konec (1:3)

02.02.2019, 09:50 • Coopers Stadium (Adelaide) • 17. kolo • Josef Prášek

Tipsport: 1.43 4.63 6.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:14. (12:00:21)
Parádní zápas jsme mohli sledovat, Domácí hráli v deseti již od 9. minuty a hosté toho využili a vedli dokonce 0:3, Adelaide snížilo na konci poločasu z přímého volného kopu na 1:3. Ve druhé půli šli hráči Brisbane dokonce do devíti, když dostali dvě červené a i díky tomu měli domácí pak jasnou převahu a zápas dokonce vyhráli! V poslední minutě nastavení se prosadil Mileusnic. Obrat byl tedy dokonán z 0:3 na 4:3 a tři body zůstávají v Adelaide.

90+8

90+7

90+7. MILEUSNIC - 4:3

90+7

Adelaide právě vstřelilo branku!
Neskutečné! Obrat z 0:3 je dokonán a domácí vedou 4:3! Armiento posílal přesný centr z levé strany, na který si naběhl MILEUSNIC, jenž pohotově zakončil a Adelaide to již asi zvládne!

90+6

Další možnost! Armiento poslal prudký míč před branku a našel jednoho ze spoluhráčů, jenže míč letěl tak prudce, že se pouze odrazil od hráče domácích.

90+5

Prudká rána ve vápně přišla z kopačky Goodwina, ale Whita zakročil skvěle a míč vyrazil. Poté se dostal k hlavičce jeden z domácích, ale přestřelil branku.

90+4

Domácí zradila nahrávka a přišli o míč, Hosté míč odkopli od branky a ušetřili alespoň pár sekund.

90+3

Isaias zkoušel ránu před šestnáctkou, rána neměla takovou razanci a White vše zvládl v pohodě.

90+2

Adelaide má velký tlak, ale v posledních minutách jim dělá problém ve finální fázi dostat se do větší příležitosti.

90+1

Nastavovat se bude 7 minut!

90

Domácím míč odskočil a vhazovat bude Brisbane. Adelaide míč hned získalo a posílalo centr před branku, míč se stočil pouze nad branku.

89

Hosté dostali míč alespoň na polovinu hřiště, ale opět se musí bránit a čelit tlaku.

88

Střídání v týmu Adelaide United: ze hřiště odešel Galloway a místo něj přišel Armiento.

88

Míč se sice odrážel kolikrát nebezpečně, ale šance a ani střela z toho nebyly. Až nyní! Blackwood to zkoušel patičkou těsně před brankou, ale minul!

87

Centrovaný míč do pokutového území byl odkopnut, následně další centr skončil v zázemí po teči a uvidíme roh!

86

Hosté hráli jenom chvíli v osmi a nyní již hrají v devíti. Nic na tom nemění to, že se jen brání a odolávají tlaku tak či tak.

85

Probíhá ošetřování hráče, ten nyní musí mimo hřiště, uvidíme, zda bude pokračovat ve hře, ale nejspíš by měl.

84

Tohle byl až moc dlouhý centr a míč skončil jenom v zázemí. Hráč Taggart leží na trávníku a nejspíš má křeče, hosté však již třikrát střídali!

83

Ke střele se dostal Kitto, jeho projektil skončil jenom nad brankou. Adelaide nadále drží míč a pomocí lehkých nahrávek kombinuje kolem vápna.

82

Míč byl již v zázemí a White bude odkopávat od své branky. Brisbane se brání ze všech sil a již ani se nevrhá do útoku.

81

Rohový kop pro domácí! Rozehrál ho Goodwin a našel nakonec jednoho ze spoluhráčů, pokus o střelu byl ale sražen.

80

Běží již 80. minuta a domácí útočí na vítězství, uvidíme zda se jim to povede. Každopádně závěr zápasu bude velice dramatický.

79

Po rohovém kopu Adelaide jsme se šance nedočkali a míč skončil nakonec v zázemí po nepřesném centru.

78

Brisbane po vyloučení brankáře se ani nedostalo za polovinu hřiště a jenom se brání.

77

Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Bautheac a místo něj nastupuje D'Agostino.

76

Brisbane je úplně opařený a jak hraje navíc pouze v devíti, tak to má hodně těžké. Adelaide je stále u míče.

75

75. BLACKWOOD - 3:3

75

Máme srovnáno! Na načechraný centr si nejlépe naskočil BLACKWOOD a míč poslal hlavičkou za brankáře. Asistence: Goodwin.

74

Další rohový kop mají domácí, míč byl odvrácen defenzívou.

73

Závar před Whitem prvně byl míč na poslední chvíli odkopnut obranou, Po rohovém kopu moc nechybělo a mohlo bát sníženo, míč z blízkosti neskončil v brance, ale pouze v rukavicích Whita.

72

Odkop od branky mají hráči Brisbane, ti ale po nákopu brankáře o míč hned přišli a Adelaide již zase kombinuje blízko šestnáctky.

71

Pauza na pití. Za chvíli budeme pokračovat.

70

Brankář White si ani nešáhl na míč a hned v první minutě, co nastoupil na plac, musel lovit balón ze sítě, i když je pravda, že míč ještě tečoval. Nyní další pokus od Straina, White však zasahovat nemusel.

69

Tak tohle je neskutečný až, co se tu dneska děje. Adelaide jsou zase u míče a dá se předpokládat, že jejich tlak bude větší a větší.

67

67. GOODWIN - 2:3

67

Přímo po rozehrání přímého kopu trefili domácí jenom zeď, poté se míč dostal k GOODWINOVI, jenž si míč posunul a poté jej poslal po zemi pod brankářem Whitem.

66

Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Brisbane Roar FC, místo něj nastupuje brankář White.

64

64. Červená karta

64

A pozor, další červená! Tu vidí brankář Young, ten vyběhl z vápna proti míči,. byl zde pozdě a srazil hráče domácích na zem. Neskutečné, již tři červené a to je teprve 64 minuta.

63

Následný centr posílali domácí do vápna a po odrazech skončí míč v zázemí. Byl z toho roh, ten rychle rozehráli hráči domácích a stále jsou na míči.

62

Goodwin vybojoval na sebe faul a bude z toho žlutá pro Peppera (BRR).

61

Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Silva, přichází Nigro.

59

A bude se hrát deset proti deseti! Svoji druhou žlutou kartu v zápase vyfasoval Ingham (BRR) a odchází do sprch! Dostal to za odkopnutí míče po odpískání.

58

Adelaide se nevzdává a asi má i více ze hry ve druhé půli, zatím se jim nedaří ale prosadit.

56

Pěkné přenesení hry na levou stranu v podání domácích, následný centr již přesný nebyl. Míč mají hosté a drží jej na své polovině.

55

Brankář Izzo skvěle vyběhl proti Wanzel-Hallsovi a skluzem lapl míč do náruče.

54

Silva se ocitl v dobré šanci, dostal míč za obranu, sice už nemohl asi dále postupovat, jelikož ho dobíhal obránce. Zkusil tedy obstřelit brankáře zpoza vápna, ale přestřelil i branku.

52

A další faul hostů, jednalo se již o devátý faul Brisbane, Hosté míč získali po chvíli a kombinují.

51

Taggart fauloval zcela jasně a Adelaide bude u balónu.

50

Young sebral míč ze vzduchu a po delší době hosté zklidnili hru. Brankář však až moc zdržuje s výkopem a koleduje si o žlutou kartu.

49

Na míči jsou furt hráči domácích, ti teď byli vyhnáni na svoji polovinu a musí založit akci odtud.

48

Šance jakoby nakopla hráče v červených dresech a viděli jsme další pokus na branku, střela z dálky skončila mimo.

47

Roar ztratilo míč a byla z toho veliká šance! Do běhu dostal míč Goodwin, zkusil ránu na zadní tyč, ale o nějaký decimetr minul branku.

46

Tentokrát rozehrávali hosté, jejich dlouhý nákop nikoho nenašel a míče se zmocnili hráči Adelaide.

46

První poločas je u konce a viděli jsme hned čtyři branky a dokonce červenou kartu na domácí straně. Uvidíme, zda se Adelaide povede ještě zdramatizovat zápas.

Držení míče – 54% : 46%
Střely na branku – 1:4

Druhý poločas začne cca v 11:03.

45+5

45+5

Míč doletěl jenom na hlavičku jednoho z hostů, domácí pokračují na míči díky autovému vhazování.

45+4

Domácí s ještě perou o další šance. Nyní získali alespoň rohový kop.

45+2

45+2. ISAIAS - 1:3

45+2

A je to tak! Adelaide snižuje před přestávkou díky ISAIASOVI, ten to vzal na sebe a míč poslal parádně do šibenice. Brankář byl úplně bez šance a ani se nepohnul.

45+2

Přímý volný kop pro domácí z hranice vápna! Tohle je dobrá možnost na snížení.

45+1

Budou se nastavovat 4 minuty!

45

Žlutou kartu uviděl za svůj zákrok Ingham (BRR).

44

A hosté nadále mají míč u sebe a drží jej na polovině domácích. Pro ně to je možná až moc kruté, jelikož zas tak špatně nehrají, ale prohrávají 0:3.

42

42. TAGGART - 0:3

42

Brisbane Roar právě vstřelilo branku!
Brisbane se usadilo s míčem na polovině soupeře a poté se dostalo ke kombinaci před šestnáctkou, míč si vzal TAGGART a poslal míč přízemní střelou přesně k tyči.

42

Nebezpečný centr přiletěl do vápna Roar, Young nemusel ani zasahovat, míč byl přeci jen o kousek dlouhý.

41

Balón drží Brisbane a v klidu se po kousíčku snaží dostat blíž k brance. Domácí dobře přečetli hru a míč mají na svých kopačkách.

40

Adelaide se snaží odpovědět brankou nejlépe do poločasu, nyní je zradila přihrávka a míč skončil jen v zázemí.

38

38. WANZEL-HALLS - 0:2

38

Máme stav utkání již 0:2! Centr z pravé strany byl sražen Strainem pouze k hráči hostů Wanzel-Hallsovi, ten měl lehký úkol a poslal míč neomylně do branky.

38

Výborně si vedl v obraně Jakobsen, ten zastavil míč směřující na posledního hráče hostů.

37

Silva posílal míč na hranici vápna, tam dobře zapracovala defenzíva Adelaide a ve spolupráci s brankářem zklidnili hru.

36

Na druhé straně se k hlavičce dostali hosté, míč letěl pouze do rukavic Izza.

35

A další nebezpečná situace, nyní opět z levé strany přišla nahrávka na pokutový puntík a na poslední chvíli byl míč sražen.

34

Domácí zahrozili i v deseti! Po levé straně proběhl v rychlosti jeden z hráčů a našel v pokutovém území Kitta, ten se z první opřel do míče a jen těsně minul branku.

33

Tohle byla až moc přetažena nahrávka na levou stranu, hráč Roar ji nemohl zpracovat a hosté o míč přišli.

32

Sklepnutá nahrávka nebyla přesná a autové vhazování budou mít k dispozici hosté v bílých dresech.

31

Až nyní získali míč hráči Roar a dostali se na polovinu soupeře, kde kombinují. Míč směřoval do vápna, kde si ho našel brankář Izzo.

30

Po dlouhé kombinaci domácích chtěl jeden z hráčů projít přes dva protivníky, to se mu nepovedlo, ale po odrazu jsou u míče zase hráči Adelaide.

29

Faul na středu hřiště od hostujícího Bowlese, červení pokračují na míči.

28

Před vápnem se opřel do míče Taggart, ale jeho pokus zaplul vysoko nad branku a domácí budou odkopávat od branky.

27

Již se hraje, domácí vhazují u levé lajny a snaží se prosadit přes blok hostů, i se jim to povedlo, přišel centr z pravé strany, ale byl zblokován.

25

Nyní probíhá pauza na pití a za chvíli se začne opět hrát.

24

Připomínám, že domácí hrají v deseti a odráží se to na hře. Hosté mají logicky více ze hry a z toho pramenila i jejich branka.

23

Aktivní zůstávají stále hosté a drží se na míči. Centr do vápna sebral ze vzduchu brankář a Adelaide vyráží do útoku.

21

21. SILVA - 0:1

21

Po konzultaci na videu je branka nakonec uznána. Po kombinaci přišla nahrávka za obranu na SILVU, ten si obešel brankáře a lehce poslal míč do odkryté branky.

19

Bude se ještě zkoumat video. Situace byla velmi těsná.

19

Viděli jsme první branku zápasu, kterou vstřelili hosté. Silva obešel brankáře a poslal míč za něj, pískal se však ofsajd.

18

Žlutou kartu vidí za svůj počin Bowles (BRR).

17

A byla z toho velká šance! Centrovaný míč našel přesně neobsazeného Elseye, ten se opřel do míče hlavou, ale trefil jen střed branky a Young míč lapl.

16

Výhodu přímého volného kopu budou mít domácí. Bude se rozehrávat asi 30 metrů od branky.

15

Brisbane zatím v kombinaci si nevede moc dobře, zatím jsme se od nich šance nedočkali.

14

Další faul se píská. Elsey stáhl na zem protihráče, hosté pak rozehráli hodně nepřesně a aut mají domácí fotbalisté.

13

Viděli jsme brejk hostů, jenž byl nebezpečný, však byl špatně vyřešen a nahrávka našla pouze domácí.

12

Wenzel-Halls se dopustil faulu na polovině domácích.

10

Domácí příznivci jsou hodně nespokojeni a dávají to také najevo svým bučením a pískáním.

9

9. Červená karta

9

Pozor! Domácí budou hrát v deseti! Červenou kartu obdržel Ilso (ADE) a musí jít předčasně do sprch. Jednalo se o faul před vápnem hostů, kde skluzem podrazil protihráče.

8

McKay se dopustil faulu uprostřed hřiště a domácí mohou opět kombinovat.

7

Hosté podnikli první nějaký útok, ale akce ztroskotala před vápnem, kde míč byl odebrán domácími hráči.

6

Adelaide je zatím aktivnějším celkem a hrozí především z pravé strany, kde se o to stará Strain s Kittem.

5

Centr z levé strany od domácích málem skončil v brance, brankář zasahovat nemusel, balón skončil těsně nad břevnem.

4

Pěkný sprint od Kitta, ten pronikl až do vápna po pravé straně a nahrával spoluhráči, na poslední chvíli byl míč ztečován mimo šestnáctku.

3

Hosté se na míči neudrželi moc dlouho a zase hrají domácí v červených dresech.

2

Strain rozehrál autové vhazování, po kterém přišel přízemní centr do vápna, defenzíva vše zvládla.

1

Domácí rozehráli a ihned posílali dlouhý centr dopředu. Brisbane se ale ubránilo.

1

Adelaide United: Izzo — Galloway, Jakobsen, Elsey, Strain – Goodwin, Isaias, Konstandopoulos, Kitto – Ilso, Blackwood.
Náhradníci: Margush – Armiento, Boland, Marrone, Mileusnic.

Brisbane Roar FC: Young – Ingham, Bowles, Pepper, Hingert – Silva, McKay, Lopez, Bautheac – Taggart, Wanzel-Halls.
Náhradníci: White – Caletti, D'Agistino, Mikkelsen, Nigro.

Rozhodčí: King A. (Aus).
Brisbane Roar FC
Hosté jsou na předposledním devátém místě s devíti bodovým ziskem. Náskok na nejhorší celek ligy činí tři body a osmý WS Wanderers má bodový náskok na Brisbane. Play-off je velmi vzdálené a chybí jim na něj propastných sedmnáct bodů. Velice se daří Adamu Taggartovi, ten má 10 branek + 1 asistenci a je třetím nejlepším střelcem soutěže.

Poslední zápasy:

Brisbane Roar – WS Wanderers 2:2
Central Coast Mariners – Brisbane Roar 1:1
Brisbane Roar – Melbourne Victory 0:5
Adelaide United
Pátý celek australské ligy získal po šestnácti zápasech 26 bodů a je ve středu tabulky. Na čtvrtý Melbourne ztrácí jen bod, nicméně na přední příčky je ztráta větší. Třetí Sydney má o šest bodů víc. United musí hledět i dozadu, Wellington má totiž stejný počet bodl. Nejlepším střelcem celku je Craig Goodwin, jenž má 7 branek a 4 asistence.

Adelaide United – Central Coast Mariners 2:1
Perth Glory – Adelaide United 0:0
WS Wanderers – Adelaide United 1:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:50.

4:3

konec (1:3)

Branky: 45+2. Isaias, 67. Goodwin, 75. Blackwood, 90+7. Mileusnic – 21. Silva, 38. Wanzel-Halls, 42. Taggart

Karty:   18. Bowles (BRR), 45. Ingham (BRR), 62. Pepper (BRR)   59. Ingham (BRR)   9. Ilso (ADE) – 64. Young (BRR)

Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:14.

Rozhodčí: King A. (Aus)