2:3

po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

12.03.2017, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 54. kolo • Daniel Modrovský sk

Tipsport: 2.42 4.5 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Martin ani v poslednom zápase základnej časti nedokázal zvíťaziť nad Košicami. Tentoraz im podľahol 2:3 po predĺžení. Góly: 24. Markovič (Koyš, Pulli), 35. Rapáč (Surovka, Brňák) – 17. Jenčík, 31. Bartoš (Klíma, Vašíček), 64. Suja (Deyl, Hričina). (19:12:13)

63:07

Košice dali gól!
Rýchly protiútok hostí, ktorý zakončil JAKUB SUJA po asistenciách Radeka Deyla a Tomáša Hričinu.

62:39

Súboj Bartánusa s Bačikom. Oba tímy si dávajú pozor v obrane.

61:54

Šedivý si berie puk od brankára. Hostia sa teraz nechcú zbytočne pustiť do bezhlavého útočenia.

61:25

Heizer si po nahrávke od Koyša chcel vychutnať Habala. Ten sa nenechal okabátiť.

60:58

Koyš si berie puk ešte pred Jenčíkom. Domáci teraz vyčkávajú.

60:31

Suja nahodil puk na domáceho brankára. Dzubina ho neudržal, pomohol mu ale Kozák.

60:01

Začalo sa predĺženie.
V riadnom hracom čase sa v Martine zrodila v súboji s Košicami remíza. Na rad tak prichádza 5-minútové predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:37

Puk letí do stredného pásma. Košice sa oslobodzujú.

58:57

Korostin na Galamboša. Ešte v závere tretiny sa domáci hráči pokúšajú rozhodnúť.

58:24

Galamboš poslal puk vysoko nad bránku. Korostin sa ešte pokúša získať ho späť.

57:56

Deyl z prvej. Ďalekonosný pokus.

57:28

Markovič nahadzuje puk do útočného pásma. Odchádza striedať a prepúšťa svoje miesto Rapáčovi.

56:59

Šmach z prvej. Triafa zadný mantinel.

56:21

Šedivý sa snaží odpáliť puk do bezpečia. Zatiaľ sa mu to nedarí.

55:44

Bačik získal puk v útočnom pásme. Našiel Galamboša, ktorý sa pokúšal dostať puk popod Habala. Ten si pripisuje fantastický zákrok.

54:56

Milý po spolupráci so Sujom mali opäť rozhodnutie na svojich hokejkách. Dzubina na chvíľku stratil hokejku, ktorú mu podáva spoluhráč.

54:19

Boltunova parádna strela. A ešte krajší semafor v podaní Dzubinu.

53:39

Hostia v plnom počte. Dudáš na ľadovej ploche.

52:49

Surovka našiel krížnou prihrávkou Rapáča. Tomu ale puk ušiel.

52:29

V oslabení unikol domácim Suja. Martinskí hráči mali teraz veľké šťastie.

51:38

Martin Dudáš (KOS) inkasuje dve minúty za údery.

50:55

Potlesk na otvorenej scéne. Heizer chcel potešiť domácich priaznivcov.

50:23

Galamboš z pravej strany. Do zakončenia sa nedostal.

49:53

Kozák vletel do strely. Jeho pokus sa ešte niekoľkokrát poodrážal pred bránkou.

49:12

Nahodený puk v podaní Hričinu. Končí za bránkou.

48:57

Boltunov únik. Dostal sa až do zakončenia.

48:21

Rapáč po spolupráci s Dlouhym tesne minul roh hosťujúcej bránky. Domáci naďalej v útočnom pásme.

47:52

Únik Jenčíka. König ho vytláča do rohu klziska.

47:28

Klíma z ľavej strany. Puk letel popred bránku.

46:54

Hostia v plnom počte. Deyl už je na ľadovej ploche.

46:43

Heizerovo nakorčuľovanie si pred bránku. Habal tentoraz nemusel zasahovať.

46:01

Bačik našiel Róberta Vargu, ktorý mal gól na hokejke. Habal sa dokázal presunúť a puk prikryť.

45:23

Šmach v súboji s Königom. Hostia dokázali vyhodiť puk.

44:54

Radek Deyl (KOS) inkasuje dve minúty za držanie.

44:50

Markovič nahodil puk len na Habala. Ten sa nenechal nachytať.

44:21

Boltunom nahodený puk pred bránku. Tam ale nemal voľných spoluhráčov.

43:56

Tibor Varga mal teraz dostatok priestoru na zakončenie. Oblúkom preto skúšal prekonať domáceho brankára.

43:26

Šmach z prvej. Dzubina puk prikryl.

42:56

Milý sa ponáhľa za pukom. Ten končí za domácou bránkou.

42:31

Surovka si trúfol ísť do súboja so Šedivým. Ten ho vytláča.

41:56

Dudáš pálil nad bránku. Nepresný pokus na strane hostí.

41:23

Heizer si obišiel bránku. Zakončoval z ľavej strany.

40:54

Markovič prestrčil puk na Heizera, ktorý ho zachytil čepeľou hokejky a skúsil nasmerovať do bránky. Habal ale dobre vykryl strelecký uhol.

40:22

Šedivý stojaci na modrej čiare. Bicek robiaci si priestor sa k prihrávke nedostal.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sa domácim podarilo dvakrát vyrovnať. Sme tak svedkami šachovej partie, ktorá sa ale vzhľadom k záveru základnej časti dala očakávať.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Vyhodený puk do stredného pásma. Hostia sa potrebovali v závere oslobodiť.

39:27

Rapáč v spolupráci s Dlouhym. Akcia domáceho tímu zatiaľ bez presnej strely.

38:54

Rudolf Huna bojuje v rohu klziska. Domáci však získavajú puk a Kozák mohol ohroziť košickú bránku.

38:20

Závar pred domácou bránkou. Šoltés dočiahol puk a skúsil ho nadvihnúť.

37:56

Zakázané uvoľnenie zo strany hostí. Hra sa opäť presťahuje pred Habala.

37:14

K Markovičovi sa pridal i Heizer. Pred bránkou je prehustený priestor.

36:54

Markovič sa pokúsil o individuálne zakončenie. Habal nemusel zasiahnuť.

36:24

Bicek to skúsil spoza Koyša. Bránku netrafil.

35:51

Bartánus spoza pravého kruhu. Vhadzovanie sa následne ešte zopakuje.

35:00

Martin dal gól!
Strelu Filipa Surovku tečoval medzi dvoma brániacimi hráčmi BRANISLAV RAPÁČ. Asistenciu si ešte pripisuje Tomáš Brňák.

34:26

Markovič tvrdo odstavený brániacim hráčom. Domáce tribúny okamžite pískajú smerom k rozhodcom, ktorí si nevšimli hru lakťom.

33:54

Tabaček ako ďalší v poradí pálil od modrej. Heizer sa k odrazenému puku nedostal.

33:16

Bačikov pokus od modrej. Habal sa nenechal prekvapiť.

32:45

Korostinova strela. Pokus spoza brániaceho hráča.

32:21

Bačik pred Klímom. Domáci môžu ísť dopredu.

31:45

Markovič neuspel pri ľavej žŕdke. Nebola to najhoršia pozícia na vyrovnanie.

31:25

Heizer pred bránkou. Zakončenie z prvej.

30:45

Dírer z prvej. Domáci hráči sa postupne osmeľujú.

30:14

Zmätky pred domácou bránkou využil PETER BARTOŠ, ktorý už mal položeného brankára. Asistencie: Tomáš Kíma a Jiří Vašíček.

29:46

Jankovič na modrej. Hostia zvierajú súpera.

29:11

Vašíček sa vracia po vyrazený puk do stredného pásma. Hostia začínajú akciu od začiatku.

28:37

Hostia teraz pridávajú na obrátkach. Šedivého pokus od modrej čiary.

27:57

Závar pred domácou bránkou. Vrábeľ mohol dorážať.

27:28

Korostin v úlohe brániaceho hráča. Hričina sa pred bránkou nepresadil.

26:54

Bačik na modrej. Vyčkáva na spoluhráčov.

26:23

Tibor Varga si pýtal prihrávku medzi kruhmi. Dírer mu ale puk berie.

25:54

Pacalaj pred Jenčíkom. Ten sa pokúsil o strelu z prvej.

25:20

Košice v plnom počte. Dudáš je už na ľadovej ploche.

24:56

Brňákov ďalší obranný zákrok. Tentoraz zasiahol proti Šmachovi.

24:21

Róbert Varga zblokoval pokus Šoltésa, ktorý sa v oslabení dostával dopredu. Dobrý pokus na hosťujúcej strane.

23:36

Využitá dvojnásobná presilová hra. JAROSLAV MARKOVIČ si dokázal spracoval prihrávku Patrika Koyša a vyrovnať. Druhú asistenciu si pripisuje Jere Pulli.

23:19

Martin Dudáš (KOS) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

22:54

Kozákov pokus. Prudká strela.

22:19

Ivan Jankovič (KOS) inkasuje dve minúty za držanie.

21:43

Boltun z prvej. Nepresný pokus.

20:54

Prihrávka na Jenčíka, ktorý ju mal ale na dlhú hokejku. Tabaček napokon puk upratal do bezpečia.

20:21

Bačik na Galamboša. Ten sa cez Dudáša neprebil.

20:01

Začala sa druhá tretina.
V úvodnej tretine sme videli gól iba do bránky domáceho Martina. Košice tak zatiaľ napĺňajú rolu favorita.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:53

Bartánus zakončuje. Dzubina ťahá zákrok betónom.

19:14

Vašíček vyhadzuje puk. Košice následne získavajú útočné pásmo.

18:54

Galamboš strieľal spoza Šedivého. Netrafil bránku.

18:21

Jurášek z pravej strany. Štvrtá formácia Martina teraz zamestnáva obranu súpera.

17:35

Pokrivčák sa snaží odpovedať. Spolu s ním je tam aj Dírer.

17:00

Hostia otvárajú skóre po strele RICHARDA JENČÍKA. Ten využil zlého vyhodenia zo strany domáceho tímu.

16:34

Náprah Suju. Nebezpečenstvo pre domácu bránku naďalej trvá.

15:57

Šmach spoza modrej. Hostia nasťahovaní v útočnom pásme.

15:21

Galambošov únik. Pekné zakončenie.

14:43

Boltun pri puku. Vyčkáva na pomoc spoluhráčov.

14:21

Šoltésov prienik. Zastavený hvizdom rozhodcu.

13:56

Dlouhy triafa zadný mantinel. Puk sa následne odráža k protihráčovi.

13:21

Königovo nahodenie puku na bránku. Pekný pokus.

12:55

Tibor Varga priamou strelou skúšal oklamať brankára. Habal sa nedal.

12:23

Bicek to skúsil popri mantineli. Nedostal sa k zakončeniu.

11:56

Huna sa vracia na svoju striedačku. Dáva dolu rukavicu, na prste vidieť krv a tak vyhľadáva pomoc lekára.

11:22

Galamboš to skúsil z pravej strany. Šmach mu strelu zblokoval.

10:54

Boltun na útočnom výlete. Spolupráca so Šoltésom.

10:24

Šedivý vyváža puk. Len do stredného pásma.

09:59

Domáci v plnom počte. Dlouhy je na ľade.

09:12

Jenčík spoza ľavého kruhu. Pokus bol zblokovaný.

08:56

Ešte Klíma dokončuje hosťujúcu akciu. Nie je to však nebezpečná strela.

08:22

Pokus Bartánusa. Dzubina stál pripravený.

07:58

Radek Dlouhy (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

07:14

Šmach na Suju. K puku sa pri opakovanej akcii následne dostal aj Milý.

06:48

Nahodený puk v podaní Bartoša. Jednalo sa o zatiaľ najnebezpečnejšiu akciu hostí.

06:03

Jankovič na modrej. Hľadal komu by prihral.

05:39

Brňák sa snažil nájsť Markoviča. Ten bol v postavení mimo hry.

04:56

Koyš z prvej. Veľmi nepresne.

04:09

Markovič sa neprebil cez Deyla. Ten ho dokázal zastaviť hneď pri prechode.

03:34

Vhadzovanie v strednom pásme. Jenčík proti Dlouhemu.

03:16

Varga neuspel ani na druhý pokus. Naďalej je ale jedným z najaktívnejších hráčov domáceho tímu.

02:54

Šedivý dostal puk len na chvíľku z pásma. Domáci sa dostali pred bránku z následnej akcie.

02:23

Deyl pri puku skôr ako Heizer. Domáca akcia zastavená hneď v úvode.

01:56

Boltun na Šoltésa. Hostia sa dostali len za modrú čiaru.

01:12

Tabaček z prvej od modrej. Vašíček jeho pokus zblokoval.

00:43

Galamboš ako druhý v poradí míňa hosťujúcu bránku. Domáci nápor hneď v úvode stretnutia.

00:21

Korostin na Vargu. Prvá vážnejšia akcia domáceho tímu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Pred stretnutím ešte minúta ticha za zosnulého martinského fotografa a novinára Ľudovíta Košálku. Česť jeho pamiatke.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnes sa v Martine očakáva plný dom. Na posledné stretnutie v základnej časti je totiž voľný vstup.
V hosťujúcom tíme oproti predchádzajúcemu zápasu žiadna zmena v zostave. V domácom naopak chýbajú obranca Tomáš Rusina a útočníci Daniel Rzavský, Michal Dvořák a Martin Vyskoč. Do zostavy sa vrátil obranca Ján Tabaček spolu s útočníkmi Petrom Galambošom, Radekom Dlouhym a Tomášom Pokrivčákom.

Úvodné zostavy:

MHC Martin: Dzubina (Žingor) – Bačik, Kozák – Tabaček, Pulli – König, Brňák – Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, Varga R. – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhy, Surovka – Dírer, Pokrivčák, Jurášek

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Šmach – Šedivý, Vašíček – Jankovič, Deyl – Koch, Vrábeľ – Milý, Suja, Huna Ru. – Bicek, Varga T., Jenčík – Hričina, Boltun, Šoltés – Klíma, Bartoš, Bartánus

Rozhodca: Snášel, Konc – Gajan, Smrek, Kontšek (video).
Martin v predchádzajúcom kole podľahol Novým Zámkam na ich ľade 4:2. Postup do play-off však už mal zaručený po výhre 4:3 po nájazdoch nad Nitrou. Košice si doma poradili s Nitrou vysoko 6:1. Aj v ich prípade už ale o nič nešlo, keďže už mali definitívu tretieho miesta.

Na rozdiel od Košíc, domáci Martin má dnes o čo bojovať. V hre je totiž jeho postup na šiestu priečku a teda vyraďovací súboj v play-off práve s Košicami. Rovnako tak je v hre i pád na ôsmu priečku a teda súboj s Banskou Bystricou. V prípade ak by Martin zostal na siedmom mieste, jeho štvrťfinálovým súperom bude Nitra.

Vzájomné stretnutia v tejto sezóne:

HC Košice – MHC Martin 9:3 (3:1, 4:1, 2:1)
Góly: 2x Boltun, Klíma, Bicek, Suja, Šedivý, Deyl, Varga, Bartoš – 2x Bílek, Nemček

MHC Martin – HC Košice 3:4sn (0:3, 2:0, 1:0 – 0:0)
Góly: 2x Korostin, Heizer – 2x Nagy, Miklík, rozh. nájazd premenil: Bartánus

HC Košice – MHC Martin 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)
Góly: 2x Suja, Klíma, Bartánus, Hričina, Boltun, Hruška – Pokrivčák, Varga

MHC Martin – HC Košice 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: Galamboš – Varga, Boltun, Nagy, Suja, Jenčík

HC Košice – MHC Martin 3:2sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
Góly: Bicek, Šedivý, rozh. nájazd premenil: Varga – Surovka, Markovič
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

2:3

Branky a nahrávky: 24. Markovič (Koyš, Pulli), 35. Rapáč (Surovka, Brňák) – 17. Jenčík, 31. Bartoš (Klíma, Vašíček), 64. Suja (Deyl, Hričina)

HK VITAR Martin: Dzubina (Žingor) – Bačik, Kozák – Tabaček, Pulli – König, Brňák – Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, Varga R. – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhy, Surovka – Dírer, Pokrivčák, Jurášek

Rozhodčí: Snášel, Konc – Gajan, Smrek, Kontšek (video)