Espoo Blues – Adler Mannheim

4:1

konec (1:1, 3:0, 0:0)

22.09.2015, 17:30 • Barona Areena • 1/16 finále • Libor Kucza (@LiborKucza)

Je dobojováno. Ve třetí třetině se již příliš zajímavého neudálo, Adler marně dobýval branku domácího celku. Ten pečlivě bránil, díky čemuž dotáhl utkání do vítězného konce. Espoo si tak poradilo s Mannheimem v poměru 4:1, což mu dává více než slibnou výchozí pozici do odvety. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 19:33 (19:41:44)

59:40

Domácí publikum již bouří, o vítězi je rozhodnuto. Ještě se však bude jednou vylučovat, za podražení odjíždí na lavici hanby Ryan Macmurchy (MAN).

58:29

Stále stejný obraz hry. Momentálně má puk ve své moci Espoo, které se snaží přejít útočnou modrou čáru. Zatím však marně.

57:28

Mannheim ještě vykřesal kotouč, který však poté od modré čáry poslal pouze do domácího zadáka. Puku se tak opět zmocnilo Espoo.

56:45

Ani jedno z mužstev se již nikam nežene, rozhodnuté utkání se v poklidu dohrává. A to navzdory faktu, že se každá branka v dvojutkání počítá.

55:15

Espoo se zatím nemůže usadit v útočném pásmu, hosté se brání bez větších obtíží. Je však jasné, že na zvrat v utkání to již stačit nebude.

54:04

Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici odjíždí Brandon Yip (MAN). Hostující forvard se provinil podražením. Toto je zřejmě definitivní konec alespoň drobných šancí hostujícího celku.

53:25

Espoo hraje v útočném pásmu, což je pro něj momentálně ideální stav. Konec utkání se blíží mílovými kroky.

52:38

Na ledové ploše se příliš zajímavých situací neudává. Klání se zatím odehrává ve stylu marného dobývání domácí branky. Na řadě je komerční přestávka.

51:24

Oba týmy již v plném počtu hráčů na ledové ploše bojují o puk převážně ve středním pásmu. Zdá se, že Espoo v klidu směřuje za jistým vítězstvím.

50:29

Domácí sice kombinují, ovšem do vážnějších střeleckých pozic se zatím nedostávají. Adler se brání v poklidu, ale čas se krátí.

49:35

Mannheim vyhazuje přes všechny čáry, prozatím nemá s přesilovou hrou svého soupeře výraznější potíže. Uvidíme, jak tomu bude nadále.

48:59

Bude se znovu vyučovat, tentokráte na straně hostí. Za podražení dostává dvě minuty Sinan Akdag (MAN). Domácí se domnívají, že mělo být nařízeno trestné střílení, ale není jim to nic platné.

48:09

Další snahu o hostující atak maří postavená mimo hru, po němž se bude vhazovat ve středním pásmu, blíže domácí brance. Utkání je nyní plné nepřesností.

47:17

Sailio se obtočil kolem hostující branky a pokusil se zasunout touš za brankovou čáru. Endras byl ale připraven a včas zasáhl.

46:22

Lehkou ránu z pozice levého kruhu Engstrand velice dobře viděl, proto mohl v poklidu zasáhnout a přerušit hru. Na řadě je další komerční přestávka. Hosté se zatím stále nemohou prosadit a vsítit branku naděje.

45:41

Utkání ubíhá v poměrně rychlém sledu, domácí stále kontrolují hru. V současnosti pouze rozbíjí rozehrávky Adleru. Nutno říci, že se jim to daří velice dobře.

44:28

Momentálně se hraje převážně v okolí středového kruhu, kde ani jedné z družin žádné vážnější nebezpečí nehrozí. Jak tomu bude nadále?

4:1

Branky a nahrávky: 10. Kantola (Rantakari, Hirschovits), 21. Hirschovits (Poukkula), 30. Talaja (Makkonen), 40. Poukkula (Korhonen, Hirschovits) – 11. Yip (Hecht, Bittner)

Espoo Blues: Engstrand (Kähkönen) – Kukkonen, Kaijomaa, Rantakari, Malmivaara, Kuukka, Vainio, Sepälä – Korhonen, Hirschovitz, Poukkula – Somervuori, Talaja, Makkonen – Sailio, Liivik, Puhakka – Kantola, Saari, Tiivola – Mahbod

Adler Mannheim: Endras (Ziffzer) – Bittner, Richmond, Carle, Akdag, Fischer, Wagner, Riefers, Goc – Hecht, Ullman, Buchwieser – Tardiff, Rheault, Joudrey – Yip, Arendt, Metropolit – Raedeke, Macmurchy, Hospelt

Rozhodčí: Wiegand, Metsälä – Saha, Pesonen

Odveta: Mannheim - Blues 3:2