27.02.2015, 15:00 • Malá hala • Jan Picka

60:00

59:30

Nepěkný konec dnešního utkání, dva hráči hostí již dostali větší trest...

59:30

Zbytečný faul na konec utkání, Josef Danielčak (VIT) inkasuje pět minut + do konce utkání za vražení na hrazení. Michael Čechura (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost.

59:10

Utkání se dohrává, ani jeden tým se už nesnaží útočit.

58:24

57:45

Další vyhození Vítkovic, domácí se nikam neženou.

56:55

V pěkné šanci se v oslabení objevil Stupka, Zeman dobře zasáhl betonem.

56:33

Vítkovice se opět osvobozují.

56:01

Tvrdá rána Čechury, Šimeček kotouč nachází ve své lapačce.

55:16

Domácím se přesilovka nedaří, ale moc jim to nevadí, mají luxusní náskok.

54:55

Další vyhození hostů.

53:55

Kaňák nahazoval, hosté puk získali a vyhazují.

53:33

Plzeň tak hraje pětiminutovou přesilovou hru.

53:24

Daniel Spratek (VIT) inkasuje trest pět minut + do konce utkání za vysokou hůl a čtyři minuty za hrubost, domácí Petr Kodýtek (PLZ) také dostává čtyři minuty za hrubost.

51:58

Plzeň právě vstřelila branku!
MAREK RUBNER a jeho hattrick! Domácí útočník nahodil po ledě puk z hodně velké dálky a šel střídat. K překvapení všech skončil kotouč v síti! Asistence: Jakub Vavřička.

51:21

Vhazování v obranném pásmu Plzně.

51:03

Indiáni hrají v útočném pásma na krásu, hosté jim puk uzmuli a sami míří dopředu.

49:57

Korigovat nepříznivý stav se pokusil Radim Toman, Zeman však dobře zasáhl lapačkou.

49:08

Domácí si utkání vyloženě užívají, dokladem tomu je hlavně poslední gól Plzně, kdy Rubner dovezl puk po skvělé akci až do prázdné brány.

48:05

Nádherný gól MARKA RUBNERA, který senzační individuální akcí přidává sedmý zásah indiánů! Asistence: Jakub Vavřička.

47:50

Další krásná akce domácích indiánů! Zpoza branky obdržel parádní přihrávku JAKUB VAVŘIČKA a zamířil přesně pod břevno! Asistence: Matyáš Kantner.

47:25

Da šance se dral Stráský, nicméně hosté mu puk sebrali.

46:44

Po ráně Hanzlíka předvedl dobrý zákrok lapačkou vítkovický brankář Šimeček.

45:54

Tak i tuto přesilovku nakonec domácí využívají! MAREK RUBNER byl aktivní před hostující brankou a v leže dorazil vyražený kotouč do sítě! Asistence: Jiří Stráský.

45:41

Další vyhození Vítkovic.

45:10

Kaňákovi touš utíká, hosté si mohou oddechnout.

44:47

Kotouč vypadl mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

44:38

Dobrá rána Stráského, Šimeček viděl a puk ukryl ve výstroji.

44:14

Vracovský nahodil puk od levého mantinelu, ten však skončil hodně mimo.

43:59

Za držení protihráče je vyloučen Matouš Stupka (VIT).

42:45

Hosté buly vyhráli, Ďurkáčovi však kotouč utekl a musí spěchat do středního pásma.

42:39

Domácím se teď ale nepovedla rozehrávka – zakázané uvolnění.

42:18

Kaňák vypálil těsně za modrou čárou, Šimeček puk drží a vhazuje se po jeho pravici.

41:38

Vítkovice se do útočného pásma ještě nedostaly, domácí dobře brání modrou čáru.

40:47

Branka za Šimečkem je posunutá a hra se přerušuje.

40:33

Ránu Rubnera obětavě zastavil vlastním tělem Stupka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:29.

40:00

39:43

39:36

Bomba Pokorného a parádní zákrok Šimečka. Vítkovice měly i štěstí.

39:04

Kaňákovo nahození tečovala hostující obrana a puk končí v ochranné síti.

38:56

38:49

Kantnerův pokus šel zřejmě mimo branku, Šimeček však kotouč chytil do lapačky.

38:20

Zblokovaný puk se odrazil k Zemanovi, ten ho raději ukryl v lapačce.

37:49

Oba týmy jsou ve čtyřech.

37:43

A další vyloučení, za držení protihráče dostává menší trest Vlastimil Malina (VIT).

37:05

Hosté mají výhodu 5 na 3, nicméně domácí opět vyhazují.

36:56

Další faul Plzně, na dvě minuty usedne na trestnou lavici Marek Rubner (PLZ) za vražení na hrazení.

36:41

Tvrdá rána od modré čáry byla tečovaná, Zeman musel vytáhnout parádní zákrok betonem.

36:16

Indiáni hrají dnes v oslabení dobře, v klidu se brání.

35:49

Za krosček míří na trestnou lavici Michael Čechura (PLZ).

34:55

Hosté sice snížili, domácí se však nedali a ihned vstřelili další branku. Hraje se nyní nahoru – dolů.

33:19

PETR KODÝTEK však Plzni okamžitě vrací vedení o dvě branky, domácí kapitán zamířil přesně. To byla velmi rychlá odpověď! Asistence: Jiří Stráský, Dominik Sedláček.

33:09

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté z dobrého pohybu snižují! Mezi kruhy byl nehlídaný DAVID GŘESÍK a pohotovou ranou střílí první gól Vítkovic. Asistence: Vlastimil Malina.

32:43

Lehké nahození Stupky zastavuje Zeman vyrážečkou, puk je v rohu.

32:25

32:11

Pokorný zaváhal na modré a puk mu utíká.

31:39

Domácí v plném počtu. Začíná krátká přesilovka Plzně.

31:31

Pěkně to zkoušel i Kantner, hostující brankář vyrazil kotouč do ochranné sítě,

31:22

Pěkná akce Stráského, Šimeček si počkal na jeho pohyb a zkušeně zasahuje lapačkou.

30:53

Týmům tento vyrovnaný stav hráčů asi nesedí, icing i na straně hostí.

30:42

Hraje se ve čtyřech a rozhodčí píská zakázané uvolnění Plzně.

30:25

Vítkovicím výhoda opravdu nevyšla, navíc je vyloučen Matouš Stupka (VIT) za nedovolené bránění.

30:16

A další poklidné vyhození přes všechny čáry.

29:45

Indiáni kotouč vyhazují.

29:39

Přesilovka pro hosty, Ondřej Váňa (PLZ) je vyloučen za nedovolené bránění.

28:35

Kotouč se prazvláštně odrazil a končí za Šimečkem! MATYÁŠ KANTNER nahodil puk od modré čáry, ten byl tečovaný a obloučkem zapadl do hostující sítě. Bez asistence.

27:45

Parádní a obětavý zákrok Hajšmana, který vlastním tělem zastavil přihrávku a zamezil akci hostů.

27:08

Vítkovice se snaží něco vymyslet, nicméně všechny jejich útočné akce končí už ve středním pásmu.

26:29

Domácí jsou i nadále aktivní, hosté se musí bránit. Další puk raději ukryl Šimeček v lapačce.

25:33

Plzeň rychle vyrazila na zteč, Sedláček ve skvělé šanci branku přestřelil.

25:12

Pastor tvrdě najel do Zemana, který v souboji ztratil lapačku a hra je přerušená.

24:35

Před brankou bojoval Rubner, k puku se nakonec nedostal a dopředu míří hosté.

24:01

Kučera se na levé kruhu dostal ke kotouči, z úhlu však Šimečka moc neohrozil.

23:09

Na druhé straně zasahuje Šimeček, nahození ukryl ve výstroji a buly je po jeho pravici.

22:51

Zajímavá střela přes obránce v podání Maliny, Zeman puk chytil do lapačky a rozehrál.

22:48

22:02

Indiánům se nedaří kombinace, hosté se v klidu brání.

21:40

Vítkovičtí vyhazují.

21:01

Z pravého kruhu to zkusil Kantner, rána šla těsně mimo branku.

20:48

Jakub Ďurkáč (VIT) odpyká menší trest za nedovolené bránění.

20:12

První střelu druhé části si připsal Stráský, Šimeček dobře zasáhl betonem.

20:01

První číst ovládli Plzeňští, kteří také zaslouženě vedou 2:0. Druhá třetina za moment začne.
Další třetina začne přibližně v 15:41.

20:00

19:25

Konec úvodní části je spíše opatrný, žádné šance k vidění nejsou.

18:56

Vítkovičtí mají s rozehrávkou velké problémy, indiáni důrazně napadají.

17:56

Vracovský nahodil kotouč za vítkovickou branku. Domácí se nemohou dostat do pásma, hosté se jenom brání.

16:49

V dobré šanci se zjevil Váňa, Šimeček pozorný a puk odrazil hokejkou.

16:08

Indiáni v klidu vystřídali a ženou se před Šimečkovu branku.

15:21

V tlaku, který si hosté vytvořili díky přesilové hře, také nic nebylo. Domácí vyhazují do středního pásma.

14:31

Domácí v plném počtu. Vítkovice v přesilovce nevymyslely zhola nic.

13:41

Kodýtek jel s Vracovským dva na jednoho, domácím však puk ujel a ze šance nic nebylo.

13:05

Hosté kombinují v útočném pásmu.

12:31

Za napadení inkasuje menší trest Tomáš Kučera (PLZ).

12:26

A další bleskově využitá výhoda domácích! U pravého mantinelu dostal nabito MATYÁŠ KANTNER a přesnou bombou zvyšuje vedení indiánů! Asistence: Jakub Vavřička, Lukáš Kaňák.

12:18

Matouš Stupka (VIT) je navíc vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

12:18

Matouš Stupka jel sám na Zemana, branku však vůbec netrefil.

11:57

Plzeňané se opět drží v útočném pásmu a aktivně kombinují.

11:03

Hostující obrana srazila nahození indiánů, kotouč končí v ochranné síti.

10:45

Další mela před vítkovickou brankou, vhazuje se v útočném pásmu Plzně.

10:31

Sám před Šimečkem byl Váňa, branku však vysoko přestřelil!

09:57

Dobrá střela Tomáše Kučery skončila těsně nad hostující brankou. Vítkovice vyhazují na icing.

09:25

Po menší strkanici, kterou vyřešil hlavní sudí, se vhazuje před Zemanem.

09:02

Indiáni skvěle využívají přesilovou hru! Lukáš Kaňák si sjel od modré k mantinelu, mezi kruhy našel zcela volného PETRA KODÝTKA, který parádní střelou k tyči nedal Šimečkovi šanci! Asistence: Lukáš Kaňák.

08:33

Vítkovičtí se osvobozují.

08:21

Za sekání je vyloučen hostující Josef Danielčák (VIT).

08:05

Utkání se zatím přerušovalo pouze jednou, probíhá devátá minuta.

06:56

První puk, který musel Zeman vyrazit, na domácí branku vyslal Toman. Dopředu teď míří Plzeň.

05:48

Štěpánek prokličkoval do útočného pásma, Zeman si ani teď nepřipsal první zásah.

04:33

Vavřička s Kantnerem důrazně napadali, prvně jmenovaný však nedokázal včas vypálit.

03:56

První těžší zákrok Šimečka po střele Kodýtka, buly po jeho pravé ruce.

03:37

V úvodních minutách zápasu jsou aktivnější domácí indiáni, hostující obrana funguje zatím spolehlivě.

02:57

Brankář Vítkovic Šimeček předvedl dobrou práci s holí a přesně rozehrál.

02:13

Z pravé strany to zkoušel Kantner, jeho pokus branku netrefil.

01:15

Plzeňští nevěděli co s pukem, tak ho nahodili do útočného pásma a šli střídat.

00:21

Hosté se hned v úvodu hnali do přečíslení, ale Gřesík nedostal přesnou přihrávku.

00:01

HC Plzeň 1929: Zeman (Krasanovský) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Váňa, Kantner, Kodýtek "C", Kokoška, Vracovský "A", Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský "A"

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Kardinál) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč "A", Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Pastor, Malina "C", Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčák, Hartmann

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík.
Krásný den, vážení přátelé, vítám Vás u sledování přenosu z RAKO extraligy staršího dorostu!

V patnáctém kole nadstavbové části A se na ledové ploše malé haly střetnou týmy HC Plzeň 1929 a HC Vítkovice Steel

Forma týmů

Plzeňští indiáni se po kratší odmlce opět představí na domácím kluzišti. Svěřenci Petra Vojana a Jiřího Hanzlíka sehráli dva duely na venkovních stadionech a v obou schytali Plzeňané kruté debakly. Západočeši prohráli v Liberci, pod Ještědem inkasovali sedm branek, sami vstřelili jedinou. Ještě předtím plzeňské mladé pušky nestačily na pražskou Spartu, které podlehly 3:9. Poslední výhru si tak domácí připsali proti Zlínu, který přehráli 6:2.

Vítkovičtí hokejisté na tom také nejsou zrovna nejlépe, v posledních třech utkáních vyšli bodově naprázdno. Hosté v posledním zápase prohráli s Hradcem Králové 1:6. V předchozím duelu nestačili ani na Pardubice, které vyhrály jasně 6:2. V nejtěsnějším utkání Vítkovičtí podlehli Liberci 3:4.

Vzájemné duely

V nadstavbě se oba týmy utkaly jednou, Plzeň si z výjezdu přivezla všechny tři body, utkání vyhrála přesvědčivě 4:0. O branky indiánů se postarali Pokorný, Vracovský, Vavřička a Kantner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

8:1

Branky a nahrávky: 10. Kodýtek (Kaňák), 13. Kantner (Vavřička, Kaňák), 29. Kantner, 34. Kodýtek (Stráský, Sedláček), 46. Rubner (Stráský), 48. Vavřička (Kantner), 49. Rubner (Vavřička), 52. Rubner (Vavřička) – 34. Gřesík (Malina)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Kardinál) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč "A", Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Pastor, Malina "C", Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík