Další

Olympijské hry

Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 3. den

08.08.2016, 14:00 • Martin Augustin (@ogy_16), Marek Janoš (@marekjanos), Richard Müller (@ri13mu)

05:41

Program třetího olympijského dne je u konce. Já Vám děkuji, že jste náš liveblog sledovali a doufám, že jste si to spolu se mnou užili. Mějte se krásně! (05:41:41)

05:38

Plážový volejbal:
April Rossová a Kerri Walshová si připisují druhou výhru na letošních hrách. Wangovou s Jue smetly 21:16 a 21:9 a mají jisté čtvrtfinále. 37letá Walshová útočí na čtvrté olympijské zlato. Předchozí tři získala v páru s Misty Mayovou-Treanorovou, v Riu to ale zkouší s novou partnerkou.

05:30

Po Slukové s Hermanovou se na Copacabaně představily Australanky Bawdenová s Clancyovou, které smetly venezuelské duo Agundová-Gonzalezova, Pazová 21:9 a 21:14. 1:0 a 12:8 ve druhém setu vedou nad čínskými soupeřkami Američanky April Rossová a Kerri Walshová. To je úplně poslední bod dnešního olympijského programu.

05:25

Basketbal – muži:
Francie má za sebou své druhé vystoupení na olympijském turnaji. Mistři Evropy z roku 2013 přehráli Čínu 88:60 a srovnali tak svou bilanci na jednu výhru a jednu porážku. 19 bodů nastřílel Nando De Colo, 14 bodů a 8 asistencí pak zaznamenal hvězdný rozehrávač San Antonia Spurs Tony Parker.

05:12

Volejbal – ženy:
Úřadující olympijské vítězky z Brazílie se s Argentinou nepáraly. Třetí set vyhrály naprosto hladce 25:11 a celý zápas 3:0.

05:04

V Riu se už hraje jen mužský basketbal a ženský i plážový volejbal. Francouzští basketbalisté jasně přehrávají Čínu, nad kterou vedou v úvodu závěrečné čtvrtiny už 72:41. Podobně si vedou také brazilské volejbalistky, ty získaly v duelu s Argentinou i druhý set. Na písku bojují favorizované Američanky April Rossová, Kerri Walshová s Číňankami Wangovou a Jue. Hraje se první set.

04:59

Plavání – 200 metrů polohový závod – semifinále (ženy):
V semifinále se představila i Katinka Hosszuová, která se zhruba před hodinou a čtvrt stala olympijskou vítězkou v závodě na 100 metrů znak. Maďarka suverénně vyhrála druhé semifinále a v úterý bude usilovat o čtvrté zlato. Ještě rychlejší byla v prvním semifinálovém závodě Britka Siobhan-Marie O'Connorová.

Volejbal ženy:
Posledním dnešním volejbalovým zápasem je jihoamerické derby mezi Brazilkami a Argentinou. Domácí reprezentantky v prvním setu potvrdily roli velkého favorita a získaly ho poměrem 25:16. Ženský tým Brazílie usiluje o třetí olympijské zlato v řadě.

04:35

Plavání 200 metrů motýlek – semifinále (muži):
Michael Phelps postoupil do finále závodu na 200 metrů motýlek a bude tak bojovat o neuvěřitelné dvacáté olympijské zlato. Ze semifinále postoupil druhým nejrychlejším časem, ještě o fous lepší byl Tamas Kenderesi z Maďarska.

04:32

V dnešním posledním basketbalovém utkání vedou Francouzi v poločase nad Čínou o 19 bodů – 42:23. Parta kolem fenomenálního rozehrávače Toniho Parkera potřebuje napravit úvodní zaváhání s Austrálií.

04:21

Házená – ženy:
Házenkářky z Angoly šokují fanoušky i odborníky také ve svém druhém zápase na Olympiádě! Afričanky zvládly dramatickou koncovku s Černou Horou a vítězí 27:25. Totální outsider je blízko postupu do čtvrtfinále, naopak Černá Hora nemá po dvou zápasech ani bod.

04:17

Plavání – 100 metrů prsa (ženy):
Poslední plavecké zlato z dnešního programu urvala Lillia Kingová! Američanka zaplavala dokonce olympijský rekord, který má nově hodnotu 1:04,93. Obhájkyně zlata Ruta Meilutyteová z Litvy dohmátla až na sedmém místě.

04:11

V ženském volejbalovém turnaji přehrály Rusky soupeře z Jižní Koree 3:1 na sety. První tři sady byly naprosto vyrovnané, ale ve čtvrté už Asiatky zcela odpadly a prohrály ji 14:25.