VHK ROBE Vsetín – HC Oceláři Třinec

3:4

konec (0:1, 2:2, 1:1)

06.01.2018, 13:00 • Zimní stadion Na Lapači • Skupina E • Helena Hegeďová

Na Vsetínu bylo vidět při vstupu do třetiny odhodlání a práce domácích se vyplatila. Ve 49. minutě srovnal Zemánek, a to zcela zaslouženě, herní obraz opravdu odpovídal vyrovnanému stavu. Hostující celek měl sice více střel na branku, herně však byly oba týmy rovnocennými soupeři a ke Třinci se více přiklonilo štěstí, když v 54. minutě vybojovali útočnou třetinu. Wantulok nejprve nastřelil tyčku a následně si připsal i vítěznou branku. (21:38:22)

59:55

Půčkova střela je zblokována a míří do rohu. Už se zřejmě nic nestane.

59:36

Fencl byl s pukem vyhnán až za vlastní branku, odkud míří do pásma.

59:04

Macháček dostává puk z pásma. Vsetín bleskově vyklidil útočnou třetinu a začíná akci znovu.

58:53

Málek zůstává na střídačce. Vhazuje se po Švančarově levici.

58:53

Oddechový čas pro domácí.

58:53

Vyrovnání měl na hokejce Turek, přes dotírající hráče ale nezvedl kotouč tak, jak by potřeboval, a Švančara má puk ve své moci. Velmi důležitý moment pro hostující celek.

58:17

Kašpárkovu prudkou střelu z vrcholu levého kruhu zblokoval Půček. Vsetín se dostává ke kotouči a druhá formace Valachů jde dopředu.

57:16

Vhazování po odpískaném ofsajdu vyhráli hosté a okamžitě se přesunuli do útočného pásma. Necelé tři minuty před koncem bude jejich hlavním úkolem ubránit jednobrankový náskok.

56:31

Babeliak se snaží dostat zpět do útočného pásma. Macháček si zahrál na obránce a vsetínského útočníka odstavil. Tento obranný počin se stal příležitostí pro Kašpárka, který se dostal do brejku a zakončoval mezi betony. Domácí gólman si nebyl jistý, nakonec se však ukázalo, že betony sklapl včas.

55:29

Vsetínští se nevzdávají a předvádějí dobrou práci v útočném pásmu. Nyní ale Oceláři vyhazují.

53:35

Třinec právě vstřelil branku!
A Oceláři se mohou radovat! Rychlá a přesná kombinace okolo branky měla na svědomí střelu KRYŠTOFA WANTULOKA od levé tyčky, která skončila za zády Málka. Asistence: Michal Ramík, Tommy Wardas.

53:19

Hosté se už se po střele Wantuloka z levého kruhu radovali a zmiňovaný hráč Třince zvedal ruce nad hlavu. Ano, obránce Ocelářů Málka překonal, puk se ale odrazil od pravé tyčky zpět do hry.

52:36

V přečíslení jsme mohli vidět Calabu a Turka, kteří potrápili hostujícího gólmana. Prvně jmenovaný našel přesnou křižnou přihrávkou Turka, který si vytáhl gólmana z brány. Okolo pravé tyčky už ale zakončit nedokázal.

51:21

Domácí v plném počtu. V posledních sekundách přesilové hry Třince zavládl v Málkově brankovišti zmatek. Oceláři této situace využívají a stále si drží tlak. Za zády vsetínského gólmana ale ještě neskončila žádná z dorážek na brankovišti nebo vzdálenějších střel, na které Málek neviděl.

51:05

Macháček vybojoval kotouč za brankou Málka a našel si místo na vrcholu levého kruhu. Měl před sebou dost místa, a proto se tato pozice jevila jako střelecky dobrá. Macháček se ale ještě rozhodl pro přihrávku a kombinace začíná.

50:20

Puk létá z jedné strany na druhou a nemůže se usadit ani v jedné třetině.

49:44

Vsetín nahodil do útočného pásma, a když už se Třinečtí vydávali střídat, objevil se na pravém křídle Calaba, který zakončoval k levé tyčce. Hostující gólman si tuto část branky pohlídal.

3:4

Branky a nahrávky: 28. Fencl (Kunst, Půček), 40. Vrána (Babeliak), 49. Zemánek (Navrátil) – 17. Ramík (Wardas, Cienciala F.), 30. Petrovský (Macháček, Hrůzek), 34. Ramík (Bujak, Wardas), 54. Wantulok (Ramík, Wardas)

VHK ROBE Vsetín: Málek (Křenek) – Houser, Navrátil, Fencl, Kunst, Velikovský, Sviták – Kočí, Babeliak, Vrána – Calaba, J. Půček, Turek – Zemánek, Dědek, Liss.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – S. Cienciala, Hrůzek, Wantulok, Mituchovič, Bujak, F. Cienciala – Procházka, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramik, Macháček.

Rozhodčí: Hykel – Adamec, Poruba

01:10 TRI 2 Hrůzek, podražení
08:19 TRI 2 Ciencala F., držení protihráče
09:15 VSE 2 Málek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Babeliak
11:50 TRI 2 Bujak, krosček
16:01 TRI 0:1 Ramík (Wardas, Cienciala F.)
23:24 TRI 2 F., hrubost