08.09.2020, 18:00 • Centenary Stadium • Skupina 8 • Adam Mitáš (@MitasAdam)

Tipsport: 23.1 8.44 1.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera! (19:55:22)
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 11:11.
Dnešní souboj je u konce! Pro snadné vítězství si došli hráči Rumunska, kteří potvrdili roli favorita. V prvním poločase si vypracovali náskok dvou branek, který dokázali ve druhé půli dokonce navýšit. Po centru od rohového praporku se v malém vápně nejlépe zorientoval Harut, jenž střelou z otočky pečetil vítězství Rumunska.

90+4

90+3

Rumunsko se dostal do šance, když jeden z útočníku proklouzl do vápna, kde zakončoval z velkého úhlu. Nakonec však trefil pouze připraveného Aquilina.

90+1

Domácí ještě bojují, je vidět velká snaha vstřelit alespoň jednu branku, Zatím se jim to však nedaří. Rumunsko skvěle brání.

90

Rozhodčí v druhém poločase nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.

88

Naopak ještě ke konci ohrozili branku Malty hráči Rumunska. Ani jedna ze střel z velké dálky však v síti neskončí.

87

Domácí se snaží o závěrečný tlak, ale zatím se jim to nedaří. Rumunsko v dnešním zápase vyhraje.

85

Žlutou kartu dostává Ganea (Rumunsko).

84

Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Attard, přichází Xuereb.

83

83. HARUT - 0:3

83

Rumunsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DENIS HARUT. Ten se po rohovém kopu dostal k míči v málem vápně a z otočky zakončil do zcela odkryté části branky. Gólman Aquilina neměl nárok na chycení střely. Asistence: Alexandru George.

82

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Man, přichází Alexandru George.

82

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Olaru, přichází Itu.

81

Vypadá to, že Rumunsko své vedení v dnešním zápase udrrží. Hosté spolehlivě drží balón a domácí Maltu k ničemu nepouštějí.

80

Zbývá deset minut od konce základní hrací doby. S míčem na kopačkách hrají hosté.

79

Ani hosté v něm však nebyli neomylní. Hlavní arbitr zápasu si všiml ofsajdového postavení a akce Rumunska tedy také končí předčasně.

78

Malta mohla ohrozit hostující branku, když se dostal k přímému kopu ze zajímavé pozice. Situace ale využilo spíše Rumunsko, které se ubránilo a spěchalo do útoku.

76

Po delší době měli hosté příležitost, ale nakonec vůbec nedošlo k zakončení. Hrotový útočník na dlouhý balón nedosáhl, nakonec ho chytl Aquilina.

75

Zatím to tak nevypadá, protože hosté pouze kombinují s míčem na vlastní polovině a do útoku se moc neženou.

74

Rumunský trenér udělal hned dvě změny v ofenzivě. Dokáží střídající hráči přidat další branku?

73

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Mihaila, přichází Matan.

73

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Costache, přichází Ganea.

71

Hosté zvolili centr, ten žádnou větší možnost na změnu skóre nepřinesl. Další možnost z hranice vápna vypadala nebezpečně, ale ni ta se neuchytila,

70

Rumunsko se dostane k nebezpečné standardní situaci z pravé strany.

70

Žlutou kartu dostává Pulis (Malta).

69

Rumuni v kombinaci pokračují. Ani vysoký presing hráčů z Malty nyní hostující nezastrašil.

67

Hosté již nikam nespěchají. Vyměňují si nyní balón na vlastní polovině, což jim v aktuální situaci vyhovuje.

66

Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Busuttil, přichází Beerman.

65

Břevno! Hráči Rumunska mohli vést už o tři branky! Střela Olaru zpoza vápna však skončila pouze na horní tyči maltské branky.

63

Další možnost Rumunska byla téměř totožná, opět chyběla kvalitní koncová přihrávka. Tentokrát však Aquilina míč poslal ihned pryč z vápna.

62

Útok hostů zakončení nepřinesl, finální přihrávka byla nepřesná, a proto se k míči dostal Aquilina, který ho nyní posílá zpět do hry.

60

Hra se ve druhém poločase trochu vyrovnala, ale nevypadá to, že by hosté měli dovolit vstřelit domácím branku.

58

Rumunsko se po pobytu na útočící polovině dostalo k zakončení. Zpoza vápna střílel jeden ze záložníků, ale míč poslal někdo dozadu na tréninkové hřiště.

57

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Casap, přichází Ciobanu.

57

Na druhé straně střílel na zadní tyč Mbong, ale jeho rána skončila nad břevnem hostující branky.

56

Costache zůstal po souboji ležet na zemi a zpočátku to s ním nevypadalo vůbec dobře. Nakonec však vstal a vypadá to, že bude po krátkém ošetření pokračovat ve hře.

55

Z autu se ihned běželo rychle dopředu. Rumunsko opět chtělo využít nepozornosti domácích, ale nakonec míč bez větších problémů lapil Aquilina.

54

Dlouhý balón po prvém křídle nestíhal nikdo z domácích, a proto se hosté dostanou k autovému vhazování z vlastní poloviny.

52

Rumuni pokračují v tlaku. Po nebezpečné střele se dostali k rozehrávce od rohového praporku, ale ani tam nebyli úspěšní. Míč putuje na kopačky fotbalistů z Malty.

51

Vzápětí přišla další šance a dokonce i zajímavé zakončení. Hosté se probojovali do vápna, odkud přišla střela. Ta jen těsně minula levou tyči domácí branky.

50

Rumunsko si poprvé v druhém poločase vypracovalo příležitost, které ale také nevyužilo.

49

Domácí šanci v podobě rohového kopu nevyužili, ale stále drží míč na svých kopačkách. Do druhé půle vstoupili mnohem aktivněji.

48

Malta se dostal s míčem do vápna, ale nedokázala zakončit, vybojovala pouze rohový kop.

46

Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Portelli, přichází Spiteri.

46

První poločas nakonec přinesl dvě branky, i když šancí bylo k vidění více. Hosté však zaslouženě vedou 2:0, když se nejprve trefil po rychlém protiútoku Man, na kterého poté navázal gólem z penalty Costache. Malta si vypracovala jedinou velkou šanci, kterou zlikvidoval brankář Vlad. Druhý poločas začně zhruba v 18:03.

45+2

45+1

Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45

Blíží se konec prvního poločasu, ve kterém dominovali hosté. Rumunsko i nyní před závěrem první půle stále tlačí.

44

Náznak šance na druhé straně neměl dlouhé trvání. Rumunští obránci si s útokem Malty poradili, když dlouhou přihrávku zachytili.

43

Žlutou kartu dostává Marin (Rumunsko).

41

41. COSTACHE - 0:2

41

Rumunsko navyšuje své vedení! IONUT COSTACHE zachoval klidnou hlavu a míč z penaltového puntíku poslal přesně k pravé tyči. Gólman Malty nevystihl stranu, i když by nejspíše na střelou vůbec nedosáhl.

40

40.

40

Je tu penalta! Mihaila byl ve vápně poslán k zemi a Rumunsko má tedy šanci navýšit své vedení.

38

Na druhé straně po faulu pokus o nebezpečný centr vůbec nevyšel. Hráči Malty poslali míč daleko za branku Rumunska.

37

Costache střílel zhruba z penaltového puntíku! Přihrával mu po centru z levé strany Man. Středový útočník však velkou šanci zahodil, nasměroval míč pouze do náruče Aqulina, tedy brankáře Malty.

36

Rumunsko nadále udává tempo hry. Hosté si přihrávají před vápnem Malty, která se stejně jako na začátku pouze brání.

34

Casap mohl využít velkou šanci po centru z pravé strany. Dostal se ve vápně k míči, ale nepovedl se mu první dotek, takže mu kulatý nesmysl ihned utekl až k domácímu gólmanovi.

33

Aquilina si nyní vyžádal ošetření. Vypadá to na křeč v levé noze. Nyní jsou u něho ošetřovatelé, ale vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.

32

Na druhé straně také velká šance. Jak jinak než z rychlého protiútoku. Střelu z pravé strany vyrazil Aquilina.

31

Žlutou kartu dostává Busuttil (Malta).

29

Attard se dostal do velké šance a vyrovnání bylo opravdu blízko. Záložník Malty se protlačil do vápna a snažil se zakončit na zadní tyč. Jeho pokus však Vlad vyrazil konečky prstů!

28

Další náznak protiútoku opět končí až u Aquilina, ten si doběhl pro míč před velké vápna, nakonec ho však nechal dojít až do vápna, kde ho uchopil.

27

To potvrdila další příležitost, kdy se Rumunsko dostalo s míčem do vápna Malty. Tam odvedli parádní práci obránci, kteří míč pokryli tělem a umožnili ho chytit brankáři do náruče.

26

Hra je nyní plná soubojů na středu hrací plochy, oproti prvním dvaceti minut se nyní hraje o dost důrazněji. Rumunsko se již tolik nedostává do nebezpečných situací, obránci Malty si dávají větší pozor.

24

Dlouhý nákop na domácího útočníka končí až u brankáře Vlada. Ten ihned posílá míč na zem a přihrává svým spoluhráčům.

23

To však dlouho nevydrželo, domácí míč ztratili a do protiútoku spěchali Rumuni. Ani ty nebyli úspěšní, když byl jeden z útočníku načapán v ofsajdovém postavení.

22

Malta se dostala na vlastní polovině k autovému vhazování, nyní hráči domácího celku postupují vpřed.

20

Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Borg, přichází Zammit Carlo.

20

Žlutou kartu dostává Satariano (Malta).

19

Malta teď po delší době drží míč dlouho na svých kopačkách. Domácí fotbalisté se však dopředu nehrnou.

17

Další náznak protiútoku překazil Rumunům brankář Aquilina, jenž vyběhl a poslal míč do bezpečné vzdálenosti.

16

Ti s míčem na kopačkách hrají doteď, zdá se, že nikam nespěchají. Balón si vyměňují na vlastní polovině mezi sebou.

15

Rumunsko se dostalo s míčem do vápna, kde útočníky vymýšleli způsob, jak zakončit, nakonec však vůbec nevystřelili, naopak míč poslali spoluhráčům do obrany.

14

Rumunsko prozatím dělá velké problémy domácím rychlými protiútoky. Malta nestíhá rychlost hostů, kteří často volí přechod do útoku přes křídla.

12

Nyní byla k vidění obrovská příležitost na změnu skóre, když z pravého křídla posílal přihrávku Man na Mihaila. Druhý jmenovaný jen těsně netrefil balón, který by v případě úspěchu musel skončit v brance Aquilina.

11

Tentokrát se již Rumunsko do úniku nedostane. Hlavní arbitr si totiž všiml nedovoleného zákroku na polovině hrací plochy a hru přerušuje.

10

Rumunsko je po vstřelené brance velmi aktivní. Další šance přišla opět po rychlém protiútoku, hosté nakonec zakončili z levé strany. Míč se kutálel zhruba metr od pravé tyčky.

9

Ani rohový kop už větší šanci nepřinesl. Rumunsko nadále drží balón, i když se domácím povedlo protihráče vytlačit z nebezpečné zóny okolo branky.

8

Další útok hostů vypadal znovu velmi nebezpečně, tentokrát však míč končí pouze za brankou. Následuje rohový kop.

6

Rumunsko se po šesti minutách ujímá vedení! O branku se postaral útočník DENNIS MAN, jenž po rychlém protiútoku ve vápně obešel obránce a střelou na zadní tyč poslal hostující tým do vedení.

6

6. MAN - 0:1

6

Centr ze vznesl před branku Rumunska, odkud míč obránci poslali za branku. Malta má k dispozici první rohový kop v zápase.

5

Stejná situace na druhé straně. Tentokrát na levé straně u postranní čáry, odkud hráči Malty rozehrají.

4

Po faulu domácích přichází standardní situace, hosté rozehrají ze ze vzdálenosti zhruba třicet metrů od domácí svatyně.

3

Rumunsko se dostalo středem pole dopředu, kde ale následně balón opět ztratilo. Pozorná byla domácí obrana, která včas zasáhla, a tak nedošlo k ohrožení branky.

2

Míč se teď po faulu dostal na opačnou stranu hrací plochy. Malta rozehrála z od vlastní vápna.

1

Utkání právě odstartovalo! K míči se ihned dostávají hosté, kteří kombinují na vlastní polovině. Domácí se snaží napadat, Rumuni zatím nemají problém.

1

Malta: Aquilina (B) – Shaw, Borg (C), Pulis, Satariano – Grech, Attard, Dimech, Busuttil – Portelli, Mbong.
Náhradníci: Beerman, Debono, Frendo, Friggieri, Spiteri, Vella (C), Xuereb, Zammit Connor, Zammit Carlo.

Rumunsko: Vlad (B) – Harut, Chindris, Ghita (C), Oprut – Casap, Marin, Olaru – Man, Costache, Mihaila.
Náhradníci: Alexandru George, Boboc, Ciobanu, Dragusin, Ganea, Itu, Matan, Moldovan (B), Petrila.

Rozhodčí: Bogar G.
RUMUNSKO U21

Rumunsko se naopak nachází nahoře. Na první Dánsko ztrácí tři body a s třinácti body má na druhé pozici na třetí Finsko šestibodový náskok. Tým vstřelil čtrnáct branke, obdržel pouhé čtyři. Tým si drží krásnou bilanci 4 výher, jedné remízy a jedné prohry.

Poslední výsledky:
Finsko U21 – Rumunsko U21 1:3
Severní Irsko U21 – Rumunsko U21 0:0
Rumunsko U21 – Finsko U21 4:0
MALTA U21

Maltě se v kvalifikaci na Mistrovství světa do 21 let vůbec nedaří. Z šestičlenné skupiny 8 se nachází právě až na posledním šestém místě. Tragická je taky bilance týmu. Kromě úvodní remízy tým má na kontě už jen 4 prohry. Hrozivě vypadá taky bilance vstřelených a inkasovaných branek. Malta vstřelila pouhou jednu branku, ale obdržela jich patnáct.

Malta U21 – Severní Irsko U21 0:2
Dánsko U21 – Malta U21 5:1
Finsko U21 – Malta U21 4:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.