Olympijské hry - Lukostřelba

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy)

08.08.2016, 14:26 • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Dopolední program právě skončil. (17:49:15)
Číňance Wu stačily ve třetím setu tři devítky k tomu, aby vyhrála třetí sadu 27:24 a celkově ovládla zápas 6:0 na sety.
Ve druhém se sice o bod zhoršila, ale Rumunka předvedla ještě horší výkon. Dvě sedmičky a osmička jí stačily pouze na 23 bodů. Wu tak vede 4:0.
Číňanka Wu pro sebe těsně získala úvodní st poměrem 26:25. Ujímá se vedení 2:0.
Poslední souboj dnešního programu je tu. O osmifinále si to rozdají Moldavanka Mircová a Číňanka Wu.
Tak to byl závěr. Japonka Hajašiová sice trefila tři devítky a měla 27 bodů, ale Číňanka závěrečnou desítkou okučuje tento duel, když čtvrtou sadu vyhrává 28:27 a celkově vyhrála 7:1 na sety.
I třetí set jde za ní poměrem 27:25 a jediný bod ji dělí od postupu.
Ve druhé sadě se zlepšila výrazně Číňanka Wu a trefila dvě devítky a desítku a vyhrála 28:24.
První sada skončila mezi oběma lukostřelkyněmi nerozhodně a byla to strašná podívaná. Obě nastřílely pouze 22 bodů.
Další duel obstarají Japonka Hajaši a Číňanka Wu.
V ní každá trefila tři devítky a to znamená jediné. Mircová vítězí celkově 6 a medailistka z Londýna Romanová je z pavouka venku.
Čtvrtý set skončil nerozhodně 26:6 a bude tak muset rozhodnout až pátá závěrečná sada.
Třetí set jde ale za Moldovankou. Tentokrát selhala Romanová, která posbírala pouze 25 bodů.
Ve druhém setu Romanová zabral. Trefila dvě desítky a k nim jednu devítku, zatímco Mircová nastřádala pouze 25 bodů.
Mircová bere pro sebe první set poměrem 27:25. K vítězství v prvním setu ji stačily tři devítky.
Po dvou zápasech mužů přijdou na řadu zase dva zápasy žen. Mircová z Moldávie se utká s medailistkou z Lonýdna Romanovo z Mexika.

Číňanka Jü-chung Čchi ovládla i třetí set a to největším rozdílem o tři body poměrem 27:24 a postupuje do osmfinále. Slovenka Longová se tak s olympijským turnajem loučí ve druhém kole.
Obě lukostřelkyně ubraly o bod oproti předchozímu setu. I napodruhé ale vítězí Číňanka, tentokrát poměrem 28:26.
Číňanka na úvod trefila dvě desítky a devítku a to jí bohatě stačilo k vítězství 29:27 a vedení 2:0.