06.01.2018, 16:00 • Arena Riga • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 3.51 4.2 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, děkuji Vám za pozornost a přejí pěkný zbytek sobotního dne. (18:30:38)
Zblokované střely 8 – 12. ¨
Hity 6 – 8.
Vyloučení 2 – 10.
Využití přesilovek 1/5 – 0/1.
Ufa nakonec bere dva body z dnešního vyrovnaného zápasu, když rozhodl v prodloužení Zachar Arzamascev.

62:30

62:30 Zachar ARZAMASCEV - 3:4

62:30

Ufa právě vstřelila branku!
Vladimir Tkačov ujel do situace dva na jednoho se ZACHAREM ARZAMASCEVEM a poslal mu žabičkou kotouč přesně na hůl a druhý jmenovaný zavěsil doslova pod víko a vystřelil tak Ufě bonusový bod navíc. Asistence: Vladimir Tkačov.

61:00

Kotouče se však zmocnili domácí a Anssi Salmela se dostal ke střele od modré, ale Nalimov zasáhl.

60:20

Ufa se drží s pukem na hokejkách ve třetině Rigy, zatím bez zakončení.

60:01

Tři třetiny nám nestačili abychom poznali vítěze tohoto utkání a tak uvidíme prodloužení 3 na 3. Ve třetí třetině se prosadili pouze domácí hokejisté zásluhou Mikelise Redlihse.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:47

A velký závar vznikl před Nalimovem, který zůstal na zemi po akci McMillana, který se dostal před branku a zasouval kotouč za jeho záda, ale Nalimov zasáhl betonem, domácí poté nedokázali ze skrumáže vytáhnout kotouč a poslat za jeho záda.

58:17

To samé předvedl teď Miks Indrašis.

57:42

Anssi Salmela vystihl rozehrávku hostů, ale kotouč pouze zavezl do pásma a skončil v rohu kluziště.

57:12

I Ufa chce rozhodnout, ale formace Linuse Omarka se nedostala přes dobře bráněnou modrou čáru Ufy.

56:00

A Riga při chuti v útočné třetině. Gints Meija však čekal marně na přihrávku před branku od Krista.

54:55

54:55 Mikelis REDLIHS - 3:3

54:55

Riga právě vstřelila branku!
Domácí se dočkávají vyrovnání! Lauris Darzinš našel ve druhé vlně najetého MIKELISE REDLIHSE, který z první napálil kotouč do tyče, ten se však od zad Nalimova odrazil za jeho záda do sítě! Asitence: Lauris Darzinš, Karl Stollery.

54:43

Nakonec se ke střele dostal Ilja Zubov, jeho pokus však skončil až v ochranné síti.

54:00

Formace Teemu Hartikainena uklidňuje Ufu a hraje delší čas v útočné třetině s pukem na hokejkách.

53:08

Guntis Galvinš pouze nahodil kotouč od modré na branku, ale před ní nikdo nestěžoval práci Nalimovi, který tak v klidu střelu chytá.

52:40

Domácí jsou dlouho nastěhováni v útočném pásmu, ale kotouč jdou z rohu do rohu a víc jim Ufa nedovolí.

51:50

Ufa na chvíli zaměstnala obranu Rigy zásluhou Lisina a Fjodorova, ale nic vážného tato kombinace nepřinesla.

50:11

Nahození Majorova od pravé mantinelu minulo branku Kalninše, který se za pukem jen ohlédl.

49:03

Bartulis se vrací na led a Riga tak v této přesilovce neuspěla.

48:30

Guntis Galvinš ukončil obléhání branky Ufy ranou od modré, ale Nalimov si našel puk přes skrumáž před svoji brankou.

48:00

Tak až teď se domácí rozestavěli.

47:45

Riga se nemůže dostat do útočné třetiny.

47:08

RIga prohrála buly a tak se Ufa v klidu osvobodila.

47:03

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Oskars Bartulis – 2 min., sekání).

46:00

A teď zahrozili dvakrát po sobě i domácí. Frenk Razgals nejprve trefil betony Nalimova a hned poté pálil Mikelise Redlihs, ale i jeho kryl Nalimov, tentokrát lapačkou.

44:13

Ufa vlétla do třetí třetiny jako uragán. Do akce dva na jednoho se dostal Majorov a Burdasov a druhý jmenovaný dostal dobrou přihrávku, mířil svou střelou mezi betony, ale ty Kalninšovi sklaply včas.

43:23

Opět v akci Linus Omark, tentokrát nenápadně vystřelil od levého mantinelu a Kalninš se ohlédl, jelikož nevěděl kde má kotouč, ten nakonec objevil těsně vedle pravé tyče.

42:23

Ufa začala aktivně třetí třetinu, další nahození na branku Kalninše se snažil tečovat Omark, ale nepovedlo se a tak Kalninš moh zasáhnout, vhazování po jeho levici.

41:50

A teď předvedl Kalninš ještě lepší zákrok, jelikož se před branku dostal Vladimir Tkačova, který ale nechal pouze vyniknout lapačku Kalninše, velká šance pro hosty.

41:10

A první zákrok v této části hry si připisuje Kalninš, jenž zlikvidoval střemu Arťoma Fjodorova zpoza kruhů.

40:20

Třetí třetina začala icingem hostující Ufy.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:45 .
Střely na braku po druhé třetině 25 – 12.
I druhá třetina byla atraktivní a viděli jsme v ní dokonce tři branky. Ufu poslal nejprve do vedení Enver Lisin ve 30. minutě, ale domácí dokázali srovnat ve 35. minutě po brance v přesilové hře McMillana, ale vyrovnaný stav trval pouhých 12 vteřin, když překlopil stav znovu na stranu Ufy Hartikainen a Ufa jde do třetí části s jednobrankovým vedením.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56

A ještě jedno vhazování před Kalninšem když kotouč opustil hrací plochu.

39:30

Ještě jeden závar před brankou Rigy vytvořil Omark a Hartikainen, ale stav se nemění.

38:42

Dva na dva šli domácí. Akci vedl Mikelis Redlihs, který také zkusil vystřelit přes beka, ale trefil pouze jeho holeně.

37:59

Gints Meija těsně minul pravou tyč Nalimovy branky, když se dostal s pukem na pravý kruh, odkud pálil.

37:07

Na druhé straně kryje střelu svého krajana Bartulise do výstroje brankář Kalninš.

36:17

Útočný hokej se nám hraje v závěru druhé části. Nalimov musel zasahovat potom co se stahovačkou dostal na kruhy Lauris Darzinš a lapačka maskovaného muže Ufy musel být v pozoru.

34:38

34:38 Teemu HARTIKAINEN - 2:3

34:38

Ufa si bere vedení velmi rychle zpět na svoji stranu! 12 vteřin po brance domácích Linus Omark zavezl puk do pásma a našel zpoza branky úplně volného kanonýra TEEMU HARTIKAINENA, který zavěsil. Asistence: Linus Omark.

34:26

34:26 Brandon MCMILLAN - 2:2

34:26

Je srovnáno a Riga využívá přesilovku! Karl Stollery vypálil od modré a trefil před brankou Meiju od kterého se kotouč odrazil na hůl BRANDONA MCMILLANA, krterý dorazil puk za zadá Nalimova. Asistence: Gints Meija, Karl Stollery.

34:00

Indrašiš zkoušel lehce nahodit puk na teč pro Redlihse. Teč se nakonec nekonala, ale Nalimov musel kotouč vyrazit hokejkou mimo branku.

33:23

A teď dokonce vyvezl puk do bezpečí pro hosty Maxim Majorov.

33:14

Hned po buly raději přikryl puk Nalimov, znovu se bude vhazovat.

33:10

Dlouho v pěti Ufa nezůstala, vyloučen Grigorij Panin – 2 min., podražení.

32:03

Ufa hraje v plném počtu.

32:00

A další sražená střela, tentokrát z hole Mikelise Redlihse.

31:34

A teď se dokázala Ufa osvobodit.

31:10

Přesilovku hrají dobře domácí. Indrašise našel skrz celé pásmo Darzinše jenž střílel z první, ale jeho pokus byl sražen nad branku Nalimova.

30:03

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., sekání).

29:22

29:22 Enver LISIN - 1:2

29:22

Ufa se ujímají vedení! Zachar Arzamascev obkroužil třetinu a poslal přesnou přihrávku před branku, kde sice byl hlídán ENVER LISIN, ale přesto vložil do přihrávky hokejku a kotouč poslal za záda Kalninše Asistence: Zachar Arzamascev.

28:59

Franks Razgals stál v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.

27:08

Ufa v plném počtu a Panin je zpět na ledové ploše.

27:00

Další pokus, tentokrát Mikelise Redlihse chytá Nalimov do lapačky.

26:58

Tak až teď přišla větší šance domácích. Lauris Darzinš dostal pěknou přihrávku na levý kruh, ale Nalimov mu zmenšil střelecký úhel a vyjel proti jeho střele a kryl ji.

26:07

Chvilku se domácí drželi v útočném pásmu, ale nepřesnou kombinací přišli o puk a Ufa znovu vyhodila přes všechny čáry.

25:35

Ufa se osvobodila a domácí musí tak opět ze své třetiny do útočného pásma.

25:20

Ufa vyhrála buly a dlouho čekal se střelou Anssi Salmela nakonec počkal na ideální moment, ale Nalimov si počínal skvěle a chytá jeho pokus.

25:08

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., nedovolené bránění).

24:45

Bičevskis se neprodal přes obranu Ufy. Sledujeme teď neurovnanou část hry bez větší šance.

23:57

Linus Omark hledal před brankou spoluhráče, ale puk byl sražen a poté jej raději ponechal v lapačce brankář Kalninš.

23:00

V další akci překazil Guntis Galvinš střelu Vladimira Tkačova a puk byl sražen do ochranné sítě.

22:30

Už už se dostával se k samostatnému úniku Jevgenij Korotkov, ale na poslední chvíli byl připraven o kotouč.

21:35

Nalimov kryje střelu Bičekvkise po zemi, ten byl vybídnut Mikelisem Redlihsem k zakončení.

20:48

Riga v plném počtu, Jevpalovs zpět na ledové ploše.

20:42

Ufa se nakonec dostala ještě do pásma a od modré vypálil Ilja Zubov, ale Kalninš našel puk lapačce.

20:01

Riga vyhrála úvodní buly druhé třetiny a může tak ukrojit část přesilovky Ufy.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:52 .
Střely na branku po první třetině 13 – 5.
První třetina je za námi a přinesla zajímavý hokej a dvě branky. Hned ve třetí minutě poslal domácí do vedení Nikita Jevpalovs svojí dorážkou, ale Ufa rychle vyrovnala, když se v šesté minutě trefil z poloviny hřiště Maxim Gončarov. Další branka již v prvním dějství nepadla a stav je tak vyrovnaný. Do druhé třetiny půjde Ufa s možností přesilové hry a to ještě v délce 48 vteřin.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30

Ufa znovu v pásmu, ale opět pouze v rohu.

19:00

Ufa sice vyhrála buly, ale honila se po mantinelech a nakonec se Riga osvobodila.

18:48

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikita Jevpalovs – 2 min., sekání).

18:21

Ufa pokazila rozehrávku a kanonýr domácích Miks Indrašis dostal puk od Jevpalovse zadovkou mezi kruhy a střílel do horní části branky, kde ale skvěle zasáhl ramenem Nalimov.

17:27

Guntis Galvinš prošel do pásma a zkusil štěstí od mantinelu střelou na přední tyč, ale trefil pouze oblouk branky a tak ani Nalimov nemusel zasahovat.

16:47

Ufě se nepovedl přechod do útočné třetiny a je odpískán ofsajd.

15:58

Gončarov namlsaný první brankou to tentokrát zkoušel s bližší vzdálenosti a to od modré čáry, ale kotouč namířil nad branku Kalninše.

15:02

Franks Razgals se znovu dostal k puku ve středním pásmu a pokusil se projít před branku přes dva obránce, to se mu nakonec nepovedlo, jelikož zasáhl včas Majorov.

14:25

Nahozením Franksa Razgalse se dostala Riga do pásma, ale tam si Ufa poradila a získala puk na své hokejky.

13:45

Přihrávka Gintse Meijy nenašla adresáta před brankou Nalimova.

13:08

Nepovedená kombinace domácích při přechodu do pásma a puk se na chvíli stěhoval na hokejky Ufy, ale ani na druhé straně nedošlo k žádnemu nebezpečí a hra je přerušena a následuje reklamní pauza, vhazovat se bude před Nalimovem.

12:08

A Korotkov je na ledové ploše, Ufa ubránila i s trochou štěstí první oslabení.

12:00

Další pokus o střelu tentokrát z hole Krisjaniše Redlihse skončila na chráničích Burdasova a puk poté Ufa vyhodila z pásma.

10:45

Riga znovu vyhrála buly a Danny Kristo čekal na vhodný moment pro střelu, nakonec jej našel, ale zároveň našel také lapačku Nalimova.

10:25

Riga vyhrála buly a držela se dlouho v pásmu a nakonec i dosáhla branky po dorážce Meijy, ale sudí již předtím přerušil hru a tak branka neplatí, což těžce nesou domácí fans.

10:08

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Korotkov – 2 min., sekání).

09:42

Bičevskis se snažil prodrat v pásmu po levé straně, ale nakonec byl o kotouč obrán, nicméně Riga se drží v útočném pásmu a je signalizované vyloučení na straně Ufy.

08:30

Franks Razgals zahákoval jednoho z hráčů Ufy, ale vylučovat se nebude.

07:45

06:42

Hodně otevřený začátek utkání vidíme. Další zákrok Nalimova po střele Krišjanise Redlihse od modré čáry.

05:57

05:57 Maxim GONČAROV - 1:1

05:57

Je srovnáno a tento gól si za rámeček nedá brankář Kalninš! MAXIM GONČAROV napřáhl z poloviny hřiště a kotouč snad dokonce mířil mimo branku, ale Kalninš jej chtěl chytit do lapačky, ale kotouč mu propadl do sítě! Asistence: Maxim Majorov.

04:26

Tak teď se musel otáčet Nalimov v brance Ufy. Nejprve vypálil z mezikruží Indrašis a k dorážce se poté ještě dostal několikrát Niktia Jevpalovs, ale i když Nalimov byl již na zemi tak dokázal vychytat Jevpalovse.

03:56

Další střelecký pokus, tentokrát na domácí straně, ale rána Laurise Darzinše byla sražena nad branku.

03:45

Mohlo být rychle vyrovnáno. Kemppainen obkroužil branku Kalninše a našel úplně volného Hartikainena, ale brankář Rigy zlikvidoval jeho šanci!

02:06

02:06 Nikita JEVPALOVS - 1:0

02:06

Domácí jdou do rychlého vedení! Nalimov rozehrával kotouč po mantinelu, ale domácí jej zachytili a ke střele se dostal Danny Kristo, jeho pokus ještě Nalimov zlikvidoval, ale k dorážce se dostal NIKITA JEVPALOVS, který již kotouč dostal za jeho záda. Asistence: Danny Kristo, Miks Indrašis

01:26

Hra se rychle přesunula na druhou stranu a před branku Rigy se snažil dostat Zubov, ale nebyl úspěšný.

00:58

Anssi Salmela se první dostal ke střele, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se po pravici Nalimova.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupení na modrých čarách a sledujeme je při poslechu státních hymen ruské federace a Lotyšska.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, K. Redlihs, Ališauskas, Salmela, Balinskis, Galvinš, Jerofejevs – Skvorcovs, Meija, McMillan – Kristo, Indrašis, Jevpalovs – Darzinš, M. Redlihs, Bičevskis – Razgals, Gegeris, Pavlovs.

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Loginov, Petrišev – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Zubov, Lisin, Fjodorov – Sajustov, Burdasov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Korotkov..
Vzájemný zápas
V této sezoně se již tyto dva týmy utkali a to na ledě Ufy, kde domácí ve vyrovnaném utkání nakonec uspěli:
12.9.2017 – Ufa – Dinamo Riga 2:1
22. Omark, 43 Larsen – 56 McMillan.
Salavat Julajev Ufa
Ufa je na tom mnohém lépe, když ji patří 6. místo ve Východní konferenci se ziskem 72 bodů za 24 výher a 23 proher.
Po novém roce odehrála Ufa také jeden zápas a neuspěla na ledě Spartaku Moskva, kde padla v poměru 3:2.
Nejproduktivnějším hráčem Ufy je Švéd Linus Omark, jenž nasbíral 46 kanadských bodů (12+34) a patří mu páté místo v prodktivitě celé KHL.
Nejlepším střelcem týmu je pak Fin Teemu Hartikainen, který se trefil do černého již 19 krát.
Dinamo Riga
Riga se o vánočních svátcích prezentovala na Spengler cupu z kterého se vrátila už po čtvrtfinále ve kterém padla s českým zástupcem Hradcem Králové.
Po návratu ze Spengler cupu již Riga stihla odehrát jeden zápas v rámci KHL, když dokázala doma porazit silný Nižněkmask 2:1.
Rize jinak patří v KHL v Západní konferenci úplně poslední místo se ziskem 41 bodů za 14 výher a 31 porážek.
Nejlepším hráčem co se týče kanadského bodování je jednoznačně Miks Indrasis, ten nasbíral ve 45 ti zápasech 33 bodů (19+14).
Vítám vás u onlajn přenosu z ruské KHL. Dnes nás čeká utkání lotyšské Rigy, která hostí Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:4

Branky a nahrávky: 3. Jevpalovs (Kristo, Indrašis), 35. McMillan (Meija, Stollery), 55. M. Redlihs (Darzinš, Stollery) – 6. Gončarov (M. Majorov), 30. Lisin (Arzamascev), 35. Hartikainen (Omark), 63. Arzamascev (Tkačov)

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, K. Redlihs, Ališauskas, Salmela, Balinskis, Galvinš, Jerofejevs – Skvorcovs, Meija (A), McMillan – Kristo, Indrašis (C), Jevpalovs – Darzinš, M. Redlihs (A), Bičevskis – Razgals, Gegeris, Pavlovs.

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (A), Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Loginov, Petrišev – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Zubov (C), Lisin (A), Fjodorov – Sajustov, Burdasov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Korotkov.

Rozhodčí: Gusev, Ravodin – Kučava, Novikov