konec (1:2, 1:1, 0:2)

30.12.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Dávid Švec sk

Tipsport: 3.46 4.4 1.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ja sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám všetko dobré v roku 2015. (20:04:35)
Martin Groma (as. trénera Žiliny): „V prvom rade chcem poďakovať divákom, verím, že nás prídu podporiť i v novom roku. Prvé dve tretiny boli dobré, nechýbalo nám nasadenie a bojovnosť. Zlomili nás dva rýchle góly v tretej tretine, potom už bol súper lepší. Týmto veciam sa budeme musieť povenovať a zlepšiť ich.“

Richard Zedník (as. trénera Banskej Bystrice): „Prišli sme do Žiliny po tri body a sme spokojní s víťazstvom. Prvé dve tretiny to bolo vyrovnané, rozhodlo sa v tretej tretine. S bodmi sme spokojní.“
Banská Bystrica víťazí v Žiline 5:2, my vám po stretnutí prinesieme ešte ohlasy trénerov z tlačovej konferencie.

60:00

59:17

Nuž, posledný zápas v roku 2014 v žilinskej DOXXbet aréne sa chýli ku koncu, domáci sa rozlúčia prehrou.

58:53

Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Karola Križana.

58:32

Žilinčania sa ešte snažia s výsledkom niečo urobiť, proti je však skvelý Košarišťan v bránke hostí.

58:01

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:35

Bobček znovu pálil od modrej, v permanencii bol pravý betón Andreja Košarišťana.

56:58

Hrá sa v pásme hostí, domácim však chýba streľba.

56:38

Procházka s Jabrockým sú veľmi agilní, tentoraz ich však obrana Banskej Bystrice postrážila.

55:58

Vhadzuje sa pred bránkou hostí.

55:43

Hostia v plnom počte.

55:37

Odrazený puk sa kĺzal popred opustenú bránku hostí, žilinský obranca Dresler naň nedosiahol.

54:58

Od modrej pálil znovu Igor Bobček, projektil z jeho hokejky tesne minul žilinskú bránku.

54:35

Puk znovu mieri za bránku Karola Križana.

54:10

Puk je za bránkou Žiliny, domáci začínajú ďalšiu kombináciu.

53:43

Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty za vyhodenie puku z ľadovej plochy dostáva Daniel Gachulinec.

53:17

53:07

Znovu pálil Bobček, a opäť zasahoval brankár hostí.

52:40

Bobček nebezpečne pálil od modrej, Košarišťan s námahou vyráža.

52:01

Žilinčania sa ešte snažia čo to vymyslieť, sú v útočnom pásme.

51:33

Skončili sa tiché tresty štvorice bitkárov.

51:17

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Matoušek.

51:16

Tomáš Zigo sa predral do pásma Žiliny, Križan reflexívne vyráža ramenom.

50:37

Vhadzuje sa pred bránkou Karola Križana.

50:01

Do konca tretej časti hry ostáva necelých desať minút, zdá sa, že o víťazovi je rozhodnuté.

49:50

Diváci sa proti rozhodnutiu arbitrov stretnutia búria, ale už s tým nič neurobia.

49:33

Vylúčenia:
Banská Bystrica – Max Nicastro 2+2, Marek Bíro 2 minúty.
Žilina – Juraj Ďurkech 2+2, Milan Dolinajec 2 minúty.
Hrá sa naďalej 5 na 5.

49:33

Budú sa rozdávať tresty, uvidíme ako ich rozhodca Orolín podelí.

49:33

Tak toto je veľmi nefér a je to hanba pre hostí, pretože Max Nicastro sa pustil do o dve hlavy menšieho juniora Dolinajca. Šarvátka pokračuje.

49:16

Hostia sú pri chuti, domáci sa veľmi snažia, ale nedarí sa im.

48:52

Michal Hudec vletel do pásma Žiliny, bombou príklepom však Križana neprekvapil.

48:45

Pomaly, ale isto sa na ľade viac bojuje ako hrá hokej.

48:10

Je to Igor Bobček, ktorý odchádza na striedačku s pomocou spoluhráčov.

48:10

Jeden z domácich hráčov znovu končí na ľade, zdá sa však, že bude v poriadku.

48:01

Juraj Ďurkech nastrelil puk do pásma hostí, ten sa odrazil a napokon končí v lapačke Andreja Košarišťana.

47:35

Vhadzuje sa opäť pred bránkou Karola Križana.

47:06

Domáci fans napriek nepriaznivému stavu stále ženú svoj tím dopredu a veľmi slušne, čo im slúži ku cti.

46:48

46:11

Nuž, Žilinčania sú zjavne otrasení vývojom stretnutia, skvelí fanúšikovia ich však stále ženú dopredu.

45:06

Oddychový čas domácich.

45:06

Banská Bystrica dala gól!
Dvadsaťpäť sekúnd po góle v presilovej hry skórujú hostia znovu. White nabil MÁRIOVI LUNTEROVI, ktorý zvyšuje vedenie hostí na 5:2. Asistencie: Patrick White, Andrej Kudrna.

44:41

A Banskobystričania sú v presilovej hre úspešní. Po prihrávke Handlovského prekonal Križana PETR KAFKA. Asistencia: Lukáš Handlovský.

44:15

Hostia sú okamžite v tlaku.

43:58

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Radoslav Kropáč.

43:25

Bobček stiahol puk za bránku Žiliny, oba tímy striedajú počas hry.

43:03

Puk smeruje von z pásma Žiliny cez všetky čiary, bude sa vhadzovať pred Karolom Križanom.

42:32

Puk končí pri Karolovi Križanovi, ktorý však rozohráva na spoluhráča. Hostia sa ľahko dostávajú k puku, ktorý napokon predsa len skončil v lapačke Karola Križana.

42:03

Kropáč vysoko napádal rozohrávku hostí, napokon však nebol úspešný.

41:32

Na ľade sa začína iskriť, osobné súboje už sa dohrávajú veľmi tvrdo.

41:00

Dnešné stretnutie sleduje 1626 divákov.

40:24

Domáci v plnom počte.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech Michala Handzuša.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Na ľade máme oba tímy, ale ešte sa upravuje bránka Žiliny, ktorá nedrží na svojom mieste.
Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:3. Tretia tretina sa začne približne o 19:00.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:19

39:01

Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:24

Vylúčenie Žilina, 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľade, trest si odpyká Milan Dolinajec.

38:20

Puk však smeruje von z pásma, oba tímy striedajú.

38:01

Žilina opäť v tlaku pred bránkou Banskej Bystrice.

37:41

Znovu Bajaník od modrej čiary a opäť bol brankár hostí na svojom mieste.

37:25

Bajaník pálil nebezpečne od modrej čiary, Košarišťan bol pozorný.

37:19

Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva hráčska lavica hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odpyká Mário Lunter.

36:52

Puk je za bránkou hostí, tí striedajú počas hry a napokon sa k nim pridávajú i domáci hráči.

36:18

Hostia sú znovu v pásme Žiliny, všetko však rieši Karol Križan.

35:49

Kanko tečoval Bajaníkovu strelu pred Košarišťanom, puk tesne míňa bránku hostí.

35:15

Domáci sa však veľmi snažia, Lamper vyhadzuje puk cez všetky čiary.

34:48

Hostia sú znovu pred Križanom, o puk sa bojuje za bránkou Žiliny.

34:02

Dnes skutočne sledujeme obojstranne fantastický zápas, kiežby takých bolo čo najviac.

33:28

Mário Lunter z medzikružia páli do hornej žrde Križanovej bránky!

33:01

Domáci fans už spievajú "Povstaň, ak si Žilinčan," uvidíme, či ich hráči vypočujú.

32:30

Hra pokračuje ďalej, napokon sa teda nevylučovalo.

32:18

Paťo Schroner s ťažkosťami a za pomoci spoluhráčov odchádza na striedačku, verme, že bude v poriadku.

32:18

Na ľade ostáva ležať žilinský Patrik Schroner, už je pri ňom lekár tímu.

31:26

Michal Hudec sa dostal pred Križana, bol však v ťažkej pozícii a nedokázal prekonať gólmana Žiliny.

30:52

Kokavec sa prebíjal pred Košarišťana, nerozumel si však s Patrikom Schronerom.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, Banská Bystrica vedie v Žiline zatiaľ 3:2.

29:11

Tak v týchto momentoch vidíme skvelý hokej na oboch stranách s množstvom šancí.

28:44

V úniku hosťujúci Petr Kafka, Križan vytiahol parádny zákrok a lá Dominik Hašek.

28:10

Žilinčania sa rútili do prečíslenia 3 na 1, Jabrocký naznačil strelu a hľadal prihrávkou voľného Procházku, puk bol však nepresný.

27:23

Domácim sa črtala zaujímavá možnosť na prečíslenie, Jakub Kubiš však zabudol puk za sebou.

26:28

Nuž a domáci sa veľmi snažia niečo vymyslieť, sú aktívni a obrana hostí má plné ruky práce.

26:07

Žilina dala gól!
Tak Žilinčania vytiahli parádnu presilovkovú kombináciu, na ktorej konci bol JAROSLAV JABROCKÝ. Asistencie: Milan Procházka, Dávid Bajaník.

25:55

Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Tomáš Zigo za podrazenie.

25:49

Domáci sa ženú dopredu a budú hrať presilovú hru.

25:01

Máme za sebou prvých päť minút druhej tretiny, Bystrica vedie v Žiline 3:1.

24:42

Petr Kanko bojuje o puk za bránkou Žiliny, napokon všetko rieši Karol Križan.

24:01

Bystričania sa však vyrútili do prečíslenia, Handzuš nenašiel pred bránkou Križana voľného Hudeca.

23:22

Tentoraz sú v tlaku Žilinčania, nedokážu však strelecky ohroziť gólmana hostí.

22:37

Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

22:09

Hostia sú v útočnom pásme, no domáci sa dostali k puku a ženú sa dopredu. Matej Valášek však skončil v postavení mimo hru.

21:35

Žilinčania sa však nevzdávajú, Kropáč nenamieril presne.

21:09

Hostia už vedú 3:1. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ s prehľadom vyvesil puk do ľavého horného rohu Križanovej bránky.

21:09

Hlandlovský bol v úniku faulovaný, bude nasledovať trestné strieľanie pre hostí.

20:58

Milan Drevenák páli z prvej, tesne však míňa bránku hostí.

20:41

Domáci sú znovu aktívni, puk však končí v lapačke Andreja Košarišťana.

20:07

Prvé buly druhej tretiny v prospech hokejistov hostí.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Banská Bystrica v Žiline 2:1. O góly hostí sa postarali Patrick White a Milan Kytnár. Za domácich skóroval Jaroslav Jabrocký. Druhá tretina sa začne približne o 18:15.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:40

Milan Dolinajec dostal dobrý puk pred Košarišťana, z otočky však gólmana neprekonal.

19:01

Začína sa posledná minúta prvej tretiny.

18:57

Lunter páli z prvej a triafa spojnicu žilinskej bránky.

18:35

Hrá sa v obrannej tretine Žiliny.

17:49

Hostia však hrajú výborne, snažia sa prekvapiť žilinskú obranu.

17:11

Domáci pokračujú v obrovskom tlaku, snažia sa a domáci fans ich ženú dopredu.

16:49

A hostia znovu vedú. Signalizovaný trest domácich sa tým ruší. Patrick White našiel voľného MILANA KYTNÁRA, ktorý bez problémov prekonal Križana. Asistencia: Patrick White

JABROCKÝ - 1:1

16:28

Stanislav Hudec našiel v dobrej pozícii JAROSLAVA JABROCKÉHO, ktorý prestrelil Košarišťana. Asistencie: Stanislav Hudec, Petr Kanko

15:55

Puk smeruje von z pásma hostí, domáci začínajú od Križana ďalší útok.

15:07

Domáci sú v útočnom pásme, Košarišťan je doslova ako na strelnici.

14:46

Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dostáva Colby Cohen. Následne dostáva osobný trest 10 minút + ešte jeden, takže dostáva trest do konca zápasu.

14:46

Dlhšie sa nehrá, zdá sa, že sa bude vylučovať.

14:41

Domáci sa snažia vyrovnať, vznikla trma vrma pred Košarišťanom.

WHITE - 0:1

14:00

Nuž a hostia vedú. PATRICK WHITE obišiel branku Žiliny, puk nastrelil do Križana a od brankára Žiliny sa čierne čudo odrazilo za bránkovú čiaru. Asistencia: Daniel Gachulinec.

13:08

Znovu sa vhadzuje pred bránkou hostí, tentoraz však domáci buly vyhrali.

12:58

12:41

Ďurkech pálil príklepom od modrej, strela však neprešla húštinou tiel pred Košarišťanom.

12:35

Vhadzuje sa pred bránkou Andreja Košarišťana.

12:01

Puk je za bránkou Žiliny, domácim sa táto presilová hra vôbec nedarí.

11:32

Domáci sú v útočnom pásme pred Košarišťanom, zatiaľ však nič nevymysleli.

10:58

Vylúčenie Banská Bystrica, nedovolené bránenie pre Václava Čížeka.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

09:52

O puk sa bojuje pri mantineloch, domáci sú aktívni.

08:53

Kubiš je agilný, snažil sa prebiť do úniku, obrana hostí si s ním však poradila.

08:21

Kubiš pálil švihom z diaľky, tesne však míňa bránku hostí.

07:58

Oba tímy opäť striedajú počas hry, viac pri puku sú stále Žilinčania.

07:10

Hrá sa dlho bez prerušenia, rýchlo, no chýba dobrá kombinácia, či vážnejšia šanca na jednej, či druhej strane.

06:58

Domáca Žilina je v útočnom pásme, snaží sa niečo zaujímavé vytvoriť, no obrana hostí zatiaľ pracuje výborne.

06:31

Puk je za bránkou Žiliny, oba tímy striedajú počas hry.

05:57

Znovu sa vhadzuje pred Karolom Križanom, hostia sa snažia dostať do šance, o puk sa však bojuje v rohu.

05:35

Hostia hrajú tvrdo, zatiaľ však v rámci pravidiel.

05:03

Košarišťan s rizikom rozohráva za bránkou, bol však úspešný.

04:17

Hrá sa svižný hokej, vyložené šance však zatiaľ chýbajú.

03:55

Vhadzuje sa pred Karolom Križanom, domáci však vyhrali buly a ženú sa dopredu.

03:16

Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Banskej Bystrice.

02:44

Košarišťan si pripisuje prvý zákrok, zasahoval po strele Tomáša Demela.

02:01

Žilinčania sú stále aktívnejší, domácich ženú dopredu fanúšikovia.

01:35

Na ľade ostáva ležať otrasený Matej Síkela, vylučovať sa nebude.

01:01

Takáto atmosféra v Žiline dlho predlho nebola, naozaj to dnes stojí za to.

00:35

Domáci začali aktívne, spolupráca Kanka s Procházkom však nebola úspešná.

00:01

Úvodné buly v prospech domácej Žiliny.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Tak Žilina dnes bude mať v hľadisku mohutnú podporu svojich fans.
Na ľad práve prichádzajú hráči oboch tímov.
Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Mendrej, Dolinajec – Kanko, Jabrocký (A), Procházka – Síkela, Demel (A), Drevenák (K) – Kropáč, Valášek, Kokavec – Šimko, Schroner, Kubiš.

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Bambúch, Jaborník, Čížek, Cuník, Biro, Gachulinec, Cohen, Nicastro – Hudec, Handzuš, Kudrna – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper.

Rozhodca: Orolin – Bednár, Kacej.
Príjemný dobrý deň, vážení hokejoví priatelia, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 36. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 05 Banská Bystrica. S trochou nadsázky sa dá povedať, že nás čaká duel "Vlkov" proti "Baranom", keďže práve tieto zvieratá na nachádzajú v logách oboch tímov. Zápas sa začína o 17:30, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčanom patrí po 35 kolách v tabuľke posledné 10. miesto (ak nerátame HK Orange 20), so ziskom 33 bodov. Na deviatu Skalicu strácajú žltozelení 2 body, na postupové miesto do play-off majú stratu 7 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Žilinčania v Košiciach 2:4, o góly "Vlkov" sa postarali Tomáš Demel a Jaroslav Jabrocký. V dueli proti Banskej Bystrici by už mali nastúpiť i ďalšie posily, konkrétne slovinský obranca Jakob Milovanović a český útočník Tomáš Káňa.

Hokejistom Banskej Bystrice patrí v priebežnej tabuľke extraligy tretie miesto so ziskom 74 bodov. Rovnaký počet bodov má i druhá Nitra. Na vedúce Košice strácajú tieto tímy sedem bodov. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazili "Barani" v nedeľu nad Popradom 2:0, o góly tímu spod Urpína sa postarali Petr Kafka a Andrej Kudrna.

Zápas sa teda začína o 17:30 a zdá sa, že tímy prídu podporiť i oba fankluby. Máme sa teda na čo tešiť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

2:5

Branky a nahrávky: 17. Jabrocký (Hudec, Kanko), 27. Jabrocký (Procházka, Bajaník) – 14. White (Gachulinec), 17. Kytnár (White), 22. Handlovský (TS), 45. Kafka (Handlovský), 46. Lunter (White, Kudrna)

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Mendrej, Dolinajec – Kanko, Jabrocký (A), Procházka – Síkela, Demel (A), Drevenák (K) – Kropáč, Valášek, Kokavec – Šimko, Schroner, Kubiš.

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Bambúch, Jaborník, Čížek, Cuník, Biro, Gachulinec, Cohen, Nicastro – Hudec, Handzuš, Kudrna – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper.

Rozhodčí: Orolin – Bednár, Kacej