Evropská liga (předkola)

DAC 1904 Dunajská Streda – Atromitos Atény

1:2

konec (1:2)

25.07.2019, 20:30 • MOL Aréna, Dunajská Streda • 2. předkolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.04 3.34 4.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Fotbalisté Dunajské Stredy prohráli úvodní zápas 2. předkola proti řeckému Atromitosu 1:2. Výsledek zápasu určil už první poločas. Dunajská Streda měla v úvodu územní převahu, ale ve 20. minutě udeřilo z první kloudné akce Atromitosu, kterou zakončil nádherným halfvolejem ke vzdálenější tyči Javier Umbides. Domácí se nevzdali a ve 35. minutě odpověděli parádní ranou střídajícího Kristophera Vidy, který byl v té době na trávníku jen pět minut. Ve 43. minutě však Umbidesův centr propadl až k Georgiosovi Manousosovi a ten hostům vedení vrátil. DAC ještě mohl odpovědět střelou Ramíreze, která ale prosvištěla vedle tyče.

Druhý poločas se dlouho hrál bez výraznějších šancí. Domácí se nemohli prosadit přes velmi dobře organizovanou defenzivu soupeře a v závěru jim asi začaly docházet také síly. Hosté tak mohli skóre i navýšit, když Farley trefil po obehrání brankáře Jedličky břevno a Umbides z dorážky netrefil prázdnou bránu. I výsledek 2:1 je však pro Atromitos do odvety velmi dobrý.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:9. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 9:14. (22:29:46)

90+5

90+4

Domácím viditelně došlo a Řekové kontrolují závěr. Madsonova střela teď postrádala přesnost a bránu minula.

90+3

Charisis táhl balón dopředu po pravém křídle a centroval do šestnáctky, kam mu nabíhal Manousos. Toho pokryl Kružliak.

90+1

Německý rozhodčí nastaví pět minut!

89

89. Farley a Umbides byli blízko navýšení skóre.

89

Domácí teď přežili klinickou smrt! Případný třetí gól Atromitosu by srazil jejich postupové naděje na minimum. Míč za obranu dostal Brazilec Farley, který hned dvakrát obešel brankáře Jedličku. Poprvé se dostal mimo střelecký úhel, ale podruhé už zakončoval a nastřelil břevno. Dorážející Umbides pak střílel vedle brány, kterou strážili jen obránci domácích!

88

Hosté zase s chutí drží míč na kopačkách. To je voda na jejich mlýn.

87

Snaha domácích většinou končí daleko před pokutovým územím. Možná DACu docházejí i síly.

85

Nutno ocenit, že fanoušci Dunajské Stredy jsou nadále na straně svého týmu, který svými hlasivkami ženou za vyrovnáním.

84

Hosté si užívají pobyt na útočné polovině, kde mohou sbírat vteřinky. Nyní tam vhazují.

83

Ramírezovi byl odmáván ofsajd.

82

Domácí působí bezradně. I jejich územní převaha v posledních minutách uvadla.

80

Centr Koštrny z levé strany odhlavičkoval do bezpečí Dimitrios Goutas. To je zeď ve středu hostující obrany.

80

Nákop Oravce skončil pouze na hlavě Risvanise. Přes obranu Atromitosu se opravdu špatně přechází.

78

Georgios Manousos ukazuje, že má křeče a svalil se na trávník. Rozhodčí ho vykazuje k ošetření za postranní čáru.