02.02.2019, 20:45 • AFAS Stadion, Alkmaar • 20. kolo • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.25 6.93 10.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:51:17)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:11.
Je dobojováno! Alkmaar na svém hřišti do puntíku potvrdil roli favorita a nedal Emmenu žádnou šanci. Jasno bylo už po první půli, kdy Koopmeiners proměnil dvě penalty a de Leeuw si jako bonus dal vlastní gól. Do druhé půle AZ vlétl a Stengs zvýšil na 4:0. Během gólové akce bohužel přišla tvrdá srážka mezi spoluhráči Idrissim a Seuntjensem, který musel být okamžitě převezen do nemocnice. Další minuty byly od obou týmů hodně nezáživné, ten domácí se postupem času přesto ještě vrhl do útočení a Johnsen upravil na konečných 5:0.

90+4

90+4

Naprostý zmar Emmenu teď jasně dokumentovala tragická narážečka mezi Ariasem a Jansenem. Míč je v autu a zápas na konci.

90+3

Midtsjö táhl další útočnou vlnu. Předal míč doprava na Jonase Svenssona, ale jeho centr byl pro hráče v červenobílém nechytatelný.

90+2

Gól si chtěl dát také domácí kapitán Guus Til. Pokus z delší vzdálenosti proletěl těsně vedle Scherpenovy pravé tyče.

90+1

Chvíli po rohovém kopu to z hranice šestnáctky zkusil Idrissi, který by si gól rovněž zasloužil, nicméně Scherpen ho o něj připravil skokem k pravé tyči.

90

Kvůli ošetřování vážně zraněného Matse Seuntjense jsou nastaveny další čtyři minuty.

89

Hostující posila z řecké ligy Andrej Lukič nechtěl riskovat a resolutně odkopl míč z vlastní šestnáctky někam k půlící čáře.

88

Alkmaar opět u míče a přeci jen ještě může napodobit dnešní šestigólovou výhru Ajaxu.

86

86. Björn Maars Johnsen - 5:0

86

Alkmaar právě vstřelil branku!
Bůr je na světě! Calvin Stengs korunoval svůj výborný výkon gólovou přihrávkou z brejku čtyři na tři. Střídající BJORN MAAR JOHNSEN od něj dostal míč do běhu a střelou podél gólmana zvýšil na 5:0.

85

Arias si zvládl pokrýt míč kousek za půlící čáru. Hosté se pak přesunuli doleva, jenže svou akci rychle zadrbali.

83

V běžící třiaosmdesáté minutě už to nevypadá, že by se Alkmaaru povedlo napodobit pár hodin starou výhru Ajaxu, který doma uštědřil Venlu ještě větší debakl 6:0.

81

Nico Neidhart utržil menší ránu do obličeje. Jen co se z ní oklepal, tak se střetl s Maherem, ale to už rozhodčího nedonutilo přerušit hru.

80

80. Oussama Idrissi (ALK), Calvin Stengs (ALK)

80

Idrissi si naběhl za obranu a zleva trefil vzdálenější tyč! Od té se balón odrazil na Stengse, který střílel z první do hostujícího bloku.

79

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Ron Vlaar, přichází Pantelis Hatzidiakos.

5:0

konec (3:0)

Branky: 10. Koopmeiners (pen.), 30. Koopmeiners (pen.), 35. de Leeuw (vla.), 47. Stengs, 86. Johnsen

Karty:   13. Klok (EMM)

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Vlaar (79. Hatzidiakos), Koopmeiners, Ouwejan – Midtsjö, Til (C), Maher – Stengs, M. Seuntjens (52. Johnsen), Idrissi.
Náhradníci: Velthuizen – Bergsma, A. Gudmundsson, Hatzidiakos, Johnsen, van Rhijn, Vejinović, Wijndal.

FC Emmen: Scherpen – Klok (46. Neidhart), Veendorp, N. Bakker, Cavlan – Bannink (46. Lukić), Bijl, Chacon, Jansen (C) – Arias, de Leeuw (72. Braken).
Náhradníci: Telgenkamp, van der Vlag – Ben Moussa, Braken, De Vos, Neidhart, Niemeijer, Pedersen, Slagveer, Lukić, N. Kuipers.

Rozhodčí: Gözübüyük – Schaap, de Vries

Diváci: 14 700