Extraliga staršího dorostu

HC Olomouc – HC Plzeň 1929

1:5

konec (1:1, 0:3, 0:1)

16.01.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • 6. kolo • Zuzana Spurná

58:25

Proti střele Rubnera z vrcholu levého kruhu zasahoval Schejbal na několikrát, nakonec však celou situaci zvládl.

54:12

Eret s Kovaříkem prokličkovali do útočného pásma a Eret posílal puk Kovaříkovi k pravé tyčce, ten ale trefil jen betony připraveného Schejbala.

50:42

Kohouti si zahrají početní výhodu! Kapitán hostů David Roubal (PLM) si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

50:29

Rubner se pak několikrát ještě snažil dostrkat puk za Schejbala z levé strany, to se mu však nepovedlo.

49:07

Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, se střelou Staňka si Schejbal ještě poradil, pak ale přesouvajícího se brankáře Kohoutů prostřelil mezi betony JAN MATIÁŠEK. Asistence: Filip Staněk.

48:10

Hostující obrana chybovala, Janků popostrčil puk Říčkovi, který se rychle protáhl až před Červenku. Plzeňský brankář ale jeho střelu vyrazil lapačkou.

47:48

Do útoku prosprintoval Machálek, který ještě hledal Hajšmana, puk ale zachytili hostující hráči.

46:04

Z těsné blízkosti to kolem levé tyčky zkoušel Janečko, plzeňský brankář ale jeho úmysly dobře přečetl.

44:43

Pour těsně před brankou přihrával Martinu Červenkovi, tomu ale kotouč vypíchl olomoucký brankář.

44:15

Proti Eretově střele zblízka a z pravé strany nastavil Schejbal lapačku a přerušil hru.

42:43

Střelu Sysla od modré čáry vyrazil Schejbal špičkou lapačky do rohu kluziště.

40:30

Před Schejbalem dorážel David Roubal, s jeho pokusy si ale olomoucký brankář dokázal poradit a přerušil hru.

Na olomoucké straně dochází ke střídání brankářů. Tobiase Urbana nahrazuje v brance Adam Schejbal.

38:35

Hosté trestají olomouckou nedisciplinovanost. Indiáni se dostali do rychlého protiútoku a ŠTĚPÁN HANZLÍK prostřelil olomouckého brankáře. Asistence: David Roubal.

37:51

Tohle může Olomouc hodně mrzet. Těsně před koncem druhé třetiny je totiž na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Jan Machálek (OLO), a to za podražení.

36:59

Po Pourově střele z mezikruží cinkala za Urbanem pravá tyčka.

36:10

Elitní formace Kohoutů vyvezla puk až před Červenku a Janků to zkusil z těsné blízkosti, přes skrumáž hráčů ale trefil jen betony hostujícího brankáře.

35:25

Teď už se ale hosté radují z další branky. Po pár dorážkách poslal černý nesmysl až za záda olomouckého brankáře kapitán hostů DAVID ROUBAL. Asistence: Marek Rubner.

33:37

Dominik Hajšman (OLO) míří podruhé na trestnou lavici. Tentokrát si olomoucká devatenáctka odpyká dvě minuty za podražení.

30:50

Chalupa zkoušel dorazit puk z těsné blízkosti mezi betony Urbana, ten ale chrániče sklapl včas k sobě.

27:26

Jakub Pour (PLM) musí i na trestnou lavici, provinil se totiž podražením, a tak si odsedí dvě minuty.

27:04

Netrvalo ale dlouho a Plzeň přece jen využívá přesilovou hru a otáčí vývoj utkání. I JAKUBU POUROVI tentokrát pomohla k brance tyčka. Plzeňský útočník si tak připsal už druhý gól. Asistence: Josef Roubal, Petr Eret.

25:51

Navíc se bude vylučovat. Petr Mader (OLO) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení hole.

18:17

Jenže sotva je Husták zpátky, míří na trestnou lavici Dominik Hajšman (OLO), a to na dvě minuty za držení protihráče.

17:32

Čechura s Pourem si na modré dvakrát prohodili puk a Pour střílel od vrcholu pravého kruhu, trefil ale jen boční síťku Urbanovy branky.

15:55

První přesilovka také pro Plzeň. Za hákování si dvě minuty odsedí Marek Husták (OLO).

13:50

A je srovnáno. Po menším zmatku před bránou dostal zleva puk až za Tobiase Urbana člen národního týmu JAKUB POUR. Bez asistence.

11:29

Nadvakrát to pak zkusil Štreit. Olomoucký kapitán ale střelou od mantinelu, a poté z mezikruží ale trefil vždy jen plzeňského brankáře.

10:20

Jakub Pour (PLM) míří dělat společnost Eretovi na trestnou lavici. Provinil se totiž hrou vysokou holí, a tak vyfasoval dvě minuty.

09:51

A právě za tento zákrok je plzeňský brankář Radek Červenka (PLM) potrestán dvěma minutami za hákování. Trest odpyká Petr Eret.

09:51

Plzeňští v útočném pásmu při přihrávkách chybovali a do samostatného úniku se tak dostal Skopal, tomu chtěl puk vypíchnout plzeňský brankář, který vyjel až k vrcholu kruhu, olomouckého útočníka ale podrazil.

04:18

První přesilovku si zahrají Kohouti. Dominik Sedláček (PLM) si musí odpykat dvě minuty za držení protihráče.

03:40

Po levé straně ujel hostující obraně Skopal, tomu napravo najížděl ještě Hajšman. Skopal těsně před bránou poslal puk právě Hajšmanovi, ten však byl mírně podražen hostujícími hráči a nemohl zakončit.

02:59

Nakonec se to povedlo Davidu Roubalovi, který jen tak naslepo z otočky nahodil puk na bránu z levého kruhu, mířil ale hodně mimo.

00:45

Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to je velmi rychlý gól ze strany Olomouce! Kohouti se dostali do rychlého protiútoku a JAN MACHÁLEK s pomocí tyčky dostal puk až za Červenkova záda. Asistence: Dominik Hajšman.

1:5

Branky a nahrávky: 1. Machálek (Hajšman) – 14. Pour, 28. Pour (Roubal, Eret), 36. Roubal (Rubner), 39. Hanzlík (D. Roubal), 50. Matiášek (Staněk)

HC Olomouc: T. Urban (od 21. Schejbal) – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit (C), Holiš, Rutar – M. Urban, Husták, Bohanos, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Janečko, Kořenek, Říčka.

HC Plzeň 1929: R. Červenka (Krasanovský) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Matiášek, Kolda, Rubner, Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, D. Roubal (C), Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.

Rozhodčí: Kašík – Vožda, Zedník