30.09.2021, 18:45 • Merkur Arena, Graz • Skupina B • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 4.74 3.91 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15. (20:45:16)
Fotbalisté Sturmu Graz nestačili ve 2. kole skupinové fáze EL na Eindhoven, kterému podlehli 1:4. To znamená, že v tabulce skupiny B zůstávají bez bodu poslední. To PSV se dostalo na čtyři body a vyhouplo se do čela.

V prvním poločase byli hosté lepší a ve 32. minutě je po rohovém kopu poslal do vedení Ibrahim Sangaré. Krátce po změně stran pak ještě zvýšil náskok PSV Eran Zahavi, který zakončil bleskový kontr po ubráněné standardní situaci. Domácí vrátil do utkání v 55. minutě přesnou hlavičkou Jon Gorenc Stankovič. To Sturm nabudilo a vypadalo to, že by hráči rakouského celku mohli myslet minimálně na vyrovnání. Jejich naděje však utnul v 74. minutě nejprve tečovanou střelou z dálky Philipp Max a o chvíli později také střídající Yorbe Vertessen. Na výhře nizozemského zástupce už pak nic nemohlo změnit ani vyloučení po druhé žluté kartě Ibrahima Sangarého-

90+5

90+5

V úplném závěru ještě přišel nákop Stankoviče, který přizvedl bránící hráč. Drommel balón sebral před dobíhajícím Niangbem.

90+4

Andreas Kuen střílel z hranice šestnáctky do středu brány a Drommel byl na místě.

90+2

Po rohovém kopu hlavičkoval mimo bránu Jon Gorenc Stankovič.

90+2

V pokutovém území se dostal ke střele Anderson Niangbo, který mířil téměř do šibenice hostující brány. Skvělý zákrok však vytasil Joël Drommel, jenž balón vyškrábl na roh!

90+1

Utkání bude nastaveno o pět minut!

90

Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Mauro Júnior.

89

89. Červená karta po 2. žluté pro Sangarého.

89

Zbytečnou kaňku na jinak vydařený večer PSV dodal Ibrahim Sangaré. Ten při vedení míče zasáhl rukou do tváře Kuena a vidí za to druhou žlutou kartu. To znamená, že následovat musel také kartónek červené barvy!

89

Už se dohrává v poměrně poklidném tempu. Carlos Vinícius ještě prohnal obranu soupeře, ovšem pak předal míč dozadu Gakpovi.

88

Fotbalisté Eindhovenu směřují ke své první výhře ve skupinové fázi. V úvodním kole doma remizovali 2:2 s Realem Sociedad. Sturm Graz prohraje i podruhé.

86

Stankovič odkulhal za postranní čáru, kde pokračuje jeho ošetřování. Sturm zatím hraje v deseti.

85

V péči lékařů se ocitl střelec jediného domácího gólu Jon Gorenc Stankovič. Hra je tedy přerušena.

84

Cody Gakpo přetlačil bránící hráče na hranici šestnáctky a z levé strany se vydal dovnitř. Tam ještě obehrál dalšího soupeře a zkusil obstřel na vzdálenější tyč. Střela mu ale ulétla poměrně výrazně vedle.

82

Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Otar Kitejšvili, přichází Alexander Prass.
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází Christoph Lang.

81

Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Érick Gutiérrez.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Marco van Ginkel, přichází Armando Obispo.

1:4

konec (0:1)

Branky: 55. Stankovič (Jantscher) – 32. I. Sangaré (van Ginkel), 51. Zahavi (M. Götze), 74. Max (M. Götze), 78. Vertessen (Mwene)

Karty:   30. Kitejšvili (STG), 47. Gazibegović (STG), 57. Stankovič (STG) – 50. Boscagli (PSV), 57. I. Sangaré (PSV), 64. Gakpo (PSV)   89. I. Sangaré (PSV)

Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Hierländer (C) (82. Lang), Stankovič, Kitejšvili (82. Prass) – Ljubic (46. Kuen) – Yeboah (77. Niangbo), Jantscher (67. Sarkaria).
Náhradníci: Marič, Schützenauer – Borkovic, Prass, Sarkaria, Niangbo, Jäger, Kuen, Stückler, Lang, Geyrhofer, Trummer.

PSV Eindhoven: Drommel – Mwene, Ramalho, Boscagli, Max – I. Sangaré, M. Götze (81. É Gutiérrez), van Ginkel (C) (81. Obispo) – Doan (64. Vertessen), Zahavi (65. Vinícius), Gakpo (90. Mauro Júnior).
Náhradníci: Delanghe, Mvogo – Teze, Obispo, Vinícius, É Gutiérrez, Mauro Júnior, Bruma, Thomas, Vertessen.

Rozhodčí: Aranovskij – Šlončak, Skrypka (UKR)