12.08.2016, 14:00 • Adam Lacek (@laci_17)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijského dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (15:51:27)

Ricardo Soto (CHI) – Sjef van den Berg (NED) 5:6
Atanu Das (IND) – Seungyun Lee (KOR) 4:6
Witthaya Thamwong (THA) – Jean-Charles Valladont (FRA) 0:6
Riau Ega Agatha (INA) – Mauro Nespoli (ITA) 0:6
Antonio Fernandez (ESP) – Taylor Worth (AUS) 3:7
Florian Floto (GER) – Bonchan Ku (KOR) 4:6
Takaharu Furukawa (JPN) – Juan Ignacio Rodriguez Liebana (ESP) 7:3
Zach Garrett (USA) – Brady Ellison (USA) 4:6
Osmifinálové boje lukostřelců jsou u konce, osm nejlepších si to od 20:00 rozdá nejdříve ve čtvrtfinále a následně také o cenné kovy!

(29:29, 28:29, 29:28, 21:28, 29:29)

8

Závěrečné utkání skončilo.

8

Zach Garrett ovšem ještě zabojoval a už to vypadalo, že zápas parádním ziskem 29 bodů pošle do náhlé smrti! Rozhodčí ovšem přezkoumali jeden ze střel Bradyho Ellisona a nakonec pátá sada končí remízou 29:29 a do čtvrtfinále tak po vítězství 6:4 postupuje zkušenější Ellison!

8

Zach Garrett absolutně nezvládl čtvrtý set, který začal střelou za sedm bodů a poté přidal dokonce šíp jen za čtyři body. Zkušenější Ellison si své pokusy pohlídal a získává čtvrtou sadu 28:21. Celkoě tak vede 5:3 a je velmi blízko postupu do čtvrtfinále!

8

Vysoké počty u obou amerických lukostřelců pokračují, Zach Garrett získává třetí set v poměru 29:28 a srovnává tak stav zápasu na 3:3. Poslední Ellisonův šíp byl ale velmi těsný, po přezkoumání rozhodčí potvrdili jen devět bodů.

8

Druhý set získává ve svůj prospěch Brady Ellison, který nastřílel znovu parádních 29 bodů! Garrett už před posledním šípem měl šanci jen na srovnání, trefil ale o bod méně. Ellison se tak ujímá vedení 3:1 na sety.

8

První set přinesl velmi vyrovnaný souboj, který nakonec končí vysokou remízou 29:29. Oba střelci si tak připisují po jednom bodu.

8

Poslední osmifinálové utkání začalo.

8

Do lukostřelecké arény Sambódromo nastupují poslední dva účastníci dnešních vyřazovacích bojů. V rámci souboje dvou amerických krajanů nastoupí Zach Garrett a Brady Ellison.

(27:27, 29:27, 28:26, 25:27, 29:28)

7

Zápas skončil.

7

Japonec postupuje po skvělém výkonu v pátém setu do večerních bojů o medaile! Furukawa vystřelil v poslední sadě celkem 29 bodů, Španěl sice jen o jeden bod méně, ale Rodriguez musel bezpodmínečně vyhrát. Furukawa vítězí v poměru 7:3 na sety!

7

Zápas ještě pokračuje, Španěl třemi devítkami zapisuje dohromady 27 bodů, Japoncovi se vůbec nedařilo a zaznamenal o dva body méně. Furukawa tak před pátou sadou vede 5:3.

7

Rodriguez začal třetí set jen sedmibodovou střelou a celkových 26 bodů nemohlo stačit na Japoncův zisk, který zapsal bilanci 10-9-9 a výrazně se při vedení 5:1 na sety přibližuje postupu.

7

Takaharu Furukawa se drží na parádní vlně a druhý set získává 29 body. Španěl už před poslední střelou neměl nárok ani na remízu, závěrečnou střelou alespoň trefil střed. Japonec vede 3:1 na sety.

7

Japonec sice nevstoupil do utkání dobře, nakonec ale zabojoval trefenou desítkou při posledním šípu. Španělovi i tak k vítězství v setu stačilo 9 bodů, Rodriguez trefil ale jen osmičku a první sada tak končí nerozhodně 27:27.