12.08.2016, 14:00 • Adam Lacek (@laci_17)

Ricardo Soto (CHI) – Sjef van den Berg (NED) 5:6
Atanu Das (IND) – Seungyun Lee (KOR) 4:6
Witthaya Thamwong (THA) – Jean-Charles Valladont (FRA) 0:6
Riau Ega Agatha (INA) – Mauro Nespoli (ITA) 0:6
Antonio Fernandez (ESP) – Taylor Worth (AUS) 3:7
Florian Floto (GER) – Bonchan Ku (KOR) 4:6
Takaharu Furukawa (JPN) – Juan Ignacio Rodriguez Liebana (ESP) 7:3
Zach Garrett (USA) – Brady Ellison (USA) 4:6

(29:29, 28:29, 29:28, 21:28, 29:29)

8

Zach Garrett ovšem ještě zabojoval a už to vypadalo, že zápas parádním ziskem 29 bodů pošle do náhlé smrti! Rozhodčí ovšem přezkoumali jeden ze střel Bradyho Ellisona a nakonec pátá sada končí remízou 29:29 a do čtvrtfinále tak po vítězství 6:4 postupuje zkušenější Ellison!

(27:27, 29:27, 28:26, 25:27, 29:28)

7

Japonec postupuje po skvělém výkonu v pátém setu do večerních bojů o medaile! Furukawa vystřelil v poslední sadě celkem 29 bodů, Španěl sice jen o jeden bod méně, ale Rodriguez musel bezpodmínečně vyhrát. Furukawa vítězí v poměru 7:3 na sety!

(28:29, 26:26, 28:27, 26:30, 29:29)

6

Korejec chytil v závěru utkání výtečnou formu a 29 body v pátém setu si zajišťuje postup do čtvrtfinále! Floto sice trefil shodný počet bodů, remíza v páté sadě mu ale k prodloužení zápasu nestačí, Lee vítězí 6:4 na sety!

(26:27, 27:27, 26:27, 29:26, 27:29)

(25:29, 27:29, 26:27)

4

Ital ukončuje zápas stejně jako Francouz před malou chvílí, v nejkratším možném času na devět vystřelených šípů. Nespoli ve třetím setu trefil 27 bodů, což bylo o jeden více než u Ega Agathy a italský reprezentant tak postupuje do čtvrtfinále po jednoznačném vítězství 6:0!

(26:29, 26:29, 28:29)

3

Zápas je u konce nejrychlějším možným způsobem – 6:0 na sety pro Francouze Valladonta! Závěrečným šípem potřeboval Francouz k vítězství ve třetím setu trefit střed, což se mu také povedlo a vítězí 29:28!

(28:30, 30:28, 27:27, 27:28, 28:28)

2

Do čtvrtfinále postupuje Seungyun Lee! Pátý set totiž končí remízou 28:28, což znamená, že Korejec vítězí v poměru 6:4 na sety!

2

Ind se rovněž ukázal vynikajícím výkonem a trefuje maximální počet bodů, tedy 30. Korejec ho mohl posledním šípem dorovnat, trefil ale jen osm bodů. Je tak srovnáno na 2:2.

(27:27, 26:29, 28:29, 30:28, 28:26, 9:9, 9:9*)

* terč zasažen blíže středu než soupeřův

1

Je rozhodnuto, do čtvrtfinále postupuje Sjef van den Berg! Při druhém pokusu v náhlé smrti sice oba lukostřelci trefili znovu shodně 9 bodů, Nizozemec byl ale mnohem blíže středu!

1

Nizozemec prokázal nervy ze železa, když při posledním pokusu potřeboval trefit alespoň 9 bodů k remíze, van den Berg ale trefil rovnou střed a vítězí tak i ve třetím setu v poměru 29:28 a vede již 5:1!