06.01.2018, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.62 4.36 4.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (04:50:18)
1. Blake Wheeler (WPG) 1+1
2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+0
3. Johan Larsson (BUF) 1+0.
Střely na branku: 29 – 29 (11:10, 8:9, 10:10).
Je dobojováno! Buffalo šlo do třetí třetiny s reálnou šancí na bodový zisk, jenže pouhých pětadvacet sekundách jeho plány na vyrovnání dostaly velkou trhlinu v podobě inkasovaného gólu na 2:4. Zhruba osm minut před koncem pak Šavle dokázaly snížit zásluhou Wilsona, ale srovnat stav se jim už nezdařilo. Jets tak potvrdili vynikající formu z domácího stadionu, vyhrálo třetí z předchozích čtyř zápasů a v Západní konferenci se posunul na druhé místo. Oproti tomu Sabres potřetí v řadě padli a zůstávají na úplném chvostu východní poloviny soutěže.

59:59

Kane vyhrál buly a hosté přece jenom stihli ještě jednou vystřelit. Eichelovo zakončení zpoza pravého kruhu ale letělo vysoko nad.

59:55

Snažení Buffala kazí přihrávka rukou, kvůli které se bude vhazovat ve středním pásmu. S tímto už Sabres nic nesvedou.

59:35

Eichel zleva poslal puk k brankovišti, kde se neprosadil Kane a Kulikov ve zmatcích vyhodil aspoň k modré čáře.

59:15

Hostům není nic platné, že jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Pětka Jets je natlačena u vlastního brankoviště a Šavle zkrátka nemají kudy.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:33

Šavlím se dlouho nedařilo dostat do nějaké kloudnější kombinace, a tak se ze zahuštěného prostoru vrátili k modré čáře. Střelu zpoza levého kruhu u branky nebezpečně tečoval Ryan O´Reilly, ovšem puk skončil jen v ochranné síti.

57:51

Phil Housley jasným gestem odvolává Chada Johnsona na střídačku a z té naskakuje šestý hráč do pole!

57:10

Matt Hendricks přišel o puk u mantinelu, následovala přihrávka zleva na Bogosiana a střela, se kterou si Hellebuyck jednoduše poradil.

56:52

Bogosian se vydal do rohu, odkud přihrával pod sebe. Jeden z hráčů protečoval puk až nad mantinely.

56:45

Hellebuyck si nechtěl přidělávat starosti a po nahození Sama Reinarta raději přerušil hru. Mezitím inkasoval menší sprchu od brzdících hokejistů.

56:27

Winnipeg pošetřil dobrou půlminutku u mantinelu v útočném pásmu, to mu zatím naprosto vyhovuje.

55:30

Puk odskočil na střídačku a hru na pár desítek vteřin zastaví reklamní přestávka určena pro úklid sněhu na ledové ploše.

54:56

Wilson přejel útočnou modrou a zastavil puk pro Pominville, který z dálky jen tak nahazoval a nepřidělal obraně Jets žádné starosti.

4:3

Branky a nahrávky: 10. Byfuglien (Wheeler, Laine), 16. Trouba (Copp, Hendricks), 27. Wheeler (T. Myers, Ehlers), 41. Little (Trouba, Morrissey) – 12. Scandella (Rodrigues, Pominville), 39. Jo. Larsson (Josefson, Ristolainen), 53. S. Wilson (Rodrigues, Pominville)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Laine, Wheeler (C), Connor – Ehlers, Little (A), Perreault – Armia, Lowry, Copp – Daňo, Hendricks, Matthias.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Ristolainen, Scandella, Bogosian (A), McCabe, Beaulieu, Gorges – S. Reinhart, Eichel, Girgensons – Okposo (A), R. O'Reilly (A), E. Kane – Pominville, Rodrigues, S. Wilson – Nolan, Josefson, Jo. Larsson.

Rozhodčí: Dwyer, Rank – Wheler, Knorr

04:20 WPG 2 Armia, hákování
08:54 BUF 2 S. Reinhart, vysoká hůl
09:28 WPG 1:0 Byfuglien (Wheeler, Laine)
09:37 WPG 2 Little, vysoká hůl
11:40 BUF 1:1 Scandella (Rodrigues, Pominville)