17.11.2017, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.62 3.81 2.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hvězdy utkání

1. Jake Guentzel (PIT) 1+0
2. Matt Murray (PIT) 21 zák., 1 gól, 95,5%
3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0 (05:37:20)
Statistiky: Střely na bránu: 22-29; Zablokované střely: 13-14; Vhazování: 52%-48%; Hity: 23-20; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
O osudu utkání v Canadian Tire Centre rozhodla druhá třetina, v jejímž závěru se prosadili Patric Hörnqvist a po skvělé teči Jake Guentzel. Senators sice dokázali snížit zásluhou Jeana-Gabrilea Pageaua, střelou do prázdné brány ale zpečetil výhru Penguins Riley Sheahan. Konečný výsledek v Canadian Tire Centre v Kanadě. Ottawa Senators 1 Pittsburgh Penguins 3.

59:29

59:29 Riley SHEAHAN - 1:3

59:29

Pittsburgh právě vstřelil branku!
RILEY SHEAHAN si na vrcholu mezikruží najel na přihrávku Sidneyho Crosbyho od střídaček a střelou zápěstím zamířil do prázdné brány! Je hotovo! Asistence: Sidney Crosby a Kris Letang.

59:00

Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:47

Mike Hoffman na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Matt Murray dobře zasáhl pravým betonem a poté puk přikryl lapačkou! Sens si vyžádali oddechový čas a Craig Anderson zůstal na střídačce.

58:16

Cody Ceci napřáhl na levém křídle od modré čáry k prudké střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

58:04

Alexandre Burrows se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a hra byla přerušena.

56:47

Dnešní utkání sleduje 17144 diváků.

56:19

Oprava u druhého gólu Pittsburghu, který byl nakonec připsán tečujícímu Jakeovi Guentzelovi.

56:19

Chris Wideman se nepříjemně zranil a na konci komerční přestávky zamířil na ošetřovnu.

56:11

Penguins z pravého křídla nebezpečně nahodili puk před bránu a na vzdálenější levé tyči o srazil mimo Chris Wideman. Bryan Rust se ke vstřelení druhého gólu nedostal.

52:36

Senators nepříjemně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a tečovaný puk po teči před bránou zamířil vedle vzdálenější pravé tyče! Komerční přestávka.

50:29

50:29 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:2

50:29

Ottawa právě vstřelila branku!
JEAN-GABRIEL PAGEAU na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a poté si sjel krásně před bránu, kde rychlou střelou zápěstím nad lapačkou Matta Murrayho zamířil k přední pravé tyči a snížil na 1:2 z pohledu Senators! Asistence: Ryan Dzingel a Chris Wideman.

49:18

Pokud byste se divili, že Vám nepřinášíme žádné množství velkých šancí a zajímavých situací, tak věřte, že ve třetí třetiny jsme zatím byli svědky pouze jedné střely na bránu!

1:3

Branky a nahrávky: 51. Pageau (Dzingel, Ch. Wideman) – 37. Hörnqvist (Määttä, Sheary), 40. Guentzel (Dumoulin, Rust), 60. Sheahan (Crosby, Letang)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Claesson, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Oduya, Borowiecki, Ceci, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone (A) – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Pyatt, Pageau, Burrows – N. Thompson, DiDomenico. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Tom Chmielewski. Čároví rozhodčí: Steve Barton, Derek Nansen

Diváci: 17144

05:49 OTT 2 Mark Stone, držení hole
12:27 PIT 2 Cole, podražení
15:08 OTT 2 Pageau, nedovolené bránění
15:32 PIT 2 Malkin, podražení
29:04 PIT 2 Cole, držení protihráče
36:10 PIT 0:1 Hörnqvist (Määttä, Sheary)
39:51 PIT 0:2 Guentzel (Dumoulin, Rust)
50:29 OTT 1:2 Pageau (Dzingel, Ch. Wideman)