4:3

konec (0:1, 1:1, 3:1)

22.09.2015, 18:00 • Steel Aréna • 1/16 finále • Daniel Kinc

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek úterního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! (20:36:47)
Je konec! Konec fantastického utkání završeného ortem domácích Košic. Nejprve se trefil v 51. minutě Marek Bartánus, který svoji druhou branku v utkání zaznamenal po úniku střelou mezi betony.
O čtyři minuty později zchladil domácí Steel Arénu Alexander Urbom, který napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě.
Velký závěr ale čekal na domácí celek! Ten nejprve v 57. minutě vyrovnal po dorážce Richarda Lelkeše a o další minutu později dovršil obrat a skvělý závěr Košic Adam Lapšanský, který propálil Hansese střelou kousek za modrou čarou.
Domácí tak vezou do odvety skvělý výsledek a mají velkou šanci na postup.

59:40

Skellefteå už nic nevymyslí, domácí mají skvěle pokryté střední pásmo, kudy nepouštějí hosty do pásma.

58:59

Domácí ale dvakrát vyhodili puk a hosté se nemohou dostat do tlaku.

58:30

Hosté se dostali do pásma, kde kombinují s kotoučem, odvolání brankáře se blíží.

Adam LAPŠANSKÝ - 4:3

57:13

Košice vstřelily branku!
Fantastický obrat domácího celku a Steel Aréna se ostřásá v základech. Po přihrávce Jenčíka napřáhl ke střele za modrou čárou ADAM LAPŠANSKÝ, který nachytal Hansese v nedbalkách s třelou mezi pravou ruku a beton posílá Košice poprvé v utkání do vedení – 4:3! Asistence: Richard Jenčík, Peter Bartoš.

56:57

Domácí i nadále v tlaku.

Richard LELKEŠ - 3:3

56:14

Branka je potvrzena! Češík nahodil puk z pravého kruhu na branku. Hanses puk vyrazil pouze do brankoviště, kde se puk po obrovském závaru ocitl v brance. Branka je připsána právě RICHARDU LELKEŠOVI, který se jak poslední z domácích dotknul puku. Bez asistence.

56:14

Konzultace u videa se natahuje stále dál. Videorozhodčí má velice obtížnou úlohu.

56:14

Domácí dosáhli branky po obrovském závaru na brankovišti. Celou situaci nyní ale zkoumá videorozhodčí!

55:13

Další nahození od modré čáry Melicherčík viděl a ukryl jej mezi betony.

54:44

Domácí jsou zcela z tempa a značně opaření. Hosté kombinují v pásmu a šetří čas.

Alexander URBOM - 2:3

54:10

Skellefteå právě vstřelila branku!
Šok pro domácí! Hosté se v závěru utkání ujímají vedení a tlak Košic tak prozatím vychází vniveč. Po uvolnění na modré čáře napřáhl k tvrdé ráně ALEXANDER URBOM, který prudkou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3! Asistence: Adam Pettersson.

53:29

Následně znovu v akci Jenčík, ale jeho pokus skončil pouze v náručí Hansese.

4:3

Branky a nahrávky: 24. Bartánus (Suja), 51. Bartánus (Bicek, Šedivý), 57. Lelkeš, 58. Lapšanský (Jenčík, Bartoš) – 11. Pesonen (Lindholm), 23. Zackrisson (Holmstrom), 55. Urbom (Pettersson)

HC Košice: Melicherčík (Riečický) – Dudáš, Češík, Šedivý, Philipp, Štrbák (C), Pavuk, Macejko, Cebák – Slovák, Hrnka, Lelkeš – Bicek (CTS), Suja, Bartánus – Jenčík, Bartoš (A), Lapšanský – Hričina, Bortňák, Šoltés.

Skellefteå AIK: Hanses (Svensson) – Burstrom, Heed, M. Pettersson, Urbom, Lundberg, Aho, Soderberg, A. Pettersson – Ericsson (C), Holmstrom, Norman – Zackrisson (A), Lundberg, Broadhurst – Lindholm, Calof, Pesonen (CTS) – Petterstrom, Forssell (A), Ohlsson.

Rozhodčí: Zrnić (SLO), Kubus – Korba, Šefčik (všichni SVK)

Odveta: Skellefteå - Košice 3:0