Evropská liga

SSC Neapol – FK Spartak Moskva

2:3

konec (1:0)

30.09.2021, 18:45 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Skupina C • Adam Dořák

Tipsport: 1.18 7.61 16.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

První gól Elmase, který padl 11 sekund po úvodním hvizdu, je druhým nejrychlejším gólem v historii Evropské ligy! (20:59:56)
Druhý poločas nám přinesl zajímavou hru! Spartak se od úvodních minut pokoušel o vyrovnání, kterého se mu dostalo. Následně se dokázal dostat i k otočení skóre. I ve druhém poločase pokračoval příděl žlutých karet a dokonce i další červené (po druhé žluté kartě), kterou dostal Maximiliano Caufriez a závěrečné minuty se hrálo v deseti na obou stranách. Ovšem Spartak zpečetil před nastaveným časem svou výhru třetí brankou. Neapol se ještě dostala sice v nastaveném čase ke snížení, ale k další brance už se nedostala.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 9:17.

90+10

90+10

Nail Umjarov už bude nejspíše posledním dnešním hráčem, který uviděl žlutou kartu, když faulem překazil rozvíjející se protiútok soupeře. Dnes se hlavní sudí hodně natahal kartiček ze své kapsy.

90+8

Ale už u brankář Spartaku je na nohou a naštěstí se tento střet obešel bez vážnějšího zranění!

90+6

Alexandr Sobolev už ne na nohou s obvázanou hlavou, Maximenko je však stále ošetřován.

90+5

90+5. Nepříjemná srážka Soboleva s Maximenkem

90+5

Neapol měla následně k dispozici standardní situaci. Ve vápně chtěl odhlavičkovat vysoký míč Alexandr Sobolev, který se však hlavou střetl s vybíhajícím Maximenkem! Oba jsou nyní v péči ošetřovatelů.

90+4

90+4. Victor OSIMHEN - 2:3

90+4

Neapol právě vstřelila branku!
Neapol ještě dokázala v nastaveném čase snížit. Obrana nechala trestuhodně před brankou volného VICTORA OSIMHENA, který zužitkoval přihrávku z pravé strany od Di Lorenza, který našel skulinu hned před dvěma bránícími hráči. Asistence: Giovanni Di Lorenzo.

90+3

Alexandr Sobolev doběhl volný míč ve vápně a jeho lob skončil nad brankou! Spartak mohl přidat ještě čtvrtou trefu!

90+2

Neapol se ještě pokouší něco v útoku vymyslet, ale už je to takové v křečovém stavu.

90

I druhý poločas bude nastaven a pěknou várku minut. Nyní o šest.

89

89. Quincy PROMES - 1:3

89

Spartak právě vstřelil branku!
Hosté nakonec rozhodují o svém vítězství! Sobolev a QUINCY PROMES utekli defenzívě Neapole a ve vápně Sobolev přihrával na zcela volného Promese a ten už neměl problém ideálně zakončit. Asistence: Alexandr Sobolev.

89

Žlutou kartu dostává Alexandr Maximenko (FK Spartak Moskva).

88

Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Zelimchan Bakajev, přichází Alexandr Lomovickij.

88

Victor Osimhen postupoval k brance z levé strany, se svým zakončením neuspěl.

2:3

konec (1:0)

Branky: 1. Elmas, 90+4. Osimhen (Di Lorenzo) – 55. Promes, 80. Ignatov (Lucas), 89. Promes (Sobolev)

Karty:   45+8. Di Lorenzo (NEA), 65. Koulibaly (NEA), 78. Ruiz (NEA), 85. Manolas (NEA) – 43. Ponce (SPM), 45+1. Litvinov (SPM), 45+8. Sobolev (SPM), 65. Caufriez (SPM), 77. Lucas (SPM), 89. Maximenko (SPM), 90+10. Umjarov (SPM)   82. Caufriez (SPM)   30. Rui (NEA)

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Elmas, Ruiz, P. Zieliński (46. Anguissa) – Politano (73. Lozano), Petagna (46. Osimhen), L. Insigne (C) (41. Malcuit).
Náhradníci: Idasiak, Ospina – Malcuit, Demme, Juan Jesus, Osimhen, Lozano, Rrahmani, D. Mertens, Únás, Zanoli, Anguissa.

FK Spartak Moskva: Maximenko – Džikija (C), Gigot, Caufriez – Lucas, Umjarov, Z. Bakajev (88. Lomovickij), Litvinov (73. Ignatov), Moses – Promes, Ponce (45+1. Sobolev).
Náhradníci: Rebrov, Selichov – Sobolev, Lomovickij, Ignatov, A. Ješčenko, Gaponov, Melnikov.

Rozhodčí: I. Kružliak – B. Hancko, J. Pozor (všichni SVK)