27.02.2015, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.34 3.74 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:54
Richard Pánik (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:26
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:47 (04:32:43)
1. Jonathan Bernier (TOR) 47 zák., 2 góly, 95,9%
2. Tyler Bozak (TOR) 1+1
3. Claude Giroux (PHI) 1+1
Javorové listy mohou slavit! Domácí hráči objímají brankáře Jonathana Berniera, který je největším strůjcem vítězství 3:2. Ve třetí třetině sice hrdina zápasu dvakrát inkasoval, ale góly Clauda Girouxe z 52. minuty a Braydena Schenna z 55. minuty vedly pouze ke snížení na konečných 3:2.

Celek Maple Leafs dnes těžil ze skvělé střelecké efektivity. V úvodní části Letci soupeře přestříleli 7:16, ale jediný gól vstřelil domácí Phil Kessel. Ve druhé třetině hovořil poměr střel ještě jasněji – 2:15, ovšem i pouhé dva pokusy stačily Torontu k tomu, aby Tyler Bozak zvýšil na 2:0. Na začátku závěrečného dějství pak v přesilovce přidal třetí zásah kanadského týmu Dion Phaneuf a teprve poté se na dva výše zmíněné góly zmohli i hokejisté Philadelphie.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:18, celkem – 17:49.
Dnešní utkání navštívilo 18892 diváků.

60:00

59:58

Domácí vyhazují, je to jasné!

59:52

Bernier drží kotouč po ráně Girouxe, ještě buly v obranném pásmu Toronta.

59:45

Ani van Riemsdyk nedokázal skórovat do prázdné hostující klece!

59:30

Střela Girouxe byla zblokována.

59:01

Poslední minuta!

58:38

Booth z ostrého úhlu minul opuštěnou branku!

58:13

Mason zamířil na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny...

57:20

Komarov prověřil pozornost Masona. Ten raději kotouč podržel.

56:55

Hosté v plném počtu, nyní už asi vrhnou vše do útoku.

56:03

Hosté se snaží útočit i v oslabení! Nabídku svého spoluhráče tečoval těsně před Bernierem Bellemare a domácí gólman asi ani netuší, jak puku zabránil v cestě do sítě!

55:31

Hosté se dopustili postavení mimo hru.

3:2

Branky a nahrávky: 18. Kessel (Bozak), 26. Bozak (van Riemsdyk, Rielly), 42. Phaneuf (Kessel, Gardiner) – 52. Giroux (Del Zotto, Streit), 55. Schenn (Streit, Giroux)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Holzer, Phaneuf (C), Polák, Rielly, Robidas (A), Gardiner – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Pánik, Kadri, Lupul (A) – Kozun, Jokinen, Komarov – Booth, Holland, Sill. Trenér: Peter Horachek.

Philadelphia Flyers: Zepp (od 26. min. Mason) – Streit (A), Schultz, Coburn, Del Zotto, MacDonald, Grossmann – Simmonds (A), Giroux (C), Raffl – Voráček, Couturier, Read – Umberger, B. Schenn, White – Rinaldo, Bellemare, VandeVelde. Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Kowal, Morton – Brisebois, Cameron

Diváci: 18892