3:2

konec (2:0, 0:1, 1:1)

30.12.2014, 17:00 • TatNeft Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.37 5.1 6.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Drama je u konce! Hosté bojovali o vyrovnání až do posledních vteřin, ale z vítězství 3:2 se nakonec raduje domácí lídr tabulky Východní konference. Kazaň dnes byla lepší jen v první třetině, kterou po gólech Möllera a Azeveda vyhrála 2:0. Ve 26. minutě ale snížil Koroljuk a od té chvíle se celek Ak Bars především bránil. Přesto domácí dokázali na začátku třetí části utéci opět na rozdíl dvou branek, když se prosadil Mirov, ale na dramatický závěr zadělal v čase 57:38 Philip Larsen. Jugra si ještě v poslední minutě vytvořilia několik příležitostí k vyrovnání, brankář Emil Garipov byl však proti.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:11, celkem – 17:35 (19:20:08)

60:00

59:59

Hosté si při power-play vytvořili obrovský tlak, ale Garipov jim vyrovnání nedopřál. Domácí brankář musel zachraňovat tři body pro svůj tým doslova v poslední sekundě.

58:58

Philip LARSEN - 3:2

57:38

Tým Jugra právě vstřelil branku!
Je tu zápletka! Lukáš Kašpar našel před brankou najetého obránce PHILIPA LARSENA, který zblízka překonal Garipova – 3:2. Asistence: Lukáš Kašpar.

56:57

Oba kohouti pro dnešek dohráli. Hostující hráč navíc dostal dvě minuty k dobru.

56:57

Domácí útočník na body vyhrál, uvidíme, jaké tresty rozdají rozhodčí.

56:57

Bitka! Domácí Michail Gluchov se pere s Nikolajem Lemtjugovem.

55:51

Snížení měl na holi Kašpar, ale nedokázal překonat Garipova. O chvíli později vyhodil Nikulin puk do hlediště a je vyloučen. Šance pro Jugru v podobě přesilovky.

55:32

Arťom Buljanskij (JUG) obdržel osobní trest za nesportovní chování.

55:27

Na levém kruhu se dostal k puku Gusev, Garipova nepřekonal.

55:01

Hosté mají posledních pět minut na to, aby se zápasem ještě něco udělali.

54:47

Rjabikin už nestihl kotouč na modré čáře. Je z toho ofsajd Jugry.

54:04

Maxwell mezi kruhy tečoval letící kotouč, ale Garipov vyrazil.

53:29

Buljanskij se ze strany natlačil až před Garipova. Kotouč končí pod betony domácího brankáře.

52:45

Domácí dobře brání a Jugra se už těžko dostává do nějakých šancí.

51:58

Hosté vyhodili puk až za branku Kazaně, ale zakázané uvolnění se nepíská. Garipov musel hrát.

50:44

Hostům pomalu začínají protékat body mezi prsty. Asi vědí, že ze svého tlaku ve druhé třetině měli vytěžit víc, než jediný gól.

3:2

Branky a nahrávky: 4. Möller (Varnakov, Azevedo), 13. Azevedo (Nikulin, Varnakov), 41. Mirnov (Burmistrov, Medvěděv) – 26. Koroljuk (Kašpar, Maxwell), 58. Larsen (Kašpar)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Zacharčuk, Rylov, Brookbank, Medvěděv, Děnisov, Nikulin, Kornějev – Obuchov, Kosticin, Vrána – Mirnov, Möller, Burmistrov – Gluchov, Varnakov, Azevedo – Tkačjov, Lukojanov, Kolcov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich) – Larsen, Valentěnko, Sergejev, Želdakov, Mamkin, Melart, Stalnov, Rjabikin – Kašpar, Maxwell, Lemtjugov – Magogin, Buljanskij, Gusev – Jacenko, Koroljuk, Bortnikov – Lesnuchin, Romancev, Čibisov.

Rozhodčí: Dejev, Karabanov – Menšich, Morozov