Lukko Rauma – EHC Red Bull Mnichov

5:3

konec (1:0, 3:1, 1:2)

22.09.2015, 17:30 • Kivikylän Areena • 1/16 finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Zdálo se, že domácí získají velmi výhodný výsledek, ale hráči Red Bullu v závěru utkání dvěma góly výrazně zvýšili své šance do odvety v Mnichově. Ve třetí třetině nejprve zvýšil už na 5:1 Sami Lähteenmäki, který dorazil puk do odkryté klece po střele Ahonena. Závěr duelu už ale hokejisté Lukka chtěli jen nějak dohrát a to se jim vymstilo. V čase 58:23 tečoval před brankou kotouč Daniel Sparre a ten s přispěním zásahu obránce skončil v síti a 46 sekund před sirénou snížil na 5:3 Florian Kettemer.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:7, celkem – 18:22. (19:58:08)

Florian KETTEMER - 5:3

59:14

Mnichov právě vstřelil branku!
Domácí si vše komplikují! Kahun poslal puk na pravý kruh, kde byl FLORIAN KETTEMER a jeho střela propadla Rinnemu skrz výstroj za brankovou čáru – 5:3. Asistence: Dominik Kahun.

Daniel SPARRE - 5:2

58:23

Hostům se přeci jen podařilo snížit! Pinizzottovo nahození od modré čáry před brankou tečoval DANIEL SPARRE a puk po nešťastném zásahu obránce skončil až za zády Rinneho – 5:2. Asistence: Steven Pinizzotto a Keith Aucoin.

57:50

Se střelou od červené čáry si snadno poradil Rinne, který puk vyrazil do dohu kluziště.

57:08

Necelé tři minuty do konce, domácí se už snaží především udržet stávající skóre.

56:01

Tohle byla paráda! Sami Lähteenmäki se totiž zbavil protihráče krásnou kličkou a dostal se až před Aus den Birkena. Německý gólman už mu vystavil stopku.

54:54

Po vhazování vypálil Mikkola a Aus den Birken si připisuje další zákrok.

54:47

Aus den Birken po nahození ze středního pásma raději podržel kotouč a přerušil hru.

53:54

Už po skončení domácí přesilovky přerušil hru brankář Rinne. Reklamní přestávka.

53:28

Také teď dokázali hosté vyhodit.

52:37

Hráči Mnichova se osvobodili.

51:51

Jeremy Dehner vyhodil puk přes mantinel a dostává dvě minuty za zdržování hry. Domácí hrají přesilovku.

51:21

Vyhozený puk mířil na Aus den Birkena, který tak musel hrát.

49:57

Po zákroku Rinneho se bude vhazovat v obranném pásmu Lukka.

49:37

Domácí mají tento dvojzápas rozehraný skvěle a mají nakročeno k postupu do osmifinále soutěže.

Sami LÄHTEENMÄKI - 5:1

5:3

Branky a nahrávky: 20. Riska (Koivisto), 30. Lahti (Lähteenmäki, Niskala), 33. Niskala (Koivisto, Lahti), 36. Koivisto (Lahti, Niskala), 48. Lähteenmäki (Ahonen, Lahti) – 21. Wolf (Regehr, Boyle), 59. Sparre (Pinizzotto, Aucoin), 60. Kettemer (Kahun)

Lukko Rauma: Rinne (Zapolski) – Virtanen, Mikkola, Niskala, Tommila, Hyvärinen, Ahonen, Jaatinen – Piitulainen, Zajac, Gagnon – Lahti, Koivisto, Lähteenmäki – Sipiläinen, Riska, Suuronen – Karvinen, Koivistoinen, Pitkänen. Trenér: Risto Dufva

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Lang) – Boyle, Söderholm, Smaby, St. Denis, Dehner, Regehr, Kettemer – Christensen, Wolf, Jaffray – Sparre, Pinizzotto, Aucoin – Kastner, Maurer, Kahun – Herpich, Eder, Ramoser. Trenér: Donald Jackson

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Kaukokari – Hägerström, Sormunen (všichni FIN)

Odveta: Mnichov - Rauma 0:3