Mistrovství světa žen do 18 let

USA – Kanada

3:2

po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

16.01.2016, 01:40 • Meridian Centre (St. Catharines) • Finále • Radim Sochor (@RadimSochor)

Tipsport: 2.15 3.9 2.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Spojené státy obhajují zlatou medaili, rozhodla o tom ve druhé minutě prodloužení Natalie Snodgrassová, která se rovněž stala nejlepší hráčkou zápasu. Pro dnešek se s Vámi loučí Radim Sochor, děkuji Vám za pozornost. U dalších onlinů se budu těšit, na přečtenou! (04:18:36)

Natalia SNODGRASSOVÁ - 3:2

61:47

USA právě vstřelilo branku!
Američanky obhajují zlatou medaili z loňského šampionátu! Od modré čáry pálila Cayla Barnesová, kotouč se ještě odrazil k NATALII SNODGRASSOVÉ, která už před sebou měla prázdnou branku a rozhodla o tom, že bude mít zlatou medaili na krku! Asistence: Cayla Barnesová, Madeline Wethingtonová.

60:27

O'neillová střílela, ale její pokus po odrazu skončil v ochranné síti.

60:01

Třetí třetina nerozhodla o vítězi, a tak nás čeká prodloužení. Zlatý gól rozhodne o vítězi Mistrovství světa. Zůstaňte s námi!

60:00

59:58

Vhazování v obranném pásmu Ameriky, Kanada to zkouší v šesti.
Kanadská střídačka se dožaduje vrácení času, to se také stalo. Do konce třetí části chybí 2 vteřiny.

59:59

To je smůly, to je smůly! Amy Potomaková se dostala do obrovské šance, když se k ní na brankovišti odrazil kotouč, ale zmiňovaná forvardka trefila pouze beton ležící Gulsteneové.

59:36

Celá hala vypukla nadšením. Amy Potomaková dostala přihrávku před branku, zakončila z první, ale Gulsteneová předvedla bravurní zákrok a vychytala nejaktivnější Kanaďanku!

58:58

Atmosféra na stadionu je naprosto elektrizující, celý stadion skanduje známé "Let's go Canada, let's go!".

58:31

Kanada v plném počtu.

58:30

Kanada vyhazuje kotouč z vlastního pásma, celá hala ve stoje bouří!

58:14

USA kombinuje v útočné třetině, zatím bez střelby.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41

A další vyhození až k Gulsteneové. Kanada brání modrou čáru výborně.

57:22

Kanada vyhazuje kotouč přes všechny čáry, oba celky střídají.

56:31

Krušné chvíle pro Kanadu! Kristin O'Neillová si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

56:12

Gulsteneová kryje střelu z levého křídla. Vhazování před její brankou.

55:46

Potomaková se nyní srazila s Gilmoreovou, obě hráčky zůstaly otřeseně ležet, avšak poté se zvedly a po svých dojely na střídačku.

55:14

Gulsteneové vypadl kotouč z lapačky, nikdo z Američanek jej ale nedobruslil a nedorazil za záda brankářky.

55:07

Hra je přerušena v obranném pásmu Kanady. Následuje komerční přestávka.

54:36

Amerika opět pouze nahodila kotouč a stahuje se více do defenzívy.

53:43

Kanada je nyní aktivnějším týmem, co se útočné hry týče. Američanky mají velký problém s přechodem do útoku.

52:30

Amerika si nahodila touš do útočné třetiny, avšak tam jej přebraly Kanaďanky.

51:56

Kanada se hnala do rychlé akce, ale byla zastavena ofsajdovým pravidlem.

51:20

Neatbyová raději podržela kotouč ve své lapačce, přerušila tak hru a vhazovat se bude po její pravici.

50:31

Wokenová šikovně tečovala střelu od modré čáry, ale Neatbyová s jistotou zakročila.

49:34

Ashton Bellová se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale její rána skončila vedle branky.

Natalie SNODGRASSOVÁ - 2:2

48:03

V Meridian Centre je vyrovnáno! NATALIE SNODGRASSOVÁ obkroužila branku, pokusila se zakončit, ale poslala kotouč "pouze" do chráničů jedné z Kanaďanek. Ta si jej nešťastně srazila do vlastní branky. Bez asistence.

47:48

Komerční přestávka.

47:40

Kotouč poskakoval po brankovišti Kanady, ale Snodgrassová nebyla příliš důrazná, a tak jej nedokázala dostat za záda ležící brankářky.

46:56

USA v plném počtu.

46:26

Wokenová probruslila po křídle, načež i vystřelila, ale její rána se otřela o boční síťku a skončila vedle.

45:55

Američanky pozdržely čas v útočném pásmu, nyní se ale budou muset znovu bránit.

45:25

Do zajímavé střelecké pozice se dostala Bourbonnaisová, ale Gulsteneová předvedla jistý zákrok lapačkou.

44:56

Barnesová si odpyká 2 minuty za hrubost.

44:35

Výhoda Kanady, Barnesová neudržela nervy na uzdě a začala oplácet.

44:20

Kanada si nahodila kotouč do útočné třetiny a snaží se kombinovat.

43:35

Hraje se kolem středového kruhu, oba týmy nyní hrají poctivě zezadu, žádný nechce chybovat.

42:37

Zumwinkleová si obhodila protihráčku, načež zakončila, ale její rána skončila vedle branky.

41:57

Šikovně to nyní udělala jedna z kanadských hráček. Ta nahodila touš zezadu do Gulsteneové a americká brankářka si málem puk srazila za svá záda.

41:30

Snodgrassová si příliš neporozuměla s Gilmoreovou, kotouč tak získala kanadská obrana.

40:55

Wokenová výborně zavezla kotouč do útočné třetiny, tam nyní také USA kombinuje.

40:15

Kanada se ale ihned dostala k puku a vyhazuje jej přes všechny čáry.

40:01

Vhazování dopadlo lépe pro Ameriku, třetí část je před námi!

40:01

Druhá třetina nám nabídla dvě branky. Nejprve se Kanada dostala do dvougólového vedení zásluhou Wattsové, poté ale Amerika snížila, když se trefila Alex Wokenová. Třetí třetina tak dost možná rozuzlí, který tým bude mít po dnešku pět zlatých medailí.

40:00

Nebezpečná teč Wenteové

39:49

Tak teď měla Kanada velké štěstí. Před branku si na střílenou přihrávku nabruslila Wenteová, šikovně kotouč tečovala, ale Neatbyová jej zastavila na brankové čáře!

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40

Bellová se v oslabení dostala do úniku, měla před sebou pouze Gulstenovou, ale zakončení mezi nohy jí nevyšlo.

38:19

Dvě minuty za zdržování hry si odsedí Julia Edgarová.

38:03

Z pravého křídla se pokusila zakončit Houstonová, její ránu ještě tečovala jedna z Američanek a málem z toho byl vlastní gól. Touš proklouzal kolem tyčky.

37:46

Kanada se nyní sice dostala do útočné akce, avšak ke kloudnému zakončení nedošlo.

37:13

Kanada vyhazuje kotouč přes všechny čáry, střídat ale nemůže. Tohle jsou krušné chvíle pro domácí celek.

36:09

Amerika se snaží o srovnání, snížení jí dodalo značné sebevědomí. Do konce třetiny zbývají necelé čtyři minuty. Kanada by už sirénu velmi potřebovala.

Alex WOKENOVÁ - 1:2

35:00

Spojené státy snižují na rozdíl jedné branky! Do samostatného úniku se dostala ALEX WOKENOVÁ, která přesnou střelou mezi nohy propálila brankářku Neatbyovou. Ani třetí branka nebude mít v záznamu asistenci. Bez asistence.

33:46

Schneiderová hned dvakrát vystřelila, ani jednou ale nevyzrála na Gulsteneovou.

33:05

Potomaková si nyní troufla na sólo mezi tři obránkyně, ale neuspěla, její rána byla sražena.

32:42

Crossová si nabruslila do útočné třetiny, vystřelila, ale její ránu srazila obránkyně Ameriky do rohu hřiště.

32:03

31:45

Marshallová se odhodlala ke střele od modré čáry, ale branku netrefila. Následně si Američanky dobruslily kotouč a pokračují v akci.

31:11

Zakázané uvolnění Ameriky, hra se přesune před svatyni Gulsteneové.

30:52

Rozhodčí se nyní mírně upískla se zakázaným uvolněním, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

29:38

Střela Brodtové končí po teči v ochranné síti. Vhazovat se bude před Neatbyovou.

28:05

Barnesová pobídla spoluhráčku k zakončení, ta ale pouze promáchla, a tak zůstala Neatbyová bez práce.

27:39

Barnesová se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale na Neatbyovou nevyzrála.

27:01

Neatbyová raději drží nahozený kotouč ve své moci. Vhazovat se bude před její brankou.

26:28

Američanky ujely dvě na jednu, avšak nedokázaly z toho vůbec nic vytěžit. Obránkyně Kanady si do přihrávky lehla a zastavila ji.

Houstonová v samostatném nájezdu neuspěla

26:14

Houstonová jela zcela sama na brankářku Gulsteneovou, ale nedokázala ji prostřelit! Američanka drží naděje svého týmu na zlato.

Daryl WATTSOVÁ - 0:2

25:58

Kanada právě vstřelila branku!
Kanada jde do dvoubrankového vedení! Oborovskou chybu v rozehrávce potrestala DARYL WATTSOVÁ, která se dostala ke kotouči a přesnou střelou do šibenice rozjásala domácí diváky! Bez asistence.

24:51

Gulsteneové nyní vypadl kotouč, ale O'Neillová jej nedokázala dorazit za záda klečící brankářky.

23:30

Obrovské štěstí Kanady! Kotouč dlouho poskakoval po brankovišti, ležící Neatbyová byla bezmocná, ale ani jedné z Američanek se nepovedlo dostat kotouč za její záda.

22:28

Amerika se snaží o častou střelbu, zatím ale nemířil ani jeden pokus mezi tři tyče.

Elmesová faulovala soupeřku v úniku

22:04

Vyloučení na straně Kanady. Elmesová si odsedí 2 minuty za podražení.

21:40

Od modré čáry pálila Howranová, její rána byla tečovaná, avšak ne mezi tři tyče.

21:32

Zakázané uvolnění Ameriky, vhazování před brankou Gulsteneové.

20:58

Barnesová zavezla kotouč do útočné třetiny, ale tam už byla připravená obrana Kanady.

20:10

Gulsteneová se hned z kraje dostala do mírných potíží, ale nakonec kotouč před Kanaďankami udržela.

20:01

První část je za námi, šťastněji do kabiny jdou rozhodně Kanaďanky, které se v osmnácté minutě dostaly do vedení zásluhou Jaime Bourbonnaisové. V první periodě byly ale aktivnější hráčky Ameriky. Ty přestřílely soupeřky v poměru 10:5. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, zůstaňte s námi!

20:00

19:45

Kanada si přihrává v útočné třetině, ke střelbě to ale nevede.

19:10

Wokenová střílí vysoko nad branku, Kanada už se dostala ke kotouči a kombinuje.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

Jaime BOURBONNAISOVÁ - 0:1

17:55

Kanada se ujímá vedení! Rychlý brejk Kanady přinesl domácímu týmu ovoce. JAIME BOURBONNAISOVÁ dostala přihrávku mezi kruhy a vystřelila. Její ránu si srazila jedna z bránících hráče do vlastní branky. Bez asistence.

17:44

Amerika nyní zahrozila, ale na místě byla připravená Neatbyová, která kotouč vyrazila. Nyní už míří Kanada do rychlého brejku.

16:53

Opět se hraje především kolem středové čáry. Uvidíme, který z týmů se jako první dostane do šance.

15:15

Kanada chybovala v rozehrávce, avšak bez úhony, neboť Spojené státy zrovna střídaly.

14:49

Naopak, USA se dostalo do přečíslení dvě na jednu, ale obránkyně Knowlesová předvedla skvělý defenzivní zákrok a kotouč zastavila.

14:22

Kanada nyní mačká svého soupeře v útočné třetině, podaří se jí skutečně skórovat?

Obrovská šance Kanady

13:59

Kotouč skutečně nepřešel brankovou čáru, radost Kanaďanek byla zbytečná!

13:59

Celá hala bouří, Kanaďanky slaví. Avšak rozhodnuto ještě není, vše se bude zkoumat na videu. Není totiž jasné, zdali touš přešel brankovou čáru. Dle mého názoru nikoliv.

13:19

Dělová rána Taylor Heiseové končí v lapačce Neatbyové. Vhazování v obranném pásmu Kanady.

12:46

Ashton Bellová zahrozila z ostrého úhlu, avšak na Gulsteneovou nevyzrála.

12:26

Kanada se dostala do rychlé akce, ale O'Neillová si s poslední obránkyní neporadila.

12:08

11:57

Amerika sice drží soupeře v jeho třetině, ale zatím bez zakončení. Zápas je zatím poměrně chudý na střelby, USA vede 4:3.

11:01

Kotouč se nyní odrazil před branku Kanady, tam ale nebyla žádná z hráček Ameriky. Skóre tak zůstává neměnné.

10:25

Hraje se kolem středového kruhu, ani jeden z týmů se nemůže dostat do pozice, odkud by se dalo zakončit.

09:57

Kanadu nyní zastavila čárová rozhodčí pro ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

09:40

Kanada aktivně napadá, čímž velmi znepříjemňuje rozehrávku Ameriky. Ta má velký problém s přechodem do útočné třetiny.

09:20

Amerika se nyní musí bránit náporu soupeře. Ten ale nepřináší příliš nebezpečí pro branku Spojených států. Vše se obchází bez kloudné střelby.

08:19

Kanada se nastěhovala do útočné třetiny, ale její akce měla jepičí život, USA se ihned dostalo ke kotouči a míří kupředu.

07:55

07:44

07:10

Potomaková nyní držela kotouč dobrých patnáct vteřin, značně tak ukrojila část přesilovky USA.

06:50

Kanada vyhodila kotouč z vlastního pásma a může střídat.

06:16

Hned dvě střely nyní vyslaly hráčky Ameriky na branku Kanady, ani jedna ale nedolétla k Neatbyové, obě byly zblokované.

06:04

Od modré čáry pálila Marshallová, ale její ránu dokázala brankářka Kanady zastavit.

05:44

2 minuty si odsedí Codie Crossová za podražení.

05:05

Neatbyová raději přerušila hru před dotírajícími forvardkami USA. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kanady.

04:21

Knowlesová vypálila z modré čáry. Gulsteneová byla v pozoru a střelu doprostřed brány zastavila.

03:53

Zakázané uvolnění USA. Následuje buly před brankářkou Spojených států.

03:33

Před Neatbyovou jedna z obránkyň tečovala kotouč, a domácí brankářce tak přidělala hodně starostí.

02:58

Tinkerová vyslala slušnou střelu. Z kruhu ale branku o pár centimetrů minula.

02:34

Souboj o kotouč lépe zvládly hráčku USA a snaží se rozehrát.

01:55

Kanadský icing přesouvá hru zpátky před Neatbyovou.

01:33

První zákrok pro Gulsteneovou. Ta zastavila ránu z prorostu na kruhy a lapačkou přerušila hru.

01:10

Odstartovalo se ve slušném tempu. Je jasné, že severoamerické finále nabídne nejlepší bitvu šampionátu.

00:35

Domácí Kanaďanky mají obrovskou podporu z hlediště. Jejich akce ale skončila jen nepovedeným nahozením.

00:11

První útok vedou Američanky. Úvodní střela ale letěla mimo branku.

00:01

Hráčky za burácení z hlediště nastoupily na led! Dlouho očekává finálová bitva za chvíli započne.
Úvodní buly bude vhozeno za necelých deset minut! Hala už se slušně plní.

USA: Gulsteneová (Larcomová) – Brownová, Marshallová, Barnesová, Bowlbyová, Ostertagová, Wethingtonová, Langeiová, Henglerová – Norbyová, Brodtová, Wokenová – Snodgrassová, Wenteová, Gilmoreová – Zumwinkleová, Skajaová, Heiseová – Compherová, Odenová, Heisingová

Kanada: Neatbyová (D'Astous-Moreauová) – Crossová, Knowlesová, Howranová, Elmesová, Edgarová, Tinkerová, Bourbonnaisová, Oswaldová – Houstonová, Schneiderová, Agnewová – Shirleyová, Potomaková, Wattsová – O'Neillová, Maltaisová, Bellová – Friesenová, Frappierová, Bergová

Rozhodčí: Picavetová (Francie) – Angererová (Rakousko), Linneková (Německo).
Který z týmů bude mít o jednu zlatou medaili více se dozvíme něco kolem čtvrté ráno, rozhodně ale bude zápas stát za to, a tak neváhejte a sledujte jej s námi! Provádět Vás tímto online přenosem bude Radim Sochor!
Úspěchy na MS žen do 18 let:

Tento ročník posune jeden tým na výsluní. V tuto chvíli má Kanada a USA rovnoměrný počet zlatých a stříbrných medailí. Z dosavadních osmi odehraných ročníků si oba celky připsaly čtyři zlaté a čtyři stříbrné.
Semifinále:

Oba zámořské celky prošly přes semifinále poměrně hladce. USA dokázalo porazit Švédsko 4:0, Kanada stejným výsledkem Rusko.

USA – SWE 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Heisingová, 34. Brodtová, 40. Odenová (Compherová, Heisingová), 47. Heiseová (Zumwinkleová, Barnesová)

CAN – RUS 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Bellová (Maltaisová), 22. Houstonová (Maltaisová, Potomaková), 43. Bellová (O'Neillová), 43. Friesenová (Frappierová)
Poslední vzájemné utkání spolu týmy sehrály ve skupině na tomto šampionátu. Tehdy USA zvítězilo nad největším rivalem 4:1.
Branky a nahrávky: 6. Brodtová (Wethingtonová, Barnesová), 10. Gilmoreová (Barnesová), 27. Snodgrassová (Wenteová, Gilmoreová), 59. Gilmoreová (Wenteová) – 57. Edgarová (Wattsová)
Příjemné dobré ráno, vítám Vás u devátého finále Mistrovství světa žen do osmnácti let. Na programu nemůže být jiný zápas, než duel zámořských zemí. Domácí Kanada změří síly s USA. Úvodní buly je naplánováno na 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

3:2

Branky a nahrávky: 35. Wokenová, 49. Snodgrassová, 62. Snodgrassová (Barnesová, Wehingtonová) – 18. Bourbonnaisová, 26. Wattsová

Rozhodčí: Picavetová (Francie) – Angererová (Rakousko), Linneková (Německo)