Färjestad Karlstad – Luleå Hockey

0:3

konec (0:0, 0:2, 0:1)

22.09.2015, 19:00 • Löfbergs Arena, Karlstad • 1/16 finále • Tomáš Kubečka

Skončil nám zápas play-off Ligy mistrů mezi Färjestads BK a Luleå Hockey. Po první bezbrankové třetině šli hosté ve 22.minutě do vedení po překvapivém zakončení Mikkelsona. Druhou branku přidal dvě minuty před koncem druhé třetiny Rajala a ve třetí třetině dokonal dílo krásným zakončením Harju. Domácí byli v zakončení bezzubí a do odvety na ledě soupeře si vezou porážku 3:0. Pro Luleu by už měl být postup jen formalitou, ale i tu musí stvrdit na domácím hřišti. Z mé strany je to vše. Dobrou noc! (21:16:32)

59:29

Earl se snažil nahánět obránce hostů. Te byl u puku rychleji a okamžitě jej rozehrál.

59:00

Probíhá poslední minuta 3. třetiny.

58:36

Domácí už se nikam neženou a kombinují ve vlastní třetině. Ani hosté už příliš nenapadají.

58:18

Oba týmy už jhrají v plném počtu.

57:52

Na druhé straně se musel pořádně ohánět Pogge. Lítal před ním jeden puk za druhým.

57:09

Obrovskou šanci spálil Rasmus Asplund. Ten dostal přihrávku před prázdnou branku, ale puk poslal jen do přesunujícího se Larssona.

56:27

Po vyhraném vhazování spěchal za pukem Nygard, ale v rohu hřiště o něj rychle přišel.

56:18

Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty dostává Jacob Lagace, který doslova zbořil domácího brankáře.

55:48

Domácí střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:42

Po zmatcích v domácí obraně se k puku málem dostal Nagander. V poslední chvíli mu jej vypíchl domácí bek.

55:10

Zmar domácích potvrzuje sražená střela od modré čáry. Tollefsen měl spoustu času, ale stejně trefil jen obránce.

54:33

Od modré čáry zkusil z první vystřelit Schira. Rána mu docela sedla a nadělala domácímu brankáři problémy.

54:17

Naganderovo nahození z poloviny hřiště mířilo na branku. Pogge puk přikryl lapačkou.

53:40

John Persson to přehnal s délkou přihrávky a raději odjíždí střídat. U puku jsou hosté.

52:29

Pogge musel být pozorný a vyrazit nahození od mantinelu, které se nebezpečně točilo směrem do branky.

52:03

Eriksson prohrál buly a hosté už znovu nahazují puk dopředu.

51:53

Joel Eriksson si nabruslil na modrou čáru, kde také dostal přihrávku. Na jeho střelu však Larsson viděl a bez problémů ji kryl.

0:3

Branky a nahrávky: 22. Mikkelson, 38. Rajala (Melart), 48. Harju (Ekarv, Rajala)

Färjestad Karlstad: Pogge (Haugen) – Nygren, Skogs, Erixon, Holös, Tollefsen, D Gunnarsson, Arell – Gulas, Earl, John Persson, Röymark, Wallin, Olofsson, Eriksson Ek, Johan Persson, Nygård, Asplund, A Gunnarsson, Karlsson.

Luleå Hockey: Larsson (Lassinantti) – Sigalet, Schira, Mikkelson, Sandström, Melart, Oskarson, Savilahti-Nagander – Sylvegard, Legacé, Micflikier – Rajala, Harju, Ekarv – Petrell, Granström, Hedman – Forsberg, Mastomäki, Fabricius – Ylivainio.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Holm – Haster, Löfgren (všichni Swe)

Odveta: Luleå - Färjestad 1:3