konec (0:0)

18.05.2013, 18:30 • Pappelstadion • Štěpán Slovák

Tipsport: 3.3 3.26 2.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy u online přenosu, třeba znova na rakouskou kopanou. (20:34:21)
Vítězství Mattersburgu 2:0 tak znamená, že právě domácí udělali obrovský krok k záchraně. Zato hosté ještě bodu mít co dělat, aby se udrželi na příčce zajišťující předkolo Evropské ligy.
Je dobojováno! První poločas skončil 0:0, když domácí nastřelili dvě břevna a byli jasně lepším celkem. Do druhého poločasu se zdálo, že vstoupí lépe hosté, ovšem rychlá branka v jejich síti znamenala vedení domácích. Pak už hosté opět bezradní. Za celý zápas si Vídeň nevybojovala ani jednu brankovou pozici a zaslouženě tak prohrála, poslední branku vstřelil v nastaveném čase Klemen.

90+6

Dnešní utkání sleduje 9400 diváků.

90+5

Ten nic vážného nepřinesl a na druhou stranu už uháněl zase Klemen, tomu byl ovšem odmáván ofsajd.

90+4

Rapid ještě vybojoval rohový kop!

90+3

Mattersburg právě vstřelil branku!

A je rozhodnuto! Hosté už vsadili vše na ofenzívu, což se jim vyplatilo. Utekl jim do brejku střídající INGO KLEMEN a ten posílá domácí do dvoubrankového vedení!

90+2

Zatím se ale hraje na útočné polovině Mattersburgu.

90+1

Sudí Schüttengruber nastavuje 6 minut! Není se co divit, dlouhá zdržování domácího celku se jim mohou vyplatit.

90

Naposled střídají i domácí, odchází Röcher, přichází Potzmann.

89

Polední střídání na hostující straně, odešel Pichler, kterého nahradil Grozurek.

88

Jak se hosté do šance nedostali za celý zápas, moc růžově to s nim nevypadá i teď, nemohou se vůbec dostat k bráně Mattersburgu.

87

Boskovič teď zastavil nového muže na hřišti Rodlera a vidí žlutou kartu!

86

Hosté už dávají najevo emoce, zdržování domácích se jim příliš nelíbí.

85

Druhé domácí střídání. Dohráno má střelec zatím jediné branky Bürger, kterého nahradí Rodler.

83

Hraje se teď nahoru – dolů, hosté už dali všechno na ofenzívu, domácí hrozí z rychlých brejků!

82

První střídání domácího celku! Odešel Höller, kterého nahradil Klemen.

81

Stejně jako Röcher, jen co se Bürger dostal za postranní čáru, už se hlásil do hry.

80

To samozřejmě nahrává do karet domácím, Bürger nikam nespěchá a na trávníku si ještě chvíli poleží.

79

Hostující Pichler si v souboji s Bürgerem počínal za hranicí pravidel a vidí žlutou kartu.

78

Hosté budou podruhé střídat. Odchází Boyd, místo kterého přichází Starkl.

77

Domácí teď natahují hru, jak se dá. Röcher si teď opět chvíli poležel, sotva došel za postranní čáru, už se hlásil o návrat do hry.

76

Další útok hostů zastavil čárový rozhodčí, který signalizuje ofsajd.

75

Rapid má teď územní převahu, drží míč na svých kopačkách, do šance se ovšem ne a ne dostat.

73

Střelecký pokus Bürgera končí hodně nad bránou Novoty.

72

Na zemi teď chvíli ležel Röcher, nevypadá to ovšem na nic vážného, Röcher je na nohou a zlobí se, že na něj nebyl odpískán faul.

71

Hostům nelze upřít snaha, jde vidět, že by chtěli srovnat, zatím to ale vůbec nejde.

70

Srovnáno je na žluté karty, druhý žlutý kartónek na domácí straně právě obdržel Mörz.

68

Domácí jdou do vedení i na rohy, čtvrtý jejich roh už běží rozehrát Höller.

67

Střelecký pokus Lovina končí mimo! Moc ale nechybělo.

66

Rapid je ale i nadále v útočné fázi velmi špatný, nedaří se mu dostat se k vápnu domácích, natož si připravit nějakou šanci.

65

Domácí už logicky postupem času nikam nespěchají, což se moc nelíbí hostujícím hráčům.

64

První střídání zápasu. Ze hřiště odchází Kulovits, opačným směrem míří Schaub.

63

Znova to nevyšlo a hostující zadáci museli uhánět rychle zpět, aby nevzniklo to, co při minulém rohovém kopu.

62

Třetí rohový kop Rapidu během sedmi minut.

61

A mohlo být 2:0! Hosté se teď zapomněli na útočné polovině a domácí šli do protiútoku, celou situaci řešil střelou Höller, ale k rozvlnění sítě kousek chyběl.

60

Tahle činnost evidentně nepatří k silným stránkám Rapidu, který si i s tímto rohem moc dobře neporadil.

59

Hosté teď vybojovali další rohový kop.

57

Domácí už uháněli znova do útoku, celou situaci musel řešit taktickým faulem Heikkinen, který vidí žlutou kartu.

56

K následné střele se dostal Boskovič, jeho ránu ale zblokoval Majstorović.

55

Ten nyní vybojoval rohový kop.

54

Domácí byli v prvním poločase aktivnější a branku nevstřelili, do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale je to Mattersburg, který se ujímá vedení, tak uvidíme, jak na to zareaguje Rapid.

53

Domácí jdou do vedení! Krásnou, rychlou a velmi účinnou akci teď předvedli. Prietl dostal míč do volného prostoru, potáhl, našel volného PATRICKA BURGERA a ten se nemýlil, 1:0!

52

Ten je už zase na nohou a může se zapojit ihned do další standartky, kterou budou hosté zahrávat.

51

Na zemi teď leží Boskovič, se kterým to nevypadá příliš dobře.

50

Hosté ale do druhého poločasu vstoupili určitě aktivněji, než do toho prvního.

49

Brankář Borenitsch si pro míč bez problémů došel.

48

Teď zase pro změnu byli faulováni, konkrétně Katzer a budou zahrávat volný přímý kop.

47

Hosté do druhého poločasu vletěli hodně aktivně a hned v úvodu si připsali dva fauly.

46

Uvidíme tedy, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu, který začne zhruba v 19:32.
Je to tak! První poločas je u konce. Zatím sledujeme bezbrankový duel, ale k první brance měli daleko blíže domácí. Ti v úvodních minutách hned dvakrát nastřelili břevno hostující branky a vypadá to, že ze standartek bude Mattersburg hodně nebezpečný. Branku mohl i v závěru poločasu vstřelit Mörz, Novota byl připraven. Zato hosté zatím vůbec nic nevymysleli a hrají zatím opravdu pod hranicí svých možností.

45+2

První poločas už se jen ale z povinnosti dohrává, skóre už se zřejmě měnit nebude.

45+1

Budou to 2 minuty!

45

Konec poločasu se blíží, uvidíme, kolik sudí Schüttengruber nastaví nad rámec prvního poločasu.

44

Možná o poslední střelecký pokus prvního poločasu se postaral Bürger, ten mířil mimo.

43

A další útok hostů končí na polovině. Špatnou přihrávku vyslal Boskovič na Boyda, který vzápětí fauluje.

42

V závěru poločasu mohli jít domácí do vedení! Do dobré pozice se prokličkoval Mörz, který zvolil střelu! Jeho tvrdý projektil zastavil až nadvakrát brankář Novota!

40

Hosté jsou ale dnes zatím v útočné fázi hodně bezzubí, což nyní potvrdilo jejich další útočné snažení.

39

Neobstará jí ani Lovin, který branku Novoty přestřelil.

38

Konec poločasu se blíží a na úvodní branku stále čekáme.

37

Standartní situace jsou zatím největší hrozbou pro hosty, což už domácí dvakrát potvrdili, když orazítkovali břevno.

36

Znova se dostali k zakončení! Steinerova hlavička byla ale nepřesná.

35

Teď vybojovali domácí fotbalisté rohový kop, uvidíme, jak s ním naloží.

33

Mattersburg už postupem času také nehraje to, co na začátku duelu a hru hodně natahuje.

32

I nyní, hosté rozehrávali autové vhazování, ale nejméně 20 sekund trvalo, než Trimmel míč hodí hry.

31

Hra je teď hodně rozkouskovaná, navíc ani jeden tým nikam nepospíchá s rozehrávkou.

30

Další útok domácích zastavil hlavní sudí, který píská Röcherovi útočný faul.

29

To není ale ta nejlepší volba, protože Vídeň o míč opět přichází.

28

Rapid teď vybojoval na polovině hřiště volný přímý kop. Místo nákopu do pokutového území domácích volí hosté postupnou rozehrávku.

27

Hra se postupem času uklidnila, hosté úvodní tlak přestáli, stále se o nich ale nedá říci, že by měli situaci pod kontrolou, domácí jsou i nadále aktivnější.

25

Míč si vzal na starost Bürger, který se pokoušel prostřelit zeď. Ta ale neuhnula a jeho střelu pokryla.

24

Další dobrá standartka pro domácí!

23

Zblokovaný pokus Bürgera! Z následné akce Bürger fauluje a hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.

22

Boyd i Steiner už jsou zpátky ve hře, nic vážného to zřejmě nebylo.

21

Střela Boskoviče končí hodně nad bránou Borenitsche.

20

S oběma hráči to nevypadá zle a oba musí za postranní čáru. Oba celky tak hrají v deseti.

19

Na zemi teď zůstali ležet domácí Steiner a hostující Boyd.

18

Tak tohle je pro domácí už obrovská smůla! Další vydařená standartní situace, k hlavičce se dostal Holler! Jeho hlavička ale končí na břevnu. Druhé dnešní břevno domácích. Teď už branka doslova visí ve vzduchu!

17

Žlutá karta také pro hráče Rapidu. Za hodně nevybíravý zákrok ji dostává Christopher Trimmel.

15

Taktický faul Heikkinena, volný kop pro domácí.

14

V ofsajdové pasti nachytán domácí Bürger, který se hodně zlobí a tento verdikt se mu evidentně nelíbí.

13

Mattersburg je ale stále aktivnější a hosty ještě k vůbec ničemu nepustil.

11

Naprosto zbytečnou žlutou kartu vidí Adnan Mravac.

10

Ač šli teď domácí do přečíslení, řešení nebylo vůbec ideální a o míč znova přišli.

9

Další útok domácích končí v zámezí.

8

Byl to ale jen ojedinělý pokus hostů, domácí mají hru zatím jasně pod kontrolou.

7

Střelecký pokus Boyda končí nad bránou Borenitsche.

6

Tentokrát celou situaci vyřešil brankář Novota.

5

Další rohový kop Mattersburgu, který je zatím jasně aktivnější.

4

Obrovská šance domácích! Výborný centr našel hlavu Steinera a jeho pokus míří do břevna!

3

Centrovaný míč do vápna hostů odvrátila obrana na rohový kop.

2

Domácí Lovin vybojoval první standartní situaci.

1

O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté.

1

Oba celky jsou již na hřišti, utkání za malou chvíli začne.

SV Mattersburg: Borenitsch – Farkas, Majstorović, Steiner, Mravac – Prietl – Höller, Lovin, Mörz, Röcher – Bürger

SK Rapid Wien: Novota – Trimmel, Sonnleitner, Pichler, Katzer – Kulovits, Heikkinen – Burgstaller, Boskovič, Sabitzer – Boyd

Rozhodčí: Schüttengruber – Kühr, Riedel.
Oba celky se v se už v rámci tohoto ročníku střetly. A to hned třikrát! Dvakrát to bylo na hřišti hráčů z hlavního města. Ti jednou zvítězili 3:0 a podruhé zápas skončil remízou 2:2. Jednou ale tento zápas hostil i Mattersburg, který vyhrál 3:0 a určitě by rád něco podobného zopakoval i dnes.
Zato hosté jsou poměrně v klidu. Tři kola před koncem jsou na krásné třetí příčce s 51 body. Na lepší umístění to už určitě stačit v žádném případě nebude. Do předkola Evropské ligy postupuje třetí a čtvrtý celek. Jak už jsem zmiňoval, Rapid je na třetí pozici s náskokem pěti a šesti bodů na další soupeře. Tuto pozici by už vzhledem ke kvalitě kádru neměl ztratit, ale určitě ještě vyhráno hosté nemají.
Domácí Mattersburg se po třiatřiceti zápasech nachází na 7.pozici s 32 body. Kdybychom řekli, že sestupuje pouze jediný celek a nejvyšší soutěž má 10 týmů, pro domácí by to bylo nadějné. Situace je ovšem jiná. Tabulka na spodních příčkách je velmi vyrovnaná. Poslední Innsbruck má totiž bodů 30, což je pouze o dva body méně. Osmá Admira 31 a devátý Neustadt také 30. Do konce celé soutěže zbývají 3 kola a Mattersburg už si nemůže nějaké zaváhání dovolit.
Pěkný sobotní podvečer přeji všem fanouškům rakouské nejvyšší soutěže. Rakouská Bundesliga má na programu čtyřiatřicáté kolo a jedním ze zápasů tohoto kola bud duel mezi domácím Mattersburgem a hosty z Rapidu Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.