16.01.2016, 16:00 • 34. kolo • Marek Baloun (@BalounMarek)

Tipsport: 3.42 4.7 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (18:45:26)

64:31

Sparta právě vstřelila branku!
Dva body nakonec bere Sparta půl minuty před koncem prodloužení. MAREK GYÖRI vystřelil na Kváčů, který puk špatně vyrazil, ten se přes něj překulil a doputoval za čáru.

63:50

Sparta uzavřela všechny hráče Motoru těsně před Kváčovo branku a snažila se najít mezi nimi skulinku pro střelu. Nakonec trefila Kváču do hrudi.

63:25

Nájezd Sparty zastavil ofsajd.

61:44

Dominik Točík sám vyrazil na výpravu hluboko do pásma Sparty, byl ale zastaven obránci.

61:10

60:01

Finové vyhráli MS juniorů. Objeví se někteří pozdější talenti v české juniorské soutěži?

Zápas se nakonec dostal do prodloužení. Už to vypadalo že Sparta zápas vyhraje, Jan Farka ale třičtvrtě minuty před koncem třetiny propálil Martina Choura.

60:00

59:54

Jan Marcilis (CEB) trest ve hře – zásah do oblasti hlavy a vražení na hrazení

59:12

České Budějovice právě vstřelily branku!
Zápas za hlasité radosti všech včetně diváků půjde zřejmě do prodloužení! JAN FARKA propálil Choura střelou z mezikruží. Asistence: Šuhaj, Klinecký.

58:54

Motor má výhodu teď už dvou hráčů v poli.
Martin Jandus (SPA) – 2+2 minuty – sekání a faul vysokou holí.

58:18

Sparta se už do útoku nehrne a pouze vyhazuje. Hra se ale vždy vrátí do jejich pásma díky icingům.

57:54

Motor odvolává brankáře a zkusí to v šesti.

57:54

Oddechový čas pro domácí.

57:38

57:20

Motor se snaží dostat zápas do prodloužení, ale nedaří se mu to.

55:38

Lukáš Lojka (SPA) – 2 minuty – nedovolené bránění 5/4

55:08

Sparta se pět minut před koncem dostává do vedení. MAREK DUBEN sám vystřelil na Kváču, který špatně srazil betony a puk mu proklouzal za brankovou čáru. Bez asistence.

52:14

Jan Marcilis teď měl krásnou šanci poslat Motor do vedení, když po jeho střele Martin Chour špatně vyrazil puk, který se mu přes helmu a lopatky překulil za něj a byl by přešel i čáru, kdyby se do branky nenavalil zbytek hráčů a branku nevyrazil z děr, které jí drží.

51:05

Pavel Samohejl objel celou třetinu a snažil se zasunout puk za gólmana, ten mu to společně s obráncem, který byl na Samohejla nalepen nedovolil.

47:42

Petr Kváča teď musel nadvakrát zasahovat, když první střelu nezvládl v náručí udržet.

46:24

Spartu vyrovnávací gól nakopl a potlačuje v tlaku.

44:18

43:51

Postup Sparty zastavil icing.

42:17

Michal Michal (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění 4/5

40:45

A opět máme vyrovnaný stav. Marek Pulkrab vystřelil na Kváču, puk se odrazil od betonu a na dorážku ONDŘEJE PROCHÁZKY se už Kváča nestačil přesunout dostatečně rychle. Asistence: Pulkrab, Kadeřávek

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:01.
Druhá třetina se kromě počtu vstřelených branek velmi podobala té první. Opět velmi aktivní hokej, plný střel, bojů a oba brankáři se několikrát museli pořádně natáhnout.

40:00

39:03

Josef Žáček (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění 4/5

36:48

Domácím přesilovka moc nešla a hosté jsou opět v pěti.

34:52

34:52

Jiří Hozák (SPA) – 2 minuty – hákování 4/4

33:27

Kváča si do statistik může přidat další zákrok po střele Lukáše Lojky.

32:58

Michal Michal (CEB) – 2 minuty – držení 4/5

31:15

Marek Györi vychytal rozehrávku Motoru a vystřelil na Kváču. Tomu se odrazil od betonu a Kváča se musel pěkně natáhnout, aby se puk nedostal zpátky ke střelci.

30:36

Dominik Točík pěknou ranou donutil Choura jít do kleku.

29:39

28:32

Tentokrát Václav Klindera se pokusil vstřelit gól mezi Kváčovo nohy, Kváčovo nohy ale byly rychlejší.

28:04

Martin Jandus z modré rozezvonil Kváčovo pravou tyčku.

27:38

Dominik Točík (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

25:20

Oba týmy se snaží nějak změnit skóre, gólmani jsou ale neprůstřelní.

22:10

Jan Marcilis se snažili vstřelit nenápadně gól prostrčením puku mezi obranou Sparty, ale nepovedlo se mu to.

21:13

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:15.
Prvních dvacet minut je za námi a ani jeden tým se nemá za co stydět. Hraje se aktivní, čistý hokej plný střel a akcí. Lépe jsou na tom domácí zásluhou Dominika Točíka a Jakuba Šuhaje, Sparta je ale pozadu jen o jeden gól díky Lukáši Lojkovi.

20:00

19:13

Josef Žáček (CEB) – 2 minuty – zdržování hry 4/5

17:58

Motor se opět ujímá vedení! JAKUB ŠUHAJ dostal přihrávku od Jana Marcilise a nekompromisní střelou z mezikruží zvyšuje na 2:1. Asistence: Marcilis.

17:35

Oba týmy se už několik minut přetlačují o to, v které třetině se bude hrát.

14:40

Sparta srovnává stav! Daniel Schwamberger se Vojtěchem Kuldou natlačili na Kváčovo pravý beton se snahou zasunout za něj puk do sítě. Ten se od betonu odrazil na hokejku LUKÁŠE LOJKY, který už měl nehlídanou branku. Asistence: Kulda Schwamberger

14:04

Na druhé straně to zkusil Jan Benda, ani on ale skóre nezměnil.

13:41

Daniel Schwamberger se pokusil vyrovnat, Kváča je ale bezchybný.

12:20

Petr Panáček rychlou střelou se snažil zvýšit skóre, ale sparťanský gólman mu to překazil.

11:13

Motor otevírá skóre zápasu! DANIEL TOČÍK vychytal rozehrávku Sparty v pravém rohu jejich třetiny, popojel pár metrů a střelou na levou tyč Chourovo branky propálil brankáře. Bez asistence.

09:40

08:28

Na ledě to vůbec nevypadá jako přesilovka Motoru, ale spíše Sparty.

07:40

Tomáš Krátký (SPA) – 2 minuty – podražení 5/4

07:05

Klinecký z modré poslal vysoko střelu přes celou třetinu a Martin Chour se musel pěkně vytáhnout, aby střelu dostal do lapačky.

06:13

5/5

05:35

Motor se vymanil ze sevření a teď se hraje v třetině Sparty.

04:59

Jan Havel se snažil zasunout puk za Kváčovo levý beton, ten se ale stačil rychle přesunout a zakrýt puk.

04:12

Daniel Klinecký (CEB) – 2 minuty – podražení 4/5

02:17

Útok Sparty zastavil ofsajd. Sparta je zatím tím lepším týmem.

00:20

Petr Kváča si už připisuje první zákrok, stejně tak jeho sparťanský protějšek.

00:01

Hráči z obou týmů jsou na ledě, hlasatel vyjmenovává jejich jména, zápas tedy brzy začne.
Zápas nezačíná v 16:00, jak je zde psáno, ale až v 16:30. Oba týmy se právě rozbruslují
Oba aktéři tohoto zápasu se spolu potkali v sezóně třikrát a vždycky jeden druhého rozstřílel. Poprvé to byl Motor poměrem 6:3, podruhé zase Sparta 7:1. Poslední zápas obou týmů dopadl pro Motor katastrofálně, když ho Sparta na vlastní půdě rozstřílela poměrem 9:2. Uvidíme tedy, jestli Motor srovná stav série na 2:2 nebo hosté potvrdí svojí dominanci.
Tým z hlavní metropole je na tom úplně někde jinde. Nejen, že vede celou tabulku, ale k tomu deklasuje prakticky každého, kdo se mu postaví do cesty. Nebýt dvou prohraných zápasů s Mladou Boleslaví a Libercem, jeho neporaženost by trvala poloviny října. Toto potvrzují také skóre, kterými získává tři body. V poslední pěti zápasech nastřílel devatenáct branek, což mu stačilo na tři výhry.
Domácí tým se pořád pohybuje na spodku tabulky. Aktuálně mu patří 14. místo z 18. a na svého dnešního soupeře ztrácí rovných třicet bodů. Co se statistiky zápasů týče, skóre má relativně kladné. Z posledních pěti zápasů Budějovice vyhrály třikrát, ovšem dvakrát až v prodloužení a při zápase s Libercem dokonce padl za zápas jen jediný gól a to právě až v prodloužení.
Dobrý den, vítejte u 34. kola DHL extraligy juniorů mezi domácím Motorem a hosty z hlavního města a aktuálním lídrem tabulky, Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:4

Branky a nahrávky: 12. Točík, 18. Šuhaj (Marcilis), 60. Farka (Šuhaj, Klinecký) – 15. Lojka (Kulda, Schwamberger), 41. Procházka (Pulkrab, Kadeřávek), 56. Duben, 65. Györi (Kadeřávek)

HC Motor České Budějovice: Kváča (Ovsjannikov) – Svoboda, Farka, Žáček, Klinecký, Michal, Benda, Radoš – Fencl, Šuhaj, Sloboda, Marcilis, Točík, Šulek, Pixa, Panáček, Samohejl

HC Sparta Praha: Chour (Pírs) – Jandus, Knobloch, Bednárik, Duben – Krátký, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka