K4 500 m - semifinále a finále (muži)

Vítěz: Německo

07.08.2021, 03:21 • Sea Forest Waterway, Tokio • Daniel Fekets (@DFekets)

Z mé strany je to už z dnešní rychlostní kanoistiky vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné zážitky u sledování zbytku dnešního olympijského programu. (05:55:10)
Skončil nám i poslední závod dnešního programu. Němci předčili Španěly a třetí skončilo Slovensko. Čtyřkajak ve složení Samuel Baláž, Adam Botek, Denis Myšák a Erik Vlček tedy z Tokia neodjede s prázdnou.

8. Portugalsko – 1:25,324
Závěr to byl opravdu vynikající. Slováci jen těsně předčili výběr ROC, ale na to se historie ptát nebude.

Skvělý a dramatický konec závodu, po kterém Slováci brali bronz

Zlatou medaili získává Německo o pár desítek centimetrů před Španělskem. Slovenský čtyřkajak ale dojel třetí, takže naši východní sousedé si připisují čtvrtou medaili na letošních LOH!
Pár desítek metrů před cílem bojuje hlavně Španělsko s Německem o zlatou medaili.
Slováci se stále drží v boji o třetí místo. Jejich soupeřem je v tuto chvíli Bělorusko.
Na mezičase je první Španělsko, druhé Německo a třetí Slovensko!
Německo mělo výborný začátek závodu, ale teď už se před něj dostala reprezentace Španělska.
Je tady poslední závod programu! Na startu je i slovenský čtyřkajak.
Poslední závod dnešního programu odstartuje v 5:37. Zde se finále B nejede, tudíž půjdeme rovnou na závod o medaile i se slovenskou účastí.

8. Portugalsko
Také v kategorii K4 mužů známe postupující do finálových bojů. My se z Tokia přihlásíme za pár desítek minut, až nám rozhodující bitvy o medaile začnou.
Výsledek 2. semifinále

1. Španělsko – 1:24,355 FA
2. Austrálie – 1:24,868 FA
3. Maďarsko – 1:24,918 FA
4. Portugalsko – 1:25,268 FA

5. Kanada – 1:25,581

Španělsko končí první, Austrálie druhá a třetí pozici obsadilo Maďarsko. Účast ve finále si zajistilo také Portugalsko.
Třetí místo za touto dvojicí drží Maďaři, kteří si taktéž s největší pravděpodobností postup zajistí.
V polovině závodu vede jasně Španělsko, ale Austrálie se pro ně velmi nebezpečně dotahuje.
Španělský začátek byl opravdu výborný. Stejně dobře si vedou i Maďaři.