Německá Bundesliga

Borussia Mönchengladbach – SV Darmstadt 98

3:2

konec (1:1)

20.12.2015, 17:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • 17. kolo • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 1.6 4.2 5.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (19:25:53)

Dnešní utkání sledovalo 53 610 diváků!
Máme dobojováno, Borussia Mönchengladbach potvrdila roli favorita a porazila doma Darmstadt 3:2! Do druhého poločasu se šlo za stavu 1:1, což hned v 51. minutě upravil na 2:1 pro domácí Håvard Nordtveit. V 67. minutě ovšem přišlo vyrovnání, když se hlavičkou prosadil Sandro Wagner a rázem bylo v Borussia-Parku zas pro oba celky o co bojovat. O dělbě bodů rozhodl Oscar Wendt svým pohledným gólem v 86. minutě, na tuto střelu už ligový nováček nenašel odpověď.

90+2

90+2

Domácí už pouze vesměs odkopávají míče a snaží si udržet hubený jednogólový náskok nad Darmstadtem.

90+1

Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.

90

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Josip Drmić.

89

Sulu se opřel do míče a dlouhým centrem přenesl hru až před klec Sommera, zde si ovšem míč opět vzala domácí Borussia.

88

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Mahmoud Dahoud.

87

Darmstadt se ovšem nevzdává a usilovně i nadále bojuje. Jen to usilovné bojování není u klece Sommera, což by tak trochu bylo potřeba.

86

86. Oscar WENDT - 3:2

86

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Borussia-Park exploduje radostí, Mönchengladbach si bere zpět vedení! Domácí naprosto ukázkově převezli obranu hostujícího celku a na konci jejich kombinace stál OSCAR WENDT, který usměrnil míč do sítě Darmstadtu potřetí – 3:2!

85

Lars Stindl vyslal přesnou přihrávku na Raffaela, který si nabíhal do samostatného úniku. Jenže hrotového útočníka Mönchengladbachu na poslední chvíli zastavil Caldirola.

84

Sulu předvedl další skvostný obranný zákrok proti Raffaelovi, kterému tak překazil skórování.

82

Lars Stindl si dost zahrával, když i přes svou žlutou kartu dost sporně srazil k zemi Rausche. Nicméně kartu neobdržel.

81

Do veliké šance se dostal nyní Sandro Wagner, který po centru od Konstantina Rausche hlavičkou přestřelil klec Sommera.

79

Hra se přesunula ke středu hřiště, kde se momentálně s míčem nachází domácí Gladbach a pokouší se více otevřít obranu Darmstadtu.

78

Zápasu se zvětšuje náboj s koncem, který je stále blíže a blíže. Momentálně je u míče Darmstadt, podaří se mu urvat vítězství?

77

Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Tobias Kempe, přichází Konstantin Rausch.

3:2

konec (1:1)

Branky: 44. Stindl, 51. Nordtveit, 86. Wendt – 28. Heller, 67. Wagner (Heller)

Karty:   45+1. Stindl (MNC) – 45+3. Caldirola (DAM), 59. Holland (DAM), 66. Heller (DAM)   38. Xhaka (MNC)

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:8. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:17.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Elvedi, Christensen, Wendt – Johnson, Nordtveit, Xhaka, T. Hazard (73. Brouwers) – Stindl (88. Dahoud), Raffael (90. Drmić).
Náhradníci: Sippel – Brouwers, Dahoud, Drmić, M. Schulz, Hrgota, Ritter.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Caldirola, Holland – Niemeyer (55. M. Vrančić), Gondorf – Heller, Rosenthal, Kempe (77. Rausch) – Wagner.
Náhradníci: Platins – M. Vrančić, Sailer, Stroh-Engel, Jungwirth, Rausch, Rajković.

Rozhodčí: Benjamin Brand – Robert Schröder, Frederick Assmuth, Robert Kampka (všichni Německo)

Diváci: 53 610