16.01.2016, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.83 3.66 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Patrick KANE - 1:4

57:48

Chicago právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Domácí ztratili puk a po Teravainenově pasu se PATRICK KANE hnal na opuštěnou branku. Hravě skóroval a zkompletoval tak hattrick. Asistence: Teuvo Teravainen.

55:32

Brent Seabrook se na Kadrim dopustil nedovoleného bránění a už sedí na trestné lavici.

48:40

Přesilovka pro Toronto. V obranném pásmu se dopustil faulu Artěm Anisimov a dostal dvě minuty za hákování.

Morgan RIELLY - 1:3

43:47

Toronto právě vstřelilo branku!
Další akce už ale končí gólem a domácí se vrací do utkání. Na pravou stranu dostal přihrávku do jízdy MORGAN RIELLY a střelou z kruhu zamířil přesně na zadní tyčku. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau, Shawn Matthias.

Artěmij PANARIN - 0:3

40:21

A tato přesilovka je bleskurychle využita! Hosté opět rozebrali bránící hráče a po několika rychlých přihrávkách se z levé strany trefil ranou z první ARTEMIJ PANARIN. Asistence: Patrick Kane, Brent Seabrook.

40:12

No a pozor, Toronto jde do tří! Dvě minuty za krosček totiž dostal Roman Polák. Chicago má obrovskou šanci na navýšení náskoku.

39:59

Je to tak, za zákrok, který to všechno spustil, je vyloučen domácí Nazem Kadri. U mantinelu se dopustil hry vysokou holí.

Patrick KANE - 0:2

37:13

Hosté využili přesilovku a vedou už o dvě branky. Chicago doslova rozebralo bránící čtveřici a po finální křížné přihrávce se z pravé strany trefil parádním způsobem do odkryté branky ostrostřelec PATRICK KANE. Asistence: Artemij Panarin, Brent Seabrook.

36:04

Matt Hunwick za tento zákrok obdržel dvouminutový trest za vysokou hůl.

Patrick KANE - 0:1

33:07

Hosté sice přesilovku nevyužili, ale rychlými přihrávkami utahali soupeře, předvedli závar na brankovišti, PATRICK KANE byl ve správném okamžiku na správném místě a zblízka dorazil do odkryté branky. Asistence: Duncan Keith, Artemij Panarin.

31:04

Další přesilovka pro Chicago, dvě minuty držení dostal Jake Gardiner.

26:15

Vynikající Reimer! Kane objel s pukem branku, nabídl střeleckou pozici sjíždějícímu si Seabrookovi, jenže jeho tvrdou ránu dokázal domácí gólman pokrýt a vysloužit si za to ovace publika.

23:13

Po dalším náporu se domácí Martin Marinčin dopustil faulu a obdržel dvě minuty za hákování.

13:51

Vyloučení na straně domácího týmu. Jake Gardiner se dopustil držení a za tento faul na Shawa už pyká na trestné lavici.

12:07

Chicago se rychle přesunulo ze svého pásma do toho útočného, Shaw nejprve neúspěšně střílel přes obránce, Reimerem vyražený puk se k němu ale vrátil a útočník hostů poslal dorážku do odkryté branky. Trenér Babcock si ovšem vzal challenge a ta odhalila nepatrný Hossův ofsajd. Skóre tak i nadále zůstává 0:0

10:15

Obrovská šance Toronta na otevření skóre. Ve třech se řítili na jediného obránce a už to vypadalo na gólové zakončení, Bozak posunul na Matthiase, jenže Darling se ale na brankovišti dokázal roztáhnout a pokus o blafák pokryl svou holí.

09:11

Po Seabrookově nahození Garbuttově přiklepnutí se ke střele z mezikruží dostal Toews, Reimer tuto ránu z první dokázal pokrýt!

04:45

Velká šance hostů ve vlastním oslabení. Po levé straně ujel Hossa, Reimer jeho tvrdou ránu vyrazil k T. van Riemsdykovi, ten nedokázal odražený puk zpracovat a zakončit.

03:37

První přesilovka utkání, zahraje si ji Toronto. Dvě minuty za vysokou hůl dostal hostující Patrick Kane.

1:4

Branky a nahrávky: 44. Rielly (Parenteau, Matthias) – 34. Kane (Keith, Panarin), 38. Kane (Panarin, Seabrook), 41. Panarin (Kane, Seabrook), 58. Kane (Teravainen)

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf (C), Gardiner, Rielly, Marinčin, Polák, Hunwick – Parenteau, Bozak, Matthias – Komarov, Kadri, Grabner – Lupul, Holland, Winnik – Boyes, Froese, Leivo. Trenér: Mike Babcock.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, T. van Riemsdyk, Rozsíval, Scuderi – Hossa, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Pánik. Trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Cherrey, Miller

Diváci: 20 049