Evropská liga (předkola)

AS Jeunesse Esch – Vitória SC Guimarães

0:1

konec (0:0)

25.07.2019, 20:30 • Stade Josy Barthel, Lucembursko • 2. předkolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 11.7 5.93 1.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kevin Sommer dnes předvedl krátce před přestávkou několik fantastických zákroků a až do samotného závěru zápasu držel lucemburský tým nad vodou, jenže v nastaveném čase udeřil Joseph Amoah a poslal domácí do kolen. Guimarães vydřel vítězství na půdě Jeunesse Esch a do odvety bude vstupovat ve skvělé pozici. Konečné skóre. Jeunesse Esch 0 Vitória SC 1. (22:29:10)

90+4

90+4

90+4. Joseph AMOAH - 0:1

90+4

Guimarães právě vstřelilo branku!
JOSEPH AMOAH využil po vysokém centru do šestnáctky fantastického sklepnutí spoluhráče a přízemní střelou poslal míč pod brankářem Kevinem Sommerem do sítě! Jeunesse Esch přece jen inkasovalo a je to facka jako hrom!

90+3

Guimarães si po přestávce vytvořil jednu obrovskou šanci, jinak je ale v koncovce naprosto bezzubý – 0:0.

90+2

Kevin Sommer dnes přitahuje míč jako magnet a fotbalisté Guimarãesu se ho marně snaží překonat.

90+1

Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90

Do šestnáctky domácího týmu přilétl vysoký centr, který bez problému stáhl ze vzduchu Kevin Sommer.

87

Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Mohamed Al Musrati, přichází Mikel Ndubusi Agu.

85

Pedro Rodrigues, přezdívaný Pépé, vypálil zpoza šestnáctky a jeho pokus minul levý horní roh brány.

84

Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rochinha, přichází Joao Pedro Araujo Correia.

84

Hráči portugalského týmu by si zřejmě trhali na cestě domů vlasy, kdyby dnes v Lucembursku těsně prohráli.

83

Střídající Yannick Makota mohl rozhodnout, jenže jeho prudká střela z levé strany šestnáctky zamířila nad.

82

Do konce dnešního zápasu už příliš mnoho času nezbývá a po přestávce není utkání tolik atraktivní. Sice se hraje stále na jednu bránu, jenže bez branek.

81

Guimarães se odhodlal k dalšímu centru z pravého křídla, který našel pouze náruč Kevina Sommera.

80

Fotbalisté Jeunesse Esch brání velice dobře a zhušťují prostor ihned za půlící čárou. Hosté to mají složité.

78

Střídání v týmu AS Jeunesse Esch: ze hřiště odchází Almir Klica, přichází Mehmet Arslan.

77

Kombinace týmu z jihu Evropy k ničemu nevedla a následuje pouze odkop od brány Kevina Sommera.

76

Rochinha vzal odpovědnost na svá bedra a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která zamířila doprostřed brány a našla pozorného Kevina Sommera.

75

Centry ze stran se neujímají a fotbalistům hostujícího Guimarãesu začínají postupně docházet nápady.

74

Rochinha předvedl na levé straně hřiště hodně laxní centr, který domácí fotbalisté snadno odvrátili.

73

Kevin Sommer odkopává od své brány, což znamená, že zápas je opět v plném proudu. Skóre se nepohnulo.

71

Hlavní rozhodčí stejně jako v prvním poločase přerušil hru, aby se hráči obou týmů mohli odběhnout napít.

70

Střídání v týmu AS Jeunesse Esch: ze hřiště odchází David De Sousa, přichází Yannick Makota.

70

Davidson da Luz Pereira se dostal po centru z levého křídla na vzdálenější tyči k hlavičce, která byla jedním z hráčů domácího týmu zablokována. Stále bez gólu.

69

Rafa se postavil k rozehrání standardní situace v podobě zkráceného rohového kopu a z ostrého úhlu bránu přestřelil. Marný pokus, skóre se nemění.

66

V mnohem lepší pozici se nacházel po zpětné přihrávce z pravé strany střídající Pedro Rodrigues, jeho přízemní střela ale minula vzdálenější levou tyč domácí brány.

65

Davidson da Luz Pereira se pokusil vypálit na pravém křídle zpoza šestnáctky a zamířil vysoko nad bránu.

64

Fotbalisté Guimarãesu se dostali na pravém křídle k centru, který byl příliš dlouhý a skončil v území nikoho.

63

Joao Carlos Teixeira dnes odehrál velice slušné utkání, po hodině hry ho ovšem nahradil Pedro Rodrigues.

62

Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Joao Carlos Teixeira, přichází Pedro Rodrigues.

59

Domácí fotbalisté odhodili respekt a v současné chvíli dostávají Guimarães pod stále větší a větší tlak.

58

Sogbo Kouame vybojoval na pravém křídle standardní situaci a domácí po následném centru hlavičkovali na vzdálenější levé tyči těsně vedle!

54

Guimarães vybojoval na pravém křídle standardní situaci a po přizvednutí míče se pokusil vystřihnout nůžky Pedrão, jeho pohotové zakončení ale minulo levou tyč.

53

53. Překonaného Kevina Sommera zastoupil na čáře spoluhráč!

53

Joao Carlos Teixeira si naběhl na zpětnou přihrávku z pravé strany šestnáctky a přízemní střelou uklízel míč do prázdné brány, jenže překonaného Kevina Sommera zastoupil jeden ze spoluhráčů, který míč těsně před brankovou čárou odkopl do bezpečí! Obrovská příležitost.

52

Alessandro Fiorani na pravém křídle obstaral autové vhazování a poté odvrácený míč vybojoval zpět, proti dvojnásobné přesile už se ale prosadit nedokázal.

51

Jeunesse Esch předvedlo na pravém křídle nádhernou kombinaci, je z ní ovšem pouze autové vhazování.

50

Nebýt fantastického výkonu Kevina Sommera, mohli už domácí fotbalisté prohrávat rozdílem čtyř branek.

49

Pokud je na hřišti nějaký hráč hodně vidět, potom je to Joseph Amoah a v domácím dresu Kevin Sommer.

48

Jeunesse Esch velice pečlivě brání a jen zřídka se vydává k pokutovému území portugalského soupeře.

47

Portugalský tým vstoupil do druhého poločasu velice dobře a dostal soupeře pod tlak, jenže ani jeden ze dvou centrů Guimarãesu ze stran se neujal – 0:0.

46

Guimarães právě obstaral výkop druhého poločasu, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
Guimarães byl od úvodních minut podle předpokladů výrazně lepší a jeho tlak vyvrcholil v závěru poločasu, když si vytvořil několik slibných šancí a dokonce dvakrát orazítkoval tyč. Hrdinou utkání je zatím domácí brankář Kevin Sommer, který předvedl těsně před přestávkou fantastický dvojitý zákrok a celkově chytá fantasticky. Skóre po poločase zní. Jeunesse Esch 0 Vitória SC 0.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+5

45+4

Hra byla přerušena kvůli ošetření jednoho z hráčů a v prvním poločase už se zřejmě nic nestane. Skóre 0:0.

45+1

Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 4 minuty.

45

45. Brankář Kevin Sommer předvedl fantastický dvojitý zákrok!

45

Kevin Sommer vytáhl po přízemním centru z pravého křídla dva fantastické zákroky, když ho z blízkosti nepřekonal ani jeden z dvojice hráčů hostí! Druhou střelu asi nohou vytáhl na tyč!

44

Victor Garcia se pokusil vypálit zpoza šestnáctky a jeho střela minula vzdálenější levý horní roh domácí brány.

40

Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes pět minut a domácí zatím drží favorita na uzdě.

39

Joao Carlos Teixeira chtěl získat odražený míč a ostrým skluzem sestřelil domácího Alessandra Fioraniho. Karta.

38

38. Tečovaná hlavička po rohovém kopu skončila na pravé tyči!

38

Fotbalisté Guimarãese vybojovali na levé straně šestnáctky rohový kop a tečovaný centr hlavou skončil na vzdálenější pravé tyči! Málem 1:0!

35

35. Edmond Tapsoba hlavičkoval pouze do náruče brankáře

35

Rochinha rozehrál na pravé straně rohový kop a na přední tyči se dostal k hlavičce o zem Edmond Tapsoba, míč ovšem zamířil přímo do rukou Kevina Sommera! Hosté nevyužili další šanci.

34

Esch rozehrál rohový kop na levé a poté pravé straně, ani po jednom z centrů se ale k ničemu nedostal.

33

Centrované míče v podání domácích fotbalistů dostaly Guimarães pod velký tlak a výsledkem je rohový kop.

32

Jeunesse Esch uhrál v obou zápasech proti Tobolu remízu a vypadá to, že i dnes by se s remízou spokojil.

31

Hosté mají výhodu, že sbírají odražené míče a jsou u nich jako první. Výsledkem jsou střely zpoza vápna.

30

Guimarães dnes hrozí především centry ze stran, jenže přímo po nich se zatím dostává do zakončení marně.

29

Po dvou až třech minutách přestávky je zápas opět v plném proudu a Kevin Sommer stahuje míč do rukou.

27

Hlavní rozhodčí Bojan Pandžić ze Švédska přerušil hru, aby se hráči obou týmů mohli odběhnout občerstvit.

25

Hosté měli k dispozici rohový kop, následný centr z pravé strany hřiště ale žádného adresáta nenašel.

24

24. Kevin Sommer šel znovu proti míči a málem na to doplatil

24

Kevin Sommer vyboxoval centr ze strany a vzápětí ho málem překonala tečovaná střela zpoza šestnáctky, míč ovšem zamířil vedle brány!

23

Fotbalisté portugalského týmu se dostali po rozehrání standardní situace k hlavičce, míč ovšem postrádal razanci a nakonec vůbec nezamířil na domácí bránu.

22

Johannes Steinbach fauloval nedaleko středového kruhu a za ostrý prohřešek viděl ihned žlutou kartu.

21

Téměř polovina prvního poločasu je za námi a zatím marně čekáme na vyloženou šanci. Zápas má ale tempo. Domácí vyrovnali hru a střetnutí je otevřené.

20

A další nebezpečný centr v podání domácího týmu, na který si na vzdálenější pravé tyči nabíhal David De Sousa, do zakončení se ale těsně nedostal. Odkop.

18

Jeunesse Esch se usadilo na polovině soupeře a do šestnáctky přilétly z levého křídla dva nebezpečné přízemní centry, hosté je ovšem razantně odvrátili.

17

Mohamed Al Musrati se rozhodl na levém křídle vypálit z obrovské dálky a jeho přízemní střela skončila u pozorného a zatím bezchybného Kevina Sommera.

16

Guimarães se snažil zrychlit hru na ose hřiště, kolmá přihrávka ale našla pouze náruč Kevina Sommera.

15

Fotbalisté portugalského týmu pokračují v tlaku, centr z pravého křídla tentokrát ale našel pouze brankáře.

12

Obránce Edmond Tapsoba se dostal na pravém křídle k prudkému přízemní centru, který Kevin Sommer s problémy vyrazil. Z dorážky se mohl prosadit Joseph Amoah, jenže se pro míč musel vracet a bez přípravy vypálil vysoko nad. Zatím největší šance tohoto duelu.

11

Guimarães je v úvodu zápasu mnohem lepší a domácí fotbalisté mají co dělat, aby se dostali přes půlku.

10

Rychlonohý Joseph Amoah si to nyní namířil do šestnáctky mezi dva protihráče a jedno z nich zboural k zemi. Hlavní rozhodčí neváhal a odpískal mu faul.

8

Joseph Amoah je v úvodu zápasu hodně aktivní a nyní vystřelil zpoza šestnáctky. Jeho přízemní střela ovšem byla slabá a Kevin Sommer si s ní velmi snadno poradil.

7

Joseph Amoah se snažil prosadit na levé straně šestnáctky, jenže mu nevyšlo zpracování a o míč přišel.

6

Rochinha rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč poslal parádní centr, který těsně minul při pokusu o pohotový volej Edmond Tapsoba. Škoda.

4

Joao Carlos Teixeira předvedl pěkný sprint na levém křídle a vybojoval pro Guimarães standardní situaci.

3

Almir Klica si řekl pohybem o míč na pravé straně šestnáctky, kolmá přihrávka ale byla příliš prudká.

2

Guimarães se poprvé v zápase vrhl směrem vpřed, jenže přízemní centr z pravého křídla nikoho nenašel a jeden z dvojice středních obránců Eschu míč odvrátil.

1

Guimarães vstupuje do druhého předkola UEFA Europa League v roli nasazeného týmu, zatímco Jeunesse Esch muselo absolvovat dva zápasy proti kazašskému Tobolu. Obě utkání skončila nerozhodným výsledkem, Esch ovšem dokázal vstřelit gól na hřišti soupeře a po remízách 0:0 a 1:1 tedy postoupil dále.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Jeunesse Esch: Sommer – Fiorani, Steinbach, Meddour, Lapierre – Kouamé, Todorovic (C), Menessou – De Sousa, Klica, Duriatti.
Náhradníci: Ivesic – Deidda, Makota, De Sousa Xavier, Brandon Rosa, Arslan, Brito Oliveira. Trenér: Nicolas Huysman.

Vitória SC Guimarães: Miguel Silva – Victor García, Tapsoba, Pedrão (C), Rafa – Amoah, Al Musrati, João Carlos – Rochinha, Alexandre Guedes, Da Luz Pereira.
Náhradníci: Douglas – Frederico Venâncio, Sacko, Agu, Sousa Silva, Correia, Pedro Rodrigues. Trenér: Ivo Vieira.

Rozhodčí: Bojan Pandžić (SWE). Asistenti: Joakim Amri Nilsson (SWE), Daniel Gustavsson (SWE). Čtvrtý rozhodčí: Kaspar Sjöberg (SWE).
Jeunesse d'Esch má za sebou 33 účastí v soutěžích UEFA, nikdy však nedokázal postoupit do základní skupiny a v drtivé většině případů vypadl v prvním předkole. Lucemburský tým postoupil do druhého předkola UEFA Europa League podruhé v historii a ve čtvrtek večer ho čeká obrovsky náročný zápas proti Guimarãesu, který je po Benfice, Portu, Sportingu a Belenensesu pátým nejúspěšnějším týmem, co se do počtu účastí na evropské scéně týče, z Portugalska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.