27.02.2015, 04:30 • SAP Center, San Jose • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.2 3.65 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:49
Tomáš Tatar (DET) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:37
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:51
Jakub Kindl (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:35 (07:23:33)
Tři hvězdy utkání

1. Luke Glendening (DET) 1+0
2. Pavel Dacjuk (DET) 1+0
3. Antti NIEMI (SJS) 35 zák., 3 góly, 91,4%
Detroit dvakrát prohrával a v závěru druhé třetiny mohl stav utkání otočit, jenže všechny jeho obrovské šance dokázal zneškodnit fantastický Antti Niemi. Brankář Sharks ale v poslední části hry přece jen kapituloval, když ho nejprve propálil Pavel Dacjuk a v čase 58:45 Luke Glendening, který dokonal dílo zkázy a vystřelil svému týmu vítězství. Konečné skóre. San Jose Sharks 2 Detroit Red Wings 3.

60:00

59:56

Hráči Red Wings dvakrát minuli opuštěnou klec, ale vadit jim to nemusí, protože o vítězství u je nikdo nepřipraví.

59:20

San Jose Sharks se vyžádalo oddechový čas.

59:20

Joakim Andersson (DET) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

59:00

Brána Sharks je opuštěna a Antti Niemi je na střídačce!

Luke GLENDENING - 2:3

58:45

Detroit právě vstřelil branku!
LUKE GLENDENING střílí krásný gól a v samotném závěru otáčí stav utkání na stranu Detroitu Red Wings!! Gustav Nyquist si sjel za bránu na přihrávku Dannyho DeKeysera a poté našel u pravé tyče Luka Glendeninga, který bekhendem uklidil puk přesně do vzdálenějšího levého horního rohu. Krásná střela a Detroit vede 3:2. Asistence: Gustav Nyquist, Danny DeKeyser.

58:05

Zápas se chýlí ke svému konci a vypadá to, že o osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo případně samostatné nájezdy.

57:26

Přestože Antti Niemi dnes inkasoval dva góly, tak si troufám říci, že po závěru druhé třetině, v níž předvedl neuvěřitelné zákroky, bude vyhlášen první hvězdou zápasu.

56:47

Jakub Kindl napřáhl od modré čáry ke tvrdě střele, která letěla těsně nad ledem a směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, Antti Niemi ji ale levým betonem dokázal vykopnout!

56:03

Logan Couture (SJS) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

56:03

Stephen Weiss (DET) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

56:03

Logan Couture poslal k zemi před bránou Detroitu k zemi Brendana Smitha, který zůstal ležet na ledové ploše.

55:00

Sharks jakoby spoléhali na zákroky Anttiho Niemiho a nepřipouštěli si, že mohou inkasovat, což se jim před pár okamžiky vymstilo.

2:3

Branky a nahrávky: 8. Irwin (Thornton, Hannan), 27. Marleau (Pavelski, Couture) – 24. Pulkkinen (Sheahan, Weiss), 54. Dacjuk (Tatar, DeKeyser), 59. Glendening (Nyquist, DeKeyser)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Hannan – Dillon, Braun – Vlasic (A), Burns – Goodrow, Tierney, Kennedy – Hertl, Sheppard, Nieto – Marleau (A), Couture, Wingels – Karlsson, Thornton, Pavelski (A).

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Marčenko – Kindl, Dekeyser – Kronwall (A), Ericsson – Miller, Andersson, Jurčo – Weiss, Glendening, Pulkkinen – Abdelkader, Sheahan, Nyquist – Helm, Dacjuk (A), Tatar.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney – Steve Miller, Trent Knorr