12.08.2016, 20:00 • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

1. Bon-čan Ku (KOR)
2. Jean-Charles-Valladont (FRA)
3. Brady Ellison (USA)
4. Sjef Van der Berg (NED) (22:03:19)
Soutěže v lukostřelbě tedy na letošních olympijských hrách skončily. Zlatá olympijská medaile přeci jen poputuje do Jižní Korey zásluhou Ku Bon-čana. Stříbro bere překvapivě Francou Jean-Charles Valladont a bronz získal Američan Brady Ellison, který v zápase o třetí místo porazil Sjefa Van der Berga z Nizozemska.

Desítka Valladonta dostala sice Korejce pod tlak, ale ten trefil osmičku a vítězí. Stává se tak olympijským vítězem pro rok 2016.
Další osmička Valladonta, naopakKorejec střílí desítku a posledním šípem musí zasáhnout sedmičku k vítězství.
Závěrečnou sadu načíná Francouz osmičkou. Ku trefuje devítku a vede.
Francouzovi stačila i devítka k vítězství a tím pádem ještě prodlužuje zápas.Ku trefil další devítku a prohrál čtvrtou sadu 28:29. Nicméně stále vede, ale už jenom 5:3.
Vzápětí přidávají oba desítku.
Desítka pomáhá Valladontovi.Korejec trefuje pouze devítku.
Oba namířili šíp ještě do desítky a zápas tak ještě nekončí po remíze 29:29 ve třetím setu vede Korejec 5:1.
Následně oba zasahují desítku.
Ku ji trefuj také.
Třetí sadu začíná Valladont devítkou.
Valladont zasáhl pouze sedmičku a vzdaluje se mu zlatá medaile. Desítka Korejce znamená vítězství 28:26 ve druhém setu a vedení 4:0.