4:0

konec (3:0)

07.06.2015, 19:00 • TD Place Stadium (Ottawa, Ontario) • Petr Bílek

Tipsport: 1.01 25.0 35.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hráčky Norska v úvodním zápase mistrovství světa nezaváhaly a v pohodovém tempu vyhrály nad Thajskem v poměru 4:0. Pro Thajky byl dnešní zápas vůbec prvním na světovém šampionátu, a tak se od nich nedaly očekávat žádné velké zázraky. (20:52:30)

90+4

90+3

V závěru zápasu jsou více u balonu hráčky Thajska, Norky se ale snaží zápas dohrát v klidu.

90+1

Druhý poločas bude nastavený o čtyři minuty.

Břevno Srimaneeové

90

Střídající Srimaneeová nyní poslala míč z hranice vápna vysokým obloukem do břevna norské brány!

90

Střídání v týmu Thajsko: ze hřiště odchází Maijarernová, přichází Chawongová.

88

Čas se rychle krátí a již běží poslední desítky vteřin dnešního zápasu.

86

Z levé strany zkoušela centrovat do vápna Herlovsenová, soupeřky ale dokázaly balon odvrátit.

84

Tempo hry už není jinak závratné. Hráčky obou celků očividně šetří síly na další zápasy na turnaji.

82

Útočná akce Thajek skončila nyní ofsajdem Sungngoenové.

80

Do další pozice pro zakončení se dostala Hegerbergová, míč ale poslala mimo bránu.

78

Konec zápasu se rychle blíží, fotbalistky Norska se snaží nadále hrát na polovině soupeřek.

76

Po následném rohovém kopu již hráčky Norska bránu soupeřek neohrozily.

Neproměněná penalta Norska

75

Jenže Mindeová nechala vyniknout brankářku Boonsingovou, která její ránu vyrazila!

74

Sritalaová zasáhla ve vápně míč rukou a je z toho žlutá karta a pokutový kop pro Norsko.

73

Penalta pro Norsko!

71

Norky kráčejí k jasnému vítězství. Míč mají opět ve své moci.

69

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Gulbrandsenová, přichází Haaviová.

Ada HEGERBERGOVÁ - 4:0

68

Norsko právě vstřelilo branku!
ADA HEGERBERGOVÁ zvyšuje na 4:0 pro Norsko, když se pohodlně prosadila po přihrávce z pravé strany.

65

Po přímém kopu Norek se ve vápně Thajska střetla Herlovsenová s Boonsingovou. Thajská gólmanka zůstala ležet na trávníku a musí být ošetřovaná.

63

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Rønningová, přichází Thorsnesová.

61

Do další střelecké pozice se už už dostávala Gulbrandsenová, její rána byla ale zblokovaná.

59

Střídání v týmu Thajsko: ze hřiště odchází Seesraumová, přichází Srimaneeová.

58

Máme za sebou pomalu hodinu hry a stav zápasu se ve druhém poločase zatím nezměnil.

56

Na druhé straně se do další palebné pozice dostávala Hegerbergová, také ona ale poslala míč mimo.

55

Zpoza vápna zkusila nebezpečně vypálit Maijarernová, míč ale prolétl kousek vedle.

54

Druhý poločas je velmi podobný tomu prvnímu. Sledujeme poklidný fotbal ve středu hřiště, více ze hry mají Norky.

52

Norky se nyní dostaly k zahrávání rohového kopu. Po centru a zakončení hlavou musela zasahovat Boonsingová.

51

Phetwisetová to nyní přehnala s důrazem a po faulu dostává žlutou kartu.

50

Na druhé straně se také na levé straně uvolňovala, její přízemní pas do vápna skončil k překvapení všech na tyči!

49

Na levé straně měla hodně prostoru Maijarernová, jenže neměla rychlost a v pohodě ji dohnala protihráčka, která jí následně sebrala i balon.

48

Také druhý poločas začal podle not hráček Norska.

46

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Nora Bergeová, přichází Marita Lundová.

46

Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi Norskem a Thajskem na mistrovství světa žen v Kanadě. Norky byly podle očekávání jasně lepší a zcela po zásluze vedou nad svými soupeřkami 3:0.

45

45

Poločas je u konce. Vzhledem k plynulosti hry se asi nic nastavovat nebude.

43

Po krásné kombinaci se do zakončení drala opět Herlovsenová, k míči jí chyběl asi krok.

42

Další útočná akce Norek zakončení nepřinesla, přesto míč skončila v zámezí a odkopávat bude Boonsingová.

40

Fotbalistky Norska se v závěru poločasu již nikam neženou a očividně chtějí jen závěr dohrát v klidu.

38

Herlovsenová málem dokonala hattrick. Míč sice dopravila do brány, jenže byl pískaný ofsajd.

36

Necelých deset minut před koncem poločasu je prakticky rozhodnuto. Na polovinu Thajska se navíc valí jedna útočná akce za druhou.

Isabell HERLOVSENOVÁ - 3:0

34

A nyní je to již o tři branky! Po centru z pravé strany se ve vápně nejlépe zorientovala ISABELL HERLOVSENOVÁ, jejíž hlavička končí až za zády brankářky Boonsingové.

32

Thajka Maijarernová kopala rohový kop. Její povedený centr do vápna dobře vyrazila Hjelmsethová.

31

Máme za sebou více než první půlhodinu hry a vše zatím směřuje k tomu, že si Norky v pohodě pohlídají vstup do turnaje a že vyhrají.

Isabell HERLOVSENOVÁ - 2:0

29

ISABELL HERLOVSENOVÁ dostala ve vápně Thajska příliš mnoho prostoru a času. Připravila si pohodlně míč na střelu a poté zamířila přesně k tyči – 2:0!

26

Obraz hry je víceméně stále stejný. Výrazně více drží balon hráčky Norska.

24

Po rohovém kopu se hráčky Norska již k přímému ohrožení brány nedostaly.

23

Po centru do vápna se dostala Hegerbergová, její hlavička byla ale lehce ztečovaná a následuje rohový kop.

22

Norky jsou v posledních minutách výrazně aktivnější a tlačí se do vápna soupeřek.

20

Ke střele zpoza vápna se dostala Mykjålandová, míč ale poslala mimo.

19

Nyní jsou pro změnu u balonu Thajky, zatím ale hodně daleko od brány soupeřek.

17

Hráčky Norska jsou znovu u balonu a již se opět tlačí k bráně soupeřek.

Trine RØNNINGOVÁ - 1:0

15

K přímému kopu se postavila TRINE RØNNINGOVÁ a její rána přes zeď končí v bráně! Gólmanka Boonsingová si sice na balon sáhla, vytěsnit mimo bránu ho ale nedokázala.

14

Po faulu kousek za vápnem tu bude přímý kop pro Norsko.

Hlavička Hegerbergové skončila na tyči

13

Do velké šance se nyní dostala Ada Hegerbergová, která svou hlavičku po centru z pravé strany zamířila do tyče!

11

Ada Hegerbergová si až příliš důrazně dělala prostor poblíž vápna Thajska a je jí pískaný faul.

9

Norky se nyní přece jen nastěhovaly na polovinu soupeřek, až k zakončení se ale zatím nemohou dostat.

8

Zpoza vápna zkusila vystřelit Seesraumová, její slabý pokus v pohodě pokryla brankářka Norska.

7

Fotbalistkám Norska se v úvodu zápasu nedaří. Pokud měly být favoritkami zápasu, nyní to zatím rozhodně nepotvrzují.

5

K nebezpečné přihrávce se z ničeho nic dostala Khueanpetová, Norky měly velké štěstí, že se Thajky k zakončení nedostaly.

4

Na hranici vápna se k míči dostala Ada Hegerbergová, až k zakončení se ale neprotlačila.

3

Thajky to zkusily nákopem za obranu, pro míč si ale v pohodě došla gólmanka Hjelmsethová.

3

Norky velmi pozvolna kombinují v okolí půlící čáry a rozhodně se nikam neženou.

2

Utkání začaly s míčem na kopačkách podle očekávání hráčky Norska.

1

Máme za sebou hymny obou týmů a vše již spěje k úvodnímu výkopu.
Hráčky obou týmů jsou již na trávníku. Před výkopem nesmí samozřejmě chybět státní hymny.

Norsko: Hjelmsethová – Mjeldeová, Rønningová, Bergová, Woldová – Gulbrandsenová, Imsová, Mykjålandová – Mindeová, Herlovsenová, Ada Hegerbergová.
Náhradníci: Lundová, Schjelderupová, Haaviová, Hansenová, Fiskerstrandová, Sandveiová, Thorisdottirová, Utlandová, Thorsnesová, Sønstevoldová, Vesterbekkmová, Bjånesøyová

Thajsko: Boonsingová – Phetwisetová, Sritalaová, Chinwongová, Srangthaisongová – Khueanpetová, Intameeová – Thongsombutová, Seesraumová, Maijarernová – Sungngoenová
Náhradníci: Romyenová, Duanjanthueková, Sengyongová, Phanchaová, Dangdaová, Changplooková, Chawongová, Boothduangová, Rukpinijová, Srimaneeová, Charoenyingová, Saengchanová

Rozhodčí: Keighleyová – Walkerová, Kaumatuleová.
Právě fotbalistky Norska by měly být aspirantkami na postup do další fáze turnaje. Ve skupině B budou své zápasy hrát ještě Němky a hráčky Pobřeží slonoviny a právě zástupkyně evropských klubů by měly být největšími favoritkami na postup.
Hezký nedělní podvečer všem fanouškům ženského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu základní skupiny B mistrovství světa žen mezi Norskem a Thajskem. V Kanadě hraný šampionát právě dnes začal a na hráčky tak čekají vůbec první zápasy na turnaji. Velkým favoritem dnešního zápasu budou Norky, nikdo nepochybuje o tom, že by nezískaly do tabulky první tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.