2. liga skupina Východ

SHK Drtiči Hodonín – HC Technika Brno

2:0

konec (1:0, 1:0, 0:0)

16.01.2016, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 34. kolo • Ivan Hochman

Tipsport: 2.0 4.5 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Drtiči poráží rivala z Brna 2:0, čímž tamnímu celku ukončují vítěznou sérii a v tabulce se posouvají právě před svého dnešního soupeře na třetí místo. Z mé strany je to vše, nashledanou a pěkný zbytek víkendu. (19:20:50)

59:38

Špok při pokusu vstřelit puk do odkryté klece byl faulován Jakubem Kadlecem (TEC), Drtiči si z dnešního zápasu odnesou 3 body.

59:05

Technika nenechá hodonínskou pětku vystřídat. Domácí borci jsou na ledě poměrně dlouhou dobu a to je šance pro Brno!

58:36

Havířova střela od modré byla ztečovaná do ochranné sítě, bude se vhazovat ve středním pásmu.

58:01

Zblokovaná Kadlecova střela končí v ochranné síti. Technika střílí z každé pozice.

57:49

Oddechový čas pro domácí.

57:49

Mikéska vybojoval puk u mantinelu ve středním pásmu a ihned vystřelil směrem na prázdnou brněnskou bránu. Puk skončil několik centimetrů mimo a píská se zakázané uvolnění.

57:09

Brno hraje bez brankáře v šesti!

57:09

Boček dobře tečoval před Kotvanem, poté si sám ještě sjel pro puk a zkusil to znovu, všechny útočné akce Techniky ale končí na Kotvanovi.

56:18

Špok si vzal puk pro sebe ve vlastní třetině, ujel s ním přes celé hřiště a vystřelil. Mezitím jeho spoluhráči stihli vystřídat.

56:08

Brněnští se nemohou usadit v útočném pásmu, každý jejich pokus o přechod přes modrou domácí zastavují.

55:19

Strýček, Šidák a následně ani Jurča nedokázali Kotvana překonat. Důležité zákroky hodonínského gólmana.

54:27

Habrovcova střela od modré míjí tyč jen o centimetry! Brňané se chystají k závěrečnému tlaku.

54:09

Technika se také dostala ke slovu. Z pravé strany to zkoušel Brzobohatý, ale puk prošel brankovištěm bez gólového efektu.

52:48

Matula vyvezl puk zpoza brány, nahrál na modrou Pokornému a ten jen těsně minul brněnskou bránu.

51:34

51:19

Kolář dostal nabito na modrou, Charvát tečoval střelu do protipohybu brankáře, nicméně puk proletěl pouze kolem tyčky.

49:34

Ondřej Látal (TEC) hákoval protihráče a posílá tak svůj tým do čtyř.

49:26

Matěj Charvát se ihned po vhazování opřel do puku. Jeho střela byla tak silná, že vyletěla vysoko nad bránu.

49:23

Škápik si sjel pro přihrávku do levého kruhu, Jekel jeho přízemní střelu zastavil.

49:03

Nikým nekrytý si čekal na modré čáře na přihrávku Michal Brzobohatý. Přihrávku sice dostal, ale byla tak prudká, že ji nezpracoval a po zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Jekela.

48:24

Odraženého puku se ujal Charvát, toho ale hostující obránce vybruslil a sebral mu kotouč.

47:20

46:48

Habrovec si počkal, až si lehne bránící hráč do střely, udělal kolem něj kličku a sám vystřelil, Kotvan dnes ale drží svůj tým jistými zákroky.

45:20

Michal Kuba (HOD) zatáhl za záchrannou brzdu, střílejícího hráče hákoval. Technika bude hrát 2 minuty přesilovou hru.

44:32

Jurča prokličkoval útočné pásmo až do rohu za hodonínskou bránou, tam jej odzbrojil Jedlička a poslal přesnou přihrávku na Tomiho, jehož střelu Jekel zneškodnil vyrážečkou.

43:46

Technika drží Drtiče pod tlakem. Dvakrát za sebou domácí vyhazovali na zakázané uvolnění.

43:19

Jurča po buly přenechal puk Stryčkovi, jeho střelu Kotvan vyrazil zpět na Jurču, ale Technice se už nepodařilo útočnou šanci využít.

42:23

Obrovská šance Drtičů! Jakub Sajdl nahrával na Špoka, ten předával puk ještě zpět svému spoluhráči, ale ten už byl ve velkém úhlu k tomu, aby střelu dobře usměrnil za ležícího Jekela.

41:09

Stehlík získal vhazování v útočné třetině poté, co nahodil puk na Kotvana ze středního pásma.

40:44

Souhru Brzobohatých zakončoval Michal, Nedvěd mu ale střelu přizvedl.

40:22

Martin Špok najížděl z levé strany před bránu, ale byl zastaven brněnským obráncem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.
Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně, což vyústilo v branku Matěje Charváta z třiadvacáté minuty. Hosté se snažili vstřelit kontaktní branku, což se jim přes množství přesilových her nepodařilo zejména díky výkonu brankáře Kotvana.

40:00

39:56

39:37

Jurča téměř z nulového úhlu zkusil překonat Kotvana, ten se přitiskl k tyčce a nenechal žádné místo, kudy by se puk mohl do brány dostat.

39:05

Jan Sedlák se ujal puku na modré čáře a bez rozmýšlení jej napálil na bránu, Kotvan tenhle pokus ukryl v lapačce.

37:56

Ondřej Nedvěd (HOD) při snaze vyhodit kotouč po mantinelu trefil ochrannou síť, je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

37:47

Peter Bustin přijel ke Kotvanovi tak blízko, že domácímu brankáři už nezbylo nic jiného, než puk přikrýt. Vhazování po Kotvanově pravici.

37:05

Jedlička projel přes celé hřiště, obličkoval si 2 hráče a v cestě k bráně mu stál už jen Mikuláš Zbořil, ten ale opět odzbrojil hodonínského hráče.

35:58

Hosté zakládali útok po levé straně, tam si na ně počkal Škápik. Při dalším přechodu Brňanů přes modrou čáru dobře zakročil Nedvěd.

35:06

34:32

Zbořil, jakožto poslední muž, zabránil Mikéskovi průchod středem útočné třetiny a zblokoval jeho střelu do ochranné sítě.

33:14

Stehlíkovi trest vypršel, Hodonín má stále výhodu jednoho muže.

33:06

Jan Sedlák (TEC) je vyloučen na 2 minuty na hákování a tak se situace na ledě otáčí. Drtiči si zahrají krátkou přesilovku pět na tři.

32:41

32:11

Hosté sice kombinovali, ale v nejméně vhodný moment ujel Zbořilovi puk a domácí vyhazují.

31:14

Ondřej Stehlík (TEC) vyloučen na 2 minuty za nedovolenou výstroj.

31:09

Habrovec se Strýčkem si předávali tak dlouho kotouč, až druhý jmenovaný vystřelil. Poté se před brankovištěm strhl boj o puk, ale nikdo z hostů nedokázal kotouč propasírovat až do sítě.

30:41

Oddechový čas pro hosty.

30:41

Benýšek byl faulován při přechodu do pásma Petrem Pokorným (HOD) – sekání. Technika dostává 85 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

30:15

Jakub Tomi se vrací na led, Technika pokračuje v klasické přesilovce.

30:06

Jurča byl v gólové příležitosti zastaven faulem, Technika si zahraje 9 sekund 5 proti 3. Michal Kuba (HOD) vyloučen za krosček.

29:36

Habrovec mířil vysoko nad, Kotvan puk ze vzduchu sklepl pro spoluhráče, který puk vyhodil mimo dosah hostů.

28:15

Stehlík dostal přihrávku až za obránce, ale výtečného Kotvana nepřekonal. Při úniku byl faulován a Jakub Tomi (HOD) dostává 2 minuty za hákování.

27:52

Oba týmy hrají v plném počtu.

27:51

Látal se ocitl sám před brankou, Škápik obětavě skočil po puku a znemožnil Technice tuhle šanci.

27:25

Špok si v úniku počkal na Koláře, kterému nahrával, tomu ale Sedlák zablokoval hokejku. Dobrá příležitost domácích.

26:35

Stehlík při vyhození trefil osvětlení zimního stadionu, k nevoli domácích fanoušků se ale vylučovat nebude.

25:52

Po útočné akci se strhla za bránou domácích potyčka. Nakonec jsou vyloučeni David Polesný (HOD) za hrubost a Karel Benýšek (TEC) za sekání. Hraje se 4 na 4.

25:52

Michal Brzobohatý tečoval těsně před Kotvanem, puk změnil směr a skončil na zadním mantinelu.

25:11

Kadlec nahrál Sedlákovi do jízdy, ten se prodral až do pásma a vystřelil z velkého úhlu. Kotvan puk ukryl ve výstroji.

24:27

24:10

Šidák zachytil vyhození domácích, přenechal puk Strýčkovi a ten tvrdou střelou zamířil pouze do Kotvanovy výstroje.

23:13

Domácí napadají rozehrávku Techniky a drží puk mimo vlastní pásmo.

22:27

Technika má šanci ke snížení a zahraje si přesilovou hru. Na trestnou odjíždí Jakub Sajdl (HOD) za vysokou hůl.

22:23

Drtiči právě vstřelili branku!
Tak do byla parádá! MATĚJ CHARVÁT se zbavil obránce, jel sám na Jekela a po naznačení střely provedl ukázkový blafák! Asistence: Robert Jedlička.

22:08

Bustina v útoku podpořil Čtvrtníček, Kotvan vykopl levým betonem pokus druhého jmenovaného.

21:43

Zbořil posunul Benýškovi puk do pásma, hostům ale nevyšel přechod přes modrou čáru a museli vyklidit útočné pásmo.

20:43

Drtiči vstoupili do třetiny aktivně. Z vrcholu kruhu střílel Špok, Jekel chytil puk do náruče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:49.
V první části se hrál vyrovnaný hokej. Ačkoli šance byly na obou stranách, viděli jsme pouze jediný gól, jehož autorem je Zdeněk Jurásek. Drtiči tak mají jednogólový náskok.

20:00

19:28

Kadlec držel puk u mantinelu a čekal, než se mu ukáží jeho spoluhráči. Michal Brzobohatý následně nastřelil boční síť.

19:05

Matula po uplynutí trestu ještě zkusil založit jednu akci, ale střela mu vůbec nevyšla.

18:31

16:31

Drtiči mají před sebou první přesilovku utkání. Pavel Strýček (TEC) si jde na 2 minuty odpočinout za vysokou hůl.

16:27

Charvát si projížděl útočným pásmem, jako by tam byl sám, nahrál Pokornému na modrou a jeho střelu jen tak tak Jekel vyrazil.

15:57

Čtvrtníček dostal ideální přihrávku na modrou čáru, ale nedokázal ji zpracovat, čímž dal šanci domácím k rychlému protiútoku.

15:24

Habrovec nahodil puk vzduchem pro najíždějícího Látala, Zdenko Kotvan vyjel z brankoviště a puk raději přikryl.

14:33

Mikéska našel volného Janáse, ten si potáhl puk podél mantinelu a nahrával za bránu. Tam už čekali připravení obránci Brna a puk vyhodili mimo pásmo.

13:35

Matula zastavil puk pro Juráska, který si najížděl z druhé vlny a jeho střela mířila ke vzdálenější tyči. Jekel kotouč vyrazil do ochranné sítě.

13:05

Mikéska při rozehrávce zapomněl puk za sebou, toho si všiml Jakub Kadlec, ale domácí obránce mu na poslední chvíli puk vypíchl.

12:14

Havíř od modré nahodil Kotouč směr brankoviště, toho se ujal Kotvan a přenechává puk svým spoluhráčům.

10:48

Piskoř nahrál mezi kruhy Látalovi, druhý jmenovaný střílel do protipohybu brankáře a Kotvan se natáhl po celém brankovišti, aby puk vyrazil!

09:43

Na druhé straně se podobná šance naskytla Michalovi Brzobohatému, toho ale dobruslil Škápik a k zakončení se brněnský forvard nedostal.

08:59

Kuba jel sám na Jekela, nic nevymýšlel a vystřelil mezi betony, Jekel ale parádně zakročil a zmařil tuhle šanci!

08:42

Bustin z levé strany hledal mezírku mezi betony Kotvana, ten byl připravený a střelu s přehledem chytil.

08:23

Mikéska dlouho nevěděl co s pukem, tak jej nahodil až na zadní mantinel. Vhazování před Kotvanem.

07:34

Benýšek napálil tvrdou ránu, Kotvan puk vyrazil do prostoru mezi kruhy a hosté se ještě dostali k dorážce, ale i tuhle střelu domáci brankář chytil.

05:52

Špok hledal před bránou Janáse, ale přihrávka nenašla adresáta. Technika si na druhé straně připravovala slibnou šanci, ale hosty zastavil ofsajd.

04:19

Domácí jeli v přečíslení dva na jednoho, ZDENĚK JURÁSEK to vzal na sebe a zamířil přesně do horního růžku Jekelovy brány. Asistence: Petr Pokorný.

03:54

Jurča po vhazování střílel na bližší tyč, Kotvan pozorný.

03:18

Nebezpečná střela Piskoře skončila na betonu domácího brankáře, následně ani Kadlec na Kotvana nevyzrál.

02:23

Černohous zkoušel obejít kličkou Bustina, ten hodonínského útočníka odstavil.

01:36

Matula nahodil kotouč na zadní mantinel, aby pak odražený puk sám vystřelil. Jekel dobře zasáhl vyrážečkou.

00:35

Mikéska nahodil puk do útočné třetiny, Technika si kotouč bere pro sebe a zakládá útok.

00:01

Dnešním zápasem oba soupeři vstupují do poslední čtvrtiny základní části. Technika se pokusí vyhrát sedmý zápas v řadě, v cestě jí ale stojí Drtiči, kteří ve středu na vlastním ledě ukončili vítěznou sérii Vsetína. Jak dopadne dnešní utkání?

SHK Hodonín: Kotvan, Zavadil – Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Pokorný, Polesný – Janás, Sajdl, Špok – Matula, Jurásek, Kuba – Černohous, Charvát, Tomi – Venclík

Trenér: Stanislav Beťko, Jan Prčík

HC Technika Brno: Novák, Jekel – Habrovec, Vrba, Navrátil, Šidák, Zbořil, Sedlák, Havíř, Strýček – Jurča, Brzobohatý P., Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Biolek, Bustin, Brzobohatý M., Piskoř, Kadlec, Látal, Boček

Trenér: Roman Kaňkovský

Rozhodčí: Pavel Obadal – Petr Blaha, Tomáš Goňa.
Letos zatím platí staré známé pořekadlo „Můj dům, můj hrad”. V první polovině základní části skončila utkání u jak Svratky a Svitavy, tak i u řeky Moravy vždy vítězstvím domácího celku 4:3.

Třetí vzájemný duel se hrál před necelými dvěma týdny v rámci Brněnských hokejových her. Před více než čtyřtisícovou návštěvou si za Lužánkami tři body připsala „domácí“ Technika po hubené výhře 1:0.
SHK Hodonín

Drtiči na začátku tohoto týdne vyměnili trenéra. Dosavadního šéfa Lubomíra Oslizla vystřídal u kormidla A-týmu kouč juniorky Stanislav Beťko, který má za sebou vítězný debut.
Jihomoravané i potřetí v sezoně zdolali silný Vsetín a v tabulce zůstali mezi nejlepšími čtyřmi týmy.

Baník přitom nastoupil v hodně improvizované sestavě, v níž nastoupí s největší pravděpodobností i dnes. Klíčem k úspěchu byla při obrovské marodce zejména týmová hra a také skvělý výkon brankáře Kotvana.
HC Technika Brno

Brňanům vyšla třetí čtvrtina základní části na výbornou a svěřenci trenéra Romana Kaňkovského se vezou na vítězné vlně. Poslední prohra Brna se datuje k 16. prosinci minulého roku, kdy Technika dostala v Porubě lekci z produktivity. Prohra 8:0 patří k nejvyšším porážkám týmu posledních let.

Od té doby ale brněnští hokejisté sbírají body jako na běžícím pásu. Šest zápasů, šest výher, skóre 19:8 a sedmnáct bodů na konto aktuálně třetího týmu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.