konec (0:0)

25.07.2019, 20:30 • AZ Stadion, Alkmaar • 2. předkolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.48 4.46 7.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:14. (22:24:56)
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Souboj Alkmaaru s Häckenem branku nepřinesl.

Úvod zápasu příliš fotbalové krásy nenabídl. Až v pět minut před pauzou se zničehonic dostal do vynikající pozice Ahmed Yasin, ale střelu v pádu poslal jen do břevna. Také domácí si nakonec vypracovali nebezpečnou situaci. Po faulu Godswilla těsně na hranici vápna pálil Teun Koopmeiners pouze do obranné zdi.

Po změně stran se aktivita týmů přece jen lehce zvýšila. Ihned po přestávce se ocitl v brankové příležitosti Teun Koopmeiners, ale jeho pokus skončil jen na tyči. Po hodině hry byl poté v obrovské šanci i Myron Boadu, ale dělovku namířil jen do prostoru, kde byl Abrahamsson. Další šance už do konce zápasu nepřišla a tak se bude muset rozhodnout v odvetě.

90+4

90+3

Také Oskar Sverrisson měl zdravotní potíže. Hosté se snaží natahovat čas těsně před koncem zápasu. Alkmaar se ale nemůže usadit na útočné polovině trávníku.

90+2

Abrahamsson rozehrával od své branky do středu trávníku. Po několika soubojích se dostal k míči Friberg, který ale už nedokázal dále najít rozběhnutého Yasina.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90

Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Godswill, přichází Andersson.

89

Hra je přerušena. Zdravotní potíže má na hrací ploše Elohor Godswill, který nejspíše zápas nebude moci dohrát.

88

Alkmaar ještě zůstal v blízkosti pokutového území. Stengsova přihrávka měla najít na hranici vápna Tila, ale kapitán domácího celku už se ke střele nedostal.

87

Hned dva hráči Alkmaaru skončili po rozehrávce rohového kopu na trávníku. Balon tak mohl pohodlně odpravit z pokutového území Joona Toivio.

86

Už už to vypadalo, že by se mohl Alexander Faltsetas dostat do úniku. V nebezpečném prostoru vypíchl míč Tilovi, ale hlavní rozhodčí posoudil střet jako nedovolený.

85

Také Häcken chce v závěru zápasu ohrozit branku soupeře. Podél postranní lajny se snažil proskočit Sverrisson, ale míč mu utekl do zámezí.

84

Od Petera Abrahamssona putoval dlouhý výkop až k Ojalovi. Střídající útočník si poradil se zpracováním, následně už ale nenašel nabíhajícího Yasina.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Alkmaar je sice ve druhém poločase aktivnějším týmem, ale na Abrahamssona ještě nevyzrál.

81

Po tvrdém střetu ve středu pole skončil na zemi i Til. Ani tentokrát se ale nepískalo, domácí se dokázali rychle vrátit do obrany a zaváhání svého kapitána napravili.

80

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Midtsjo, přichází Hatzidiakos.

79

Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Faltsetas.

78

Ahmed Yasin to zkoušel individuálně. Z levé strany si ale s výraznou převahou neporadil a o míč přišel. Následná pasivita se nelíbila domácím fanouškům, kteří na své hráče pískali.

76

Ve středovém kruhu skončil na trávníku Gustav Berggren, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Alkmaar však výrazně zvolnil tempo a dal šanci hostům se vrátit.