Olympijské hry - Lukostřelba

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži)

08.08.2016, 14:00 • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Dopolední program právě skončil. (17:39:00)

Obrovské překvapení je na světě. Nasazené jednička Kim prohrál čtvrtý set 27:28 a končí v olympijském turnaji. V kvalifikaci sice nastřílel světový rekord, ale ten mu olympijské zlato nepřinese. Ega Agatha vyhrál 7:1 a to je nečekaný konec dnešního programu mužů.

Ega Agtha ovládl třetí set poměrem 27:24 a je blízko velkému překvapení.
Ega Agatha, ale trefil nyní dvě desítky, kdežto Kim nastřílel pouze 27 bodů. Jesrovnáno 2:2.
Kim je bezchybný. Trefil dvě desítky a devítku, zatímco Ega Agatha trefil pouze tři devítky. První set jde za Korejcem.
Poslední duel dopoeldního programu obstarají Korejec Kim a Ega Agatha z Indonésie.
Čtvrtý set bere pro sebe Ega Agatha 28:26 a lukostřelec se raduje z vítězství 7:1.
Ve třetím setu došlo k remíze. Oba trefil shodně 27 bodů.
I nyní stačilo Indonésanovi 27 bodů, naopak Sing si o bod pohoršil a nasbíral jen 24 bodů za tři osmičky.
Ega Agatha trefil tři devítky ty u proti Singovi stačily na vedení 2:0.
Jako další půjdou proti sobě Ega Agatha s Indonésie a Číňan Sing.
Kim si pohlídal i třetí set poměrem 28:25 a v nejkratší době postupuje do druhého kola.
Sutherland ve druhém setu přidal nastřílel 26 bodů. Kim sice troch polevil, ale i jeho 28 mu stačilo na vítězství ve druhém setu.
Woojin Kim neměl v prvnímsetu problém proti Sutherlandovi ze Zimbabwe, kterého porazil 27:22.
I třetí sada končí vítězstvím Nespoliho tentokrát 28:25 a Ital tak poráží Kazacha jasně 6:0.
Nespoli je zatím bezchybný a ve druhém setu trefil dvě desítky, ke kterým přidal devítku. Druhá sada končí jeho vítězstvím 29:25.
Nespoli bere pro sebe úvodní set poměrem 28:25. Kazach měl hodně neklidné ruce v prvním sadě.
Po dvou zápasech žen je na řadě opět mužský zápas. O třetí kolo se nyní utkají vítězové předešlých zápasů Kazach Duzelbajev a Ital Nespoli.
Nespoli ale ustál situaci a pátý set získal poměrem 27:26 díky třem devítkám. Postupuje tak do druhého kola.