3. Henrik Lundqvist (NYR) 36 zák., 2 góly, 94,4%

Československá stopa v utkání:

Jakub Voráček – 0+1, 5 střel, čas na ledě 20:56
Radko Gudas – 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:23
Michal Neuvirth – dnes byl náhradníkem, do utkání nenastoupil
Končí vítězná šňůra Philadelphie. Ta se zastavila na číslovce 4. Ale i bod proti Rangers se počítá. New York v této sezoně poprvé poráží Philadelphii. Utkání to bylo napínavé. Viděli jsme spoustu krásných šancí. Celý zápas vyvrcholil nájezdy. Jediný proměnil Mats Zuccarello. Norský útočník předvedl krásný nájezd (viz. GIF). (21:56:40)

ZUCCARELLO - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
MATS ZUCCARELLO předvedl nádherný nájezd. Šikovné a rychlé ruce tohoto útočníka zařídili výhru jeho týmu.

3. série 0:1

Ani Voráček nenašel recept na Lundqvista. Vítězí Rangers.

2. série 0:1

Boyleovi sjel puk z čepele, navíc jel pomalu. Mason chytá.

Giroux nevěděl co dělat. Byla z toho jen nepovedená střela.

1. série 0:1

Nor Zuccarello krásně vykoupal Masona.

1. série 0:0

Mladý Gostisbehere se ujal prvního nájezdu. Lundqvistovi chtěl dát puk mezi betony. Neúspěšně.

Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi rozhodnou nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:51

Giroux vyhrává důležité vhazování a Gudas vyhazuje.

64:49

Oddechový čas pro hosty. Na oslabení půjde Gudas, který při oddechovém času i udává taktické pokyny.

64:49

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Gostisbehere – 2 min., vysoká hůl). Brassard byl zasažen do obličeje. 11 sekund se bude hrát 4 na 3 z pohledu Rangers.

64:40

Zuccarello dostal pěknou přihrávku. Puk ale přeskočil jeho hůl.

64:14

Read opět ve velké šanci. Dostal puk před branku. Z velké blízkosti ale Lundqvista neprostřelil.

63:46

Del Zotto to vzal na sebe. Kličkou obehrál hráče, Lundqvista nepřekoval.

63:27

Yandle zastavil Voráčka. Hosté mohou do útoku.

63:05

Trojka Rangers byla unavená, tak jen vyhazuje.

62:40

Letci se dostávají do útočné třetiny.

61:39

Read předvedl pěknou střelu. Mířil pod horní tyč. Branku ale přestřeluje.

60:45

Voráček ale zlomil hokejku a Zuccarello se dostal do šance. Mason chytá.

60:38

Druhý taky ne, k puku se dostávají domácí.

Trestné minuty: 8:8
Giroux to ještě zkoušel v samém závěru. Lundqvista nepřekonal. Za malý okamžik uvidíme atraktivní prodloužení 3 na 3.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35

Teď už to opravdu vypadá na prodloužení.

59:05

Nash to vzal v útoku na sebe a nadělal neplechu v obraně domácího týmu. Puk ale nekončí za zády Masona.

58:55

Do poslední minuty půjde na puku hostující tým.

58:20

Nyní to ale vypadá spíše na prodloužení. U puku ale stále domácí tým.

57:20

A Rangers se nedaří dostat pořádně k puku.

56:30

Philadelphie se snaží rozhodnout v základní hrací době. Hosté se hlavně brání.

55:39

Stalberg střílí nepřesně. V posledních minutách se opravdu nenudíme.

55:05

A u šance Simmondse byl i Jakub Voráček. Navíc Radko Gudas předvedl tvrdý hit.

54:35

Simmonds ve velké šanci, po vstřeleném gólu je na koni.

53:39

Chybná rozehrávka v obraně Letců. Toho Rangers mohli využít. Mason si připisuje dobrý zákrok.

53:20

I Gudas se postaral o získání kotouče ve prospěch svého týmu.

53:00

V útočném pásmu New York Rangers.

52:06

Komerční přestávka. Nálada v aréně se zlepšila. Letci budou v posledních minutách základní hrací doby asi ještě hodně kousat.

50:33

50:33 SIMMONDS - 2:2

50:33

Philadelphia právě vstřelila branku!
Skvělá a rychlá kombinace. WAYNE SIMMONDS byl u zakončení. Na slepo mu přihrál Jakub Voráček. Letci využívají přesilovku a vyrovnávají.
Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux

50:09

Hostům se daří vyhodit.

49:51

První střelu v této přesilovce Lundqvist chytá.

49:15

Vyloučení v týmu New York Rangers (Stepan – 2 min., vysoká hůl). Tohle je dobrá šance na vyrovnání.

48:30

A bude se vylučovat. Ven půjde hráč Rangers.

48:25

Letci se snaží usadit na modré. Gudas drží puk na modré.

47:24

Komerční přestávka.

47:02

Letci hladce zvládají oslabení. A můžou se opět plně pokoušet vyrovnat.

46:37

Nedaří se ani ta druhá. Ofsajd hostů.

46:02

První minuta přesilovky se příliš nepovedla.

45:02

Záhy ujel Hayes, na kterém se vyfauloval Medveděv. Ten si jde sednout na 2 minuty za držení.

44:47

Simmonds se snažil dorážet. To je tlak domácího týmu.

44:05

Voráček nabil Girouxovi. Jeho pokus Lundqvist vyráží.

43:30

Philadelphie na tento tlak chce odpovědět.

42:55

Až nyní obrovská šance Rangers. Stalberg byl tím posledním, který zakončoval.

41:50

Ani druhá minuta třetí třetiny není záživná.

41:00

Úvod třetí třetiny není tak zajímavý jako ty předchozí.

40:01

Statistiky:

Střely na bránu: 23:30
Hity: 16:23
Vhazování: 20:20
Trestné minuty: 6:6
Po druhé třetině odchází do šaten šťastnější hostující tým. Rangers šli do vedení zásluhou Kreidera. Philadelphie ale v této třetině byla aktivnější a měla několik dobrých šancí. Třetí třetina bude zajímavá. Sledujeme vyrovnané výkony na obou stranách

Třetí třetina začne přibližně ve 21:03.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00

Yandle mohl z protiútoku odpovědět. Skvělé momenty v posledních vteřinách.

38:50

Gostisbehere zastavil puk a poslal Couturiera do nájezdu. Ten Lundqvista nepřekonal.

38:20

Voráček se pokoušel založit útočnou akci svého týmu. Neúspěšně.

37:11

Puk na střídačce Rangers. Následuje komerční přestávka.

36:50

Zakázané uvolnění Flyers. Vhazovat se bude před Masonem.

36:20

V dobré hře pokračuje domácí tým i při hře 5 na 5.

35:14

Rangers přečkávají i druhé oslabení. Stepan se vrací na led.

34:57

Couturier střílí těsně vedle levé tyče.

34:11

Gostisbehere pálil od modré. Lundqvist na puk viděl a chytá.

33:14

Přesilovka začne po komerční přestávce.

33:14

Vyloučení se koná. Ale rozhodčí nevěděli, koho na trestnou posadit. Teď už je tam ale správný hráč. Stepan si odpyká 2 minuty za zdržování hry.

33:14

Giroux se dostal ke střele a zazněla tyč. Domácí hráči se radují. Rozhodčí se radí.Branka to asi nebude. Spíš vyloučení obránce Rangers za zdržování hry. Stepan totiž vyhodil puk do hlediště.

31:39

Voráček měl nakonec 2 dobré šance. Moore se už ale vrací na led.

31:00

Klasická přesilovka 5 na 4 se ale Letcům celkem daří.

30:20

Voráček dostává přihrávku od Girouxe. Síly z trestné měl, ale Lundqvista nepřekonal.

30:03

Z přesilovky 4 na 3 nic není. Boyle a Voráček se vrací na led.

29:39

Moore držel hůl protihráče. 24 sekund bude hrát Philadelphie 4 na 3.

28:03

Boyle přidržel Voráčka. To se českému útočníkovi nelíbilo. Oba jdou na trestnou lavici. Bude se hrát 4 na 4.

27:12

Moore zpoza levého kruhu napřáhl k tvrdé střele. Mason vyráží.

26:21

25:47

Giroux skvěle přihrál na Simmondse. Mohlo být rychle vyrovnáno.

24:49

24:49 KREIDER - 1:2

24:49

Rangers právě vstřelili branku!
CHRIS KREIDER dostal branku před branku. Z tohoto prostoru už snadno překonává Masona. Hosté jdou v tomto zápase do vedení.
Asistence: Rick Nash, Derek Stepan

24:00

Váhy se přelévají, nyní útočí zase Flyers.

23:10

Voráček dostal puk z obranného pásma až na druhý pokus.

22:19

Fast vypálil od modré. Mason chytá.

21:30

Začátek druhé třetiny patří domácím.

20:30

A hned v úvodu velká šance domácího týmu. Raffl po chybné rozehrávce hostů mohl vrátit Letcům vedení.

20:01

Statistiky:

Střely na bránu: 12:16
Hity: 11:14
Vhazování: 13:10
Trestné minuty: 4:0
V první třetině jsme nakonec viděli po jedné brance na obou stranách. Do vedení šla Philadelphie po brance Schenna už ve čtvrté minutě. Hostům se ale podařilo srovnat přesilovkovým gólem v 17. minutě. J.T. Miller byl na konci rychlé akce. Asistenci si připsal i Henrik Lundqvist. Trochu lepším týmem byli přeci jen Letci. Ale závratnou převahu neměli.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:08.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Vypadá to, že už se poslední vteřiny odehrají v poklidu.

19:00

Opět v akci Miller a McDonagh. Jen si teď role obrátili. Puk skvěle zalehl Mason.

18:45

Do jednoho z posledních útoků první třetiny se pouští Rangers.

17:50

Giroux si prodloužil střídání a poslal puk před branku na Simmondse. Lundqvist chytá.

17:00

Letci se snaží na inkasovaný gól odpovědět aktivitou v útoku.

16:08

16:08 J.T. MILLER - 1:1

16:08

Hosté využívají přesilovku. J.T. MILLER dostal skvělou přihrávku od svého kapitána do levého kruhu a střelou na zadní tyč vyrovnává.
Asistence: Ryan McDonagh, Henrik Lundqvist

15:15

Skoro celou minutu Rangers nevystřelili. Ale zatím celou přesilovku hosté drží útočné pásmo.

14:23

Raffl nedovoleně bránil Stepana po odehrání puku. Druhé vyloučení pro domácího hráče.

14:04

Kotouč během chvilky opět mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

13:46

Gudas jede na střídačku a pošťuchuje se s jedním ze soupeřů.

12:30

V posledních minutách je domácí tým lepší a dostává Rangers pod tlak.

11:46

Spolupráce Gudase a Voráčka se nezdařila, Giroux se následně marně natahoval po puku.

10:51

Následuje další komerční přestávka. Kamera zabírá s bolestivou grimasou Medveděva. Po jednom hitu to nejspíše odnesla jeho ruka.

10:38

Dobrá možnost pro domácí. Lundqvist měl teď hodně práce s výpadem domácího hráče.

09:36

Rozehrávka se nezdařila, je z toho icing.

09:30

Gudas čeká za brankou s rozehrávkou.

09:05

Stav se naštěstí pro domácí nemění. Teď se ale Letci brání.

08:40

Gudas si teď nerozuměl s Masonem a skoro toho využil Nash.

07:51

Puk v ochranné síti. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.

06:50

06:44

Voráček je zpět na ledě, Philadelphie oslabení zvládá poměrně hladce.

06:40

Boyle a následná teč Kreidera. Mason chytá.

06:00

Pěkný byl ale jen začátek. Letci dobře brání u modré čáry.

05:20

Přesilovky se v poslední době Rangers nedaří. Ale ta první v tomto zápase pro hosty začala dobře.

04:44

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Voráček – 2 min., hákování).

03:58

03:58 SCHENN - 1:0

03:58

BRAYDEN SCHENN dává desátý gól v této sezoně. Po chybě obrany Rangers dorazil přihrávku svých spoluhráčů.
Asistence: Sean Couturier, Michael Raffl

02:35

Lundqvist chytá do lapačky nahození Gudase.

02:01

Dva kotouče se objevili na ledě. Těžko říct, kde se vzal ten druhý, ale přerušuje se.

00:38

První útok zaznamenává ale domácí tým. Nahození Del Zotta ale nikdo nedorazil.

00:20

Úvodní vhazování vyhrál Stepan v bílém.

00:01

Hráči už nastupují na led, po hymně začneme.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit (A), Schultz, Del Zotto, Gudas, Medveděv, Gostisbehere – Voráček, Giroux (C), Simmonds (A) – Raffl, Couturier, Schenn – VandeVelde, Bellemare, White – Read, Laughton, Umberger

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Klein, Staal, Boyle, Yandle, Girardi – Kreider, Stepan (A), Nash – J.T. Miller, Brassard, Zuccarello – Lindberg, Hayes, Fast – Glass, Moore, Stalberg

Rozhodčí: Charron, Skilliter – Nansen, Sericolo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jakub Voráček – 41 zápasů, 5+24
Radko Gudas – 35 zápasů, 0+3
Michal Neuvirth – 18 zápasů, 2,16 g/záp., 93,25 % – pravděpodobně začne jako náhradník

Jakub Voráček se v lednu konečně začíná bodově prosazovat. V posledním zápase si připsal jednu branku a dvě asistence. Díky těmto výkonům se vrací do první formace. Radko Gudas by měl nastoupit ve druhé obranné dvojici.
Začínající brankář domácího týmu stále není potvrzen. V posledním vzájemném zápase Steve Mason vychytal nulu, takže nejspíš dostane šanci i dnes.
V brance Rangers nastoupí Henrik Lundqvist.

Po dvou zápasové absenci se do obrany domácího týmu vrací Gostibehere. Návrat tohoto nováčka fanoušci oslavují, protože ve své první sezoně v NHL předvádí skvělé výkony.

3. Magnus Hellberg – 1 zápas, 6,00 g/záp., 66,67 %
Dobrý večer, pro nás v příjemný čas budeme sledovat utkání NHL. Konkrétně souboj Philadelphia FlyersNew York Rangers. Bude to už třetí souboj v této sezoně. Po druhé se bude hrát ve Philadelphii. Letcům se celkově v minulém roce proti Rangers dařilo. Jen jednou s nimi prohráli v prodloužení, ale to bylo ještě v přípravě na sezonu. V prvním zápase doma Flyers vyhráli 3:2 až po nájezdech. Na konci listopadu se hrálo v New Yorku, opět se radovali Letci, tentokrát z výhry 3:0.

Dnes nás čeká určitě zajímavý zápas. Rangers nám kvalitu nabízí dlouhodobě. Letci se trápí, ale poslední 4 zápasy vyhráli. Navíc ve vzájemných zápasech padá celkem dost branek. Můžeme se tedy těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

2:3

Branky a nahrávky: 4. Schenn (Couturier, Raffl), 51. Simmonds (Voráček, Giroux) – 17. Miller (McDonagh, Lundqvist), 25. Kreider (Nash, Stepan), rozh. náj. Zuccarello