti.

8:3

Je zřejmě rozhodnuto. Čang hraje na riziko, v tomto utkání se mu ale prakticky nic nedaří.

7:3

Čang pokazil bekhend, míč trefil ještě na svou polovinu. Náskok favorita roste.

6:3

Tentokrát se bekhendem neubránil Čang.

5:3

Dlouhý bekhend z dílny Longa.

5:2

Ma Long dal svému servisu pořádnou dávku rotace, Čang vracel jen do zámezí.

4:2

Dalšímu bodu outsidera ale zabránila jeho velice laciná chyba.

3:2

Forhendový winner Čanga!

3:1

Páska hrála tentokrát s Čangem.

3:0

Další bekhendový úder poslal Čang do sítě. Ten hned reaguje oddechovým časem. Zápas ale směřuje k jasnému konci.

2:0

Teď čínský hráč vůbec netrefil bekhend. Gesto zmaru...

1:0

Jike Čang přepálil forhend.

Začíná čtvrtý set.

11:4

Třetí sada je u konce! Ma Long působí o poznání živěji a po zásluze je vzdálen zlaté medaili již jen jeden set!

10:4

S pomocí prasátka má Long řadu setbolů.

9:4

Oba borci teď hráli dalekonosné údery daleko za stolem, nervy na uzdě nakonec udržel déle Ma Long. Ten je již velice blízko zisku třetího setu.

8:4

Ma Long pořádně přitlačil na forhendu a vypracoval si vedení čtyř bodů.

7:4

Další vyhozený úder. Vypadá to, že se opět láme chleba.

6:4

Úder Čanga končí v síťce.

5:4

Obranný bekhend tentokrát přistál v autu.

5:3

Další křižný forhend znamená navýšení náskoku.

4:3

Výborný forhend favorita. Ma Long se dostává do vedení.

3:3

Nyní Long zaskočil krajana nenadálým přitlačením a srovnává na 3:3.

2:3

Long se urputně bránil dělovým forhendům soupeře, bod ale nakonec slaví aktivní Čang.

2:2

Outsider zamířil do volné části stolu, míček ale poslal těsně mimo. Stav srovnán.

1:2

Čang získává druhý bod v řadě. Nakopne jej to?

1:1

Nádherná výměna. Razantní údery na obou stranách, na konci se raduje Jike Čang!

1:0

Čang na úvod třetího setu přepálil forhend za stůl.

Začíná třetí set.

11:5

Druhá sada je u konce. Čangovi pomohla páska, Long ale předvedl skvělý reflex a dokázal ještě výměnu získat pro sebe!

10:5

Soupeř ještě zariskoval a snižuje.

10:4

Setboly pro Ma Longa.

9:4

Ma Long působí u stolu o poznání živěji a dává průchod svým emocím.

8:4

Nyní Čang zatlačil na soupeře z forhendu, Ma Long vracel pouze do zámezí. Jeho náskok je ale stále více než komfortní.

8:3

Čang kazí bekhend a jeho akcie stále klesají.

7:3

Rozdíl ve skóre činí čtyři body.

6:3

Potlesk ale nyní patří Čangovi.

6:2

Náskok favorita tohoto utkání roste. Jestliže byl první set vyrovnaný, druhý je v tuto chvíli jasnou záležitostí.

5:2

A opět rychlý útok Longa. Ten vede rozdílem tří míčů a je na nejlepší cestě za ziskem druhé sady.

4:2

Favorit duelu odskakuje na rozdíl dvou bodů!

3:2

Nádherná výměna! Čang musel vybrat složitější kratší míč, po kterém se dostal do defenzívy. Ma Long následně do soupeře bušil, až vytěžil z výměny další bod.

2:2

Favorit srovnává.

1:2

Útočná snaha Čanga končí úspěchem, Ma Long se bránil, ale nakonec tlaku podlehl.

1:1

Ta druhá již končí vítězným pokřikem Longa.

0:1

První výměnu ovládl Čang.

Začíná druhý set.

14:12

Obrovská radost Ma Longa! Čínský borec vítězí v prvním setu 14:12 a je tak vysněné zlaté medaili z olympijských her o něco blíže!

13:12

Po autu soupeře má Ma Long, favorit tohoto duelu, svůj druhý setbol!

12:12

Posunuli jsme se o čtyři výměny dále, stav je stále totožný 12:12!
Omlouváme se za pozdější začátek. V tuto chvíli nám vrcholí koncovka první sady. Stav je 10:10!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.