Olympijské hry - Rychlostní kanoistika

K4 500 m - semifinále a finále (ženy)

Vítěz: Maďarsko

07.08.2021, 03:07 • Sea Forest Waterway, Tokio • Daniel Fekets (@DFekets)

Viděli jsme skvělý závod, který se rozhodoval až na úplném konci. Z vítězství ve čtyřkajaku se nakonec radují Maďarky. Nás ještě čeká poslední závod dnešního programu, přijde na řadu už za chvíli. (05:25:54)

8. Dánsko – 1:41,141

Maďarky se stávají olympijskými vítězkami těsně před druhým Běloruskem. Bronzovou medaili vybojovaly Polky.
Stále tomu tak je. První Maďarsko a hned za ním Bělorusko, ale je to velký souboj.
Maďarky se už dostávají na první příčku a v tuto chvíli to pro ně vypadá skvěle.
Stále se zdá, že právě ony jsou o kousek napřed. Následuje Nový Zéland a velmi dobře si vede i Maďarsko.
Skvělý začátek závodu v podání Bělorusek, které ihned po startu získaly nejlepší výchozí pozici.
Vše se už připravuje k finálovému závodu čtyřkajaku žen. Čeká nás tedy další velký souboj o medaile, dnes již třetí.
Výsledek finále B

1. Francie – 1:38,346
2. Ukrajina – 1:39,276
3. Kanada – 1:39,946
4. ROC – 1:40,951

Tak nakonec Ukrajinky skončily před Kanadou na druhé příčce. Skvělý závod předvedla Francie, která vyhrála.
O druhé místo to ale zřejmě bude ještě velký boj, neboť hlasitě promlouvají také Kanaďanky.
V polovině závodu stále vedou Francouzky. Druhá je Ukrajina.
V prostřední dráze je zatím o opravdový kousek na prvním místě Francie.