2:2

konec (2:2)

18.05.2013, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Štěpán Slovák

Tipsport: 2.04 3.56 3.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro oba celky tedy závěrečný duel letošní Bundesligy končí remízou 2:2. Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy u online přenosu. (17:32:09)
Statistiky utkání:

Střely na bránu – 4:5
Střely mimo – 6:8
Rohové kopy – 5:5
Ofsajdy – 2:5
Žluté karty – 2:0
Sudí Weiner k překvapení všech zapískal konec utkání po uplynutí základní hrací doby a nenastavil tak ani minutu. Zápas dvou rozdílných poločasů je u konce. První poločas nabídl hodně pěkný fotbal a k vidění byly hned čtyři branky! Druhý poločas měl ale úplně jiný náboj. Oba týmy hrály daleko opatrněji a až na hodně dobrou hlavičku Harnika k vidění nebylo vůbec nic.

90

Domácí kombinují na vlastní polovině, obrana hostů je nyní dost uzavřená.

89

Závěr utkání je čím dál blíže, zatím to ale nevypadá, že by některý z celků měl rozhodnout.

88

Střelecký pokus Sota teď ohrozil spíše rohový praporek, než domácí branku.

87

Přichází poslední střídání zápasu. Dohráno má Sakai a na závěrečné minuty se na hrací plochu podívá Hoogland.

86

A znova! Mimo nyní mířil Parker.

85

O střelecké pokusy dnes není nouze, Holzhauser i tentokráte míří mimo.

84

Ale ani pátý rohový kop VfB nepřinesl vážnější ohrožení brány Wetkla.

83

Přichází další rohový kop domácích, kteří v tomto směru srovnávají na 5:5.

81

Ta ovšem z tohoto rohu nepřišla, Ibiševičovi pískán útočný faul.

80

A domácí vybojovali rohový kop, fanoušci si přejí branku.

79

Muller teď střílel z velmi obtížné situace. Nakonec ale vystřelit zvládl, ovšem dost nepřesně.

78

Hra se teď hodně rozkouskovala, ale střídat už se bude maximálně jednou.

77

A další přerušení hry, znova se střídá. Dohráno má domácí Maxim, kterého nahradí Holzhauser.

76

Další střídání a znovu hostů. Odešel Ivanschitz, kterého nahradil Soto.

75

Střídání Mohuče. Odchází Malli, opačným směrem míří Saller.

75

Ten brankář Ulreich vyboxoval do bezpečí.

74

Na druhé straně Mohuč, která vybojovala další rohový kop.

73

Stuttgart mohl jít do vedení! Po výborném centru Maxima hlavičkoval Harnik, který jen o malý kousek mířil vedle brány Wetkla. Na tohle by brankář hostů asi nedosáhl.

72

Byl to právě střídající Macheda, který hned fauloval protihráče.

71

Střídají i domácí. Dnes už má dohráno Okazaki, na hřiště míří Macheda.

70

Ofsajd i na druhé straně, tentokrát nachytán Maxim.

69

Pospěch v ofsajdu po standatrní situaci.

68

První střídání zápasu na hostující straně. Odešel Ede, kterého nahradil Parker.

66

Stuttgart teď hrál na krásu a chtěl zesměšnit hosty, nakonec ale o míč vinou špatné komunikace přišel.

65

Ten dopadl ale stejně, jako všechny předchozí a už zase domácí, kteří míří směrem dopředu.

64

Mohuč se konečně dostala na útočnou polovinu a vybojovala svůj čtvrtý rohový kop v zápase.

63

Kapitán Bungert hodně nejistý, nakonec vše musel řešit odkopem do zámezí.

62

Další špatná rozehrávka Mohuče.

61

Hosté ve druhém poločase nejsou příliš nebezpeční a když konečně mají míč, hodně dlouho otálejí s rozehrávkou a často o něj přichází.

60

To vycítili i fanoušci domácího celku, kteří jsou v nyní hodně slyšet.

58

Stuttgart je v této fázi hry lepším celkem.

57

Obránce Sakai střílel z velké vzdálenosti, čemuž odpovídala i jeho střela.

56

Tentokrát faul naprosto zbytečný předvedl Baumgartlinger.

55

Taktickým faulem si pomohl Zabavník, u míče VfB.

54

Dobrá střela Ibiševiče, jenže mířila pouze doprostřed brány a tak s ní Wetklo neměl příliš velké problémy.

53

Nervozita z kopaček obou týmu je evidentní, nikdo nechce udělat chybu.

51

Druhý poločas začal v úplně jiném tempu, než ten první, oba celky jsou daleko opatrnější.

50

Střelecký pokus Edeho končí nad bránou Ulreicha.

50

Dnešní utkání sleduje 51020 diváků.

49

Se střelou Okazakiho si hostující obránci poradili a následně míč odkopávají do zámezí.

48

Až teď zkoušeli domácí vymyslet něco zajímavějšího, pas Gentnera na Ibiševiče byl dlouhý.

47

Druhý poločas začíná v klidném tempu, domácí si přihrávají na vlastní polovině.

46

Uvidíme, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu, který začne zhruba v 16:31.
Sudí Weiner pískl do píšťalky a první poločas je u konce! Zatím jsme svědky velmi útočného utkání. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, ale byli to hosté, kteří šli zásluhou Edeho do vedení. Tato branka hosty evidentně nakopla, pro změnu ale skórovali po chybě brankáře Wetkla domácí. Ti střelou Bokaho z 33.minuty šli do vedení a vypadalo to, že první poločas vyhrají. V závěru poločasu ale přišla hlavička Mullera, který srovnal na 2:2.

45

Asi poslední střelu prvního poločasu si připsal Harnik, ta byla pro domácí bohužel nepřesná.

44

Mullera tentokrát zastavil ofsajd.

43

Hosté jsou v laufu a už znova uhánějí do útoku.

42

Mainz právě vstřelil branku!

Hosté zaslouženě srovnávají! Hodně zajímavá situace. Po centru z pravé strany se ve skluzu k míči dostával NICOLAI MULLER, jeho střelu brankář vyrazil před sebe a padající MULLER hlavičkou dorazil za brankovou čáru.

40

Ede už mohl postupovat sám na bránu, zastavil ho ale praporek čárového rozhodčího.

39

Z následné standartky se k hlavičce dostal Harnik, jeho pokus míří ovšem hodně nad bránu Mohuče.

38

Stuttgart teď vybojoval standartní situaci z hodně přijatelné pozice!

37

Christian Gentner si počínal za hranicí pravidel a vidí zaslouženou žlutou kartu.

35

Na sebe to teď chtěl vzít Muller, ten ale nepřešel daleko, zastavil ho hned první obránce.

34

Tak tohle je zase velká rána pro hosty, kteří nehrají špatně, ale už prohrávají! Teď jsou na tahu ovšem zase oni, tak uvidíme, co vymyslí.

33

Stuttgart právě vstřelil branku!

A domácí jdou do vedení! ARTHUR BOKA teď potvrdil pravidlo, když nevíš co s míčem, tak vystřel. Jeho střela měla dobrou razanci a brankář Wetklo se po ní ani nenatahoval. 2:1!

31

Sledujeme hodně neurovnanou pasáž hry, oba celky se snaží něco vymyslet, zatím se jim to příliš nedaří.

30

Malli teď velmi tvrdě zajel do Harnika a může být rád, že se to obešlo bez žluté karty.

29

Další špatný roh hostů na přední tyč, tohle pro domácí nebyl problém.

28

Niedermeier odhlavičkoval na další roh pro hosty, druhý v krátkém čase.

27

Hosté teď také po delší době zahrozili, vybojovali svůj druhý rohový kop v zápase.

25

Maxim teď krásně obešel dva spoluhráče a do úniku už chtěl poslat Ibiševiče, těsně pře nim ovšem dobrým obranným zákrokem zasáhl Bungert.

24

Navíc VfB se stále tlačí dopředu za další brankou.

23

Tento gól zase domácí fanoušky evidentně naladil a jsou hodně slyšet.

22

Domácí přeci jen srovnávají! Velká smůla pro hosty, byl to totiž jejich brankář CHRISTIAN WETKLO, který si nechtěně po centru z pravé strany míč srazil do vlastní brány.

20

V ofsajdové pasti nachytán Muller.

19

A mohlo být srovnáno! K hlavičce se dostal Ibiševič a jeho pokus jen o kousek minul bránu Wetkla.

18

Stuttgart ale touží po vyrovnání, Okazaki vybojoval rohový kop!

17

Domácí fanoušky tento gól evidentně překvapil a na stadionu to úplně ztichlo.

16

Hosté jdou do vedení! Malli vyslal Mullera, který postupoval směrem dopředu, obešel brankáře, ale dostal se do velkého úhlu. Z druhé vlny nabíhal CHINEDU EDE, který střelou z první posílá hosty do vedení!

14

Postupem času jsou to zase hosté, kteří jsou směrem dopředu aktivnější.

13

Rohy ale zatím nepatří mezi silné stránky obou klubů, brankář Ulreich si pro míč bez problémů došel.

12

Pospěch teď střílel z velké vzdálenosti a jeho střela mířila na bránu, domácí obránci jeho pokus srážejí na roh.

11

Následný přímý kop si vzal na starost Niki Zimling, ten ale míří vedle brány Ulreicha.

10

Domácí brankář teď zahrál za hranicí velkého vápna rukou a dostává žlutou kartu!

9

Obrovská šance hostů! Ivanschitz dostal přihrávku do prostoru, na nic nečekal a vyslal tvrdou střelu, kterou zastavilo břevno domácí branky!

8

Byl to Zimling, který už je zase na nohou a zapojil se do hry.

7

Na zemi teď zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů.

6

Domácí jsou postupem času stále více aktivnější směrem do útočné fáze a hosté mají co dělat, aby úvodní nápor VfB přestáli.

5

Ten domácím nevyšel podle představ, v zápětí ale vybojoval Ibiševič další roh.

4

První útočné snažení domácího celku. Stuttgart vybojoval rohový kop.

3

Ede se dobře uvolnil a vystřelil, jeho střela byla ale nepřesná.

2

Jsou to právě hosté, kteří zatím kombinují a drží míč na svých kopačkách.

1

O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté.

1

-4

Oba celky jsou již na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli!

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakai, Tasci (C), Niedermeier, Molinaro – Gentner, Boka – Harnik, Maxim, Okazaki – Ibiševič

1. FSV Mainz 05: Wetklo – Pospěch, Bungert (C), Bell, Bungert (C), Zabavník – Malli, Baumgartlinger, Zimling – Muller, Ede, Ivanschitz

Rozhodčí: Weiner – Grudzinski, Henschel.

-15

Za hostující Mohuč nastoupí dva čeští fotbalisté, Zdeněk Pospěch a také Radoslav Zabavník!
Jak ale opravdu tento zápas, který by mohl přinést pěknou podívanou dopadne? Sledujte online reportáž od 15:30!
Oba celky se už v rámci tohoto ročníku Bundesligy střetly. Bylo to 15.12. 2012 na hřišti Mohuče, která si s tímto zápasem poradila a vyhrála 3:1. Dnes jsou při pohledu na kurzy sázkových kanceláří mírně favorizováni domácí fotbalisté.
Právě fakt, že se už nehraje o tolik, by mohl zápasu dodat obrovskou jiskru. Nedá se očekávat, že trenéři budou spoléhat na defenzívu, právě naopak, řekl bych, že můžeme čekat hodně pěkný a otevřený duel, který doufejme přinese i nějaké branky.
Na druhé straně Mohuč, která má o bod méně, než právě její dnešní soupeř ze Stuttgartu. O hostech se dá říct v podstatě to samé, co o domácích, neboť situace ve středu tabulky je hodně vyrovnaná a týmy mezi 9. a 13. místem od sebe dělí pouze jediný bod. Hosté ale nemají příliš dobrou formu, z posledních pěti utkání Mohuč nedokázala ani jeden duel zvítězit a za remízy proti Hannoveru a Frankfurtu si připsala pouhé dva body.
Jak už jsem zmiňoval, oběma klubům už jde spíše o estetické vylepšení v tabulce. Domácí VfB se před posledním kolem nachází na jedenácté pozici se ziskem 42 bodů. Domácí si ještě o dvě příčky mohou polepšit. Hannover i Wolfsburg mají totiž taktéž shodně 42 bodů. O dvě místa se domácí mohou posunout také směrem dolů, kde je právě Mohuč a Norimberk se 41 body! Ač už nejde o nějaké postupové, či sestupové pozice, tak domácí mají stále o co hrát.
Dobrý den přeji všem fanouškům německé kopané. Německá Bundesliga má na programu závěrečné kolo a jedním ze zápasů, kde už půjde pouze o lepší umístění, narazí domácí Stuttgart na hostující Mohuč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.