2:6

konec (1:2, 1:1, 0:3)

30.09.2015, 17:30 • 9. kolo • Tomáš Nejedlo

Tipsport: 1.77 4.35 3.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Končí utkání, v němž hosté o své výhře definitivně rozhodli třemi góly ve třetí třetině a slaví tak na benáteckém ledě zisk všech tří bodů. Domácí hokejisté tak poprvé v sezóně prohráli na svém ledě. S přáním hezkého zbytku středečního večera se od Jizery loučí Tomáš Nejedlo. (19:44:24)

59:46

Ještě jedno vyloučení. David Tůma (UNL) dostává dvě minuty za hákování.

58:25

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Šestý inkasovaný gól už je pro Benátecké snad až příliš krutý. ZDENĚK KUBICA ujel domácí obraně a vymíchal Lukáše do prázdné branky. Asistence: David Bernad.

58:01

Hlasatelem byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, utkání už se jen dohrává.

56:42

Z pravého křídla vypálil bez přípravy Ordoš, Soukup lapačkou zasáhl velmi jistě.

56:33

Lukáš si nyní připsal úspěšný zákrok a vhazovat se bude po jeho levici.

55:37

O vítězi je dnes u Jizery už zřejmě rozhodnuto, hosté drží puk daleko od své branky.

55:03

JIŘÍ RYS si položil Lukáše a bekhendem patrně rozhodl tento zápas!

55:03

Jiří Rys ujel benátecké obraně, Čakajík (BEN) ho zastavil faulem a je nařízeno trestné střílen!

54:28

Slovan teď dvakrát prakticky hned po sobě zahrál puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

54:18

Plodek se vrhl tělem po puku a udržel útočné pásmo. Z ohrožení branky soupeře ale nic nebylo.

53:28

Melka napadal v útočném pásmu benáteckou rozehrávku a ušetřil daleko od své branky alespoň nějaké vteřinky.

52:38

Čermákova střela po přihrávce Říha neprošla přes hradbu těl až k ústeckému brankáři.

52:09

Domácí jsou kompletní a začíná jejich krátká přesilovka.

50:58

Také hosté špatně střídali a dostávají dvě minuty. Za hráčskou lavici trest odsedí Jan Křivohlávek (UNL).

50:32

Slovan dostává šanci v přesilovce rozhodnout toho utkání, avšak Volfovi se teď podařilo vyhodit.

50:03

Domácí špatně střídali a budou za to trestáni. Za příliš mnoho hráčů na ledě jde odpykat dvě minuty Dominik Volek (BEN).

49:29

Hosté však domácím nahrávají tím, že zahráli puk na icing a vhazuje se tak u Soukupa.

49:11

Domácí se nemohou dostat na dostřel Soukupovy branky, natož aby si nyní vytvořili nějaký tlak.

48:11

Na hostující střídačce je nyní evidentně veseleji, hosté v klidu kombinují.

46:48

Domácí prohrávají o dvě branky, Slovan se raduje. Smetanova střela se po odrazu vykutálela na hokejku DAVIDA TŮMY, který dokázal ihned odeslat puk za Lukášova záda. Asistence: Ondřej Smetana, Jaroslav Roubík.

45:01

Ordoš to teď udělal velmi dobře, stahovačkou se zbavil obránce a poslal do šance Plodka. Ten jel ze strany sám na Soukupa, ale nedokázal kloudně zakončit.

43:33

Dnešní utkání na benáteckém zimním stadionu sleduje 305 diváků.

43:05

Přesilovka domácím pomohla k jistotě na kotouči a nyní operují ve svém útočném pásmu.

42:32

Roubík se mohl ihned po návratu z trestné lavice pustit do útočení, ale nezpracoval na vlastní modré kotouč.

42:08

Rysova pumelice trefila Lukáše do masky a benátecký gólman lapačkou mával, že potřebuje přerušit hru.

41:46

A další rána na Soukupa. Ten měl co dělat, aby mu puk nevypadl z výstroje. Nakonec ho v ní uschoval.

41:38

Volf byl úplně volný u levé tyčky. Měl dostatek času i prostoru, ale zamířil mimo tři tyče!

41:19

Říhova střela prolétla nikým netečována mimo branku.

40:49

Po Čermákově střele už Soukup ležel na ledě, jenže Víšek nedokázal došťourat puk za jeho záda.

40:24

Do třetí části domácí vstoupí v přesilovce. Jaroslav Roubík (UNL) inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

40:01

Obraz hry se ve druhé třetině příliš nezměnil. I co se týče skóre, tak Slovan opět vede o gól. Do dvoubrankového trháku poslal hosty Roubík, avšak Ordošovo snížení dalo zápasu zpět nový náboj.

40:00

39:56

Ještě jeden zákrok Lukáše. Po Křivohlávkově střela byla v permanenci jeho lapačka.

39:01

Ohlášena poslední minuta prostřední části hry, v útočném pásmu operuje Slovan.

38:36

Obrana ústeckého týmu pracuje v posledních minutách velmi spolehlivě a prakticky nepouští soupeře do nějakých šancí.

37:54

Nyní byl možná i sám obránce Říha překvapen, když mu rozhodčí "rozmázl" icing.

37:29

Říhova střela od modré měla potřebné parametry, Soukup však předvedl povedený zákrok.

37:20

Kotouč vylétl z hrací plochy, hra je přerušena.

36:55

Nyní to vypadalo, že jeden z ústeckých hráčů si při šanci domácích pomohl hákováním, avšak sudí Bejček se rozhodl tento zákrok nechat bez povšimnutí.

35:59

Matějček se prohnal celým útočným pásmem, nahrál Čemákovi, jeho pas ale nezpracoval Král.

35:25

Kajínek teď pod nátlakem dvou protihráčů udělal to nejlepší co mohl – nahodil puk do útočného pásma, i za cenu úmyslného ofsajdu.

34:54

Dva zásahy v krátkém časovém sledu si připsal Jan Lukáš. Ani v jednom případě to pro něj nebylo nic obtížného.

34:12

Ústecký gólman teď před dotírajícími benáteckými hráči raději skryl puk ve své výstroji.

33:55

Soukup se opět vydal na výlet ze svého brankoviště a opět pomohl svým spoluhráčům, kteří byli v tísni.

32:24

Hra se po kontaktní brance domácích trochu uklidnila, přesto se Benátky snaží vyrovnat.

31:39

Domácí zahráli kotouč přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

30:33

Benátky právě vstřelily branku!
Benátečtí se dostávají velmi brzy zpět do zápasu. A byla to branka spíše šťastná. TOMÁŠ HAVLÍN střílel na Soukupa, trefil patrně někoho z protihráčů, od něhož se puk odrazil za překvapeného brankáře hostí. Asistence: Martin Čakajík, Jan Plodek.

30:03

Domácí se po obdržené brance pustili do útočení a vyústilo to ve faul Jana Pohla (UNL) – dvě minuty za držení protihráče.

29:27

Domácí chybovali ve vlastním pásmu v rozehrávce, puku se zmocnil zkušený JAROSLAV ROUBÍK a pod horní tyčku rozjásal hosty potřetí. Asistence: David Tůma, Jiří Kuchler.

28:29

Soukup vyjel ze své branky, aby pomohl svým spoluhráčům a výhozem připravil domácí o šanci.

28:00

V rohu hrací plochy se shromáždilo několik hráčů, kteří bojovali o kotouč. Sudí Bejček raději přerušil hru a vhazuje se před Lukášem.

27:33

Domácí šli v přečíslení na Soukupa. Jenže Ordoš místo přihrávky na volného Pabišku zvolil střelu z úhlu, která nenadělala ústeckému brankáři problémy.

26:54

Čermák na útočné modré upadl, jenže ještě dokázal posunout kotouč na Havlase, jehož šanci úspěchem pro domácí neskončila.

26:07

Domácí se ubránili a už v pěti čelili dalšímu útok soupeře. Po střele od modré opět zasahoval Lukáš.

25:40

Několik přihrávek hostí vyústilo nakonec v Kurkovu střelu od modré čáry, kterou Lukáš vyrazil.

24:36

Domácím se podařilo vyhodit a na chvíli si tak oddechnout od útočných choutek soupeře.

24:28

Střela od modré doslova sestřelila blokujícího Dlouhého, hra je přerušena.

24:06

Domácí se musí bránit v oslabení, Slovan už rozestavil přesilovkový čtverec.

23:49

Petr Kalina (BEN) už míří na trestnou lavici za sekání.

23:37

Hostům, konkrétně Rysovi, se nepodařilo založit útok, avšak následně se bude vylučovat.

22:53

Kuchler zablokoval na pravé straně najíždějícího Dlouhého, který se tak nemohl dostat do zakončení.

22:11

Navrátivší se Dlouhý z trestné lavice málem naskočil do brejku, avšak přihrávku od Paločka neobdržel.

21:54

Při hře ve čtyřech zahráli domácí na icing, hra se vrací před Lukáše.

20:36

Vyloučen je i hráč hostí, Ondřej Smetana (UNL) sekl ujíždějícího Ordoše a jde si sednout na trestnou lavici.

20:11

Prakticky hned po začátku druhé třetiny je za hákování vyloučen benátecký Adam Dlouhý (BEN).

20:01

V první části hry jsme viděli tři branky. Na vedoucí trefu Melky odpověděl v přesilovce Volf, hosté se do vedení dostali ale znovu. V početní převaze jejich prozatímní vedení zařídil Pohl.

20:00

19:40

Před Lukášem se nakonec zjevil zcela volný Kuchler, ale už byl v tísni a gólmana nepřekvapil.

19:23

Benáteckým se podařilo vyhodit puk do středního pásma, ale musejí se bránit útoku soupeře.

18:57

Roubík to zkusil z levého kruhu přímo a ostře, leč Lukáš si tentokrát počínal úspěšně.

17:39

Tak dlouho kroužili hosté v pásmu, až je z toho vedoucí gól Slovanu. JAN POHL vypálil, Lukáš si sice na puk sáhl, ale zabránit cestě puku do sítě už nedokázal. Asistence: Zdeněk Kubica, Jiří Rys.

17:18

Hosté sice drží benáteckou čtveřici v útočném pásmu, ale Lukáš zatím zasahovat nemusel.

16:35

Bernadovu střelu z mezikruží Lukáš viděl, ale zasahovat nemusel, neboť šla mimo tři tyče.

16:13

První vyloučení také na benátecké straně. Za sekání jde na trestnou lavici Zdeněk Král (BEN).

16:02

Další vyhození hostí a Slovan se v tomto oslabení zcela jistě ubrání.

15:36

Nyní si domácí najeli na dlouhý pas do ofsajdu a vhazovat se bude u Lukáše.

15:30

Slovanu se podařilo dvakrát vyhodit puk až za Lukáše.

14:41

První přesilovku Benátečtí proměnili, v té druhé se zatím velmi obtížně dostávají do pásma.

14:07

Zdeněk Kubica (UNL) se nyní na rozhodčího hodně zlobí, ale s tím, že dostane dvě minuty za držení protihráče, už stejně nic neudělá.

13:35

Jaroslav Roubík si najel za záda benátecké obrany a jel zcela sám na Lukáše. Ten si na jeho střelu počkal a pravým betonem dokázal tuto obrovskou šanci vykopnout.

12:49

Říhovo nahození od modré čáry bylo před Soukupem tečováno těsně vedle.

11:25

Nyní se hrálo především ve středním pásmu, ani jeden z týmů neútočil.

10:59

Roubík se tak dlouho odhodlával ke střelbě, až mu do jeho rány vložil hokejku bránící Čakajík.

10:17

Na druhé straně si po delší době osahal puk i Lukáš. Nadvakrát svým zákrokem uspěl.

09:49

Další pěkný ťukes domácího týmu už je korunován vyrovnávací trefou. Na konci pohledné kombinace byl u levé tyčky zakončující LUKÁŠ VOLF. Asistence: Roman Čermák.

09:33

Domácí vyšachovali obranu soupeře, jenže Víšek už byl dost z úhlu a netrefil branku.

08:54

Matěj Hes (UNL) si odpočine na trestné lavici za podražení.

08:48

Benátecký tlak v těchto minutách bude umocněn přesilovkou, sudí Bejček má zdviženou pravici.

08:30

Benátky teď notně zaměstnaly hostující obranu. Soukup se ocitl pod salvou střel, ale obstál. Dokonce i bez hokejky dokázal ustát tlak na svém vlastním brankovišti.

07:34

Miškovský našel před brankou volného Ordoše, který se stahovačkou zbavil obránce, ale sám před Soukupem nedal, neboť hostující brankář jeho střelu pod horní tyčku vytěsnil nad branku!

06:57

Král dostal přihrávku do jízdy, obhodil si bránícího soupeře, avšak bekhendem netrefil Soukupovu branku.

06:35

Volek sice vybojoval na vlastní modré kotouč, ale už neměl síly zaútočit a musel vystřídat.

05:49

Smetana na červené čáře dokázal zabrzdit rodící se benátecký útok.

05:03

Dlouhý už nestihl dobruslit vyhozený puk. Je z toho benátecký icing.

04:43

Martin Čakajík měl na modré čáře dostatek času i prostoru, ale brankář Slovanu dobře viděl a dokázal svým zákrokem přerušit hru.

04:15

Ústečtí si nepočínali při bránění příliš důsledně. Ordoš zpoza branky našel volného Plodka, jehož šanci ale Soukup dokázal vykrýt.

03:39

Rys byl na útočné modré čáře až příliš rychlý a vjel Kubicovi do ofsajdu.

03:15

Hosty vstřelený gól nabudil a nepouštějí nyní soupeře do kombinace.

02:10

Slovan se dostává do vedení. Křivohlákovu střelu Lukáš vyrazil před sebe a dojíždějícího ANTONÍN MELKA dokázal vyražený puk umístit do sítě. Asistence: Jan Křivohlávek, Jiří Kurka.

02:00

Na druhé straně si připsal po střele Havlase první zákrok Soukup.

01:01

Hosté měli hned v úvodu utkání velkou šanci. Kubica společně s Rysem přečíslili benáteckou obranu, druhý jmenovaný zakončoval po pasu svého spoluhráče z první, avšak Lukáš ho vychytal!

00:30

Před branku nahrával Víšek, Soukup hokejkou odrazil puk mimo branku.

00:01

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Hosnedl) – Říha, Čermák, Čakajík, Havlín, Pabiška, Kajínek, Kalina, Sobotka – Dlouhý, Volf, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Volek, Havlas, Matějček – Paločko, Král, Huňa

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Lavinger) – Brož, Smetana, Pohl, Bernad, Kurka, Hes, Macek – Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Kloz, Kubica – Gengel, Melka, Křivohlávek – Novák

Rozhodčí: Bejček – Maštalíř, T. Svoboda.
Pohled na tabulku dělí oba soupeře o celých šest míst. Realita je však pouze taková, že rozdíl mezi 4. Benátkami nad Jizerou a 10. Ústím nad Labem je pouze tříbodový. Oba týmy mají ve svých řadách pětibrankové borce (Jan Víšek – David Tůma), kteří budou dnes jistě chtít svou střeleckou formu prodloužit.
Poslední utkání obou týmů – 28. 9. 2015, 8. kolo WSM ligy 2015/16

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 4:2
Branky a nahrávky: 4. Procházka Ma. (Rousek), 6. Nedvídek (Kopta, Jank), 39. Doležal (Švagrovský), 57. Kopta (Ondráček) – 50. Havlín (Plodek, Miškovský), 51. Víšek (Černoch, Volf)

Sestava Benátek: Schwarz (Hosnedl) – Říha, Čermák, Havlín, Čakajík, Kajínek, Pabiška, Sobotka, Jandejsek – Volf, Lakatoš, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Volek, Matějček, Černoch – Král Z., Havlas, Huňa.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Rytíři Kladno 3:6
Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz, Roubík), 8. Gengel (Kuchler, Melka), 52. Kubica (Pohl) – 16. Stach (Rudovský), 32. Bílek (Rudovský, Stach), 40. Pitule (Rudovský, Repe), 40. Skuhravý (Bílek, Kindl), 43. Skuhravý (Nash, Bílek), 57. Horna (Kindl, Rudovský)

Sestava Ústí n. L.: Soukup (Kosina) – Brož, Smetana, Pohl, Hes, Kurka, Bernad, Macek – Tůma, Roubík "C", Kloz – Rys, Kubica, Křivohlávek – Gengel "A", Melka, Kuchler "A" – Novák, Kopta, Navarra.
Přes ztracené utkání v Litoměřicích po výsledku 2:4 se Benátky drží stále v předních příčkách WSM ligy a ve středu budou chtít uhájit svou letošní domácí neporazitelnost. To se však budou snažit překazit hokejisté Ústí nad Labem, kteří ale v pondělí doma schytali šestigólový příděl od kladenských Rytířů a v tabulce se drží na desáté pozici. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

2:6

Branky a nahrávky: 10. Volf (Čermák), 31. Havlín (Čakajík, Plodek) – 3. Melka (Křivohlávek, Kurka), 18. Pohl (Kubica, Rys), 30. Roubík (Tůma, Kuchler), 47. Tůma (Smetana, Roubík), 56. Rys (TS), 59. Kubica (Bernad)

Rozhodčí: Bejček – Maštalíř, T. Svoboda