konec
11.08.2016, 12:00 • Martin Augustin (@ogy_16), Martin Dvořák, Adam Joska (@AdamJoska2), Tomáš Pavlík (@tomaspavlik96), Richard Müller (@ri13mu)
Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 6. den
konec
Rozhodčí:
Diváci:
Dvojka bez kormidelníka - semifinále (ženy) 13:30
Dvojskif lehké váhy - semifinále (ženy) 13:50
Dvojskif lehké váhy - semifinále (muži) 14:10
Čtyřka bez kormidelníka - semifinále (muži) 14:30
Osma - opravy (ženy) 14:50
Osma - opravy (muži) 15:00
Párová čtyřka - finále (muži) 15:12
Párová čtyřka - finále (ženy) 15:24
Dvojka bez kormidelníka - finále (muži) 15:44
Dvojskif - finále (ženy) 16:04
Dvojskif - finále (muži) 16:24
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy - finále (muži) 16:44
Párová čtyřka - finále B (muži) 17:30
Dvojka bez kormidelníka - finále B (muži) 17:40
Dvojskif - finále B (ženy) 17:50
Dvojskif - finále B (muži) 18:00
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy - finále B M 18:10
Dvojskif lehké váhy - semifinále C/D (ženy) 18:20
Dvojskif lehké váhy - semifinále C/D (muži) 18:40
Dvojka bez kormidelníka - finále C (ženy) 19:00
200m prsa - finále (muži) 03:03
100m volný styl - semifinále (ženy) 03:12
200m znak - semifinále (muži) 03:28
200m motýlek - finále (ženy) 03:54
100m volný styl - finále (muži) 04:03
200m prsa - semifinále (ženy) 04:11
200m polohový závod - semifinále (muži) 04:29
4 x 200 m volným stylem - finále (ženy) 04:55
50m volný styl - rozplavby (muži) 18:02
800m volný styl - rozplavby (ženy) 18:26
100m motýlek - rozplavby (muži) 19:16
200m znak - rozplavby (ženy) 19:36
Do 64 kg - odpolední předkola (muži) *23:25
Do 81 kg - odpolední předkola (muži) 00:00
Do 91 kg - odpolední čtvrtfinále (muži) 00:30
Do 56 kg - dopolední předkola (muži) 16:00
Do 64 kg - dopolední předkola (muži) 16:50
Do 69 kg - dopolední předkola (muži) 17:30
Do 81 kg - dopolední předkola (muži) 18:30
Do 56 kg - odpolední předkola (muži) 22:00
Do 64 kg - odpolední předkola (muži) 22:45
Do 69 kg - odpolední předkola (muži) 23:45
5:53
Bohužel, Sluková s Hermanovou třetí set nezvládly, prohrály ho 10:15 a na olympijském turnaji končí.
5:43
Hermanová se Slukovou dokázaly vyhrát druhý set poměrem 21:12 a vynutily si tak rozhodující třetí set!
5:41
Brazílie – USA 1:3
Domácí Brazílie poprvé na turnaji poznala hořkost porážky, naopak tým USA vybojoval první výhru.
5:31
Michael Phelps se svými dvaadvaceti zlatými medailemi
5:25
České dvojici Hermanová, Sluková nakonec první set nevyšel, prohrály ho za devatenáct minut 19:21, pouze malou chvíli vedly.
5:21
Litva – Argentina 81:73
5:14
Čeští sportovci slaví zlatou medaili Lukáše Krpálka
5:03
Postupující do finálové osmičky:
1. Joseph Schooling (SIN) 50,83
2. Bertrand Guy Chad Le Clos (RSA) 51,43
3. Ču-chao Li (CHN) 51,51
4. Lászlo Cseh (HUN) 51,57
5. Michael Phelps (USA) 51,58
6. Tom Shields (USA) 51,61
7. Alexandr Sadovnikov (RUS) 51,71
8. Mendy Metella (FRA) 51,73
4:55
4:42
Teprve šestnáctiletá Penny Oleksiaková překonala kanadský plavecký rekord v počtu získaných medailí na jedné olympiádě
4:37
Manuelová společně s Oleksiakovou zaplavaly stejný čas po skvělé druhé padesátce, navíc je čas 52,70 nový olympijský rekord. Obě sestry Campbellovy nakonec zůstaly bez medaile.
1. Simone Manuelová (USA) 52,70 – OR
1. Penny Oleksiaková (USA) 52,70 – OR
3. Sarah Sjöströmová (SWE) 52,99
4. Bronte Campbellová (AUS) 53,04
5. Ranomi Kromowidjojová (NED) 53,08
6. Cate Campbellová (AUS) 53,24
7. Abbey Weitzeilová (USA) 53,30
8. Janette Ottesenová (DEN) 53,36
4:29
Michael Phelps se raduje ze své 22. zlaté medaile
4:25
Francie – Argentina 31:24
Francouzští házenkáři zde hrají v neobvyklé formě, což nyní pocítili i Argentinci. Ti se snažili s Francií držet krok, ale Francie si svůj náskok postupně vydobyla a nedovolila Argentině vrátit se zpět do hry.
4:17
Phelps suverénně vyhrál o náskok jednoho těla a získává již 22. zlatou medaili z toho 13. individuální a jako první v historii ovládl jednu trať čtyřikrát po sobě. Druhý je nakonec Japonec Hagino, bronz poputuje do Číny.
1. Michael Phelps (USA) 1:54,66
2. Kosuka Hagino (JPN) 1:56,61
3. Šun Wang (CHN) 1:57,05
4. Hiromasa Fujimori (JPN) 1:57,21
5. Ryan Lochte (USA) 1:57,47
6. Philip Heintz (GER) 1:57,48
7. Thiago Pereira (BRA) 1:58,02
8. Dan Wallace (GBR) 1:58,54
4:05
Již za malou chvíli se můžeme těšit na americký souboj mezi Phelpsem a Lochtem
3:54
Maďarka Hosszuová neprohrála ani při svém čtvrtém startu a bude jednou z hlavních favoritek na znakařské zlato. Zlato z Londýna na trati 200m znak neobhájí Missy Franklinová, která skončila ve druhé rozplavbě až na 7. místě.
Postupující do finálové osmičky:
1. Katinka Hosszuová (HUN) 2:06,03
2. Hilary Caldwellová (CAN) 2:07,17
3. Madeline Diradová (USA) 2:07,53
4. Ja-sin Liou (CHN) 2:07,56
5. Belinda Hockingová (AUS) 2:07,83
6. Kirsty Legin Coventryová (ZIM) 2:08,83
7. Darja Justinovová (RUS) 2:08,84
8. Eyglo Gustafsdottirová (ISL) 2:08,84
3:43
Američané naposledy prohráli na trati 200m znak na olympijských hrách před 24 lety