Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš

3:2

konec (2:0, 0:1, 1:1)

06.01.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 34. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.48 5.5 4.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Poprad napokon zvládol úplný záver zápasu. V 53. minúte zvýšil Mlynarovič, následne však Uram znížil a ešte to bolo v závere napínavé. Po odpískaní sa ešte zrodila rýchla pästná výmena medzi Abdulom a Rapáčom, ktorú vyprovokoval hosťujúci hráč.

Ďakujeme za pozornosť. (19:40:24)

59:52

Oddychový čas pre Poprad.

59:52

Uramovu prihrávku pred bránku zastavili korčule jedného z popradských hokejistov a puk následne prikryl Corbeil.

59:33

Fabianovo nahodenie zachytil Grundling, hostia sa snažia ešte vyraziť dopredu.

59:07

Košarišťan ide opäť na striedačku a začína sa znovu mikulášska powerplay.

58:55

Popradčania dostali puk do útočného pásma, kde súpera zdržali nejaký čas.

58:33

Zároveň si oddychový čas vypýtal tréner hostí.

58:33

Liptovský Mikuláš dal gól!
Hostia znižujú a posledné sekundy budú veľmi zaujímavé! Tabaček vypálil od modrej čiary, jeho delovka sa odrazila od Corbeilovho betónu. Tam bol pripravený MAREK URAM, ktorý sa presadil z pohotovej dorážky!
Asistencie: Ján Tabaček, Patrik Števuliak.

58:23

Brankár Košarišťan už odišiel na striedačku!

57:35

Popradčania prenechávajú iniciatívu svojmu súperovi, ktorý sa ešte všemožne snaží, no zatiaľ sa Liptákom veľmi nedarí presadiť. K dispozícii majú niečo cez dve minúty.

56:50

Buc šiel do prečíslenia s Heizerom, no cez dobre brániaceho a obetavého Mezovského sa mu nepodarilo prihrať. Následne bola hra prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

55:56

Hunovi vypichli domáci puk medzi kruhmi, no len presne na hokejku Jakuba Langhammera, ktorý vypálil okamžite príklepom. Corbeil si jeho strelu vychutnal lapačkou.

55:05

Nádašdi nahodil puk do útočného pásma, Corbeil ho nemal pod kontrolou. Matúš Sukeľ mu ho vypichol, no už sa k dorážke nedostal. Pohotový bol Petran.

53:33

Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme, Huna strieľal spomedzi kruhov prakticky ihneď a triafal priamo do Corbeila.

53:14

Matúš Sukeľ si nakorčuľoval do pásma po ľavom krídle a snažil sa prekvapiť Corbeila. Jeho strela letela presne do stredu a popradský brankár s ňou nemal problémy.

52:48

Rado Suchý iba stihol vniknúť do pásma a potom okamžite nahodiť puk na bránku, ktorú si však pozorne strážil brankár Mathieu Corbeil.

52:14

Poprad dal gól!
Kamzíci po niekoľkých minútach trápenia v obrannom pásme strieľajú gól. Štrauch posunul puk na ľavom kruhu SAMUELOVI MLYNAROVIČOVI, ktorého strela švihom prepadla Košarišťanovi cez lapačku!
Asistencia: Andreas Štrauch.

51:36

Matej Paločko to skúsil strelou spomedzi kruhov, no dokázal trafiť iba zadný mantinel. Popradčania potom o puk prišli.

50:38

Jakub Sukeľ šikovne vystrelil z pravého kruhu. Strelu zblokoval ešte pred bránkou obranca McDowell. Hostia však naďalej hrajú aktívne v pásme.

49:32

Svitana dal Dindovi v útočnom pásme o mantinel ťažký puk, Dinda ho iba urýchlene nahodil do rohu.

48:39

Iľja Davydov nahadzoval puk od modrej čiary. Nasmeroval ho však iba do rohu klziska, kde nebol nik z hráčov v bielych dresoch.

47:31

Dávid Bondra potiahol puk po ľavom krídle a vypálil z kruhu. Napálil to však priamo do obrancu Mezovského, ktorý potom išiel ihneď vystriedať.

46:46

Buc sa natlačil s pukom po pravom krídle, dával puk pred bránku, kde bol Heizer, no následne bola posunutá Košarišťanova bránka.

46:18

Vhadzovalo sa po Košarišťanovej ľavici. Liptáci sa však potom pár sekúnd po vhadzovaní previnili zakázaným uvoľnením.
Na ľade už máme oba tímy, pomaly je všetko pripravené na pokračovanie v stretnutí.
Plexisklo je už vymenené, na ľadovú plochu ešte vyšla rolba, ktorá vykoná kompletnú úpravu ľadovej plochy.
Dnešné stretnutie sleduje 1 521 divákov.

46:03

Po strete Jindřicha Abdula s protihráčom pri mantineli si to odnieslo plexisklo. Úplne prasklo, a tak budeme niekoľko minút čakať. Túto sezónu už bude v Poprade počas zápasu druhýkrát menené plexisklo.

45:06

Ďalšiu delovku sme videli z hokejky Krišku z pravého kruhu. Tá skončila na Corbeilovom betóne. Potom si šikovne našiel miesto Langhammer a pálil po Uramovej prihrávke, no netrafil bránu.

44:18

Mikuláš zatiaľ hrá svoju presilovku vcelku dobre. Teraz Suchý šikovne nabil na pravý kruh Hunovi, ktorý z prvej vypálil a Corbeil si pripísal efektný zákrok lapačkou.

43:42

Huna šikovne nahodil od modrej čiary. Rapáč operoval pred bránkou a snažil sa Corbeilovi znepríjemniť život. Popradský brankár však puk skrotiť dokázal.

43:29

Marcelovi Petranovi vôbec nevyšiel obranný zákrok telom. Odsedí si dve minúty za faul kolenom.

42:28

Fabian zo stredného pásma veľmi nemal komu prihrať, a tak puk iba jednoducho nahodil oblúčikom na bránku. Košarišťan ho pokojne zachytil do lapačky.

41:25

Ježekovi šikovne ukradol puk na modrej čiare Martin Kriška a vykorčuľoval do samostatného útoku. Puk mu potom pred bránkou ušiel a dokázal už iba zakončiť nedôrazne jednou rukou.

40:27

Poprad nezačína tretiu tretinu veľmi šťastne. Po nepresnej prihrávke sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa sťahuje pred Corbeila.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry už nebola taká dynamická, videli sme v nej jeden gól. V priebehu 38. minúty znížil na 2:1 Huna.
Tretia tretina začína približne o 18:40.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:42

Hvila vykorčuľoval s pukom po pravom krídle a aj vystrelil, no netrafil priestor bránky.

39:07

Popradčanom sa momentálne dvakrát po sebe podarilo puk vyhodiť cez všetky čiary až ku Košarišťanovi

38:03

Ideálny stav pre Liptákov. Dali gól a získavajú presilovku. Mathieu Corbeil dostáva dve minúty za nešportové správanie. Trest si za neho odsedí Abdul.

37:41

37:41 HUNA - 2:1

37:41

Liptáci strieľajú prvý gól v zápase a znižujú stav stretnutia! RUDOLF HUNA sa dostal šikovne z pravého krídla až pred bránku a trafil Corbeilovi pod hornú žrď!
Asistencia: Patrik Števuliak.

37:13

Uram hľadal pred bránkou Matúša Sukeľa. Neposlal mu však veľmi dobrú prihrávku. Puk vyletel do rohu klziska.

36:02

Kamzíci hrali až príliš uvoľnene a možno aj preto Dinda prihrával po modrej čiare nepresne a puk Davydovi uskočil z hokejky.

34:37

Štrauch sa dostal na os ihriska na modrú čiaru. Strelu poslal iba ponad bránku a následne sa dokázali Liptáci oslobodiť.

33:29

Marek Uram šikovne vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle a vystrelil z kruhu. Jeho zakončenie skončilo na betóne brankára Corbeila.

33:18

Presilovka pre Poprad. Branislav Rapáč dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

33:08

Rapáč posunul Kuralimu na pravý kruh. Jeho následná strela smerovala iba ponad bránku a Corbeila neohrozila.

32:07

Lichanec obkrúžil útočné pásmo, následne prihral na modrú čiaru Ježekovi. Ten vypálil od modrej, no priestor bránky netrafil.

31:14

Kamzíci vyrážali po dlhšom čase priamo dopredu, no veľmi si nerozumeli, najmä Heizer s Bucom. Odpískaný bol ofsajd.

30:29

Paukovček posunul pred bránku Kuralimu, ktorý to skúšal z prvej, no mal zablokovanú hokejku, a tak pohotovo nevystrelil. Corbeil prikryl puk bez problémov.

30:01

Rapáč prenechal puk Paukovčekovi na pravom kruhu. Následná strela Paukovčeka však letela ponad plexisklo.

29:46

Kamzíci získali puk pri vlastnej modrej čiare. Aleš Ježek to urobil nekompromisne, odpálil ho cez všetky čiary.

28:52

Puk nepríjemne vyletel pred Corbeilom. Popradský brankár ho však skrotil a prikryl pod lapačku. Vhadzuje sa teda po jeho ľavici.

28:34

Presilovka pre Liptovský Mikuláš. Peter König dostáva dve minúty za podrazenie.

28:01

Hráči sa sústredili na roh klziska a zabudli na pred bránkou pripraveného Königa. Tomu posunul puk Štrauch, König ešte namieril, ale trafil iba do vyrážačky gólmana Košarišťana.

26:47

Lichanec prenechal puk na modrú čiaru Ježekovi, ktorý vypálil príklepom, no nedokázal trafiť priestor bránky.

26:06

Popradčania získali útočné pásmo, Dinda nahadzoval puk od modrej, no Košarišťan ho bezpečne zachytil v lapačke.

25:33

Popradčania o presilovku prichádzajú. Andreas Štrauch dostáva dve minúty za krosček.

25:01

Kamzíci vyhrali buly, König nabil Petranovi po modrej čiare, ktorý z prvej pálil, no jeho delovka letela tesne vedľa brány.

24:55

Popradčania budú hrať štyri sekundy presilovku o dvoch hráčov. Tomáš Nádašdi dostáva dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou a ešte aj 10 minút za nešportové správanie.

24:04

Brejčák nabil Bucovi na pravý kruh. Jeho delovka letela do bočnej konštrukcie bránky. Následne sa podarilo Liptákom oslobodiť.

23:24

James McDowell tvrdo vypálil od modrej čiary. Košarišťan mal síce zakrytý výhľad, no napokon zakročiť nemusel, keďže delovka letela vedľa.

22:59

Presilovka pre Poprad. Patrik Števuliak fauloval Mlynaroviča a odsedí si dve minúty za hákovanie.

22:07

Matúš Paločko sa snažil krížnou prihrávkou vyslať dopredu Dávida Bondru, no letiaci puk tečoval Uram a vyletel až za plexisklo. Vhadzuje sa v strednom pásme.

21:34

Jakub Sukeľ založil ďalšiu útočnú akciu. Vykorčuľoval po ľavom krídle a vystrelil na bránku. Mathieu Corbeil si pripísal úspešný zákrok.

20:43

Mikuláš začal tretinu veľmi aktívne. Tabaček nastrelil od modrej čiary žŕdku. Corbeil nevedel, kde sa odrazil puk, no dopadol na Števuliakovu hokejku. Ten však prázdnu bránu netrafil!

20:01

Začala sa druhá tretina.
Videli sme úvodnú dvadsaťminútovku, ktorá bola vcelku rýchla a hrala sa dokopy iba 27 minút. Naozaj sa hralo zo strany na stranu, ale videli sme množstvo nepresností, ale aj dva góly. Do vedenia šli po góloch Buca a Svitanu Popradčania. Stav je 2:0.
Druhá tretina sa začína približne o 17:49.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:13

Mezovský nahodil od modrej čiary na bránku. Corbeil veľa toho naozaj nevidel, no dokázal vytasiť betón a puk ním vyraziť.

18:45

Ľubomír Dinda sa pretláčal do útočného pásma, pri modrej čiare však spomalil a následne sa pískalo postavenie mimo hry.

18:16

Heizer pretláčal puk cez medzikružie, Buc zase blokoval protihráča, a tak si nevšimol, že puk už smeruje k nemu.

17:13

Oba tímy mohli ísť hneď po sebe do dobrých protiútokov, no Liptáci si puk zle prenechali a na druhej strane Popradčania si nedokázali presne prihrať.

16:26

Popradčania sa dostali do útočného pásma, ale Hvila s Matejom Paločkom si veľmi nerozumeli, prihrali si nepresne a Liptáci puk poslali preč.

14:59

14:59 SVITANA - 2:0

14:59

Prerušenie prichádza až teraz, no nepriaznivé pre hostí. PATRIK SVITANA sa rozkorčuľoval z obranného pásma, prešiel po pravom krídle a spoza kruhu perfektnou strelou švihom trafil pod hornú žrď. Košarišťan ani nestihol strelu zaregistrovať a už mal puk v sieti.
Asistencia: Matej Paločko.

14:13

Oba tímy opäť v pokoji prestriedali a novú akciu zakladajú domáci. Už celkom dlho sa hrá bez prerušenia, čo prináša rýchly hokej zo strany na stranu.

13:14

Branislav Rapáč si spracoval prihrávku v strednom pásme, dostal sa na pravý kruh a vystrelil. Corbeil použil svoju vyrážačku a musel aj trošku nadskočiť.

12:17

Samuel Mlynarovič urobil na ľavom kruhu protismernú kľučku, následne chcel strieľať, ale puk mu ušiel z hokejky. Podarilo sa to až neskôr Štrauchovi z kratšej vzdialenosti. Košarišťan však puk zachytával.

11:17

Na opačnej strane to bekhendom z pravej strany skúšal Andrej Laco, ktorý však nedokázal presne namieriť. Corbeil teda zasahovať tiež nemusel.

10:51

Bondra nabil na modrú čiaru Vartovníkovi, ktorý z prvej pálil bez prípravy. Puk mu však na hokejku veľmi nesadol, a tak z toho bola nepresná a v podstate nevýrazná strela.

10:18

Matúš Paločko predviedol individuálnu akciu. Odtiahol sa od hráča v strednom pásme, vnikol do útočnej tretiny a vypálil príklepom spoza hráča. Košarišťan jeho projektil našiel v lapačke.

09:42

Oba tímy znovu prestriedali. Akciu budú začínať popradskí hokejisti spoza vlastnej bránky. Už je tam pri puku Davydov.

09:08

Liptáci majú teraz dobrú pasáž a spôsobujú problémy súperovi. Tabaček tvrdo vypálil od modrej čiary, Huna jeho strelu tečoval, ale Corbeil si opäť dal pozor.

08:12

Bratia Sukeľovci vyrazili do prečíslenia dvoch proti jednému. Jakub to nastreľoval na Matúšovu hokejku pred bránku, ale Corbeil si bránu pozorne postrážil.

07:41

Popradčania získali útočné pásmo a rozprúdili prihrávkový kolotoč. McDowellovi však nevyšla prihrávka pred bránku. Domáci ale naďalej ostávajú v tretine.

06:52

Dinda krížnou prihrávkou vysúval dopredu Matúša Paločka, ktorý však stroskotal na Moravčíkovi a bol puku zbavený.

05:38

Brejčák s Mlynarovičom si prihrali medzi kruhmi, ale priestor tam bol už prehustený, a tak puk unikol po jednej z prihrávok do rohu klziska.

04:46

Popradčania sa po buly zamotali s pukom a nevedeli ho skrotiť na svojich hokejkách. Nakoniec sme videli aj delovku Königa, ktorú však Abdul tečoval mimo.

04:22

Na dve minúty za krosček si sadne Radoslav Suchý.

04:22

Buc šikovnou prihrávkou na modrú čiaru vysunul do brejku Abdula, ktorý šiel takpovediac sám na bránku, no blafákom neprekvapil Košarišťana. Poprad však získava presilovku.

03:44

Svitana vysunul po krídle Štraucha, ktorý vnikol do pásma, no o pár sekúnd neskôr už bol bez puku. Hostia ho poslali do stredného pásma.

03:15

Mathieu Corbeil si teraz poriadne zavaril! Dlho čakal s rozohrávkou, neprenechal puk spoluhráčom, napokon dával naslepo medzi kruhy, kde už prikorčuľoval voľný Števuliak, spracoval si puk, prišiel bližšie k bráne a strieľal. Corbeil však dokázal svoje zlyhanie odčiniť vďaka úspešnému zákroku.

02:45

Ježek nastrelil puk o zadný mantinel, Matej Paločko sa snažil prekvapiť Košarišťana rýchlou dorážkou, no veľmi sa mu to nakoniec nepodarilo.

02:08

Fabian nahodil puk do útočného pásma, no tam si Paločko s Bondrom veľmi nerozumel. Puk vzal na hokejku v rohu klziska Kriška a prihral ju späť po mantineli do protismeru.

01:23

01:23 BUC - 1:0

01:23

Kamzíci sa rýchlym gólom dostávajú do vedenia. DÁVID BUC vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle a strelou švihom z ľavého kruhu prekvapil Košarišťana k ľavej žrdi.
Asistencia: Jindřich Abdul.

00:49

Mlynarovič chcel založiť útočnú akciu, no nepodarilo sa mu dostať puk po mantineli von z pásma. Suchý ešte udržal útočné pásmo a Liptáci boli aj naďalej aktívni. Rapáč sa pretlačil pred bránku, no Corbeila takisto neprekabátil.

00:08

Liptáci dokázali rýchlo podniknúť prvú útočnú akciu. Tabaček posúval po mantineli na útočnú modrú čiaru. Langhammer prenechal puk Števuliakovi, ktorý sa dostal do bekhendového blafáku, ale Corbeilov betón neprekonal.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Pred začiatkom stretnutia nás čaká ešte menšia slávnosť. Prezident HK Poprad a primátor mesta Poprad Jozef Švagerko spoločne s riaditeľom HK Poprad Ľudovítom Jurínyim odovzdajú pamätný dres Danielovi Brejčákovi za 500 zápasov v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži. Nasleduje štátna hymna.
Na ľadovú plochu už nastupujú domáci hokejisti v bielych dresoch. Liptáci sa dnes predvedú v dresoch červených.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák (A), McDowell, König, Petran, Fabian (C), Dinda, Davydov, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Abdul, Heizer, Buc – Paločko, Vartovník, Bondra – Lichanec, Paločko ml., Hvila

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Moravčík, Tabaček (A), Suchý (A), Kurali, Mezovský, Nádašdi, Gründling, Nemec – Števuliak, Langhammer, Ru. Huna – J. Sukeľ, Paukovček, B. Rapáč – Uram, M. Sukeľ, Kriška (C) – Uhrík, Piatka, Laco

Rozhodca: Kalina, Štefik – Gajan, Gavalier.
Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 34. kola Tipsport ligy, v ktorom nás čaká aj tradičné podtatranské derby medzi HK Poprad a MHK 32 Liptovský Mikuláš. Stretnutie sa začína o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HK Poprad

Popradskí hokejisti sa stále snažia držať krok s vedúcou päticou. Momentálne majú kamzíci na konte 61 bodov a skóre 97:89. Na piatu Nitru a zároveň štvrté Košice, ktoré majú rovnako 66 bodov Popradčania teda strácajú päť bodov. Pred siedmou Žilinou majú už 15-bodový náskok. Poprad v poslednom zápase porazil Detvu vonku 1:3, predtým doma po nájazdoch podľahol Zvolenu 2:3 po nájazdoch a pripísal si aj víťazstvo v Nových Zámkoch 2:3, doma s Košicami 4:2 a v Trenčíne 0:2. Najproduktívnejším hráčom Popradu je momentálne Patrik Svitana so ziskom 30 bodov za 12 gólov a 18 asistencií.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Hokejisti Liptovského Mikuláša veľmi pozitívne naladení nie sú. Mikuláš ťahá nelichotivú sériu 10 prehier. Naposledy Liptáci vyhrali ešte 26. novembra na ľade Detvy. Mikuláš v poslednom kole doma podľahol Detve 1:3, predtým prehral s Detvou 0:1 a takisto aj vo Zvolene 4:2. Liptovský Mikuláš je teda celkom logicky na predposlednej priečke tabuľky so ziskom 33 bodov. Pred poslednou Detvou má 18-bodový náskok a na ôsme Nové Zámky stráca tri body. Najproduktívnejším hráčom Mikuláša je momentálne Marek Uram so ziskom 26 bodov za 6 gólov a 20 asistencií.

V tejto sezóne vzájomné zápasy vo všetkých prípadoch zvládli lepšie Popradčania,
i keď sa vždy zrodili tesné výsledky. Poprad si pripísal výhry 1:2 a 3:4 po predĺžení a 2:1 v riadnom hracom čase. Zaujímavú príchuť bude mať tento súboj pre Richarda Rapáča, ktorý je v Liptovskom Mikuláši na hosťovaní práve z Popradu. Za Poprad predtým odohral len 11 zápasov kvôli zraneniu, v ktorých strelil 1 gól a na 1 prihral.

Všetkých vás srdečne pozývam k sledovaniu on-line prenosu z ďalšieho podtatranského derby. Prajem vám príjemný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

3:2

Branky a nahrávky: 2. Buc (Abdul), 15. Svitana (Paločko ml.), 53. Mlynarovič (Štrauch) – 38. Huna (Števuliak), 59. Uram (Tabaček, Števuliak)

Rozhodčí: Kalina, Štefik – Gajan, Gavalier

Diváci: 1 521

01:23 POP 1:0 Buc (Abdul)
04:22 LMI 2 Suchý, krosček
14:59 POP 2:0 Svitana (Paločko ml.)
22:59 LMI 2 Števuliak, hákování