1:1

konec (1:1, 0:0, 0:0, 0:0)

12.08.2016, 22:00 • Olympic Hockey Centre • Skupina A • Adam Lacek (@laci_17)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijské noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (23:39:30)
Španělsko mělo už před zápasem jasno, že skončí jistojistě na druhém místě v základní skupině A, a také to bylo na jejich výkonu zdát. Britové naopak potřebovali získat nějaké body, aby se přiblížili postupu do čtvrtfinále, nakonec vydolovali alespoň jeden.

Skóre dnešního utkání otevřel v 9. minutě David Alegre, v závěru první čtvrtiny ale srovnal Sam Ward. Britové se pak zkraje druhého dějství radovali z vedoucí branky, rozhodčí ale po přezkoumání u videa branku odvolali.

Další branka pak už do konce utkání nepadla a Britové se tak rozešli se Španěly nerozhodně 1:1. Španělsko tedy, jak jsem již psal, skončí na 2. místě ve skupině. Britové si ještě budou muset počkat, jak dopadne poslední zápas mezi Belgií a Novým Zélandem. K postupu do čtvrtfinále potřebují výhru Belgie.

Konečný výsledek:

Velké Británie – Španělsko 1:1
(1:1, 0:0, 0:0, 0:0)

Branky: 15. Ward – 9. Alegre.

60:00

58:50

Do konce zbývá už jen něco málo přes minutu, Španělé se vůbec nikam netlačí, Britům zřejmě remíza také bude stačit.

57:23

Do konce utkání už zbývají necelé tři minuty, stav je stále nerozhodný. Britům sice remíza postup do play off nezajistí, za takového skóre by ale museli Novozélanďané obrat alespoň o bod suverénní Belgii.

55:57

Trest Manela Terrazy je u konce, Španělé hrají v plném počtu.

54:10

Po trestném rohu vypálil dnes střelecky hodně aktivní Ashley Jackson, Cortes ale společně se svými spoluhráči uchránil svou svatyni.

54:02

Britové mají k dispozici další rohový úder.

53:57

Po dlouhé době rozhodčí vytahují zelenou kartu, kterou je potrestán Manel Terraza ze Španělska.

52:18

Z druhého trestného rohu během krátké chvíle Britové nedokázali ani vystřelit.

52:10

Ashley Jackson vypálil po signálu z rohového úderu, jeho střelu tečoval jeden ze španělských hráčů na další roh.

52:01

Po další trochu uspávající pasáži hry budou Britové rozehrávat trestný roh.

49:36

Tentokrát už Nickolas Catlin procedil míček až na Cortesovu branku, španělský brankář ale vytáhl úspěšný zákrok.

49:05

V pozoru musí být také na druhé straně Francisco Cortes, střelu Nickolase Catlina ale zablokoval jeden ze španělských obránců.