4:3

konec (0:1, 1:1, 3:1)

22.09.2015, 18:00 • Steel Aréna • 1/16 finále • Daniel Kinc

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek úterního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! (20:36:47)
Je konec! Konec fantastického utkání završeného ortem domácích Košic. Nejprve se trefil v 51. minutě Marek Bartánus, který svoji druhou branku v utkání zaznamenal po úniku střelou mezi betony.
O čtyři minuty později zchladil domácí Steel Arénu Alexander Urbom, který napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě.
Velký závěr ale čekal na domácí celek! Ten nejprve v 57. minutě vyrovnal po dorážce Richarda Lelkeše a o další minutu později dovršil obrat a skvělý závěr Košic Adam Lapšanský, který propálil Hansese střelou kousek za modrou čarou.
Domácí tak vezou do odvety skvělý výsledek a mají velkou šanci na postup.

59:40

Skellefteå už nic nevymyslí, domácí mají skvěle pokryté střední pásmo, kudy nepouštějí hosty do pásma.

58:59

Domácí ale dvakrát vyhodili puk a hosté se nemohou dostat do tlaku.

58:30

Hosté se dostali do pásma, kde kombinují s kotoučem, odvolání brankáře se blíží.

Adam LAPŠANSKÝ - 4:3

57:13

Košice vstřelily branku!
Fantastický obrat domácího celku a Steel Aréna se ostřásá v základech. Po přihrávce Jenčíka napřáhl ke střele za modrou čárou ADAM LAPŠANSKÝ, který nachytal Hansese v nedbalkách s třelou mezi pravou ruku a beton posílá Košice poprvé v utkání do vedení – 4:3! Asistence: Richard Jenčík, Peter Bartoš.

56:57

Domácí i nadále v tlaku.

Richard LELKEŠ - 3:3

56:14

Branka je potvrzena! Češík nahodil puk z pravého kruhu na branku. Hanses puk vyrazil pouze do brankoviště, kde se puk po obrovském závaru ocitl v brance. Branka je připsána právě RICHARDU LELKEŠOVI, který se jak poslední z domácích dotknul puku. Bez asistence.

56:14

Konzultace u videa se natahuje stále dál. Videorozhodčí má velice obtížnou úlohu.

56:14

Domácí dosáhli branky po obrovském závaru na brankovišti. Celou situaci nyní ale zkoumá videorozhodčí!

55:13

Další nahození od modré čáry Melicherčík viděl a ukryl jej mezi betony.

54:44

Domácí jsou zcela z tempa a značně opaření. Hosté kombinují v pásmu a šetří čas.

Alexander URBOM - 2:3

54:10

Skellefteå právě vstřelila branku!
Šok pro domácí! Hosté se v závěru utkání ujímají vedení a tlak Košic tak prozatím vychází vniveč. Po uvolnění na modré čáře napřáhl k tvrdé ráně ALEXANDER URBOM, který prudkou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3! Asistence: Adam Pettersson.

53:29

Následně znovu v akci Jenčík, ale jeho pokus skončil pouze v náručí Hansese.

53:00

Obrovská šance domácích! Bicek našel na brankovišti volného Jenčíka, který ve stoprocentní šanci trestuhodně branku minul.

52:33

Domácí jsou nyní jasně lepším týmem, hosté se pouze brání obrovskému tlaku Košic.

51:30

Následně měli domácí další možnost, ale Sujovi puk v nadějné pozici sjel z hole.

50:35. Marek BARTÁNUS - 2:2

50:35

Domácí vyrovnávají po krásné akci! Puk poslal Šedivý do středního pásma, kde jej Bicek sklepl rozjetému MARKU BARTÁNUSOVI, jež v samostatném úniku zamířil přesně mezi betony Hanses a svou druhou brankou v utkání vyrovnal na 2:2! Asistence: Jiří Bicek, Eduard Šedivý.

50:01

Pesonen se snažil uvolnit přes protihráče, ale stahovačkou neuspěl.

49:06

Důležitý zákrok Hansese, který pokryl skryté nahození od modré čáry.

48:09

Po nepřesné přihrávce následuje zakázané uvolnění domácích.

47:46

Za pár okamžiků se ale ke střele dostal Bicek, jenž svůj pokus z úhlu nasměroval pouze nad branku.

46:35

Hosté ale zvládli buly vyhrát a následně se vysvobodili vyhozením do obranného pásma Košic.

46:09

Zakázané uvolnění hostů, kteří jsou nyní pod velkým tlakem.

45:20

Na druhé straně napřáhl od modré čáry domácí kapitán Štrbák a jeho rána zazvonila o tyč Hansesovy branky!

44:29

Velká šance hostů! S pukem se před branku prosmýkl Holmstrom, ten ale nakonec nedokázal prostřelit ležícího Melicherčíka.

43:54

Na opačné straně se ke střele prodral Lelkeš, jehož pokus ukryl Hanses na svém těle. Bude se vhazovat po jeho levici.

43:21

Na opačné straně postupovali hosté 2 na 1. Odpovědnost na sebe vzal Broadhurst, který si stahovačkou položil obránce, ale následně nedokázal propálit Melicherčíka.

43:00

Následoval rána Šoltése, ale jeho pokus zamířil pouze do lapačky Hansese.

42:36

42:03

Domácí Hričina se dostal ke střele, ta branku hosté neohrozila.

41:34

Domácím se přesilovka vůbec nedaří. Hosté nyní získali puk a kombinovali v obranném pásmu, načež puk poslali opět za branku domácích.

41:05

Nicméně hned v úvodu přesilové hry se hosté osvobozují vyhozením za branku Melicherčíka.

40:36

Přesilovka pro domácí. Vyloučen hostující Jimmie Ericsson na 2 minuty hrubost.

40:09

Domácí opanovali úvodní buly a ihned nahazují puk směrem na branku Hansese.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Viděli jsme dvě branky, po jedné na každé straně. Do dvoubrankového vedení poslal hosty v 23. minutě v přesilové hře Patrik Zackrisson, který z levého kruhu zamířil přesně do šibenice. O minutu později hráli přesilovku také domácí a tu hned po pár vteřinách využil Marek Bartánus.
Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:50

Kotouč však po nahození zamířil pouze do rohu hřiště, dek se také cela třetina dohraje.

38:55

Košičtí po delší době vybojovali puk a mohou rozjet jednu z posledních akcí ve druhé periodě.

38:20

Od modré čáry napřáhl k tvrdé ráně Urbom, ale Melicherčík si proti střelci povyjel a puk ukryl v náručí.

37:38

Závěr druhé dvacetiminutovky patří hostům, kteří drží puk na svých holích a nepouštějí domácí do kombinace.

37:05

Ofsajd hostující celku.

36:32

Hosté dobře zakombinovali v útočném pásmu. Do přihrávky Lundberga nastavil hůl Ohlsson, jehož pokus dokázal zlikvidovat Melicherčík fantastickým přesunutím!

36:04

35:13

A znovu. Košičtí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

34:55

Hosté dlouho vymýšleli do s pukem v pásmu, následně ale o něj přišli po nepřesné přihrávce.

34:04

Navíc se nyní domácí budou muset bránit. Vyloučen Lelkeš na 2 minuty za nedovolené bránění.

33:13

Domácí mají v těchto minutách více ze hry, ale Skellefteå je příliš nepouští do střeleckých šancí.

32:10

Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.

31:52

Domácí nyní znovu zamkli svého soupeře v obranném pásmu, nicméně hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

30:41

Po přihrávce Lindholma páli z blízkosti Calof, ten ale branku hodně přestřelil a puk zamířil do ochranné sítě.

30:00

Před branku Melicherčíka vznikla obrovská nepřehledná skrumáž, ze které nakonec vyšli lépe domácí, jež odpálili puk z obranné pásma.

29:32

28:58

Hosté se usadili v pásmu, ale domácí je výbornou obranou ke střele nepustili.

28:32

28:07

Po akci 2 na 2 pálil z mezikruží Adam Lapšanský, nicméně Hanses na jeho střelu viděl, a tak ji ukryl v náručí.

27:32

Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen domácí Radek Phillip na dvě minuty za podražení.

27:20

Domácí se usadili v pásmu, nicméně hosté zatím jejich tlaku odolávají.

26:32

Další přesilová hra pro Košice! Vyloučen hostující Axel Holmstrom na dvě minuty za hru vysokou holí.

25:57

Na opačné straně zasáhl brankář Melicherčík, který pokryl střelu od modré čáry.

25:28

Na pravé straně se snažil uvolnit Lelkeš, ale přes důsledného Heeda puk neprotlačil.

24:55

Hosté jsou zaskočeni rychlým snížením, zato domácí i nadále operují v útočné třetině.

23:56. Marek BARTÁNUS - 1:2

23:56

Domácí po chvíli snižují! Hned po buly vybojoval přes hostující obránce puk MAREK BARTÁNUS, který si jej navedl na střed a poté zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře – 1:2! Asistence: Jakub Suja.

23:45

Domácí mohli rychle snížit! Po střele z pravé strany zachránila Hansese tyč!

22:23. Patrik ZACKRISSON - 0:2

22:23

Hosté ve dvou o dvě branky po pěkné kombinaci v přesilové hře. Po přihrávce Holmstroma se do puku z levého kruhu opřel PATRIK ZACKRISSON, který namířil svou střelu příklepe přesně do levé šibenice Melicherčíkovy branky – 0:2! Asistence: Axel Holmstrom.

21:41

Po přihrávce z levé strany pálil Norman, ten ale šibenici netrefil.

21:07

Domácí se podruhé během několik vteřin osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

20:31

Přesilovka pro hosty. V útočném pásmu fauloval Richard Lelkeš, a jde si tak odsedět dvě minuty za podražení.

20:11

Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny hned se ženou do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
Úvodní dvacetimutovka je za námi. Do kabin odcházejí spokojenější hosté, kteří vedou po průniku Janneho Pesonena 1:0. Víc branek nám první třetina nenabídla, i když několik šancí jsme viděli na obou stranách. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství.

20:00

19:50

Úvodní dějství již šanci nepřinese, hosté se osvobozují vyhozením.

19:16

Zakázané uvolnění Košic.

18:59

Blíží se závěrečná minuta první třetiny a u puku jsou hosté ze Švédska.

18:16

17:26

Domácí se v přesilovce zatím trápí, hosté se již potřetí osvobodili vyhozením.

16:58

Hosté se do konce dostali v oslabení ke střele, ovšem pokus Lundberga skončil v náručí připraveného Melicherčíka.

16:30

Skellefteå se ihned po buly osvobozuje dlouhým vyhozením.

16:16

Do šance se řítil Bartoš, kterého fauloval Pettersson, jenž si odsedí dvouminutový trest za sekání.

15:51

Hosté měli nyní několik minut soustavný tlak, brankář Melicherčík uklidňuje hru přikrytím puku po ráně Pesonena.

15:14

Následně se k obdobné střele dostal z mezikruží volný Lundberg, ovšem ani on nezacílil přesně!

14:27

Mezi kruhy si na dobrou přihrávku najel Holmstrom, ale osamocen namířil svůj pokus pouze do levého betonu Melicherčíka.

14:01

Následně byl pokus hostujícího Petterstroma sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici brankáře Košic.

13:11

Kotouče dostal zpoza branky mezi kruhy hostující útočník Broadhurst, ale svým pokusem branku Košic minul.

12:53

Po vyhraném vhazování se hosté pokusili o rychlou přihrávku, ta však končí pouze zakázaným uvolněním.

12:31

Poté končí další puk u slovenského brankáře a následuje druhá komerční pauza.

12:10

Po přihrávce z levé strany se do puku opřel Broadhurst a jeho pokus skonči v náručí přesunujícího se Melicherčíka.

11:30

Domácí jsou viditelně zaskočeni obdrženou brankou, zatímco hosté i nadále operují v útočném pásmu.

10:42. Janne PESONEN - 0:1

10:42

Hosté se ujímají vedení! Dlouho svírala Skellefteå domácí celek v útočném pásmu, až se puku ujal JANNE PESONEN, vybruslil s kotoučem před branku a prostřelil Melicherčíka po ledě mezi betony – 0:1! Asistence: Par Lindholm.

09:53

Puk zatáhl do třetiny Jenčík, ale tomu se následně nepodařilo posunout puk na brankoviště na volného spoluhráče.

09:31

Následuje komerční pauza.

09:25

Na druhé straně se k dalšímu střeleckému pokusu prodral aktivní Lundberg, ten však trefil pouze hruď připraveného Melicherčíka.

08:59

Hosté nicméně zatím dobře brání střední pásmo a nepouštějí Košické příliš do útoku.

08:19

Oba celky jsou již v plném počtu a ani jednomu se nepodařilo využít zkrácenou přesilovou hru. U kotouče nyní domácí, kteří rozjíždějí další útok.

07:46

07:16

07:10

Nyní se k dorážce mohl probojovat hostující Lundberg, ale přes blok obránce hostí se na puk nedostal.

06:43

Oba týmy se střídaly v držení kotouče a do útoku se příliš nehnaly. V úvodu utkání sledujeme především taktickou bitvu.

05:46

Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen hostující Norman na 2 minuty za držení protihráče.

05:41

Hosté sevřeli svého soupeře, nicméně následně o puk přišli po nepřesné přihrávce.

05:23

Hned po buly vypálil Normam a brankář Melicherčík jeho střelu ukryl v náručí. Hosté zůstávají v pásmu.

05:16

První přesilová hra pro hosty v dnešním utkání. Vyloučen domácí útočník Jiří Bicek na 2 minuty za hákování.

04:48

Zakázané uvolnění domácího týmu.

04:03

Nahozený puk si sám dojel domácí útočník Bicek, který ale o něj následně přišel proti dvojnásobné přesile. Hosté se následně osvobozují.

03:20

K další střele v podání celku ze Skandinávie se dostal obránce Pettersson a i s touto ránou si dokázal brankář Košic poradit.

02:43

Ke střele se dostal Lundberg a Melicherčík jeho ránu vyrazil pouze před sebe do vzduchu, kde dorážel Zackrisson, ovšem i s tímto pokusem si domácí brankář poradil, když skvěle doklouzal k pravé tyči!

02:15

Hosté přešli do přečíslení 2 na 1. Po přihrávce Pesonena mohl pálit volný Calof, ale střela mu nesedla.

01:41

První střelecký pokus na branku hostí vyslal domácí útočník Bicek, nicméně jeho pokus skryl Hanses na hrudi. Následuje vhazování po jeho levici.

01:02

Ofsajd hostů a v něm útočník Lundberg.

00:47

Domácí však pozdrželi jejich akci v rohu hřiště a poté se osvobodili vyhozením do středního pásma.

00:09

Hosté vyhráli úvodní buly a ihned se vydávají za nahozeným pukem do útočného pásma.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše. Domácí hokejisté dnes nastupují v tmavě modrých dresech, zatímco hosté oblékli dresy bílé.

HC Košice: Melicherčík (Riečický) – Dudáš, Češík, Šedivý, Philipp, Štrbák (C), Pavuk, Macejko, Cebák – Slovák, Hrnka, Lelkeš – Bicek (CTS), Suja, Bartánus – Jenčík, Bartoš (A), Lapšanský – Hričina, Bortňák, Šoltés.

Skellefteå AIK: Hanses (Svensson) – Burstrom, Heed, M. Pettersson, Urbom, Lundberg, Aho, Soderberg, A. Pettersson – Ericsson (C), Holmstrom, Norman – Zackrisson (A), Lundberg, Broadhurst – Lindholm, Calof, Pesonen (CTS) – Petterstrom, Forssell (A), Ohlsson.

Rozhodčí: Zrnić (SLO), Kubus – Korba, Šefčik (všichni SVK).
Skellefteå AIK
Celek ze severovýchodu Švédska a trojnásobný mistr Elitserien zatím odehrál pouze dvě utkání nové ročníku švédské hokejové soutěže. Nejprve v 1. kole porazil HV71 3:2, nicméně o dva dny později prohrál s Djurgårdenem 2:1. Na začátku nového ročníku tak měli hosté možnost změřit síly s dalším dvěma účastníky Ligy mistrů. Do vyřazovacích bojů porazili Seveřané díky skvěle zvládnuté skupině, kde si nejprve poradil dvakrát s Bílými Tygry z Liberce 4:0 a 5:2, následně porazili dalšího účastníka Slovenské ligy Nitru, a to 4:2 a 3:2 po samostatných nájezdech.
HC Košice
Tým z východu Slovenska a osminásobný mistr slovenské hokejové ligy zatím neprožívá dobrý vstup do nového ročníku. Po pěti odehraných zápasech má na svém kontě hned čtyři porážky a pouze 2 body za výhru v úvodním kole nad Nitrou v poměru 5:4 po prodloužení. Do vyřazovací fáze postoupili domácí borci ze druhého místa, když nejprve prohráli s Red Bullem Mnichov 2:4 a 1:0, nicméně následně si dvakrát poradili s Klagenfurthem, a to 3:2 a 2:1 po samostatných nájezdech. Uvidíme, s jakou formou dnes Košičtí vyrukují.
Vítám všechny fanynky a fanoušky hokejové Ligy mistrů! Dnešním dnes začínají vyřazovací boje a hned v úvodním hracím dni se představí na domácí ledě slovenský celek HC Košice, který změří síly se švédskou Skellefteåou AIK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 24. Bartánus (Suja), 51. Bartánus (Bicek, Šedivý), 57. Lelkeš, 58. Lapšanský (Jenčík, Bartoš) – 11. Pesonen (Lindholm), 23. Zackrisson (Holmstrom), 55. Urbom (Pettersson)

Rozhodčí: Zrnić (SLO), Kubus – Korba, Šefčik (všichni SVK)

Odveta: Skellefteå - Košice 3:0