1:1

konec (0:0)

05.08.2021, 20:45 • Easter Road Stadium (Edinburgh) • 3. předkolo • Petr Sumbal

Tipsport: 12.4 5.67 1.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to už z tohoto utkání vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (22:43:29)

Fauly: 5:5
Zápas je u konce, Hibernian s Rijekou hráli v prvním zápase třetího předkola Evropské konferenční ligy nerozhodně 1:1. Zápas to nebyl plný šancí, spíše bojovný. Přesto platilo, že obě mužstva se snažila hrát aktivně a utkání bylo jako ve vlnách, kdy se obě mužstva ve své aktivitě střídala. Jako první se z gólu radovali hosté, v 61. minutě se prosadil střelou po centru z levé strany Prince Ampem. Už za šest minut bylo ale vyrovnáno, když z blízka dorazil míč do sítě Martin Boyle. V nastaveném čase mohl utkání rozhodnout Mackay, ale ve velké šanci Labroviče nepřekonal.

90+6

90+5

Čas utkání už skoro vypršel, rozhodčí ale ještě čeká na poslendí akci Rijeky.

90+3

90+3. Mackay měl na noze vítězný gól.

90+3

Střídající útočník Mackay se mohl stát hrdinou! Řítil se do výborné šance, ale z blízka nedokázal překonal Labroviče, který předvedl parádní zákrok.

90+2

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Josip Drmič, přichází Ivan Lepinjica.
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Domagoj Pavičič, přichází Jorge Obregon.

90+1

Nastavuje se pět minut.

90

Mackay při své hlavičce doslova zboural Smolčiče, který musel být ošetřen, je ale naštěstí v pořádku.

90

Domácí si vytvořili velmi zajímavý tlak do brány, ale nakonec z toho byla jen hlavička střídajícího Mackaye, kterého vychytal Labrovič.

89

Akce skotského celku skončila jen nepřesnou střelou, ale hráči Rijeky jsou pořádně naštvaní, že se nepřerušovalo.

88

Na hřišti zůstává ležet jeden z hráčů Rijeky, ale Hibernian na to zatím nehledí a hrají dál.

86

Po faulu ve středu pole ale budou hrát domácí, teď jsou to tak oni, kteří by mohli zaútočit na vítězný gól.

85

Už se blížíme do samotného závěru dnešního utkání. Rijeka stále nepolevuje, ráda by šla do domácí odvety s náskokem.

82

Daniel Mackay se na hřišti uvedl hned po minutě hrubým zákrokem, za který dostává hned žlutou kartu.

81

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Andrija Vukčevič, přichází Anton Krešič.
Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Joseph Newell, přichází Alexander Gogič.
Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Martin Boyle, přichází Daniel Mackay.
Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Kyle Magennis, přichází Scott Allan.

80

Chorvatský celek pokračuje ve své území převaze, jako by Hibernian stejně jako v prvním poločase trochu docházely síly.

77

To se ale rychle změnilo, poté co se do palebné příležitosti dostal po pěkné kličce Murič. Jenomže pak netrefil branku.

76

Rijeka se po delší době usídlila na polovině soupeře, zatím ale celkem daleko od jeho vápna.

74

Znovu skončil jeden z hráčů na zemi, tentokrát je to domácí obránce Porteous, který musí být ošetřen.

73

Zápas se v posledních minutách nese v hodně bojovném tempu, každou chvíli vidíme faul na jedné či druhé straně.

71

Máme tu prvního napomenutého také z tábora domácích, žlutou kartu dostal Lews Stevenson.

69

Abass Issah hodně nevybíravě fauloval Boyla a po zásluze dostává žluté napomenutí.

67

67. Martin BOYLE - 1:1

67

Hibernian právě vstřelilo branku!
Domácí se radují z vyrovnání na 1:1! Standardní situaci ještě hosté ubránili, ale následoval rohový kop, po kterém brankář Labrovič vyrazil míč jen přesně před kopačky MARTINA BOYLA, kterému stačilo jen balón uklidit do sítě. Bez asistence.

66

Domácí mají ale další šanci, tentokrát po standardní situaci z pravé strany. Vukčevič dokonce vidí žlutou kartu.

65

Hibernian se mohlo pokusit o vyrovnání z rohového kopu, který rozehrával Nisbet. Nic z toho ale nebylo.

63

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Adrian Liber, přichází Lindon Selahi.
Střídání v týmu Hibernian FC: ze hřiště odchází Jamie Murphy, přichází Christian Doidge.

62

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Prince Ampem, přichází Robert Murič.

61

61. Prince AMPEM - 0:1

61

Rijeka právě vstřelila branku!
Konečně tu máme první gól utkání, hosté jdou do vedení 1:0! Po centru z levé strany zůstal na zadní tyči volný PRINCE AMPEM a neomylně míč zatloukl do brány.

60

Uběhlo patnáct minut druhého poločasu a Rijeka se opět začíná probouzet k životu a zlobit obranu domácího celku.

58

Boyle skončil v pokutovém území na zemi, ale penalta se nepíská, rozhodčí nechává hru pokračovat.

56

Domácí pokračují ve své aktivitě, ale znovu je zradila nepřesná koncovka, tentokrát nedokázal trefit branku Boyle.

53

Z hodně velké dálky natáhl ke střele záložník Hibernian Murphy, branku ovšem přestřelil.

52

Ve druhém poločase jsou zatím aktivnější domácí, Rijeka stejně jako na začátku zápasu zatím vyčkává a čeká na svou příležitost.

50

Newell dostal velmi zajímavou přihrávku do vápna, jenže ho zradilo zpracování a o míč přišel.

47

Nisbet si našel prostor na střelu, jeho rána však byla zablokovaná obranou Rijeky.

46

Ani jeden z týmů o poločase neprovedl střídání, obě mužstva pokračují v základních sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První poločas skončil a Hibernian s Rijekou zatím hrají v prvním zápase druhého předkola Evropské konferenční ligy bez branek. Začátek patřil domácím, ale postupně se hra vyrovnávala a Rijeka se dokonce začala dostávat do šancí, tu největší neproměnil ve 36. minutě Vukčevič. Největší šanci první půle měli ale domácí, ve 44. minutě trefil tyč Stevenson.

45+3

45+2

Josip Drmič to přehnal s presinkem, fauloval obránce Hanlona.

45+1

Nastavují se tři minuty.

44

44. Stevenson trefil tyč!

44

Přeci jen si domácí ještě na konci poločasu vytvořili šance, po které se málem radovali z gólu. Po Boyleho přihrávce vypálil Stevenson a napálil tyč!

44

Smolčič obdržel první žlutou kartu zápasu.

43

Na tahu je Hibernian, centr Doyleho-Hayese z pravé strany byl ale nepřesný, míč odhlavičkoval Galovič.

42

Rijeka vyhrála sérii soubojů ve středu pole a může zaútočit prostupnější obranou.

41

Závěr poločasu patří Rijece, Hibernian se už jistě těší na poločasovou přestávku, aby se mohli znovu srovnat a trochu si odpočinout.

39

Drmič byl přesvědčen, že nefauloval, ale hrál míč, jenže rozhodčí to viděl jinak, takže budou rozehrávat domácí.

38

Rijeka je i nadále aktivnějším týmem, tentokrát se však zastavila sama nepřesnou přihrávkou.

36

36. Vukčevič nepřekonal Maceyho.

36

Následná další akce Rijeky už byla mnohem zajímavější, Macey musel vyrážet střelu Vukčeviče z bezprostřední blízkosti. Výborně mu snížil střelecký úhel.

35

Hosté se dostali jen k centru z pravé strany, který obrana domácích v pohodě odvrátila.

34

Obrana Rijeky zastavila útočnou akci Hibernian a chorvatský tým nyní začíná svou akci rozehrávkou odzadu.

32

Z velké dálky vypálil jeden z hráčů Rijeky. Jeho ambiciózní pokus byl ale hodně nepřesný.

32

Začátek zápasu byl z obou stran hodně ospalý, ale teď se naopak hraje v dobrém tempu, obě mužstva se snaží útočit.

31

Na druhé straně po přihrávce Boyleho z pravé stray střílel Murphy, ale jen do brankáře Labroviče.

30

Jako blesk z čistého nebe se do šance dostal Ampem. Útočník Rijeky nebezpečně vypálil, ale o kousek minul branku Hibernian.

28

Nakonec se hosté přeci jen dostali až do pokutového území soupeře, ke střele už však prostor neměli.

27

Rijeka se po delší době podívala s míčem na polovinu souepře, ale zatím je hodně daleko od branky Hibernian.

25

V další střelecké pozici se ocitl po přihrávce od McGinna Newell, Labrovič ale znovu úspěšně zasáhl.

24

Do zajímavého zakončení hlavou se dostal Boyle, ale nedokázal míč nasměrovat tak, aby více navařil Labrovičovi.

23

Pavlovič prošel přes dva hráče Hibernian, až ten třetí ho zastavil, Maggenis ale musel sáhnout k faulu.

21

I další přihrávka Doyla-Hayese byla nepřesná, od branky tak bude rozehrávat Labrovič.

20

Doyle-Hayes směřoval z pravé strany centr do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

18

Hráči Hibernian v posledních minutách ovládají střed pole, ale zatím si žádnou vážnější šanci nevytvořili.

16

Rohový kop nebyl rozehraný vůbec špatně, dokonce došlo i ke střele, která ale byla zablokovaná.

15

Také Hibernian si na druhé straně vyzkouší rohový kop, rozehraje ho Magennis.

14

Rohový kop už pro branku skotského klubu tak nebezpečný nebyl.

13

Z pravé strany vypálil Ampem a Macey se měl co ohánět, aby jeho střelu k tyči vyrazil na rohový kop.

11

Utkání zatím nenabralo žádné tempo, což bylo způsobeno tím dlouhým přerušením. Rijeka se snaží hrát odzadu, Hibernian napadá její rozehrávku.

10

Konečně se zase hraje, oba ošetřovaní hráči by nakonec měli být v pořádku. Rozhodčí určitě nastaví na konci poločasu hned několik minut.

7

Ošetřování hráče Hibernian stále probíhá, stejně jako brankáře Rijeky Labroviče.

5

Issah zajel do Boyla, který se zatím nezvedá a bude muset být ošetřen.

2

Utkání začalo hodně opatrně, ani jeden z týmů se zatím nepouští do bezhlavého útočení.

1

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se nikdy v minulosti neutkaly.
HNK Rijeka

Rijeka je klubem z Chorvatska, který má ve své sbírce úspěchů jediný mistrovský titul, a to ze sezony 2016/17. Od té doby ale v Chorvatsku kraluje Dynamo Záhřeb, Rijeka skončila v minulé sezoně třetí, čímž si zajistila předkola Evropské konferenční ligy. V Chorvatsku už odstartovala nová ligová sezona a Rijeka je zatím po třech kolech se sedmi body první. V pohárové Evropě není Rijeka žádným nováčkem, většinou ale končí v předkolech. Do základní skupiny Evropské ligy se probojovala naposledy v sezonách 2013/14 a 2014/15. Letos zatím Rijeka zvládla druhé předkolo Konferenční ligy, ve kterém vyřadila po výsledcích 2:0 venku a 1:0 doma Gziru.
Hibernian FC

Hibernian je skotským klubem, který ještě před pěti lety působil ve druhé lize. Minulou sezonu však zakončil na třetím místě a tím si zajistil kvalifikaci do předkol Konferenční ligy. O evropské poháry Hibernian bojuje po třech letech, kdy vypadli ve třetím předkole Evropské ligy. V této sezoně už mají Hibernian druhé předkolo úspěšně za sebou, po výsledcích 3:0 doma a 2:1 venku vyřadili Santa Colomu. V prvním kole skotské nejvyšší soutěže Hibernian vyhráli 3:2 nad Motherwellem.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy mezi týmy Hibernian FC a HNK Rijeka. Zápas se odehraje na stadionu Easter Road v Edinburghu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.