3:1

konec (0:1)

20.12.2015, 14:30 • Goffertstadion, Nijmegen • 17. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 4.7 3.75 1.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:29:30)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 3:8. Rohy: 6:12. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:12.
Zápas je u konce a na stadionu propuká tříbodová radost, neboť Nijmegen zdolal Feyenoord 3:1. Domácím se ve druhém poločasu podařil dokonalý obrat, když po hodině hry srovnal Bikel a po dalších pěti minutách skóroval Limbombe. Definitivu pak dal v 85 minutě střelou z blízka Santos. Nijmegen se tak touto výhrou dostal na šesté místo s 27 body, Feyenoord je třetí s 36 body.

90+5

90+4

Ještě jedna žlutá karta, za zbytečný faul u pomezní čáry ji dostal hostující Karim El Ahmadi.

90+3

Hráči Nijmegenu drží míč na útočné polovině a šetří čas.

90+2

... tím je Lucas Woudenberg, na trávník se na chvíli dostal Jeffrey Leiwakabessy.

90+1

Na lavičce Nijmegenu se chystá druhé střídání a diváci aplaudují střídajícímu hráči...

90

Budou se nastavovat čtyři minuty.

89

Prudký centr přilétl až na malé vápno, kde jej před všemi dotírajícími hráči lapil Vermeer.

89

Faul Neloma, takže nyní je tu přímák pro Nijmegen.

88

Basaçikoglu ale poslal svůj centr přesně do rukavic brankáře van Duina.

87

Feyenoord se ale ještě nevzdává, bude následovat celkem zajímavý přímý kop.

86

A na tribunách se již slaví.

85

85. Christian SANTOS - 3:1

85

Nijmegen právě vstřelil branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto. Domácí podnikli rychlý výpad po pravém křídle, Appiah odcentroval a do odraženého míče se v pokutovém území opřel CHRISTIAN SANTOS. Vermeer proti jeho střele zblízka neměl jak zasáhnout.

84

Domácí střídají, odchází Navarone Foor, nastupuje Marcel Ritzmaier.

83

O to se postaral až nyní Kuijt, jeho technický pokus přelétl domácí břevno.

82

Tlak Feyenoordu se začíná stupňovat, zatím ale bez střeleckého vyjádření.

81

Dlouhý pas mířil do pokutového území na Kazima-Richardse, jenže se mával ofsajd.

80

Oba hráči jsou již v pořádku a budou moci bez problémů pokračovat.

79

Tohle byla šance hostů na srovnání. Kuijt mohl už sám hlavičkovat, ale rozhodl se posunout míč doprava na Kazima-Richardse. Ten se ale ve vzdušném souboji srazil s Gollou a oba nyní leží silně otřesení na trávníku. U obou jsou lékaři.

79

Na druhé straně se o vyrovnání pokusil Kuijt, jeho bombu k tyči vyrazil van Duin na roh.

78

Z dálky to zkusil Limbombe, jeho skákavou střelu zkrotil připravený Vermeer.

77

Je tu závěrečné střídání Feyenoordu, na lavičce se už nachystal Colin Kazim-Richards, tomu přepustil místo na trávníku Jan-Arie van der Heijden.

75

Ten už tak nebezpečný nebyl, míč skončil na tribuně za Vermeerem.

75

Po rohu Nijmegenu přišla střela Golly, jeho pokus zblokoval Nelom na další roh.

73

Immers se ihned zapojil do útočné fáze, gólman van Duin ale ve vápně předvedl povedený skok a míč jednoruč vyboxoval.

72

Je to tady, dolů pospíchá Marko Vejinović, místo něj si zahraje Lex Immers.

71

No a na lavičce Feyenoordu se už chystá druhá změna.

70

Přetažený centr Nijmegenu, domácí ale pokračují v útoku.

69

Basaçikoglu se ocitl na koberečku u hlavního rozhodčího, Foora sice nefauloval, ale skok kolíky dopředu nebyl to pravé ořechové.

67

Teď to jsou domácí, kdo diktuje tempo utkání, Feyenoord je současnou situací hodně zaskočený.

65

65. Anthony LIMBOMBE - 2:1

65

No vida, Nijmegen dokonává obrat a už vede! Van Beek nezvládl malou domů, Foor přehodil Vermeera a i když míč by asi skončil v síti, ANTHONY LIMBOMBE jej pro jistotu doklepl hlavičkou z jednoho metru.

65

Prudký centr mířil na malé vápno, kde jej obránci odhlavičkovali. Míč se následně dostal k Eliovi, jeho tvrdou ránu ale van Duin lapil.

64

Faul Santose na Vilhenu, je tu přímý kop Feyenoordu z levé strany.

63

Feyenoord se snaží o akci po pravém křídle, jenže tam si dává obrana domácích velký pozor. Schází tomu moment překvapení.

62

Domácí Appiah a hostující Vilhena jsou nyní ve při, rozhodčí jejich hádku ale velice rychle ukončuje.

60

60. Janio BIKEL - 1:1

60

A tato akce končí gólem! Santos na půlce vysunul Limbombeho, ten zasprintoval po levé straně, přihrál na střed na volného JANIA BIKELA a ten zakončil do odkryté branky! Srovnáno na 1:1.

60

Vilhena svým centrem našel pouze hlavy domácích obránců, Nijmegen jde do kontru.

59

Kuijt vybojoval pro svůj tým opět možnost rohového kopu.

58

Je to tady, Bilal Basaçikoglu je již na trávníku, z něj pomalým krokem odešel Michiel Kramer.

57

Hosté nachystali první střídání, do hry půjde Basaçikoglu.

55

Ten už Feyenoord rozehrál klasickým centrem do vápna, Nijmegen se zvládl bez problémů ubránit.

55

Následný centr mířil na zadní tyč, kde byl domácí obranou odhlavičkován na další roh.

54

Rána Neloma z hranice pokutového území byla sražena na další rohový kop. Hosté rozehráli nakrátko.

53

Můžeme opět pokračovat.

52

Rozhodčí přerušuje hru, neboť po Eliově centru se do vzduchu dostala hned trojice hráčů a gólman domácích doslova zboural van Eijdena. Ten nyní leží silně otřesený v malém vápně Nijmegenu.

51

51. Eljero Elia (Feyenoord) předvedl pěknou individuální akci.

51

Přes obránce pálil hostující Elia, van Duin toho moc neviděl, ale zvládl vytěsnit míč vedle své branky. Roh pro hosty.

50

Domácí byli ve výrazném ofsajdu, Feyenoord ale následnou rozehrávku nedokázal využít a prakticky hned odevzdal míč.

49

Kuijtova rána byla zblokována a míč se došoural k van Duinovi. El Ahmadi se už k dorážce nedostal.

47

Menší závar domácí odvrátili a sami se vydávají do rychlého kontru.

46

Hned v úvodu druhé půle je tu rohový kop pro Feyenoord.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:30.
Je za námi první poločas a do šaten se jde lépe hostům. Ti totiž vedou od 20. minuty o jeden gól, když se z přímého kopu prosadil Vilhena. Jeho rána z úhlu byla opravdu výstavní. Jinak jsme ale viděli průměrný zápas, kdy se oba týmy trápily v koncovce. Výsledek je ale stále otevřený, těšme se tak na druhou půli.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45

Vermeer už byl překonán a míč mířil do branky, gólmana však zastoupil jeden z obránců a odkopl do bezpečí. Breiburg dal do zakončení málo energie.

44

Dlouhý nákop mířil na Limbombeho, ten se snažil polovysokou přihrávku zpracovat, míč mu ovšem utekl do zámezí.

43

Centr Vejinoviće se stočil přesně do van Duinovy náruče, tohle se hostům moc nepovedlo.

42

Rohový kop pro Feyenoord.

40

Nijmegen by milerád vyrovnal ještě před přestávkou, dostat se na dostřel je ale docela těžké.

38

Domácí Kane byl při svém průniku zablokován Eliou, Nijmegen pokračuje autovým vhazováním.

37

Pěknou akcí se blýskl domácí Santos. Dokázal si najít volný prostor a po zemi zamířit ke vzdálenější tyči. Vermeer byl na zemi včas a míč chytil.

35

Vysoký centr se po jednom hlavičkovém souboji dostal k hostujícím hráčům a ti odvrátili míč až k van Duinovi.

35

Rohový kop pro Nijmegen.

34

Žlutou kartou byl potrestán domácí Todd Kane.

33

Rozhodčí docela pouští hru, sem tam je tak k vidění tvrdý zákrok.

31

I zde z toho byly nakonec rohy dva, po tom druhém přišla hrubě nepovedená střela Karsdorpa z dálky. Míč skončil mezi diváky za brankou.

30

Rohový kop pro hosty, rozehraje ho Vejinović.

29

Ťukec hostů před pokutovým územím nebyl úspěšný, Kuijtovi nevyšla přihrávka.

28

Domácí v posledních minutách zvýšili svou aktivitu, zatím tomu ale schází přesnější finální fáze.

27

Nakonec z toho byly rohy dva. Druhý centr skončil u hostující obrany, ta odhlavičkovala z vápna.

26

Roh pro domácí, před Santosem uklízel míč do zámezí Vejinović.

26

Ofsajd hostů. Vilhena vysunoval Kramera, ten se zapomněl za obranou a musel se zastavit.

24

Domácí toho zatím moc nepředvedli, naopak Feyenoord hraje v pohodě. Rána Kramera skončila u van Duina.

22

Feyenoord opět v náporu, nyní se do pokutového území cpali Kuijt a Vejinović, van Duin zasáhl a rozehrál.

20

20. Tonny VILHENA - 0:1

20

Feyenoord právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení. Feyenoord rozehrával přímý kop z pravé strany, míč si nachystal TRINDADE VILHENA a dokonale jej zakroutil k zadní tyči! Gólman van Duin neměl nárok.

19

Zákrok předvedl i domácí brankář, na zemi chytil centr z levé strany.

18

Limbombe si narazil s Bikelem a poté se pokusil o technickou střelu na zadní tyč. Vermeer tuto ránu pohodlně kryl.

16

Tohle měla být od van der Heijdena zřejmě přihrávka na Vilhenu, jenže byla příliš prudká a míč skončil v zámezí.

16

Nepovedený odkop domácích, Feyenoord bude vhazovat.

15

Domácí publikum píská, divákům se nelíbil zákrok na útočné polovině. Pokračuje se ve hře.

13

Akce neměla dlouhého trvání, vše skončilo Breinburgovým útočným faulem.

13

Opět rohový kop, nyní ale na opačné straně, pozor si musí dávat gólman Vermeer.

12

Druhý centr od rohového praporku už skončil u pozorného brankáře Nijmegenu.

12

Situace se bude opakovat, dle rozhodčího byl tím, kdo se míče dotkl jako poslední domácí van Eijden.

11

Kuijtova rána byla tečována a skončila nad bankou. Je tu roh pro hosty.

10

Kuijtovi scházela rychlost, přihrávku Vilheny nedostihl. Před ním zasáhl jeden z obránců a odkopl do zámezí.

9

Akce Feyenoordu po pravé straně skončila nepřesným centrem, celou akci ukončil dobře vyběhnutý van Duin.

8

Zatím je to opravdu velmi opatrně vedené utkání, čekáme na první střelu mezi tři tyče.

7

Neuspěli ani domácí, další akce utkání bude začínat od Vermeera.

6

Hosté zatím volí ke svým akcím pravou stranou, zatím bez úspěchu. Nyní to zkoušel Vilhena.

5

Gólman van Duin musel velice rychle z brankové čáry, aby uhasil trochu nerozvážnou rozehrávku svých spoluhráčů. Odkopl do bezpečí.

4

Centr Vilheny skončil v rukavicích připraveného van Duina.

3

El Ahmadiho střela z pravé strany sražena, hosté mají k dispozici první rohový kop.

2

Hosté začínají od Vermeera a Karsdorpa. Zatím je to hodně opatrné.

1

Výkop měli hráči Nijmegenu.

1

Nijmegen EC: van Duin – Kane, van Eijden (C), Golla, Woudenberg – M. Appiah, Bikel, Breinburg – Foor, Santos, Limbombe.
Náhradníci: Smits – Buysse, Sleegers, Roman, Rayhi, Ritzmaier, Leiwakabessy.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, van der Heijden, Nelom – El Ahmadi, Vejinović, Vilhena – Kuijt (C), Kramer, Elia.
Náhradníci: Hahn – Kazim-Richards, Immers, Basaçikoglu, Verdonk, Nieuwkoop, Toornstra.

Rozhodčí: Kevin Blom – Angelo Boonman, Dave Goossens.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zápas na Goffertstadion začne ve 14:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Kevin Blom, kterému budou na pomezí asistovat Angelo Boonman a Dave Goossens.
Feyenoord Rotterdam

Hostům patří třetí místo s 36 body, na dnešního soupeře tak mají dvanáctibodový náskok. V lize prohání vedoucí duo Ajax, PSV a nebýt remízy 1:1 v minulém kole na půdě Groningenu, mohl mít Feyenoord stejně bodů, jako zmíněné duo. Remízu v 50. minutě zachraňoval Kuijt.

Nijmegen EC

Domácí tým je momentálně na devátém místě tabulky se ziskem 24 bodů. Nijmegen už tři kola čeká na výhru, zvládl v nich pouze jednou remizovat, na venkovních hřištích dvakrát prohrál. Naposledy to bylo minulé kolo na půdě Cambuuru, kde zápas skončil výsledkem 3:1. Jedinou branku Nijmegenu dal ve 24. minutě Houtkoop.

NEC – De Graafschap 2:0
NEC – Utrecht 1:0
Vitesse – NEC 1:0
NEC – Zwolle 2:2
Cambuur – NEC 3:1
Dobré odpoledne u nizozemské Eredivisie. Dnes se společně podíváme na duel 17. kola, ve kterém se střetnou Nijmegen EC a Feyenoord Rotterdam.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.