konec (2:2, 5:1, 3:1)

06.01.2018, 18:30 • 30. kolo • Michal Toman (@michal_toman99)

Tipsport: 1.45 5.3 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:52:56)
Třetí třetina byla opět v režii domácích, kteří si v pohodě dokráčeli pro zisk tří bodů. Navíc dokázali zaokrouhlit svůj gólový účet na deset branek, k čemuž velkou měrou přispěl zejména Tomáš Šmerha, který se trefil proti Litvínovu celkem třikrát a zapsal hattrick.

60:00

59:51

Krsek skončil s pukem u mantinelu ve skrumáži, Slavia už se o výhru připravit nenechá.

59:27

Domácí hrají ve čtyřech.

59:21

Dominik Havlík pálil od modré, Vecka jeho dobrou ránu chytil.

59:04

Francovi na modré čáře přeskočil puk čepel.

58:56

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šmerha – 2 min., sekání).

58:37

O puk se hráči perou u mantinelu za brankou domácích.

58:15

Šmerha zavezl puk do pásma, ale za brankou Havlíka o něj přišel.

57:35

Sešívaní ihned po buly vyhodili puk přes všechny čáry.

57:27

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vobořil – 2 min., sekání).

56:59

Vobořil vyvezl puk do středního pásma.

56:25

Slavia právě vstřelila branku!
Je to tady, Slavia se dočkala desáté branky! Šmerha předložil puk DAVIDU ŠTEINEROVI, jehož rána z levé strany zaplula za záda bezmocného gólmana Havlíka. Asistence: Tomáš Šmerha a David Kohút.

55:56

Jícha měl na holi svůj třetí gól v utkání, ale jeho ránu z mezikruží Vecka skvěle zkrotil na hrudi!

55:27

Hosté se velmi dobře brání a nepouštějí Slavii do tlaku.

54:53

Dominik Havlík vyvezl puk až k brance Vecky a tam nastřádal cenné vteřinky.

54:28

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Ineman – 2 min., vysoká hůl).

53:35

Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté přesilovku ale nakonec přeci jen využívají a snižují rozdíl ve skóre! DAVID DRAŠAR ukázal přehled na brankovišti, kde se nejrychleji ze všech zorientoval ve skrumáži těl a poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Josef Jícha a Dominik Havlík.

53:05

Pecka se otočil s pukem mezi kruhy a vypálil, jenže minul pravou tyč.

52:40

Hostům utekl puk do středního pásma a píská se postavení mimo hru.

52:26

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Marek.

51:59

Chemici se snaží ještě zapsat další čestný úspěch a zatlačili domácí k jejich brance.

51:31

Bečvář nastřelil z pravé strany tyč!

50:21

Sešívaní se opět prosazují a už už pokukují po desátém gólu. TOMÁŠ ŠMERHA ukořistil kotouč v útočné třetině a tváří v tvář brankáři Havlíkovi si věděl rady. Zkompletoval tak svůj dnešní hattrick! Bez asistence.

50:12

Kordule se prokličkoval mezi kruhy a vypálil zápěstím, branku minul.

49:59

49:37

Jašova rána ze středu pásma jen zaduněla o zadní mantinel.

48:51

Litvínov hraje ve čtyřech.

48:40

Melovič z pravé strany jen nastřelil prvního hráče před sebou.

48:30

Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

48:09

Valíkova rána z mezikruží těsně minula pravou tyč.

47:59

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Drašar – 2 min., vysoká hůl).

47:49

Slávistům utekl puk do středního pásma a Litvínov se osvobozuje.

47:32

Jaša nezpracoval mezi kruhy dobrou přihrávku od mantinelu.

47:02

Antoš pálil od modré z první mimo.

46:51

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Vopat – 2 min., sekání).

46:05

A byl to VIKTOR MARTÍNEK, který nakonec vypálil z pravého kruhu a zamířil přesně pod víko hostující svatyně. Bez asistence.

45:58

Sešívaní vedou protiútok po pravé straně.

45:47

Marek vybojoval kotouč za vlastní brankou.

44:49

Martínek se řítil na Havlíka úplně sám, ale v nájezdu svou střelou jen lízl pravou tyč!

44:31

Bečvář se přes Veckovu hůl nedostal k zakončení.

43:57

Matějka dal Jašovi dobrou přihrávku do jízdy, ale druhý jmenovaný si ji jen posunul za branku hostů do souboje.

43:19

Stark zůstal ležet za vlastní brankou po souboji u mantinelu, nakonec se však zvedl a po svých odjel na střídačku, takže snad bude v pořádku.

43:10

Šmerha zkusil vypálit z pravého kruhu zpoza obránce, ale jeho pokus na brankáře Havlíka neprošel.

42:57

Marek Havlík vypálil od modré, jeho ztečovaná rána skončila na zadním mantinelu.

42:18

Kordule vyhrál sprinterský souboj a icing se nepíská.

42:11

Šimon Havlík dostal pukem do masky a hra je přerušena.

41:58

Bárdošovu střelu z pravého kruhu Vecka vyrazil do rohu.

41:31

Sešívaní jsou zatím ve třetí periodě pod tlakem, hosté je zamkli kolem jejich branky.

41:17

Vopatovu střelu od modré Vecka ukryl v lapačce.

40:49

Nahození od modré před Veckou tečovali útočníci do ochranné sítě.

40:13

Stark musel spěchat za vlastní branku, kam ho zahnal jeden z útočníků Litvínova, slávista však nakonec vše zvládl.

40:01

Ve druhé třetině jasně dominovali domácí hokejisté. Ti se prosadili hned pětkrát, když se postupně trefili Denis Heldák, Tomáš Šmerha, David Matějka, David Šteiner a Viktor Martínek. Za chemiky dokázal snížit svým druhým gólem v zápase Josef Jícha, jenže pak ten stejný hráč nevyzrál na Vecku při trestném střílení, a tak Slavia vede po čtyřiceti minutách v Edenu nad Litvínovem 7:3 a nutno podotknout, že zaslouženě.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:17.

40:00

39:48

K trestnému střílení se postavil Josef Jícha, který sice rozpohyboval Vecku, ale nedokázal svůj nájezd zakončit a jen nastřelil beton domácího brankáře.

39:48

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Marek – trestné střílení, hákování).

39:33

Šergl zkoušel sklepnout puk na brankovišti za záda Havlíka, ale hostující brankář mu puk sebral.

39:19

Jaša se tlačil do zakončení tak vehementně, že posunul Havlíkovu klec.

38:55

Šteiner hledal před brankou dobře postaveného Matějku, ale puk jeho hůl nenašel.

38:38

Drašarovi udělal místo ke střele spoluhráč na levém kruhu a Vecka musel vytasit výborný zákrok lapačkou.

38:10

Domácí brankář následně raději podržel kotouč a přerušil hru, protože hosté začali zlobit.

37:50

Vopatova rána z mezikruží na Vecku neprošla.

37:22

Vobořil uklidnil hru a rozehrává zpoza vlastní klece.

36:47

Heldák zůstal po souboji ležet mezi kruhy v obranném pásmu Slavie, ale nakonec se zvedá a v doprovodu spoluhráčů odjíždí na střídačku. Snad bude v pořádku.

36:01

Chemici snižují z rychlého brejku! JOSEF JÍCHA se zmocnil kotouče ve vlastní třetině, ujel obráncům Slavie a svůj nájezd zakončil střelou přesně mezi nohy gólmana Vecky. Bez asistence.

35:55

35:50

Šteiner pálil ze středu pásma, Havlík jeho pokus vyrazil mimo.

35:37

Puk po teči opustil hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:13

Franc vyhazuje puk přes všechny čáry, hosté se osvobozují.

34:42

Kohút z pravého kruhu jen napálil prvního hráče před sebou.

34:16

Sešívaným je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a hra se stěhuje do středního pásma.

33:59

Domácí vyhráli vhazování a rozehráli přesilovkovou kombinaci.

33:55

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Drašar – 2 min., sekání).

33:04

VIKTOR MARTÍNEK se postavil k trestnému střílení a proměnil ho s přehledem! Nalákal brankáře pohybem k pravé tyčce, dal si kotouč za sebe a následně jej poslal přesně nad pravý beton Šimona Havlíka. Bez asistence.

33:04

Vyloučení v týmu HC Litvínov (D. Havlík – trestné střílení, hákování).

32:47

Sešívaní sehráli přesilovku parádně a bleskově ji využívají! Melovič dostal na pravém kruhu křižnou přihrávku a nabil na levou stranu před prázdnou branku DAVIDU ŠTEINEROVI, který se nemýlil. Asistence: Petr Melovič a David Stark.

32:31

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Dvořák – 2 min., hákování).

32:09

Šmerha tvrdě vystřelil od modré, Havlík jeho pokus vyrazil mimo.

31:46

Šmerha pálil od levého mantinelu jen do připraveného brankáře.

31:07

Vobořil si hezky najel na levý kruh, odkud bekhendem málem překvapil brankáře Havlíka.

30:53

Šmerha se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a vypálil, Havlík svůj tým podržel.

30:26

Chemici jsou opaření a dělají zbytečné chyby v rozehrávce.

29:50

Francova střela od modré na Vecku neprošla.

29:19

Po chvíli na hřišti však Šimon Havlík loví puk ze své sítě. A DAVID MATĚJKA to provedl náramně! Mezi kruhy obdržel přihrávku od Šteinera, počkal si na pohyb brankáře a pak milimetrově o břevno poslal puk do sítě. Asistence: David Šteiner a David Jaša.

28:57

Jaša se natlačil k dorážce z bezprostřední blízkosti, Havlík svůj první zákrok zvládl.

28:26

Střídání v týmu HC Litvínov: ze hřiště odchází Orct, přichází Š. Havlík.

28:26

Oddechový čas pro hosty.

28:26

Tohle byla paráda v podání TOMÁŠE ŠMERHY! Ten si najel na vrchol pravého kruhu, odkud exkluzivní střelou zamířil přesně do bližší šibenice Orctovy svatyně. Asistence: David Kohút a Aleš Furch.

27:50

Bárdošovi sklouzl puk z čepele v momentu střely.

27:21

Valíkova rána od modré skončila na prvním bránícím hráči.

26:54

Nedorost zkusil vypálit ihned po buly, jeho střela ale na branku neprošla.

26:37

Vopat měl před sebou prázdnou branku, ale nastřelil jen boční síť!

25:30

A Pražané se z protiútoku dostávají do vedení! Stark zavezl puk do pásma, kde ho předal DENISI HELDÁKOVI, jehož rána zápěstím skončila v síti. Asistence: David Stark a Daniel Vecka.

25:11

Macháč si najel na levý kruh a málem střílel do odkryté klece, jenže jeden z domácích obránců mu výborně zablokoval hokejku.

24:51

Ineman pálil z levého kruhu těsně vedle levé tyčky.

24:23

Ihned po buly pálil Nedorost, ale i jeho pokus hostující gólman pokryl.

24:19

Kohút se rozjel ve střední třetině a zkusil vypálit od modré zpoza obránce, Orct má puk v lapačce.

23:50

Šmerha obkroužil s pukem celé útočné pásmo, jenže pak nedokázal dobře nahrát.

23:12

Valík ztratil puk za vlastní brankou a domácí se musejí vracet do obrany.

22:52

Melovičovo nahození od modré Orct lapil do rukavice.

22:31

Pořadatelé si tentokrát poradili velmi rychle a už se znovu hraje.

22:31

Veckova branka vypadla ze správného postavení a hra je opět přerušena kvůli technickým potížím.

22:26

Ineman schoval svou střelu od mantinelu za obránce, Vecka si ale přesto poradil.

22:19

Martínek na brankovišti nedokázal zkrotit skákavý kotouč a hostující obrana následně uklidila puk do bezpečí.

21:58

Jaša nabil mezi kruhy Valíkovi, jehož ránu doprostřed branky zastavil Orct bez potíží.

21:24

Šteiner se natlačil do pásma po pravé straně a předal puk Matějkovi, který pálil z kruhu, jenže minul branku.

21:12

Chemici si nepohlídali přechod do útočné třetiny a píská se ofsajd.

20:51

Sešívaní jen vyhodili puk na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Veckou.

20:21

Šmerha se protáhl ke střele z pravé strany, jeho pokus na vzdálenější tyč Vecka vyrazil.

20:02

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Slavií a Litvínovem. Pražané začali duel aktivněji a už v první minutě šli do vedení díky Davidu Jašovi. Severočeši ovšem dokázali o čtyři minuty později bleskově otočit vývoj zápasu. Během 13 sekund se prosadili Josef Jícha a Jan Bárdoš. Slávisté s odpovědí počkali, ale nakonec se přeci jen dočkali. V 15. minutě si na brankovišti našel puk Tomáš Šmerha, který upravil skóre na stávajících 2:2. Uvidíme, kdo bude nakonec ten šťastnější.

Druhá třetina začne přibližně v 19:20.

20:00

19:46

Stark dobře vypálil od modré, ale jeho pumelice po teči jen zaduněla o zadní mantinel.

19:25

Hosté se osvobozují.

19:17

Šmerha zkusil vypálit ze středu třetiny, jenže Orct měl dobrý výhled a puk skončil v jeho lapačce.

18:59

Furchova rána od modré byla sražena mimo.

18:34

Šteiner zavezl puk do pásma a sešívaní začínají rozehrávat přesilovkovou kombinaci.

18:02

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Dvořák – 2 min., podražení).

17:39

Pražané se ubránili a po pravé straně zkusil překvapit litvínovskou obranu Šmerha, jenže neuspěl.

16:58

Drašar vystihl ve středním pásmu rozehrávku domácích a vede útok hostů.

16:20

Šergl se dostal s pukem před Orcta, kterému poslal kotouč mezi nohy, jenže gólovou radost mu překazila branková konstrukce!

15:59

Následnou dorážku Kučery si sešívaný gólman také pohlídal.

15:51

Dominik Havlík pálil od modré, Vecka jeho ránu vyrazil mimo.

14:59

Litvínovští se snaží rychle odpovědět, Vecka raději podržel kotouč a uklidnil hru.

14:35

Slávisté dokázali vyrovnat! Melovič nahodil od modré čáry kotouč na Orcta, který jej vyrazil jen před sebe, kde byl připravený TOMÁŠ ŠMERHA, jenž si položil gólmana a bekhendem zakončil do odkryté klece. Asistence: Petr Melovič a Aleš Furch.

13:58

Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nepředvádí úplně jistou rozehrávku.

13:24

Dvořák se dostal ke střele přes tři obránce domácích, Vecka si s jeho pokusem však věděl rady.

12:56

Macháčova rána od modré byla zblokována do ochranné sítě.

12:19

Bárdoš ujel po pravé straně a Vecka se musel předvést proti jeho střele na vzdálenější tyč.

11:58

Orct musel čelit několika střelám slávistů, ale vydržel.

11:20

Stark si dobře najel na levý kruh, kam dostal přihrávku. Jeho pokus mířil těsně vedle pravé tyče.

10:49

Šteiner za brankou počkal na nahození Meloviče, ale dostal se do obležení dvou obránců.

10:42

Vše je připraveno a hra může opět začít.

10:42

V obranném pásmu Severočechů vypadlo plexi a musíme čekat, až pořadatelé tento nedostatek na hrazení opraví.

10:29

Patočka vypálil z mezikruží zpoza obránce, minul.

09:59

Litvínovští si nepohlídali ofsajdové postavení.

09:44

Netolický podržel kotouč u pravého hrazení, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

08:58

Až teď vyvezl puk z vlastní třetiny Nedorost a oba týmy se o něj perou u mantinelu ve středním pásmu.

08:44

Domácí jsou nejistí v rozehrávce a hosté se snadno dostávají k ohrožení Vecky.

07:57

Šergl mezi kruhy šikovně tečoval nahození od modré, ale Orct byl připraven.

07:21

Jícha měl před sebou na pravém kruhu prázdnou branku, jenže Vecka se proti jeho bekhendovému pokusu stihl přesunout a zasáhl!

06:58

Litvínovští se usadili v pásmu a tlačí Slavii.

06:30

Matějka si najel s pukem na levý kruh, odkud dobře vypálil, jeho projektil skončil na horní tyčce!

05:59

Furch nastřelil z pravé strany tyč!

05:38

Šmerha se ocitl s pukem před Orctem sám, ale nedokázal najít mezírku mezi betony gólmana!

04:55

Tak to je minuta hrůzy pro domácí! Severočeši otáčejí průběh utkání, když se po vhazování dostal do úniku hostující kapitán JAN BÁRDOŠ. Ten si počínal zkušeně a svůj nájezd zakončil přesně pod víko. Asistence: Ondřej Dvořák.

04:42

Je vyrovnáno! JOSEF JÍCHA se zmocnil kotouče v levém útočném rohu, prokličkoval s ním až před Vecku a bekhendem poslal puk pod slávistickým brankářem až do sítě. Bez asistence.

04:29

Peckovu střelu z mezikruží Vecka pokryl a poradil si i s dorážkou Inemana.

03:59

Za Veckou zazvonila po ráně Korduleho tyč!

03:47

Furch se skvěle prokličkoval mezi kruhy, kde však nechal puk za sebou a ke střele se nepropracoval.

03:34

Kordule nezpracoval dlouhou rozehrávku a píská se icing.

02:46

Marek vybojoval kotouč v rychlostním souboji u mantinelu, jenže ke střele se nedostal.

02:17

Martínek se protáhl do pásma po pravé straně, zpracoval Šerglovu dlouhou přihrávku, jeho střelu z pravého kruhu však Orct lapil.

02:02

Rozehrávka sešívaných po vyhraném vhazování však končí na zakázaném uvolnění.

01:55

Vecka raději podržel kotouč v lapačce a uklidnil hru.

00:59

Slavia vstupuje do utkání skvěle! DAVID JAŠA obral o puk soupeře mezi kruhy a tváří v tvář Orctovi ukázal přehled a zakončil mezi betony litvínovského brankáře. Bez asistence.

00:36

Melovičova rána od modré Orcta nepřekvapila.

00:16

Útočná akce Litvínova je ovšem zastavena postavením mimo hru.

00:05

První jsou u kotouče hosté, za vlastní brankou rozehrává Franc.

00:01

Hráči už jsou na ledě, za okamžik začínáme.

HC Slavia Praha: Vecka (Kodad) – Antoš, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Heldák, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

HC Litvínov: Orct (Š. Havlík) – Urbánek, Macháč, Franc, D. Havlík, M. Havlík, Dvořák, Starý – Kučera, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Ineman, Krsek, Jícha

Rozhodčí: Velčovský – Klouček, Svobodová.

HC Litvínov

Severočeši jsou na tom o něco hůře než jejich pražský sok. V tabulce figurují po sedmadvaceti odehraných zápasech až na posledním, osmnáctém místě a mají na kontě pouhých 24 bodů. Zatím tak platí za otloukánka soutěže, ale to se může lehce změnit. V pátečním duelu na ledě Sparty si totiž Litvínovští nevedli vůbec špatně. Prohráli sice 4:6, ale na předvedené hře můžou v duelu proti druhému pražskému "S" určitě stavět. Uvidíme, zda žlutočerní outsideři červenobílé favority potrápí a zda dokážou v Edenu bodovat.

HC Slavia Praha

Sešívaní se v letošní sezoně prezentují velmi dobrými výkony. Zatím odehráli osmadvacet utkání, v nichž získali celkem 46 bodů a v extraligové tabulce jim patří šestá příčka. Přičemž na sedmou Spartu mají dvoubodový náskok. V posledním zápase se navíc červenobílí na klání s Litvínovem výborně naladili. Na domácím ledě totiž udolali chomutovské Piráty po strhujícím obratu 3:2 a brali tři body. Povede se jim uspět i v duelu s dalším soupeřem ze severu Čech?
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání třicátého kola DHL Extraligy juniorů. Na ledě v pražském Edenu se střetnou týmy HC Slavia Praha a HC Litvínov. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

10:4

Branky a nahrávky: 1. Jaša, 15. Šmerha (Melovič, Furch), 26. Heldák (Stark, Vecka), 29. Šmerha (Kohút, Furch), 30. Matějka (Šteiner, Jaša), 33. Šteiner (Melovič, Stark), 34. Martínek, 47. Martínek, 51. Šmerha, 57. Šteiner (Šmerha, Kohút) – 5. Jícha, 5. Bárdoš (Dvořák), 37. Jícha, 54. Drašar (Jícha, D. Havlík)

HC Litvínov: Orct (29. Š. Havlík) – Urbánek, Macháč, Franc, D. Havlík, M. Havlík, Dvořák, Starý – Kučera, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Ineman, Krsek, Jícha

Rozhodčí: Velčovský – Klouček, Svobodová

00:59 SLA 1:0 Jaša
04:42 LIM 1:1 Jícha
04:55 LIM 1:2 Bárdoš (Dvořák)
14:35 SLA 2:2 Šmerha (Melovič, Furch)
18:02 LIM 2 Dvořák, podražení
25:30 SLA 3:2 Heldák (Stark, Vecka)