Kvalifikace MS (Evropa)

Skotsko – Faerské ostrovy

4:0

konec (1:0)

31.03.2021, 20:45 • Hampden Park - Glasgow • Skupina F • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.2 6.73 17.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše. Přeji krásný zbytek večera! (22:41:57)
Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:13.
Utkání končí jasným vítězstvím favorizovaného Skotska výsledkem 4:0. Ostrovní celek si tak po dvou remízách připsal do tabulky skupiny poprvé plný počet bodů.

V prvním poločase padl jen jeden gól. Hned v 7. minutě využil zpětné Tierneyho přihrávky John McGinn. Hosté mohli dokonce srovnat, povedenou střelu Hendrikssona však vytáhl na roh brankář Gordon. Po změně stran už Skotsko jasně vládlo. V 53. minutě si zopakovali úspěšnou spolupráci Tierney s Johnem McGinnem, jenž tentokrát skóroval hlavou. Výtečně hrající Tierney asistoval i u zásahu Che Adamse, který se trefil po zemi z pozice kousek za šestnáctkou. V 70. minutě uzavřel skóre Ryan Fraser, který zužitkoval měkoučký Robertsonův centr.

90+2

90+2

Domácí Kevin Nisbet ještě vidí žlutou kartu. Zezadu fauloval Hanssona.

90+1

Utkání bude nastaveno o dvě minuty!

90

Scott McTominay věděl, že je v ofsajdu a tak balón pustil. Nielsen může v klidu rozehrát.

89

Utkání se dohrává v pohodovém tempu. Skotové mají míč na kopačkách.

87

Klaemint Olsen byl ještě na vlastní polovině faulován. Míč pro Faerské ostrovy.

85

Po rohu, který zahrával Brandur Hendriksson, se Skotové ubránili.

85

Hosté teď nějakou chvíli vydrželi kombinovat na útočné polovině. Nakonec přišel centr z levé strany, po němž hlavičkoval Patrik Johannesen a Gordon musel přizvedávat balón nad břevno!

83

Patrik Johannesen se dokázal na pravé straně prokopat až k přízemnímu centru. Ten už skotská defenziva odklidila.

81

Robertson nakopl míč do autu o bránícího soupeře. Balón on sám vhodí do hry.

79

Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Scott McKenna.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Liam Palmer.

79

79. Hendriksson střílel nebezpečně, ale přeci jen vedle tyče.

79

Brandur Hendriksson už v první půli ukázal, že má dobrou střelu z dálky. Tehdy pořádně protáhl brankáře Gordona. Teď pro změnu relativně těsně minul levou tyč z pohledu gólmana Skotska.

78

Neúnavný Andrew Robertson si zase hledal míč v pokutovém území. Dříve u něho ale byl brankář Nielsen.

4:0

konec (1:0)

Branky: 7. J. McGinn (Tierney), 53. J. McGinn (Tierney), 60. Adams (Tierney), 70. Fraser (Robertson)

Karty:   90+2. Nisbet (SCO) – 44. Edmundsson (FAO)

Skotsko: C. Gordon – G. Hanley, McTominay, Tierney (79. McKenna) – Fraser (79. Palmer), McLean, C. McGregor (73. Fleck), J. McGinn, Robertson (C) – Dykes (68. Nisbet), Adams (73. McBurnie).
Náhradníci: Marshall, McLaughlin – O'Donnell, Hendry, Armstrong, R. Christie, Fleck, Gallagher, McKenna, Nisbet, McBurnie, Palmer.

Faerské ostrovy: Nielsen – Rólantsson, G. Vatnhamar, Nattestad (76. Baldvinsson), V. Davidsen – S. Vatnhamar (69. Johannesen), Hansson (C), Andreasen (69. K. Olsen), Hendriksson – M. Olsen (58. Jónsson), Edmundsson (76. Vatnsdal).
Náhradníci: Gestsson, Thomsen – Danielsen, Knudsen, Bjartalid, K. Olsen, Baldvinsson, Vatnsdal, Johannesen, Jónsson, Soylu, Jensen.

Rozhodčí: Farrugia Cann – Portelli, Vella (MLT)